Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368587 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline brba

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 25
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #105 : Studeni 12, 2009, 03:01:41 poslijepodne »
Fausta Vrancica je ona koja ide prema Dalekovodu, odnosno ona koja spaja Vukomeričku s Kolodvorskom

Bilaj

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #106 : Studeni 15, 2009, 07:48:55 poslijepodne »
znate kaj. Cijelo vrijeme na onom novom nadvožnjaku od mlake do lomnice nestaje struje pa nadvožnjak malo svijetli malo ne svijetli   :(

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #107 : Studeni 15, 2009, 09:27:55 poslijepodne »
znate kaj. Cijelo vrijeme na onom novom nadvožnjaku od mlake do lomnice nestaje struje pa nadvožnjak malo svijetli malo ne svijetli   :(
Da to sam i ja primjetio ali sam mislio da je to samo taj put. Izgleda da se to stalno dešava. A onaj zavoj!!!!!!!!!!!!!!!
Baš si mislim ,možda je to samo zbog onemogućavanje brze vožnje?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline brba

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 25
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #108 : Studeni 18, 2009, 05:03:44 poslijepodne »
apsolutni! i ovako sa zavojem predviđam da će biti pijanih krkana koji će jurišati na brzinske rekorde

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #109 : Studeni 18, 2009, 07:59:33 poslijepodne »
apsolutni! i ovako sa zavojem predviđam da će biti pijanih krkana koji će jurišati na brzinske rekorde

Prošla sam i ja večeras tom cestom. I došla sam do zaključka da je razlog kak veli brba apsolutni taj da se natjera vozače da ne voze kao da su na Grobniku.

A joj... fala gradonačelniku, fala vijećniku nakazi, fala dožupanu faviRIT-u kaj su nam omogućili našim novcem da se riješimo pružnog prijelaza i da pjevajući "Turopolje moje drago" lagano stignem do VM.
Još kad bu to i u Gradićima, pa ja se budem svaki tjedan vozikala uokrug od Etno sela Kravašćica preko Lukavca do Meštice, preko nadvožnjaka do Velike Mlake, pak onda desno pri Zubaku, preko nadvožnjaka do Gradića i natrag prema Lomnici prema bregima.

Živjeli nam oni..... Jel će koji biti predsjednik ili ministar od njih? Zaslužio je.
Ili ima li već koji ministar ili bar podpredsjednik da ga se predloži za zaslužnog građanina grada VG. Možda da neki od nadvožnjaka nazovemo po jednom od njih, ili još bolje da  svaki ima svoj nadvožnjak. :P :P ^-^ :P :P

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #110 : Studeni 18, 2009, 08:22:54 poslijepodne »
Ljudi vu upomoč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


Plemenitašica je počela faliti. Ne dobro nikak.


Nek je se paziju.

Bešte zavoji se vas bumu zravnali
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Autocesta
« Odgovori #111 : Studeni 18, 2009, 11:31:17 poslijepodne »
Samo se vi sprdajte, al ja si jedva čekam dan dok bu brežanima, na njihovom putu, k toplom njihovom domu ili pak na hudi posel, jedina briga taj zavoj, a Siščanima, kolko god gasa dali  sim il tam i kolko se god dimilo z onih njihovih dizla, da sretno po autoputu zaobiđu Goricu i makar nacrvrcani ( imel sem ih par ovi dani videti) sigurno stignu doma.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #112 : Prosinac 06, 2009, 05:21:49 prijepodne »
Što se nestajhanja svjetla na novom nadvožnjaku tiće, koliko sam ja skužio, ta svjetla su namještena tako da se ugase kada nema niti jednog vozila na mostu. Ili se varam? Zadnji put kad sam prolazio su se upalila čim sam prišao mostu, i ugasila se kada sam prošao. Ekologija i spike...

Nego... jedva čekam nadvožnjak u Gradićima. Poštedjet će mi amortizere i bubrege drndanja od Gradića do Lomnice.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Autocesta
« Odgovori #113 : Prosinac 06, 2009, 10:45:39 prijepodne »
Svijetla na nadvoznjaku, cemu to uopce sluzi... zartu nisu mogle biti malo nize lampice sa puno slabijim svjetlom, ka u parku recimo. Ovoje samo razbacianje energije!

Offline brba

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 25
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #114 : Prosinac 07, 2009, 10:57:37 poslijepodne »
Uskoro slijedi zatvaranje kolodvorske ispred pruge. Nadvožnjak je gotov, prilaz sa strane Gradića se završava, a čak je i pješački ispod autoputa u produžetki Kolodvorske asfaltiran i pripremljen za prve prolaznike
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2009, 01:15:56 poslijepodne brba »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta; Stante u red,jedan po jedan
« Odgovori #115 : Prosinac 08, 2009, 02:34:44 prijepodne »
Ko če da cepa pupčanu vrpcu,***o te..?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Autocesta; Stante u red,jedan po jedan
« Odgovori #116 : Prosinac 08, 2009, 06:49:42 prijepodne »
Ko če da cepa pupčanu vrpcu,***o te..?


Predpostavljam lik s naslovnice GT-ejca, toliko zaslužan i uspješan, Gorica bi trebala da mu se poklanja svako jutro u 6 ujutro, prije odlaska na  mise zornice, a dobro bi bilo da nova vrtićka skupina u Gradićima napravi jedno kiparsko djelo - bistu, djeca bi ga najbolje iskiparila u plastelinu, bistu postaviti ispred Sašinog ureda, kako bi ga svakodnevno podsjećala na stezanje jajca, formu i sadržaj GT-ejca. Da ne bi nešto slučajno pozabio.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Autocesta; Stante u red,jedan po jedan
« Odgovori #117 : Prosinac 08, 2009, 12:53:13 poslijepodne »
Ko če da cepa pupčanu vrpcu,***o te..?



Pa valjda če Aco, bre, da cepa?Odslužio je, jeste dabome!
Ko to tamo peva?

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #118 : Prosinac 08, 2009, 05:17:27 poslijepodne »
Jupi, nema više drndanja po Lomnici. Sad bi mogli uvesti brzu liniju Petrovina-Zagreb... :D

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta do Zagreba 2010.
« Odgovori #119 : Prosinac 08, 2009, 08:48:05 poslijepodne »
Autocesta do Zagreba 2010.
06.12.2009
Vlada Republike Hrvatske usvojila je Plan gradnje i održavanja javnih cesta za razdoblje od 2009.-2012. godine. Tim četverogodišnjim planom određuju se sredstva i rokovi za gradnju autocesta, a prema najnovijem planu radovi na gradnji autoceste Zagreb-Sisak staju po završetku gradnje dionice Velika Gorica - Jakuševec.

Tako će velikogoričani slijedeće godine novom autocestom moći do Zagreba, ali ne i do Siska. U planu, osim za izradu dokumentacije, nisu osigurana sredstva za nastavak gradnje autoceste od Buševca do Siska. Ipak, ostavlja se mogućnost povećanja opsega gradnje bude li interesa za financiranje dugoročnih kredita Europske banke za razvoj i EBRD-a , stoji u ovome dokumentu.

Do sada je na gradnju ove autoceste utrošeno 1 milijarda i 195 milijuna kuna, a u narednom periodu do 2012. godine planirano je još milijardu i 343 milijuna kuna.



Velika Gorica iz zraka (autor: Divna Jakšić)


U izvješću za gradnju autocesta do 2008. godine, koji je potpisala premijerka Jadranka Kosor ispred Vlade, stoji kako je osnovni problem u izgradnji bilo kašnjenje prostornog plana Zagrebačke županije od 12 mjeseci.

Za dionicu V.Gorica-Jakuševec u planu stoji da se u 2009. godini utroši 326 milijuna, 2010. godine 398 milijuna kuna, a 2011. godine 190 milijuna kuna. Iako po ovome radovi bi tekli i u 2011. godini po planu se puštanje u promet najavljuje za slijedeću godinu.

Autocesta A11 duljine je 47 km i do sada je u promet pušteno 9 km poddionice Velika Gorica jug - Buševec. Slijedeće godine biti će pušteno u promet dodatnih 10 km od V.Gorice do Zagreba dok za ostatak od Buševca do Siska u planu stoji samo "iza 2012.".

http://www.vgdanas.hr/Autocesta-do-Zagreba-2010-712.aspx