Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368672 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #405 : Listopad 07, 2010, 06:32:59 prijepodne »
Jel ono netko spominjao da bu cesta gotova do početka 2011? Jesam ja jedini kojem i kraj 2012 zvuči nerealno?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #406 : Listopad 07, 2010, 11:32:45 prijepodne »
A zakaj cesta ne bi bila gotova do kraja godine?? Osim onih spojnica na Zagreb i mosta preko Ranžirnog kolodvora, od Buševca do Zagreba se praktički i nema više niušta za slagati od kapitalnih objekata, a ako vrijeme imalo posluži, i ta petlja kod Mlake bi mogla biti brzo gotova... uglavnom, ako i ne bude, sama cesta na dionici Buševec - VG - Odra bi mogla biti u komadu puštena u promet.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #407 : Listopad 07, 2010, 12:21:50 poslijepodne »
Jesam ja jedini kojem i kraj 2012 zvuči nerealno?
Nisi.

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #408 : Listopad 07, 2010, 12:34:30 poslijepodne »
najavljivano je do kraja 2011, ali mislim da si ti realan, s obzirom na dosadašnji tempo gradnje, da očekuješ 2012. Nadvožnjak kod Odre se gradi 2 godine.
spoj na ZG i most preko ranžirnog ( :o) bi mogli čekati još dvije godine. A to što Sledge kaže, super, riječi mu se pozlatile, nek otvore bar do Odre.

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #409 : Listopad 07, 2010, 02:28:57 poslijepodne »
A zakaj cesta ne bi bila gotova do kraja godine?? Osim onih spojnica na Zagreb i mosta preko Ranžirnog kolodvora, od Buševca do Zagreba se praktički i nema više niušta za slagati od kapitalnih objekata, a ako vrijeme imalo posluži, i ta petlja kod Mlake bi mogla biti brzo gotova... uglavnom, ako i ne bude, sama cesta na dionici Buševec - VG - Odra bi mogla biti u komadu puštena u promet.

Sorry, ali meni izgleda kao da si prvi put čuo za projekt ove autoceste. ;D Petlja kod mlake ustvari nije petlja, već obični priključak. Taj priključak nema baš nikakvu funkciju dok se ne sagradi produžetak prema Zagrebu i čvor Jakuševec. S vijadukta Odra možeš samo sići na Zagrebačku iz smjera Zagreba(a taj dio ne postoji) i popesti se sa Zagrebačke na vijadukt u smjeru Zagreba(a taj dio ne postoji).

Zato i grade taj priključak tako dugo, jer jednostavno ne znaju što bi s njime. ako ga sad skoro i dovrše, on će ostati zatvoren i bez ikakve funkcije još godinu, dvije dok se ne izgradi kompletan produžetak prema Zagrebu i spoj na obilaznicu tj. čvor Jakuševec. Sorry ako sam bio grub, ali cesta i taj priključak se grade već jako dugo pa mi je prosto nevjerovatno da to još netko ne zna. ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #410 : Listopad 07, 2010, 03:29:10 poslijepodne »
Znamo to sve, no spoj sa autoputa prije petlje na postojeću velikogoričku nije nikakav problem. A od Buševca do te petlje nema više posla da bi se trebalo čekati slijedeću godinu. A sama ta dionica sa obilaženjem VG bi bila strahovito korisna i važna za sve koji moraju prolaziti kroz VG, bilo da idu na posao u ZG ili sa njega...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #411 : Listopad 07, 2010, 03:45:59 poslijepodne »
Niš od toga, da su to mislili napraviti, napravili bi prije godinu dana. Ovak mislim da čekaju da se riješi na sudu problem oko zemljišta na Velikom Polju, pa da sve skupa otvore u paketu. Ako to uopće je problem, prije će biti da nema love pa se ne gradi. Inaće bi već počeli graditi vijadukt preko ranžirnoga. Ako otvore samo čvor Jakuševec, sav promet će se morati skidati sa obilaznice na neadekvatnom čvoru Buzin koji je projektiran za puno manji promet nego što je danas. A ako uzmemo u obzir da se za godinu dana pored čvora Buzin otvara i najveći šoping centar u Hrvatskoj, možeš si samo zamislit kakav će to biti krkljanac.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #412 : Listopad 07, 2010, 05:16:24 poslijepodne »
Niš od toga, da su to mislili napraviti, napravili bi prije godinu dana.

Ne bi napravili, kada i sama cesta nije bila u planu da bu gotova prije godine dana, već se sada rade završni radovi i uređuju zadnji metri ograda, bankina, itd. Dovršenje ceste nije onda još niti bilo u planu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #413 : Listopad 07, 2010, 06:32:11 poslijepodne »
To se sve moglo napraviti prije da se htjelo jer na tom potezu nema objekata. Tak sporo to grade jer im se ne žuri, a ne žuri im se jer znaju da ionako nema otvaranja dok se ne izgrade čvorovi Jakuševec i čvor Odra-Mlaka koji se još nije ni počeo graditi i pripadajuća im cesta, tak da imaju još najmanje godinu dana fore, čak ak se i već sutra to počne graditi.

A ovo da nije bila u planu prije godinu dana, ne znam što hoćeš reči jer kompletna A11 od Siska do spoja Zagreba je trebala biti gotova još 2008. Drugi rok je bio do polovice 2010. To kaj je oni tada još nisu počeli ni graditi, to je druga stvar. U ljeto 2008. je Kalmeta izjavio da će dionica Buševec - Jakuševec biti puštena u promet najkasnije do 15. lipnja 2009. Toliko o tome. Mogu se oni i dalje razbacivati rokovima, ali samo lažu.
« Zadnja izmjena: Listopad 07, 2010, 06:55:26 poslijepodne Kokolino »

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #414 : Listopad 07, 2010, 06:46:05 poslijepodne »
A što se tiće izjave da će autocesta biti gotova do kraja 2010. to je točno. U proljeće ove godine je to izjavio kalmeta u intervjuu u središnjem dnevniku HRT-a. izjavio je da će biti gotova kompletna autocesta od Velike Gorice do zagreba izuzev vijadukta preko ranžirnoga. Izjava nije ništa čudno s obzirom da dolazi od jednoga HDZ-ovca, asli i slijepcu je tada bilo jasno čak da se autocesta kroz Veliko Polje počela graditi toga istoga dana, da bi bila gotova za najmanje godinu dana, dakle ništa prije proljeća 2011. Eto kraja godine, a početak gradnje se još ne nazire. Zaista je sramotno koliko ti ljudi lažu i to ih ni najmanje ne dira.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #415 : Listopad 11, 2010, 12:49:54 prijepodne »


Polana

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #416 : Listopad 11, 2010, 12:50:20 prijepodne »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #417 : Listopad 11, 2010, 12:50:38 prijepodne »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #418 : Listopad 11, 2010, 12:50:55 prijepodne »

Offline cobra

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #419 : Listopad 11, 2010, 02:06:16 poslijepodne »
Ovaj tempo gradnje autoceste je sve drugo do gradnja. Ta šačica ljudi na nadvožnjaku u Mlaki je "hladni pogon"; tek da se vidi da se radi a i bolje je da su tu nego da štrajkaju ili daju izjave na tv. Ima li novca ili nema ili je nešto drugo u pitanju, tak je svejedno. Tako se to ne radi. A svi komentari tipa " ko je rekel da nebu gotovo do kraja godine" se fino uklapaju u kalmetinu retoriku i ne splati se ih komentirati. Žalosno je da još ima onih koji se diče kaj društvo radi bedake od svih nas, sa našim novcima bez da smo to htjeli ili dopustili. Magla se više odavno ne može prodavati, a ako bude pameti ni u HR jednog dana.