Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368475 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #90 : Studeni 06, 2009, 09:55:24 poslijepodne »
Isti oni koji ju danas otvaraju su ju godinama štopali i to zato jer je tu bil na vlasti Picula, a ti, Vegi, to jako dobro znaš.
Nije to bio slučaj samo u Gorici, ima toga po Hrvatskoj još koliko hoćeš.
U ovoj državi je HDZ na vlasti uvijek i svuda i kad to tako ne izgleda, jer i tamo gdje nema službenu vlast, ima alate kojima ta mjesta i gradove opstruira i štopa u svakom pokušaju razvoja.
I to isto jako dobro znaš.
I onda su ljudi skužili da se z rogatim nemreju bosti pa su odlučili izjednačiti državnu i lokalnu vlast i uzeti ono kaj inače ne bi mogli.
Sve to jako dobro znaš.
Da je HDZ htio ta je cesta mogla biti davno gotova. Gotova je sad jer njima tak sad paše, a prije im nije pasalo.
S nama to nema baš nikakve veze, jer ti isti su nas tolike godine bez žaljenja gledali kak se mučimo dok idemo na posel, kak nam je grad blokiran od prometa i uživali u tome kak su zajebali Piculu.
Koga? Piculu?
Krivo!
Probaj ponovo Vegi, koga su zeznuli?
I ja mislim  >:(
Očito s punim pravom jer ima vas s dobrim želucem koji bute sve zaboravili i revali hvalospjeve i ljubili noge jer vam se njegovo veličanstvo napokon smilovalo.
Ali nije se smilovao tebi i meni, nego je ponovo, po tko zna koji put ugodio svom egu.
Daj jednom shvati, da takva politika nije zbog nas nego zbog njih i njihovih interesa, a mi samo plaćamo ceh.

Istina treba nam ta cesta, veselim joj se iskreno, ali mi se povraća od pripisivanja zasluga onima koji su ju tek sad odlučili riješiti, a mogli su davno prije.
Propust je grijeh i po Bogu, tak da znaš!
Pa ti pjevaj borbene.

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Autocesta
« Odgovori #91 : Studeni 06, 2009, 10:49:40 poslijepodne »
Imaš praf Goričanka, se ja to znam, nisem blesav.
A za to kaj smo četiri lete s Piculom ježili ježa sami smo si ko građani krivi, jer davati glas političarima iz sentimentalnosti , zatucane ideologije ili vjere u ono blentavo razmišljanje, kad je politika u pitanju, ovaj je "pravedan" i "pošten", a onaj debeli grdi i nepošten (a nažalost živimo u vremenu kad poštenih i moralnih nema), dovelo nas je u te četiri lete tu di jesmo. Možda bi razmišljanje o poštenju i nepoštenju, podvalama i popikavanjima moglo biti presudno, al to u neko buduće vrijeme kad ćemo moći , nadam se birati između poštenog i još poštenijeg, al u ovo vreme po meni je pametnije bilo izabrati trenutno močnijeg, a da se razmišljalo fukcionalno Zadar bi za Goricu denes bili selo ako kužiš kaj hoću reći, ali nije, vlak je v ono vreme bil na našoj stanici i otišel je , a mi smo kak telci ostali na peron stati i čuditi se kak sad to more biti i misliti si pa nebu nas valjda sad naš bivši packe delil samo zato kaj smo ga vritnuli....Htjeli smo promjene, promjene i samo promjene jer bo nam se više videl i lepši nam je bil Picula ( koji je jedva dočekal skup s VŠO da se negdje uhljebi), pak smo lepo Šukiju dali vritnjaka bez obzira kaj je asfalteral nogostupe, uredil pročelja, pretvoril pseći kaki park u prihvatljivo šetalište i kojekaj još drugo., al to se onda ni priznalo, pak to more bilo ko...sad znamo da nemre..more samo onaj koji je trenutno močniji, a takovom političkom ratu topovsko meso neminovno su građani i to isti oni koji su protivnike i odredili.



  
« Zadnja izmjena: Studeni 06, 2009, 10:53:42 poslijepodne Vegi »

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Autocesta
« Odgovori #92 : Studeni 06, 2009, 11:12:47 poslijepodne »
Nije to niša novo moćniji su uvjek prevladavali ( na žalost) vidli su ljudi šta se napravilo,izdradilo u Zadru ma odeš u Zadar dva puta u mjesec dana nemreš vjerovati koliki je napredak .Zašto se ovi naši domaći dečki nebi iskoristili da i nama bude bolje sori politika ie k...a :-X :-X poštenih ionako nema taman kad pomisliš ovaj je OK. evo ti neke afere :'( Ma nek se ove naše obilaznice naprave a bome se rade bude nam svima puno lakše :P :P Da su već mogle biti GOTOVE prije 4 godine slažem se ali nisu ,znamo i ko ih je kočil O0 O0

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #93 : Studeni 06, 2009, 11:17:21 poslijepodne »
To o čemu ti, Vegi, pričaš je linija manjeg otpora i ako budu svi razmišljali ko ti onda ovo vreme o kojem govoriš da bu jednom došlo - sigurno ne bu došlo nikad.
Najlakše je gurati glavu u pesak i ostaviti deci da narastu i menjaju naše krive drine. To je najlakše, ali sigurno nije najbolje.
Brigo moja pređi na drugoga.
Svaka akcija danas ima reakciju u budućnosti, i trenutno imamo točno toliko realnih budućnosti koliko ih danas potaknemo.
Ova tvoja je po meni najgora varijanta.
Ne znam trenutno konkretan način da se u praksi nešto skoro promijeni, ali šutela ne bum i ne bum se pravila da ne vidim ono kaj ne valja, a trudim se pohvaliti i ono kaj valja.

I još jedan detalj koji mi bode oko i na koji stalno upozoravam, ali se već udomaćio kao normalan način prezentiranja stvari:
Nije Šuki napravio pročelja, ni nogostupe, ni park. To smo sve mi napravili, on je samo usmjerio naše novce. Isto tak nije ni Bandić izgradio pola grada Zagreba.
Oni samo bolje ili lošije usmjeravaju našu lovu.
I sve što je napravljeno trebalo je biti napravljeno, jer su zato i dobili mandat.
Pitanje je samo je li moglo biti i više? I koliko je točno moglo biti više? I zašto nije? I ako nije gdje su novci završili?

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Autocesta
« Odgovori #94 : Studeni 06, 2009, 11:39:58 poslijepodne »
To o čemu ja pričam je naša trenutna politička realnost i koliko  god bi mi svi htjeli, za dobrobit sviju, da je drugačija i da su političke sile između kojih biramo svojom snagom izjednačene to  jednostavno tak nije i kak sad stvari stoje ( SDP u rasulu) to još jedno vrijeme neće biti.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #95 : Studeni 07, 2009, 02:46:37 prijepodne »
Imaš praf Goričanka, se ja to znam, nisem blesav.
A za to kaj smo četiri lete s Piculom ježili ježa sami smo si ko građani krivi, jer davati glas političarima iz sentimentalnosti , zatucane ideologije ili vjere u ono blentavo razmišljanje, kad je politika u pitanju, ovaj je "pravedan" i "pošten", a onaj debeli grdi i nepošten (a nažalost živimo u vremenu kad poštenih i moralnih nema), dovelo nas je u te četiri lete tu di jesmo. Možda bi razmišljanje o poštenju i nepoštenju, podvalama i popikavanjima moglo biti presudno, al to u neko buduće vrijeme kad ćemo moći , nadam se birati između poštenog i još poštenijeg, al u ovo vreme po meni je pametnije bilo izabrati trenutno močnijeg, a da se razmišljalo fukcionalno Zadar bi za Goricu denes bili selo ako kužiš kaj hoću reći, ali nije, vlak je v ono vreme bil na našoj stanici i otišel je , a mi smo kak telci ostali na peron stati i čuditi se kak sad to more biti i misliti si pa nebu nas valjda sad naš bivši packe delil samo zato kaj smo ga vritnuli....

Htjeli smo promjene, promjene i samo promjene jer bo nam se više videl i lepši nam je bil Picula ( koji je jedva dočekal skup s VŠO da se negdje uhljebi), pak smo lepo Šukiju dali vritnjaka bez obzira kaj je asfalteral nogostupe, uredil pročelja, pretvoril pseći kaki park u prihvatljivo šetalište i kojekaj još drugo., al to se onda ni priznalo, pak to more bilo ko...sad znamo da nemre..more samo onaj koji je trenutno močniji, a takovom političkom ratu topovsko meso neminovno su građani i to isti oni koji su protivnike i odredili.

Jesi si tak premišlal i `90-`91,gače dole za močnešega?Čemu rat?Stajne stvari je poznato,statistika jasna,čemu otpor,de bi sat bili...

Ni on dobil vritnak radi tratoerajna nek radi afere a bome i milijarde kaj ju je zatukel v km2 de su fasovali svi oko Gorice a centar uži se glancal kak pesja...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #96 : Studeni 07, 2009, 11:07:18 prijepodne »
Ni on dobil vritnak radi tratoerajna nek radi afere a bome i milijarde kaj ju je zatukel v km2 de su fasovali svi oko Gorice a centar uži se glancal kak pesja...

Forumašu Vegiju je vlast lokalne samouprave svedena na grad VG od Radnika do Konzuma.
Bitno je da se u tom km2 uređuje i da se vidi, a koliko se utrošilo i gdje je ostatak novca nebitno. A o časti i poštenju nema niti govora.

Treba MI gliste ustoličiti na svim nivoima, čak i da budu službenici na pošti i na porti i onda nam bu idealno. Ne samo u gradu, nego i u cijeloj državi.
Primjer Zadar - skidajte zastave, kaj imaju biti nekave tuđe zastave po gradu, dosta da je "naša". Još malo pa budu i Kalmetu poslikali i na zastavi bu vijoril.

Kak su ljudi u stvari s malim zadovoljni. Glavno da se uredi park ili šetnica ili asfaltira ispred njegove hiže, taj čas budu zaboravili sve ostale gadosti koje grupacija čini sve prošle godine.
I koje će činiti i u budućnosti dok im se bude dao glas.

Ma užas.

Edit: gram. pogreška
« Zadnja izmjena: Studeni 07, 2009, 12:12:30 poslijepodne plemenitašica »

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Autocesta
« Odgovori #97 : Studeni 07, 2009, 01:00:52 poslijepodne »
Dobro, vidim da nemrete prežaliti uhljebaroša Piculicu i njegovu svitu i ne namjeravam tu lupati kontru i mlatiti praznu slamu samo zato da se imamo o čemu spominati .Shvatite da u ovom vremenu u kojem živimo nemamo puno izbora i da je za ove građane i ovaj kraj bole zvleći kolko se god more od onih koji to trenutno moreju, nego glumatati s lažnim političkim moralima i nepromišljeno ekspireimentirati s kojekakvim uhljebarošima na vlastitu štetu.


JosipJoža

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #98 : Studeni 07, 2009, 03:53:37 poslijepodne »
Zašto se ovi naši domaći dečki.....


Mislite ova naša vertikala, Grad-Županija-Država ili ti Šuker-Vujević-Šuker, ajd iz Vaših usta u Božje uši, živi bili pa vidjeli.
Nisam siguran da me budu iznenadili a Vi?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #99 : Studeni 07, 2009, 05:25:46 poslijepodne »
Zašto se ovi naši domaći dečki.....


Mislite ova naša vertikala, Grad-Županija-Država ili ti Šuker-Vujević-Šuker,

Naglasak na domaći, pa dodajem: Vidović (HAC), Šimunović (savjetnik tko zna gdje, tko zna čega), ...

Kak ono Bebek pjeva: ... po meni se ništa neće zvati.  :P

Offline brba

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 25
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #100 : Studeni 11, 2009, 12:15:59 poslijepodne »
Danas je proradila i rasvjeta na novoj cesti za Lomnicu   :o

Završava se i nadvožnjak za Gradiće

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Autocesta
« Odgovori #101 : Studeni 11, 2009, 03:46:45 poslijepodne »
Zna li netko zbog čega je napravljen onaj divlji zavoj na početku nadvožnjaka s lomničke strane? Je li i tamo bio neki nevidljivi voćnjak?
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #102 : Studeni 11, 2009, 04:21:33 poslijepodne »
"Zbog zatvaranja dijela Kolodvorske ulice u Velikoj Gorici za sav promet, autobusne linije 319 Velika Gorica – Lukavec i 335 Velika Gorica – Pleso – Donja Lomnica promijenit će dio trase od ponedjeljka, 9. studenoga od 8 sati, do subote, 28. studenoga do 20 sati.

Autobusi će s terminala Velika Gorica prometovati redovnim trasama do raskrižja Zagrebačka/Kolodvorska te dalje Zagrebačkom, Lj. Posavskog, Vukomeričkom, Fausta Vrančića, Kolodvorskom i dalje redovnim trasama do odredišta, te istim trasama u povratku."

http://www.gorica.hr/2009/11/promjena-dijela-trase-linija-319-i-335/

Koji dio Kolodvorske je zatvoren za sav promet? Koja je ulica Fausta Vrančića?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #103 : Studeni 11, 2009, 06:24:02 poslijepodne »
Konaćno je i taj dio ceste za Lomnicu dogotovljen što je na kraju ipak za svaku pohvalu. ako radi nićega više,a tada samo radi slušanja na samoj pruzi ,dali dolazi vlak u vrijeme velikih magli. A ti dani sada polako dolaze.
Dakle pohvala ipak za novi nadvožnjak.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #104 : Studeni 12, 2009, 02:18:15 poslijepodne »

1. Koji dio Kolodvorske je zatvoren za sav promet?
2. Koja je ulica Fausta Vrančića?


1. Niti jedan koliko ja znam.
2. Nemam pojma.

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....