Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368719 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #375 : Kolovoz 12, 2010, 10:40:40 poslijepodne »
Deja Vu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #376 : Kolovoz 12, 2010, 11:46:23 poslijepodne »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #377 : Kolovoz 13, 2010, 09:10:14 prijepodne »
A otprilike su ekipa i scene - upravo takvi...   :P
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #378 : Kolovoz 13, 2010, 09:28:05 prijepodne »
A otprilike su ekipa i scene - upravo takvi...   :P

Prije kao komentari iz vecernjeg lista.
vucko, Macaktom - Ivić pašalić je kupio poljoprivredno zemljište i pretvorio ga u građevinsko, a zatom sklopio ugovor, naravno nepisnmeni, s milanom bandićem, koji je zatim preuredio GUP i preusjerio autoput s Radničke na Sarajevsku preko ranžirnog kolodvora i parcela Ivića Pašalića.
Naravno da su se na putu našle parcele građana koji nisu mogli dobiti rješenje o prenamjeni poljoprivrednog zemljišta u građevinsko, baš iz razloga jeftinijeg otkupa od strane države.
Usput je država, milan bandić pokrenuo postupak, počela izmjenu zakona te, za to nisam siguran, vratila zakon o izvlatenju bez naknade vlasnicima.
Tako je nastao zakon o golfu.

Na sreću, HAC se još nije registrirao kao graditelj gof terena, jer bi vlasnici davno ostali bez imovine.

Felicijen - Kako su to određivali i projektirali trasu ceste ako nisu imali otkupljeno svo zemljište na njoj?!

Je li ti odgovor dovoljno jasan?

_______________________________________

Inače ovo meni ovako izgleda. Ti političari i lopovi su si složili tak da poberu masne pare. A kak HAC-ov proračun nije bezgraničan, onda običnim ljudima plačaju ispod cijene.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #379 : Kolovoz 13, 2010, 10:12:38 prijepodne »
Sve mi je ti itekako jasno. Najviše u činjenici da se ne bi trebali sporiti oko napuhavanja cijene, već oko pravičnog i zakonskog rješavanja statusa te zemlje. Ako se na zemlji nešto gradi - znači da ista MORA biti građevinska. Što znači da se i mora otkupljivati kao takva. Eto, "prosto k'o pasulj"...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #380 : Kolovoz 13, 2010, 07:03:54 poslijepodne »
Vele autocesta gotova do početka 2011... Da, možda na karti

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #381 : Kolovoz 13, 2010, 07:06:34 poslijepodne »
Onaj dio auto ceste Kod Odre i Hrašća ,stalno se radi i dobro napreduje.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #382 : Kolovoz 13, 2010, 08:23:15 poslijepodne »
Da, ovi čelični mostovi su super... svaka im čast!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta; Grigor Vitez,Kad bi drveće hodalo
« Odgovori #383 : Kolovoz 22, 2010, 09:00:44 prijepodne »
Čera sem bil pak malo v susedne županije i čujem još zanimlive reči o Autobanu i Jaguštovem grmlju.Vele ljudi da su nekteri vlasniki zemle selili jene te iste jabuke od Mlake do Lekeničke Polane,da su je sadili z motikum ispred ovoga kaj slika za precence,vadili i pak "sadili",slikali i tak se do šume.Da ni bilo šume selili bi je sigurno do Siska...Sad su se bogečke jabuke konačno primirile,al ne na trase autobanske, i most dobe i malo vodice i umetnaka,tere rogle gnoja.Za Zasluge za narot.

amarkulin

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #384 : Kolovoz 22, 2010, 09:51:24 prijepodne »
Kreativnost hrvatskog naroda nema granica. Naročito kad treba nekaj ukrasti.  :)
Nek kradu dok moreju, još malo i ne bu kaj za fkrasti. A onda budu prosili jabuku da rodi, kak bi imali kaj za jesti...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #385 : Kolovoz 22, 2010, 09:57:24 prijepodne »
Kreativnost hrvatskog naroda nema granica. Naročito kad treba nekaj ukrasti.  :)

 ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #386 : Kolovoz 30, 2010, 12:20:32 prijepodne »
VG: Sjeverna obilaznica pri kraju
(26.08.2010.)

Prva faza gradnje sjeverne obilaznice autoceste ZG-SK bliži se kraju, pa su u tijeku pripreme za tehnički pregled. To je prometnica koja počinje na Sisačkoj cesti, proteže se uz pistu, te potom preko Rakarskog polja ide prema gradskom stadionu Velika Gorica i Zračnoj luci Zagreb.
Nakon dobivanja uporabne dozvole cesta će biti puštena u promet. Vrijednost ovih radova, na ukupoj duljini 4 kilometra iznosi 109 milijuna kuna.
Druga faza gradnje, duljine 5,5 kilometara, koja završava na čvoru Kosnica na autocesti Bregana - Zagreb - Lipovac, započeti će kroz nekoliko dana, a 'teži' 126 milijuna.
http://www.rtl-radio.hr/default/news.php?kat_id=33&news_id=5276#5276

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #387 : Kolovoz 30, 2010, 08:54:15 prijepodne »
Samo neka grade!! To je jedino pozitivno kaj čovjek može vidjeti.

Jednog dana - nadam se uskoro - kada će se iz smjera Siska moći doći do Zagreba bez prolaska kroz Veliku Goricu - bit će to mala revolucija u kvaliteti putovanja tim dijelom državne ceste D30, a i stanovnici VG nebi trebali tugovati što im ispod prozora i kroz grad više neće prolaziti 3 milijuna vozila na dan...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kiki

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #388 : Rujan 02, 2010, 11:51:07 prijepodne »
Samo neka grade!! To je jedino pozitivno kaj čovjek može vidjeti.

Jednog dana - nadam se uskoro - kada će se iz smjera Siska moći doći do Zagreba bez prolaska kroz Veliku Goricu - bit će to mala revolucija u kvaliteti putovanja tim dijelom državne ceste D30, a i stanovnici VG nebi trebali tugovati što im ispod prozora i kroz grad više neće prolaziti 3 milijuna vozila na dan...

Slažem se, ali se i ne slažem s tim.

Već samo da maknu kamione sa Zagrebačke bilo bi to divota. Btw. jel se misli preusmjeriti kamionski promet na obilaznicu tj. postaviti zabrana ulaska tranzitnih kamiona u Goricu?

Glede prometa od Siska... Dobar dio prihoda trgovine u Gorici ostvaruju od naših susjeda iz druge županije. Kad se napravi autocesta, Zagreb im bude bliže i išli budu tam.
Ak se neko sjeća crtanog "Cars", bojim se da bi i mi mogli postati Kurbla Bistra.


Živim u centru i auti mi uopće ne smetaju toliko, ali kamioni su katastrofa. MAKNITE KAMIONE  ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #389 : Rujan 02, 2010, 02:14:22 poslijepodne »
Mislim da taj strah nije opravdan. Gorica je prevelik grad da bi mogao postati Kurbla Bistra, koji je cijeli bio ovisan o prometu kroz njega, VG nije Severin na Kupi. A i sumnjam da netko iz Siska dolazi šopingirati u Goricu - ako već radi toliki put, potegne do Zagreba i ima 100x veći izbor i jeftinije dućane, dapače u Zagreb ide zbog onih kojih nema ni u VG. U VG su svi dućani koje ima i Sisak, dapače ih Sisak ima i puno koje VG nema...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”