Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368245 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #420 : Listopad 11, 2010, 02:47:25 poslijepodne »
Ovaj tempo gradnje autoceste je sve drugo do gradnja. Ta šačica ljudi na nadvožnjaku u Mlaki je "hladni pogon"; tek da se vidi da se radi a i bolje je da su tu nego da štrajkaju ili daju izjave na tv. Ima li novca ili nema ili je nešto drugo u pitanju, tak je svejedno. Tako se to ne radi. A svi komentari tipa " ko je rekel da nebu gotovo do kraja godine" se fino uklapaju u kalmetinu retoriku i ne splati se ih komentirati. Žalosno je da još ima onih koji se diče kaj društvo radi bedake od svih nas, sa našim novcima bez da smo to htjeli ili dopustili. Magla se više odavno ne može prodavati, a ako bude pameti ni u HR jednog dana.

Drukčije ni ne mogu raditi taj nadvožnjak jer je on zavisan od ostatka autoceste prema Zagrebu, a koji se još nije ni počeo raditi. Mogli su oni nadvožnjak već i zgotoviti, ali onda bi tako gotov čekao zatvoren koju godinu, dok se ne izgradi produžetak i spoj na ZG obilaznicu. Tak da rade taman tim tempom da čitav potez zgotove istovremeno ili barem približno.

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #421 : Ožujak 05, 2011, 10:31:50 prijepodne »
evo, mali rifreš teme nakon tri mjeseca. stagnacije teme ili stagnacije radova. ja ne vidim da se išta miče. ima li netko kakvih novih (možda insiderskih) saznanja?

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Autocesta
« Odgovori #422 : Ožujak 05, 2011, 10:36:47 prijepodne »
Ove ceste postaju, ne ceste nego izgradnja tih cesta, sve iritantnije i iritantnije. Vec sam i zaboravio koje su ono godine to poceli raditi?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #423 : Ožujak 05, 2011, 11:40:07 prijepodne »
Pa ako se ne varam, dionica Zagreb-Sisak i još jedna (sad se ne sjećam koja točno) su bile najavljene kao jedine koje u hrvatskoj cestogradnji idu dalje, tj. koje će se graditi i dalje, prvenstveno zbog njihovog visokog stupnja dovršenosti. E sad, da li će to biti obistinjeno dolaskom ljepših vremenskih prilika ili ne, tek ćemo vidjeti... jer po ovim temperaturama i sam nemam neku ideju kaj ti radnici uopće rade na tom gradilištu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #424 : Ožujak 05, 2011, 12:17:19 poslijepodne »
prvi rok za dovršetak (dionice Buševec - Zagreb Jakuševac) bio je srpanj 2007, to se jako dobro sjećam, za ostale su bili 2008. jedan inžinjer koji radi za jednu od tvrtki  koje grade autocestama mi je rekao da zima uopće nije važna, to sam ga pitao prije 2 godine u ovo vrijeme, jer sam također mislio da možda hladnoća ima veze. samo asfaltiranje zahtijeva malo veće temperature, a on kaže da je to najmanji problem i da je to za neku manju dionicu gotovo za nekoliko dana.
da, bile su najavljene kao jedini dio koji ide dalje radi visokog stupnja izgrađenosti, ali na to kao da su svi zaboravili. na onom jadnom nadvožnjaku čija je gradnja počela prije tri godine (ili dvije, ne sjećam se) radnike nisam vidio jako dugo. jedino znam vidjeti kamione i opremu koji ide prema dionici Buševec-Lekenik.
Od Buzina do Jakuševca ima par km čiste ravnice ne računajući nadvožnjak preko ranžirnog, koji je po meni idiotska građevinska ideja stoljeća, graditi nadvožnjak preko 20tak kolosijeka.
znači, nikad, ili ako se nastavi ovom brzinom (i mafijom) - za koji 40 godina

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #425 : Ožujak 05, 2011, 05:52:22 poslijepodne »
Glede Ranžirnog kolodvora - istina je da bi to bio težak poduhvat zbog izrazito dugog luka mosta, no činjenica je i da je sam Ranžirni kolodvor u planu za izmještanje na neku drugu lokaciju u okolici Zagreba, jer je ta zemlja na kojoj se sada nalazi, bolje rečeno ta lokacija - postala izuzetno atraktivna i skupa, obzirom je to puno hektara u komadu koji su maltene čisto unutar grada, i koji su još maltene jedina takva slobodna veličina unutar granica Grada Zagreba...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Autocesta
« Odgovori #426 : Ožujak 06, 2011, 12:50:39 poslijepodne »


Polana/Prema Lekeniku



Polana/Prema Sisku

Georad dere sve v 16,Žužiča više ni ni videti.Vele ljudi da je od se kamijonov imal samo tri registrerane...Ak je ova država v banane il je Bananstan onda je Žuži Bananko-mogel bi glat zameniti "kuma" na predcedničke "ekspozicije".Niti jen zakon ga se ne dotikavle kak da žive v nektere druge države...
Of tal od D.Vukojevca do Buševca nisu ni penuli v zajdne 6 mesec-to jem je valda nekakova tampon zona kaj ju budu nakraju delali,da se nebi narod v jutro i popoldan vozil oko bagerov kak i zmed Peščenice i D.Vukojevca. XĐ
Na Jurjevcu su napravili više pol nadvožnaka.
Neznam jel Obilaznica prešla vojarnu Pleso.

Ranžirni-rekel mi je kum kaj dela v HŽu da jem nedaju delati ni ober ni spod štreke...
Zadnja informacija za Hrašče je bila da su jem poništili izvlaščenje a isto sem imal za čuti i za jen tal zmed Gradič i Kušanca.
Kaj je tu istina i na sporedu,do to zna.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Autocesta
« Odgovori #427 : Ožujak 06, 2011, 12:55:09 poslijepodne »
...
Tri dionice
Autocesta Zagreb - Sisak, koja je ukupno duga 47,5 km, podijeljena je na dionice prema glavnim spojevima na postojeću mrežu državnih cesta u blizini gradova i naselja. Predviđene su tri dionice. Prva se gradi dionica Jakuševec - Velika Gorica jug, duga 9,5 km, čiji je dovršetak planiran za listopad 2007. Slijedi dionica Velika Gorica jug - Lekenik, duga 20,2 km, čiji je dovršetak predviđen za prosinac 2008. godine. Posljednja dionica, Lekenik - Mošćenica, duljine 17,8 km treba biti dovršena iza 2008. godine
...
U prosincu 2005. raspisan je natječaj za izvođenje građevinskih radova od Hrašća Turopoljskog do čvorišta Velika Gorica jug, na prvoj dionici Autoceste Zagreb - Sisak. Natječaj se odnosi na izvedbu dionice duge oko 4 km, čvorišta Velika Gorica - jug i kompletnoga cestovnog raspleta, kao i svih cestovnih veza za Veliku Goricu. Radovi će početi odmah nakon provedbe natječajnog postupka u veljači ove godine. Za gradnju autoceste dalje prema Zagrebu natječaj će biti raspisan u lipnju ove godine, napomenuo je naš sugovornik Mario Crnjak, te na kraju objasnio i financijsku konstrukciju autoceste, rekavši da je planirana cijena izgradnje prve poddionice oko 150 milijuna kuna, a ukupne dionice Jakuševec - Velika Gorica duljine 9,5 km oko 328 milijuna kuna. Procijenjena vrijednost gradnje daljnje dionice od čvorišta Velika Gorica jug do Lekenika je oko 586 milijuna kuna i trebala bi biti dovršena do konca 2008.
http://www.poslovni.hr/5935.aspx

-

...
Na žalost velikogoričkog SDP- a, u svibnju 2009. godine bit će otvorena trasa od Hrašća do Buševca - rekao je ministar Šuker, čije je političko djelovanje proteklih osam godina vezano uz Sisak i Veliku Goricu.
...
http://www.jutarnji.hr/suker--autocesta-zagreb---sisak-gradit-ce-se-punim-tempom/277873/

-

Kulko se ja razmem v medicinu;to je več nekulko put trebalo biti gotovo...

-

srijeda, svibanj 21, 2008
Fantom na cesti
http://vesnaskareozbolt.bloger.hr/post/fantom-na-cesti/826864.aspx
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Autocesta
« Odgovori #428 : Ožujak 06, 2011, 01:01:23 poslijepodne »
05.04.2006. / 10:56
Autor: Ivan Duvnjak

CESTOGRADNJA
Počinju radovi na gradnji autoceste Zagreb - Sisak.U srijedu će premijer Ivo Sanader otvoriti početak radova na jednom od najfrekventnijih cestovnih pravaca u Hrvatskoj, budućoj autocesti A 11 Zagreb - Sisak, odnosno dionici Jakuševec - Velika Gorica. Otvaranju će biti nazočni i ministri prometa i financija Božidar Kalmeta i Ivan Šuker, te predsjednik Uprave hrvatskih autocesta Mario Crnjak. Prema najavama ministra Kalmete to će biti jedna od najjeftinije izgrađenih autocesta u Hrvatskoj jer se radi o ravničarskoj autocesti bez tunela. Na prvoj dionici autoceste Zagreb - Sisak radove će izvoditi Hrvatske autoceste i Poslovna udruga koju čine Viadukt, Hidroelektrana niskogradnja, Konstruktor inženjering i Strabag. Vrijednost ugovorenih radova je gotovo 202 milijuna kuna bez PDV-a, a rok za dovršenje je 15. lipanj 2007. godine. Ukupna duljina autoceste Zagreb - Sisak je 47,5 kilometara, a podijeljena je na tri dionice: Jakuševec - Velika Gorica, Velika Gorica jug - Lekenik, te Lekenik - Mošćenica
http://www.nacional.hr/clanak/24308/pocinju-radovi-na-gradnji-autoceste-zagreb-sisak

-

Predizborna obećanja u V.Gorici o autocesti Zagreb-Sisak
Hrvatska | Cole | 24. 03. 2006. u 08:02

Velikogorički HDZ održao je sinoć u Velikoj Mlaki predizborni skup na kojem su članovi Predsjedništva HDZ-a i ministri Božidar Kalmeta i Ivan Šuker govorili o izgradnji autoceste Zagreb-Sisak i o njezinu značaju za razvitak toga kraja. Šuker, nositelj stranačke liste na izvanrednim izborima za velikogoričko Gradsko vijeće, istaknuo je da je moderna autocesta preduvjet boljeg i kvalitetnijeg života na širem velikogoričkom području. Ministar Kalmeta je rekao da će se za autocestu Zagreb- Sisak izdvojiti 1,5 milijardi kuna, odnosno 770 milijuna kuna za dionicu od Zagreba do Velike Gorice koja bi trebala biti dovršena do kraja iduće godine
http://www.sisak.info/?p=1611

-

Sanader otvorio radove na izgradnji autoceste Zagreb -Sisak
Hrvatska | Cole | 05. 04. 2006. u 21:10

Premijer Ivo Sanader otvorio je u Kušancu radove na izgradnji autoceste Zagreb-Sisak na dionici Velika Gorica Jug – Jakuševac.
Vrlo zahtijevan projekt, dionica duga 9,5 km trebala bi biti dovršena u listopadu iduće godine, a koštat će 780 milijuna kuna. Premijer Sanader najavio je da potom slijedi izgradnja dionica od Velike Gorice do Lekenika i Mošćenice odnosno Siska.
To je jedan od najfrekventnijih cestovnih pravaca u Hrvatskoj, a kada se izgradi, bit će jedna od najjeftinije izgrađenih autocesta u Hrvatskoj jer je to ravničarska autocesta bez tunela, rekao je ministar Božidar Kalmeta
http://www.sisak.info/?p=1726

-

Reporter,2011.04.15.
...
Premijerka Jadranka Kosor nastavlja gdje je stao njen prethodnik- počeli su
radovi na poddionici autoceste Zagreb-Sisak i to od Buševca prema Lekeniku.
Rok za dovršetak radova je dvanaest mjeseci
...
Autocesta Zagreb-Sisak, točnije autocesta
A11, u budućnosti će povezivati gradove
Sisak i Veliku Goricu sa Zagrebom i Zračnom
lukom Zagreb. Navedena bi prometnica, prema
posljednjim najavama, trebala biti gotova
u roku dvije i pol godine, podijeljena je na
četiri dionice, a ukupna planirana vrijednost
radova je nešto više od pet milijardi kuna
.
...
http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter%20280.pdf

NASTAVLJENI RADOVI NA AUTOCESTI ZG-SK
(07.04.2010.)
http://www.rtl-radio.hr/default/news.php?kat_id=33&news_id=4680#4680

Nek jel budu uspeli završiti ovu pod pod pod dionicu za mesec dan?
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #429 : Ožujak 06, 2011, 06:05:10 poslijepodne »
@kunta!!!!!

Denes je 6.3.2011 godune.
Pa zar misliš da se to moretak brzo napraviti, kak naš narod more obećanje zabiti??

Kunta....kunta, noaj biti zločest!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #430 : Ožujak 06, 2011, 07:21:18 poslijepodne »
Da mi je kuna svaki put kada je HDZ nešto obečao...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Autocesta
« Odgovori #431 : Ožujak 07, 2011, 03:00:28 prijepodne »
Jesu bilotero "ludom radovajne" na temu autobana spoštovali?
Tak i ja kak solista bez kune penez i pristupa državnem proračunu morem reči da bum napravil autocestu do Siska.I bum.Samo da?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Autocesta
« Odgovori #432 : Ožujak 26, 2011, 09:41:03 poslijepodne »
Jel de ima kakova jamstvena kartica za autoban?
Ovi na Jurjevcu nikak da naprave nadvožnak...Da nisu zabetonerali železdo več bi jem ga cigani popukali,odnesli i prodali.

Kakova neozbilna stranka,politika i država...
wwwg tablice

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #433 : Ožujak 30, 2011, 02:41:09 poslijepodne »

cba

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #434 : Travanj 11, 2011, 08:12:00 prijepodne »
Tom autocestom se neće nitko voziti jer se plača, a gužve će se i dalje stvarati na onom jadnom križanju od Vukovine do veterinarske stanice, koje je djelo osnovnoškolca....
I sad je u pogonu dio autoceste od Buševca do VG-a, pa? Tko se vozi po tom djelu autoceste, a još se k tome i ne plača....