Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368416 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #135 : Prosinac 12, 2009, 10:56:22 poslijepodne »
Uskoro slijedi zatvaranje kolodvorske ispred pruge. Nadvožnjak je gotov, prilaz sa strane Gradića se završava, a čak je i pješački ispod autoputa u produžetki Kolodvorske asfaltiran i pripremljen za prve prolaznike

Kaj znači uskoro?
uskoro znaci: ako vremenske prilike dopuste i ako se zavrsetak prilaza sa strane Gradica zavrsi sljedeci tjedan, onda svakako do kraja godine... ALi postoji opasnost da se zbog, kise, snijega... otegne nasipavanje i asfaltiranje prilaza i onda cijeli nadvožnjak stoji do daljnjeg

Fala, brba, to je odlična vijest, jer se ipak mogu nadati da bu do proljeća gotovo!
Bez imalo ironije i sarkazma.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

De Loren

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #136 : Prosinac 13, 2009, 08:14:20 prijepodne »


... jedino kaj uskoro, za petak,  najavljuju i progonoziraju za Veliku Goricu su temperature i do -10 ...
« Zadnja izmjena: Prosinac 13, 2009, 08:16:28 prijepodne De Loren »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #137 : Prosinac 15, 2009, 12:35:35 prijepodne »
Nego kad smo već kod semafora ...

tko je bio tako pametan pa je nakon rekonstrukcije Fabijančićeve i ponovnog paljenja semafora na križanju s obilaznicom (iliti spojnom cestom autoputa) prioritet stavio na Fabijančićevu. Tako da sada semafor po defaultu svijetli zeleno za promet iz Fabijančićeve i čeka nekoga da nagazi senzor na glavnoj cesti. Pa oni koji voze brzom cestom uglavnom moraju stati na semaforu, a oni iz Kurilovca (i s druge strane iz polja) većinom samo produže.
Viš vraga,semafor stvarno dela drugač nek prije.Idem večeres z Gorice i celem putem me gledi črleno na obilaznice...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #138 : Prosinac 15, 2009, 01:26:06 poslijepodne »
Znači, do proljeća se nije nadati da bum - ak uđem na autoput u Buševcu - mogel iti bilo kam dalje od sadašnjeg izlaza Kurilovec?

Nisam išel po toj cesti već par mjeseci (jer obično pičim sa motorom, a i mislim na smjer Buševec-Zagreb, ne obrnuto!), jer me i navigacija u autu stalno - kada zadam Zagreb - usmjerava da idem na autoput, čak i tijekom cijele vožnje kroz Goricu... znači, ili nekaj ima, ili su se ovi sa softverskim "updateom" Cardinale 3.1 požurili i ucrtali i još nenapravljene i/ili neotvorene trase autoputa??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Autocesta
« Odgovori #139 : Prosinac 15, 2009, 05:09:10 poslijepodne »
Znači, do proljeća se nije nadati da bum - ak uđem na autoput u Buševcu - mogel iti bilo kam dalje od sadašnjeg izlaza Kurilovec?

Nisam išel po toj cesti već par mjeseci (jer obično pičim sa motorom, a i mislim na smjer Buševec-Zagreb, ne obrnuto!), jer me i navigacija u autu stalno - kada zadam Zagreb - usmjerava da idem na autoput, čak i tijekom cijele vožnje kroz Goricu... znači, ili nekaj ima, ili su se ovi sa softverskim "updateom" Cardinale 3.1 požurili i ucrtali i još nenapravljene i/ili neotvorene trase autoputa??

Interesantni su mi ljudi sa navigacijom u autu... zadao mu je smjer Zagreb i on ga vodi na autoput, heehe... znam da si se doselio u Busevec, ali kaj jos neznas bez navigacije doci do Zagreba?? Ili je to ono, cool, imam navigaciju, pa zakaj je imam ako je necu pitati kako do Zagreba?

Offline brba

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 25
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #140 : Prosinac 16, 2009, 12:28:36 prijepodne »
Uskoro slijedi zatvaranje kolodvorske ispred pruge. Nadvožnjak je gotov, prilaz sa strane Gradića se završava, a čak je i pješački ispod autoputa u produžetki Kolodvorske asfaltiran i pripremljen za prve prolaznike

Kaj znači uskoro?
uskoro znaci: ako vremenske prilike dopuste i ako se zavrsetak prilaza sa strane Gradica zavrsi sljedeci tjedan, onda svakako do kraja godine... ALi postoji opasnost da se zbog, kise, snijega... otegne nasipavanje i asfaltiranje prilaza i onda cijeli nadvožnjak stoji do daljnjeg

Fala, brba, to je odlična vijest, jer se ipak mogu nadati da bu do proljeća gotovo!
Bez imalo ironije i sarkazma.
ma kakvo prolijece?!
bit ce gotovo cim se skupi par lijepih dana za asfaltiranje...
sad u ovoj knstelaciji zvuci nedostizno al bude

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #141 : Prosinac 16, 2009, 10:45:01 prijepodne »
Ajde, baš se veselim!
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #142 : Prosinac 17, 2009, 02:48:19 poslijepodne »

A.K. Miošića, o kojoj konkretno govorim, radi se već jako dugo...... Ta ista A.K. Miošića već nekoliko je mjeseci završena...dok istovremeno stanovnici okolnih i skoro pa uništenih ulica trpe pojačan promet jer se ne može normalno voziti tim dijelom grada.

Kakve ti gluposti melješ. AKM je napravljena u rekordnom roku.........

....... Jer si po piculinom tempu u svojim stranački zaslepljenim glavicam niste ni mogli zamisliti da se ovak nekaj more za 3 meseca napraviti. Samo vi dalje solite, al građani vide ko kad i odkad se kaj dela.


Rekordni rok.......... ajojjjjjjjj hihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihi


A kakve vi gluposti meljete, i još k tome se pozivata na građane. Nije ni čudo, vam MI glistama je uvijek SVE učinjeno u rekordnom roku i SVI SVE vide:

Pogledajte dokaze, obratite pažnju na dtum, pa izračunajte SVOJA TRI mjeseca:




Vide građani vide, i ja sam građanka i jako jako dobro vidim i pamtim. Ali, gle čuda imam i vlastite dokaze  :P :P :P :P :P i to baš Ulicu AKMiošića.


plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #143 : Prosinac 17, 2009, 10:00:53 poslijepodne »


http://www.vgdanas.hr/A-K-Miosica-napokon-otvorena-739.aspx

"Uz to brzinu prilagodite i kod pješačkog prijelaza kod crkve Sv.Petra i Pavla prema osnovnoj školi N.Hribara. Tamo su postavljeni ležeći policajci od kojih jedan nije označen vertikalnom signalizacijom."

Tako pišu na portalu vg danas.
Nisam još prošla tom cestom, ali nekako se vrlo nelagodno i sa strahom osjećam od same pomisli koliko djece prolazi po zebri između tih ležećih policajaca. OŠ Nikola Hribar je navjeća škola u gradu. Hoće li vozači koji će sad itekako moći razvijati brzinu naročito ako bude zeleni semafor od Kunzuma PAZITI kojom brzinom se približavaju crkvi odnosno tom prijelazu?
Hoće li policija biti prisutna i kažnjavati brzu vožnju?

Offline brba

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 25
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #144 : Prosinac 19, 2009, 01:31:25 poslijepodne »
nisam siguran da sam uopce vidio zebru, ali nakon onog prvog malog lezeceg brzu voznju kaznit ce onaj stari visoki i to na način da razbijes auto ako se nisi zaustavio na normalnu brzinu... jedini je problem sto ce ga kad budu gradili cijelu ulicu vjerojatno maknuti

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #145 : Prosinac 19, 2009, 03:35:56 poslijepodne »
Interesantni su mi ljudi sa navigacijom u autu... zadao mu je smjer Zagreb i on ga vodi na autoput, heehe... znam da si se doselio u Busevec, ali kaj jos neznas bez navigacije doci do Zagreba?? Ili je to ono, cool, imam navigaciju, pa zakaj je imam ako je necu pitati kako do Zagreba?

Postavljaš stvari nepromišljeno.

Naravno da znam bez navigacije doći do brda adresa širom Europe, pa tako nekako "čak" i do Zagreba. No imam novu navigaciju sa novim softverom, a isti je onda najbolje isprobavati na dobro poznatim relacijama, da se skuži na kojem principu on radi i u čemu griješi on ili ja na određenoj ruti. Ima mnoge opcije, pa isprobavam kako se ponaša i kako me vodi sa uključenim ili isključenim opcijama. I vjeruj mi da je to puno bolje raditi na potpuno poznatoj, nego na nepoznatoj ruti.

Meni je svejedno kaj ljudi misle o meni, pa tako nemam ni potrebu liječiti nepostojeće komplekse sa navigacijom. Ali ako skužim da me navigacija može zajebati i voditi kao vola oko stola, bolje da to skužim u Velikoj Gorici nego u okolici Munchena... Capisce?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #146 : Prosinac 19, 2009, 04:13:00 poslijepodne »
Kulko sem ja razmel,navigacija te navek hita na najširše i najvekše ceste al glupi software ne razme da su te navek začeplene i slabo propusne.Tak,recimo,mene mesto z Dubrave da otpela na SR Nemačke i Dugave odvleče me v centar grada do Lisinskoga skoro.A tam,auto na autu,maltene jen na drugem.
To je dobra stvar če nemaš pojma de si a inače pušing.Par put mi je došlo da to smetje hitim čez obluk vun jel crta nepostoječe ceste i za par minut je briše.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #147 : Prosinac 19, 2009, 04:40:22 poslijepodne »
Kulko sem ja razmel,navigacija te navek hita na najširše i najvekše ceste al glupi software ne razme da su te navek začeplene i slabo propusne.Tak,recimo,mene mesto z Dubrave da otpela na SR Nemačke i Dugave odvleče me v centar grada do Lisinskoga skoro.A tam,auto na autu,maltene jen na drugem.
To je dobra stvar če nemaš pojma de si a inače pušing.Par put mi je došlo da to smetje hitim čez obluk vun jel crta nepostoječe ceste i za par minut je briše.

gospon kunta, ne koristim navigaciju ali navigacija ima smisla u nepoznatom terenu, tamo gdje poznate i ne koristite je, kao u slučaju u kome opisujete.
E sad ak se tako nešto dogodi u Muenchenu, sory, bolje i to nego da završite u Badenbadenu.

I tu Sledge ima pravo, ako čovjek istražuje i eksperimentira ponašanje navigacije, smatram da je to u redu.
Navigacija je dobra tamo gdje ima smisla. Tehnologiju treba koristiti komu je potrebna.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Autocesta
« Odgovori #148 : Prosinac 19, 2009, 08:47:48 poslijepodne »
Jeste, navigacija je dobra stvar, pogotovo u inozemstvu. Ja koristim onaj stari softwer u narodu poznat pod nazivom "tanštela DDR" model 72. Stani fino nakon granice na prvu tankštelu, odeš na šak, naručiš kaficu i malu rakijicu i lepo upitaš konobara/konobaricu na domaćem jeziku " jel ima neki zemljak da radi". Naravno da ima. I nema problema, zemljak ti nacrta, objasni, pomogne i svi problemi riješeni. Još ti da i adresu od burazera da se javiš ako što treba dok se ne snađeš. To Vam je navigacija kakve nema. Na ulazu u Munchen potražiš Mileta, zvankog Mile švabo. On već 30 godina navigava. ::)
Ko to tamo peva?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #149 : Prosinac 19, 2009, 09:15:11 poslijepodne »
Jeste, navigacija je dobra stvar, pogotovo u inozemstvu. Ja koristim onaj stari softwer u narodu poznat pod nazivom "tanštela DDR" model 72. Stani fino nakon granice na prvu tankštelu, odeš na šak, naručiš kaficu i malu rakijicu i lepo upitaš konobara/konobaricu na domaćem jeziku " jel ima neki zemljak da radi". Naravno da ima. I nema problema, zemljak ti nacrta, objasni, pomogne i svi problemi riješeni. Još ti da i adresu od burazera da se javiš ako što treba dok se ne snađeš. To Vam je navigacija kakve nema. Na ulazu u Munchen potražiš Mileta, zvankog Mile švabo. On već 30 godina navigava. ::)

hi,hi,hi,hi,hi,hi ;D  baš ste me nasmijali gospon dobola do boli. ^-^