Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368649 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #435 : Travanj 11, 2011, 08:35:47 prijepodne »
Tom autocestom se neće nitko voziti jer se plača, a gužve će se i dalje stvarati na onom jadnom križanju od Vukovine do veterinarske stanice, koje je djelo osnovnoškolca....
I sad je u pogonu dio autoceste od Buševca do VG-a, pa? Tko se vozi po tom djelu autoceste, a još se k tome i ne plača....

 
Ujutro je kolona na križanju kod veterinarske do Starog Čiča.
Prestrašno je gledati tu kolonu a izgleda da je svako jutro tako kako čujemo, radnim danima.
Definitivno pomoćna traka za skretanje se mora produžiti za sada ali i za ubuduće, jer onakvo križanje zaista ne trpi pomoćnu traku dužine 4 m., na koju stane 1 auto. To je valjda sada jasno i vrapcima na grani, obližnjeg stabla kod veterinarske, samo ne gradskoj upravi koja na ovaj način izgleda želi prisiliti vozače da voze po autocesti. Očito jer skoro godinu dana ne poduzima ništa po pitanju tog križanja i nužnopotrebne duže pomoćne trake.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #436 : Travanj 11, 2011, 01:49:32 poslijepodne »
Tom autocestom se neće nitko voziti jer se plača

Zakaj se nebi vozio? Vozit će se, itekako će se voziti, prvo jer će sva teretna vozila morati ići na autocestu, a drugo - kada bude autocesta u punom profilu i punoj dionici, to će biti itekako vremenski i svakako drugačije isplativo.

Da nebi možda besplatnu autocestu'

I sad je u pogonu dio autoceste od Buševca do VG-a, pa? Tko se vozi po tom djelu autoceste, a još se k tome i ne plača....

Pa ne vozi se puno ljudi, no ipak se voze, a ne vozi ih se puno jer je ta dionica u sadašnjem obliku 50% duži put nego da se ide starom cestom, i to prvenstveno zbog dionica odlaska i silaska sa autoceste i vraćanja na staru trasu, koje zajedno čine cca skoro 5 kilometara plus dužina autoceste Buševec - VG. Da se ne mora voziti tak puno za tak kratki dio autoceste - koristilo bi se puno više, a no kada bude izgrađen i pušten u promet samo dio Buševec-Zagreb, stanje će se već iz temelja poboljšati i promijeniti.

A kada bude cijela trasa u prometu, moći ćeš to usporediti sa trasom Zagreb - Karlovac, i autocestu i staru Karlovačku cestu. Jer se po staroj danas skoro nitko niti ne vozi da bi došao iz Zagreba u Karlovac ili obrnuto, a vrlo slična je situacija i sa dionicom Sisak - Zagreb.

Sadašnja cesta će biti preduga, prespora, prenapučena naseljenim mjestima i prometnom policijom koja će mjeriti brzinu (pogotovo u nama susjednoj županiji), i dati 10-15-20 kuna za 30-40-ak kilometara brze autoceste sa koje ćete iz centra Siska dolaziti ravno pa skoro u centar Zagreba, i to u više nego duplo manje vremena - u zainteresirane uopće ne sumnjam...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #437 : Travanj 11, 2011, 03:14:39 poslijepodne »
ja imam 5 km duži put do posla u ZG preko autoceste, i opet, otkad se otvorila idem njome. i mislim da bih se vozio i kad će se plaćati. na staroj cesti sam imao totalku, plus jednu slomljenu alufelgu i gumu, te promijenio dvije kugle (govorim o cesti Kravarsko-Gorica). ovo je neuspredvio sigurnije, 10 puta manje stresa, mislim čak i da je potrošnja tu negdje jer nema zavoja. kad se tj. ako se ikada otvori dionica VG-ZG to će za Goricu i cijeli ovaj dio biti mrak stvar. znači bez jednog jedinog semafora do Getroa u Novom Zagrebu.o kraćem putu da ne govorimo.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #438 : Travanj 11, 2011, 07:24:23 poslijepodne »
Tom autocestom se neće nitko voziti jer se plača

Zakaj se nebi vozio? Vozit će se, itekako će se voziti, prvo jer će sva teretna vozila morati ići na autocestu, a drugo - kada bude autocesta u punom profilu i punoj dionici, to će biti itekako vremenski i svakako drugačije isplativo.

Naravno da će se voziti, ali računica po kojoj se zarada računala tako što su se brojala vozila na cesti Zagreb - Sisak i računalo da će sva ta vozila ići po autocesti jednostavno ne stoji. Dobar dio vozača će i dalje koristiti 'staru cestu' jer onima koji svaki dan moraju ići na posao to nije zanemariv trošak. Bilo bi idealno kad bi se uvele vinjete koje bi stalnim korisnicima korištenje autoceste učinilo isplatljivijim.

hornet34

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #439 : Travanj 11, 2011, 10:22:56 poslijepodne »
stvarno je ta autocesta bezveze,a kad bi još riješili tu traku kod veterinarske,bilo bi super...zapravo netreba ni obilaznice samo da je traka za skretanje...ma možda netreba ni uređenih cesata nek je makadam...ha?

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #440 : Travanj 12, 2011, 11:06:47 prijepodne »
vinjete u HR, teško. ovo sa slovenskim vinjetama je idealno rješenje za slovence, ali sumnjam da je to moguće obzirom na to kako stvari idu ovdje. jel postoji neki popust za autocestu npr. ako moram na posao svaki dan?

Bilaj

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #441 : Travanj 12, 2011, 11:45:56 prijepodne »
Dobar dio vozača će i dalje koristiti 'staru cestu' jer onima koji svaki dan moraju ići na posao to nije zanemariv trošak. Bilo bi idealno kad bi se uvele vinjete koje bi stalnim korisnicima korištenje autoceste učinilo isplatljivijim.

Ako imaju još par bisera kao jedna traka na izlasku iz gorice, gužba kod veterinarske itd... odna će biti prisila da ljudi koriste autocestu. I to ne zato jer im je autocesta bolja nego zato što su ostale ceste uništene "novim" prometnim riještenjima.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #442 : Travanj 13, 2011, 08:29:08 prijepodne »
jel postoji neki popust za autocestu npr. ako moram na posao svaki dan?

Postoji, naravno... kupiš si ENC, što je vrsta bezgotovinskog plaćanja cestarine "u hodu", maltene bez zaustavljanja, a radi na prepaid principu - nadoplatiš (napuniš) aparatić i pri prolasku kroz naplatne rampe, bez zaustavljanja, elektronika si naplati iznos cestarine. Fora je da aparat ne prepoznaje da se ti voziš sa popustom zbog ENC-a, nego kod kupovine i nadopune iznosa na ENC računu dobiješ nešto više kuna na korištenje od onoga kaj si platio.

Ak baš hoćeš popust, onda se vozi na posao motociklom, barem kada je lijepo vrijeme. Motocikli plaćaju 60% cijene određene za osobni automobil.

Kada jednog lijepog dana budem opet u Buševcu, i kada ću koristiti autoput skroz do Zagreba, uopće ne dvojim u korištenje ENC aparata i u autu i na motociklu. Od Buševca do naplatne postaje Mraclin me može koštati 2-3-4 kune za tih 9 kilometara za auto, a za motocikl i manje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #443 : Travanj 13, 2011, 08:33:05 prijepodne »
odna će biti prisila da ljudi koriste autocestu. I to ne zato jer im je autocesta bolja nego zato što su ostale ceste uništene "novim" prometnim riještenjima.

To nije nikakva prisila, to je još uvijek stvar tvog izbora.

A nije riječ o nikakvom uništenju - riječ je o prilagodbi potrebama za onaj dan kada bude sve u punom planiranom pogonu. Problem je što do tada ta rješenja stvaraju probleme, no kada sav promet zbog postojanja autoceste do Zagreba bude najmanje prepolovljen, ispast će da je čak i taj odvojak kod veterinarske stanice maltene i dovoljan za potrebe koje će tada postojati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #444 : Travanj 13, 2011, 08:40:47 prijepodne »

ispast će da je čak i taj odvojak kod veterinarske stanice maltene i dovoljan za potrebe koje će tada postojati.
Jeste zapazili onaj znak putokaza?
Neznam koji pametnjaković je mogao postaviti onaj znak tamo onako, koji je već netko kamionom zakačio i oštetio, znak stoji faktički na pomoćnoj traki za skretanje. Biseri!

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #445 : Travanj 13, 2011, 10:45:53 prijepodne »
jel postoji neki popust za autocestu npr. ako moram na posao svaki dan?

Postoji, naravno... kupiš si ENC, što je vrsta bezgotovinskog plaćanja cestarine "u hodu", maltene bez zaustavljanja, a radi na prepaid principu - nadoplatiš (napuniš) aparatić i pri prolasku kroz naplatne rampe, bez zaustavljanja, elektronika si naplati iznos cestarine. Fora je da aparat ne prepoznaje da se ti voziš sa popustom zbog ENC-a, nego kod kupovine i nadopune iznosa na ENC računu dobiješ nešto više kuna na korištenje od onoga kaj si platio.

Ak baš hoćeš popust, onda se vozi na posao motociklom, barem kada je lijepo vrijeme. Motocikli plaćaju 60% cijene određene za osobni automobil.

Kada jednog lijepog dana budem opet u Buševcu, i kada ću koristiti autoput skroz do Zagreba, uopće ne dvojim u korištenje ENC aparata i u autu i na motociklu. Od Buševca do naplatne postaje Mraclin me može koštati 2-3-4 kune za tih 9 kilometara za auto, a za motocikl i manje...

da, za ENC znam naravno, to je za to dobra stvar. a nisam čuo da su za motore smanjili cestarine, mrak, bilo je i vrijeme. više ne vozim motor, prodao prije par godina. imao prokleto đubre Yamahu Vision XZ550 V2 motor iz 1984. bio sam sretan kad je otišla.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #446 : Travanj 13, 2011, 05:19:21 poslijepodne »
Neznam koji pametnjaković je mogao postaviti onaj znak tamo onako, koji je već netko kamionom zakačio i oštetio, znak stoji faktički na pomoćnoj traki za skretanje. Biseri!

Pa ak se ne varam - taj znak je tamo duže od te spojnice...

nisam čuo da su za motore smanjili cestarine, mrak, bilo je i vrijeme. više ne vozim motor, prodao prije par godina. imao prokleto đubre Yamahu Vision XZ550 V2 motor iz 1984. bio sam sretan kad je otišla.

Pa za motocikle su smanjili cestarine još pred skoro tri godine, bijah u idejnoj organizaciji i provedbi protesta kada se je blokiralo nekem izlaze autoceste plaćanjem u lipama... Iako smo tražili 50%, kako je to u normalnim zemljama, zadovoljili se i sa 40% sniženja, daleko bolje od ničega (što je moglo lako biti...).

Glede Yamahe, kada si se riješio govna, mogao si si kupiti nešto pošteno... valjda je ljubav ostala, ili?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #447 : Travanj 14, 2011, 12:53:51 poslijepodne »
eh, taman sam je prije tri godine i prodao. ta ljubav nikada ne umire, to je kao ljubav prema životu ;)  lova je problem

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #448 : Travanj 14, 2011, 02:10:08 poslijepodne »
Ajde, ajde - ako nešto stvarno voliš, snaći ćeš se...  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Autocesta
« Odgovori #449 : Travanj 21, 2011, 11:19:30 poslijepodne »
Reporter,2011.04.15.
...
Premijerka Jadranka Kosor nastavlja gdje je stao njen prethodnik- počeli su
radovi na poddionici autoceste Zagreb-Sisak i to od Buševca prema Lekeniku.
Rok za dovršetak radova je dvanaest mjeseci
...
Autocesta Zagreb-Sisak, točnije autocesta
A11, u budućnosti će povezivati gradove
Sisak i Veliku Goricu sa Zagrebom i Zračnom
lukom Zagreb. Navedena bi prometnica, prema
posljednjim najavama, trebala biti gotova
u roku dvije i pol godine, podijeljena je na
četiri dionice, a ukupna planirana vrijednost
radova je nešto više od pet milijardi kuna
.
...
http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter%20280.pdf

NASTAVLJENI RADOVI NA AUTOCESTI ZG-SK
(07.04.2010.)
http://www.rtl-radio.hr/default/news.php?kat_id=33&news_id=4680#4680

Prije bumo vlezli v "Pustu Jevropu" nek f Sisek...Il Lekenik...
wwwg tablice