Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368543 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #75 : Studeni 04, 2009, 11:18:07 prijepodne »
Nadvožnjak Donja Lomnica će sutra biti otvoren.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #76 : Studeni 04, 2009, 11:51:09 prijepodne »
Ljudi, dobre vijesti!!! Konačno su počeli popravljati cestu od Male Bune do Krušaka, odnosno do Podvornice!!! Počeli su od Krušaka i idu dalje do "Svoga tela", a morti nastave i dalje...


Ovo sam čekala 10 godina. Sad bumo se konačno peljali kak' ljudi, ane kak' beduini na devama!!!  

Presvlače sve s novim slojem asfalta. Jedino mi nije jasno zakaj nisu prije isfrezali stari asfalt, nego samo na stari sloj nanašaju novi. Dokle bude to trajalo???  




Izgleda da sam nekaj zacoprala s ovim veseljem!!!   >:(

Dečki su prevukli novi asfalt kroz Krušak i stali!!!   O0

Niš više od tada nisu napravili. NNisu čak (osim na jednom mjestu) ni pokrpali ono more rupetina na cesti od Bune prema Krušaku koji ide kroz šumu. Ništa!!!
Možete misliti na što će sličiti ta cesta nakon zime. Njom se ni terencem čovjek neće moći prepeljati a da ne polomi pokoju felgu i probuši gume.

Grrrrrrr    O0

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #77 : Studeni 04, 2009, 02:26:34 poslijepodne »
.........Dečki su prevukli novi asfalt kroz Krušak i stali!!!   

Sad su onda cure na redu da završe započeto.  ;)

Cesta od Podvornice prema Kravarskom je friško asfaltirana, da ne velim popravljena. Koliko je prošlo?
Toliko je loše izvedena, da imam i dalje osjećaj da bum se odsklizala, a pukotine po asfaltu su nastale vrlo brzo nakon što je nanovo asfaltirano. Još samo čekam da kad padne kiša, da blato prodre iz asfalta kroz te pukotine.  :P

To se valjda samo kod nas može tako. I naravno, s našim novcem.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #78 : Studeni 04, 2009, 07:13:10 poslijepodne »
Bilo bi u svakom slučaju interesantno pogledati troškovnik izvedenih radova, slično kao i sa Autocestama
prikaži troškove četverostruko veće od izvedenih radova i kvalitete istih, pa lijepo ostatak pospremi u nečije privatne džepove.

U konkretnom slučaju, postoje standardi kakva priprema terena treba biti za asfalt, kolike debljine se nanosi asfalt i po kojoj cijeni.
E kada u troškovnik stavite cijenu za takav standard, a presvučete upola tanji sloj asfalta, druga polovina završi na prilazima od štefa, jože, barice, koji plate i čiji novci odu u privatne džepove, e onda se dobije takva kvaliteta asfalta.

A možete si misliti koliko se toga napravi tako kod gradnje Autocesta, kako to da uz povećanje troškova materijala, radne snage u visini od cca. 30 %
cijene kilometra autoceste su narasle minimalno trostruko?Zamislite koliko je samo novaca u igri, novaca koje mi svi skupa moramo vraćati, a završili su na raznoraznim privatnim računima u konačnici.

I zato mi, trebamo biti sretni i sa koricama asfalta(koricama kruha), a ostalo zna se gdi ide.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #79 : Studeni 04, 2009, 07:31:08 poslijepodne »
Ljudi, dobre vijesti!!! Konačno su počeli popravljati cestu od Male Bune do Krušaka, odnosno do Podvornice!!! Počeli su od Krušaka i idu dalje do "Svoga tela", a morti nastave i dalje...


Ovo sam čekala 10 godina. Sad bumo se konačno peljali kak' ljudi, ane kak' beduini na devama!!!  

Presvlače sve s novim slojem asfalta. Jedino mi nije jasno zakaj nisu prije isfrezali stari asfalt, nego samo na stari sloj nanašaju novi. Dokle bude to trajalo???  




Izgleda da sam nekaj zacoprala s ovim veseljem!!!   >:(

Dečki su prevukli novi asfalt kroz Krušak i stali!!!   O0

Niš više od tada nisu napravili. NNisu čak (osim na jednom mjestu) ni pokrpali ono more rupetina na cesti od Bune prema Krušaku koji ide kroz šumu. Ništa!!!
Možete misliti na što će sličiti ta cesta nakon zime. Njom se ni terencem čovjek neće moći prepeljati a da ne polomi pokoju felgu i probuši gume.

Grrrrrrr    O0

Nisu oni niš više poasfalterali nek su z onum "greblicum" pohoblali.Kulko su ga pobrusili-tulko su ga namrlili nazad.Nisu sanerali nijeno potencijalno klizište osim onoga kak se ide na Kravarsku.A i onaj lik kaj je kupil gradilišče spod one grambave ceste,most kilometer od križajne -Buševec, -Podvornica,je posel napravil.Za tero leto mu cesta bu na dvorišče došla,most još i prije.Il je to kakof vočar kaj ima nos za biznis...
A,bome,i neznam kaj su se klali hateze i ***dupe za Pišinski brek a sad nit A nit BE.Još bi pofalil i onoga kaj si je napravil hižu na pol toga brega i ASFALTERAL prilaze a oko nje napenalil kamufalžu od čemresof.Da je spitoneral il nekaj drugo napravil v nektere druge boje il ofarbal prilaze v belo,žuto,črleno... nebi mu tragi kočejna išli do lese.Da se čovek po noči 8) spusti dole najenput više nezna jel zavoj levi il desni.I eto te na privatnomu posedu.
I-haj!!! ;)

JosipJoža

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #80 : Studeni 04, 2009, 08:26:46 poslijepodne »
Da li je Livakoviću proradila savjest ili je strah jači od savjesti?
Hm.....6 godina savjest nije radila, a  imao je dijete i ovih godina, tata i mama stariji samo godinu dana u odnosu na prošlu godinu. Meni se nameće samo jedan zaključak a to je strah od malverzacija u HAC-u, pa se gospodin pokušava povući na vrijeme.

Da li se to pojavljuje  hrvatski sindrom "Ivo Sanader" u nešto masovnijem obliku?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #81 : Studeni 06, 2009, 11:26:59 prijepodne »
Nadvožnjak Donja Lomnica će sutra biti otvoren.

Nije sutra, ali je prekosutra.  ;)


"Gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić sa suradnicima i direktor Tehničke jedinice HAC-a za gradnju autoceste Zagreb-Sisak Ladislav Pezdevšek, obišli su nadvožnjak Donja Lomnica sa pristupnim cestama. Ovaj je objekt završen u potpunosti, posjeduje uporabnu dozvolu i pušten je u promet.
U ponedjeljak će u potpunosti biti zatvorena dosadašnja Industrijska ulica i sav promet će se odvijati preko nadvožnjaka Donja Lomnica.
.....................
....moram naglasiti kako je komunikacija i suradnja između Grada i HAC-a izuzetno dobra i takva će i ostati. Brojni su projekti pred nama koje ćemo zajednički, a i uz potporu pa i na inicijativu ministra Ivana Šukera (koji je i pokrenuo i ustrajao na gradnji autoceste) sigurno ostvariti u ovom četverogodišnjem mandatu – izjavio je gradonačelnik Dražen Barišić.

.....................
Uskoro će biti otvoren i objekt nadvožnjaka u Gradićima, nakon čega će se zatvoriti pružni prijelaz u Gradićima koji vodi na Kolodvorsku ulicu
...."

http://www.gorica.hr/2009/11/nadvoznjak-u-lomnici-pusten-u-promet/

Najveći sin našeg kraja (posuđena izjava - fala ;) )  je i opet prozvan kao najzaslužniji "kapitalac" (nije moja izjava, opet posuđeno).  8)

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Autocesta
« Odgovori #82 : Studeni 06, 2009, 11:50:43 prijepodne »
..je i opet prozvan kao najzaslužniji ...

I jest ....ili ti možda misliš da bi se ova dionica ZG-VG ( u sadašnje doba besparice)  uvrstila u prioritetne, da ga nije tam di je.!? 
Bolje muči i moli Boga da se ta cesta konačno napravi .

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Autocesta
« Odgovori #83 : Studeni 06, 2009, 12:07:31 poslijepodne »
Sad u ovoj krizi nebi se napravile te ceste da..nisu ovi ..de jesu to potpisujem hvala bogu( mislim na ceste) 8) 8)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #84 : Studeni 06, 2009, 12:36:10 poslijepodne »
..je i opet prozvan kao najzaslužniji ...

I jest ....ili ti možda misliš da bi se ova dionica ZG-VG ( u sadašnje doba besparice)  uvrstila u prioritetne, da ga nije tam di je.!?  
Bolje muči i moli Boga da se ta cesta konačno napravi .

Muči krava kad joj vjutro ne dojdu dati sena. Ako vi doma imate krave, onda znate kak to zvuči.

U besparicu me/nas je doveo ovaj vaš najzaslužniji i ne da me doveo, nego nas dovodi svakim danom. Treba ga nagraditi. :P :-[ :P

Ništa taj „kapitalac“ (koji dobar izraz hihihihihi)  nije zaslužio. I ne samo on nego i svi njegovi sljedbenici i poslušnici, pa čak niti zatvor na mojoj grbači. Ako na vašoj je, izvolite mu se klanjati i lizati put po kojem hodi. :P :P :P :P

Ta cijela cesta je ODAVNO TREBALA I MORALA biti završena uz daleko manje novca nego li što će u konačnici koštati. Prema tome, ostavite se polemika i dobivenog rata na temelju jedne bitke.
Ničim nisu zaslužili da im se kaže niti h od hvala. Niti će to od mene ikada dok živim dobiti.

A Bog se moli iz sasvim drugih razloga, a ne da se nekakva lokalna cesta napravi.
Boga treba moliti i prositi da vama i vama sličnima opere oči od krmelja da prestanete biti zaslijepljeni i sljepljeni i da vam rasvijetli razum kojim ćete onda moći razlučiti situaciju kao zdravu, a ne ovako bolesnu i usuđujem se reći zaraznu kakva uistinu je (na žalost).

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Autocesta
« Odgovori #85 : Studeni 06, 2009, 02:12:15 poslijepodne »
Je plemenita, da je cesta mogla biti gotova i prije, mogla je ..i to kad je još donekle i bilo para, da se nije mesto pravih bagera igralo s plastičnima i da se malo više i pametnije delalo, a manje popikavalo.
I sad,  nakon četiri uzalud potrošene godine, vi bi se i dalje svadili i prepucavali i još bi vam najdraže bilo da i ovi sadašnji radovi stanu, pa da možete utažiti svađalačku žeđ i bolesni politički jal, a to kaj se građani već godinama pate vozeći se s posla i nazad to vas ne hebe, glavno da se imate oko čega pravdati i nadmudrivati.

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Autocesta
« Odgovori #86 : Studeni 06, 2009, 03:12:18 poslijepodne »
Sljedeći mjesec će biti otvaranja, dolaze Lucijini dani, a bogami i izbori. :D

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #87 : Studeni 06, 2009, 03:35:43 poslijepodne »
Je plemenita, da je cesta mogla biti gotova i prije, mogla je ..i to kad je još donekle i bilo para, da se nije mesto pravih bagera igralo s plastičnima i da se malo više i pametnije delalo, a manje popikavalo.
I sad,  nakon četiri uzalud potrošene godine, .........

Autocestu, pa niti ovu „našu“ Zagreb-Sisak ne gradi (niti je gradio u protekle 4 godine)gradonačelnik Velike Gorice, niti građani ovoga grada u kojem živimo, nego država od novca (i kredita) svih građana koji u ovoj državi plaćaju porez. Treba znati elementarne činjenice da bi se diskutiralo.

Prema tome, cijeli vaš post je bezvezan, i samo vuče na svađu. Ah… ništa novo.
Bolesni politički jal……… hihihihih – kad ćete shvatiti da nema toga kome sam ja jalna.
Niti političara, niti govornika, niti umjetnika, niti piskarala, niti nikoga.
A ključ je……. Druga neka tema.

Para je u ovoj državi bilo i ima još uvijek, ali odlaze u krivom ZNA SE smjeru.
I tako to već 20 godina. Što li se sev MOGLO I MORALO izgraditi s tim novcima.
Ali nije, nego se ukralo i napunilo privatne račune u stranim bankama. I još - rasprodaje se pa čak i poklanja.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Autocesta
« Odgovori #88 : Studeni 06, 2009, 04:10:50 poslijepodne »
Treba znati čitati da bi se moglo diskutirati, a ti to očigledno ne znaš, zaprav i znaš al onak kak ti paše. :P.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #89 : Studeni 06, 2009, 05:33:46 poslijepodne »
Bravo!!!

A dobro dijete nam je napravilo svoje prve korake po toj "glisti od gradnje" i time ju posvetilo.



Mogli su to ućiniti i prije.

A možda budu tak i forum otvarali?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....