Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368464 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #315 : Svibanj 05, 2010, 10:23:19 poslijepodne »
Velite da mjesni odbori ne rade u interesu mještana. Pa tko bira te ljude tamo i zašto još imaju svoje "fotelje"?

I zašto ljudi iz Gradića ne naprave traktorijdu tražeći bolju prometnu povezanost?

Zašto ljudi iz Petrovine nisu napravili traktorijadu nakon što se jutarnji bus pokvario triput u jednoj vožnji?!


Nisu krivi oni na vlasti, krivi su svi oni na dnu te sante leda koji odsustvom bilokakve reakcije to dopuštaju.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #316 : Svibanj 06, 2010, 08:19:02 prijepodne »

Nisu krivi oni na vlasti, krivi su svi oni na dnu te sante leda koji odsustvom bilokakve reakcije to dopuštaju.

Da, tako je. ZNA SE. Tu rečenicu je prije 2 tjedna izrekla i Predsjednica  šugave vlade u ovoj državi. Kaj bi oni bili krivi? Ima narod da podnese sav teret.
Narod ih je izabrao pa neka i nosi breme. I naravno, nikako zaboraviti - birati ih ponovno. 

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #317 : Svibanj 06, 2010, 11:21:36 prijepodne »
Da, tako je. ZNA SE. Tu rečenicu je prije 2 tjedna izrekla i Predsjednica  šugave vlade u ovoj državi. Kaj bi oni bili krivi? Ima narod da podnese sav teret.
Narod ih je izabrao pa neka i nosi breme. I naravno, nikako zaboraviti - birati ih ponovno. 

Daj skini više te agresivne stranačke očale - nisi ništa bolja od tih ZNA SE, jer imaš istu retoriku, iste metode, isti vokabular i sve isto, a sigurna sam da bi i u provedbi bila ista, i to u slučaju da daješ svoj maksimum...

Nije stvar u tome tko je koga birao (jer sam siguran da bi ista stvar bila i da su na vlasti "tvoji", bez obzira koji to jesu!), već je stvar u tome da ljudi trebaju, kako veli Ego, sami dizati ruku i glas da se nešto mijenja, jer je riječ o tekućim problemima koji se pojave i odu, i uvijek je tako bilo i bit će... to nema veze sa time tko je na vlasti, ali ima sa urođenom dvoličnom retorikom naših ljudi koji se zamaraju kopanjem očiju jedan drugom dok im voda ne počne ulaziti u gupce, e tek onda se ujedine i počnu nekaj raditi... očito tim ljudima iz Grdaića i Petrovine voda još nije ni došla do jaja, jer sudeći po njihovim mlitavim reakcijama (dapače, izostanku istih!), njima je, ustvari - dobro!

Glede političarenja, pa ti isti problemi (osim prolaska zbog autoceste) postojali su dok na goričkom tronu nije sjedio HDZ ili neki njihov čovjek (dapače, velika većina vremena je izgubljena u takvoj drugačijoj konstelaciji snaga), pa se svejedno nije niš napravilo. I onda su se kvarili busevi, niste dobili ni nove ni dobre, i onda je postojalo brdo aktualnih problema od kojih skoro niti jedan nije riješen. Ali imaju muda i morala ići uvjeravati kako bi i opet "bili bolji", iako za sobom imaju repove veće od zvijezde repatice...

Zato mi je bezveze slušati ta strančarenja, što je u biti najmaloumnija djelatnost tu na forumu, no očito i najpopularnije, što najviše govori i o profilima forumaša... svi vole samo jedan drugom predbacivati i nabrajati grijehe, "vi ste ovo, vi ste ono...", a nitko se ne prima posla i nitko ne predlaže nešto pametno, nego nas želite uvjeriti kako bi vi bili "super-duper-extra-deluxe-bolji" od svih na kugli zemaljskoj, samo dajte našima (sic; ne nama, nego našima, koji to vama neće nikada vratiti - još jedan vid bedastoće!) da zasjednu i počnu vas sve karati u zrak mozak za vašu lovu koju će isto, kao i prethodnici, potrpati u svoje džepove, bilo direktno, bilo u vidu oprane provizije... svi vole elaborate i papire prodavati pod vrhunsku pamet, a još više za tu bedastoće dizati ogromne novce, i još tražiti zahvalu za to, kao da nemaju predebelu plaću za potpisivanje svoje dobre volje (jer drugog posla političar i nema...)...

Stranke u Hrvatskoj treba uopće zabraniti, i sve svesti na liste sposobnih pojedinaca a ne lobija, jer za cigane našeg profila strančarenje je smrt za bilo kakav napredak i probitak. I zastupanje strančarenja je najniži oblik dokazivanja osobnog i društvenog jada, kako tu na forumu, tako i općenito u javnosti. Sramota!!...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #318 : Svibanj 06, 2010, 12:31:06 poslijepodne »
Izmišljen je jedan zaista divan model za preraspodjelu novčanih sredstava na nivou grada- opčine prema mjesnoj samoupravi.
Svi moraju uplaćivati u gradski proračun (mislim specijalno na grad Goricu),a tada grad,odnosno gradske službe rade raspodjelu sredstava prema nekom svom ključu na račune mjesnih odbora.
Ovdje dolazimo do vrhunca gluposti našeg monetarnog ili poreznog sistema. Onaj koji privređuje nije istovremeno gospodar svojih vrijednosti – ili zarađenih novaca.
Znam da ne spominjem ništa novo,ali navodim kao samo još jednu glupost djelovanja i rada politike.
Onaj koji ništa ne privređuje,taj raspolaže sa materijalnim dobrima. Zašto ?
Pa vjerojatno zato jer mu to glupost politike dopušta.
A dopuštamo i svi mi zajedno.
Umjesto da oni svi služe nama,mi smo se doveli u situaciju da sa nama manipuliraju i rade sve kako njima odgovara.
Dakle grad sa našim novcima radi kako hoće i nama odgovara ,pa vi tako hoćete,mi zastupamo upravo vaše interese,sa izborima ste potvrdili ispravnost naših postupaka.
Još jedna glupost koju si bezobrazno prisvaja politika.
Naravno, mi ništa ne činimo da se takova situacija promijeni,jer očito svatko ima neko svoje sitno zadovoljstvo ,kojim sebi opravdava status quo.
U ovakvoj situaciji, koja se lijepo podržava od strane svih stranaka,postoji divan način za kanaliziranje sredstava gdje to odgovara pojedincima koji imaju svoje uvlakače koji gmižu za njima kao hijene.
Zato se mogu raditi kojekakve gluposti i ostvariti lokalni projekti ,a sve na štetu ostalih .
Treba svakako voditi računa o solidarnosti prema svima u gradu,jer ne mogu svi imati iste ili  mogućnosti  zarade.
Probajte se prisjetiti bilo kojeg svojeg posjeta gradski službama ili ne daj bože nekom financijskom uredu. Bili ste vjeruje ljubazno primljeni,pozdravljeni sa osmjehom referenta koji se pritom čak i podigao sa svojeg te vas pitao za vaše zdravlje.

Kad tamo dođeš prosto ti se ne napušta taj divan ambient i radna atmosfera.

Jer tog službenika mi plaćamo, on jedva čeka da nam svojom ljubaznošću pokaže kako je toga itekako svjestan i da naš dolazak za njega predstavlja neizmjernu radost. Sada nam može svojim nesebičnim angažmanom riješiti sve naše probleme koji nas nepravedno opterećuju.

Moram brzo završiti ovu bajku i vratiti se u stvarnost.

I da na kraju slažem se stranke bi zaista trebalo zabraniti u Hrvatskoj.
Ali i svima koji su se do sada bavili politikom da im se to strogo zabrani.
 
 Mislim da smo se i ovdje skroz udaljili od teme. :)
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #319 : Svibanj 06, 2010, 12:46:52 poslijepodne »
hmm... kaj nije netko bio postavio skener kartica da se zna kada je tko u zgradi poglavarstva od djelatnika?
Pa je to ukinuto...  :o

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #320 : Svibanj 06, 2010, 01:13:05 poslijepodne »
Od konkretnih zabrana, a koje bi bile za dobrobit foruma, treba zabraniti svako strančarenje u bilo kojoj temi koja nije u podforumu politika (jer takve izjave i jesu off-topic u bilo kojoj temi osim politike!)!

Znači, ako pričamo o autocesti, ne treba ni spomena od toga tko je rezao vrpcu, čiji stranački ljudi su bili tamo i zakaj oni drugi nisu bili, kako su oni bili obučeni kome je vjetar mrsio kosu! Ne treba ni spomena o tome za čije vlasti je napravljen koji šaht, metar ceste ili odbojnik!!

Kada čitam temu autocesta, želim čitati o autocesti kao građevinskom pothvatu i projektu, o njegovoj izvedbi, koliko je ista napredovala, koliko je već ili koliko bude u službi svih nas, pod kojim uvjetima, rokovima, itd itd...! O tome želim čitati, a ne o politikantskim prekenjavanjima tko je bolji u obećavanjima... to je maloumno!! Bavite se pravim stvarima i temama, bavite se činjenicama, a ne odijelima političara... to je prejadno, i prezamorno za čitati kako drek govori govnu da smrdi, a oboje niš koristi, žali bože...

Bokci koji pak nemreju bez uvlačenja svojim stranačkim idolima neka to lizanje i odrađivanje domaće zadaće promidžbe rade samo u određenom podforumu Politike, ostatak foruma neka ima barem elementaran dignitet i čistoću, da nije sve posrano sa ZNA SE, NE ZNA SE, MI SMO VI NISTE, MI NAJBOLJI VI NAJGORI, NAŠ ZNA VAŠ NE ZNA i slične prepirke za malumnu dječicu ispod 4 godine starosti... s time da toj dječici onda i nije za zamjeriti, ali starima je...
« Zadnja izmjena: Svibanj 06, 2010, 01:19:21 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline tomovg

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #321 : Svibanj 06, 2010, 04:23:22 poslijepodne »
Vjerujem da je vibrator nečije žene stalno u upotrebi pošto njen muž svaki trenutak provodi na forumu... Stvarno presmiješno...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #322 : Svibanj 06, 2010, 04:52:19 poslijepodne »
Vjerujem da je vibrator nečije žene stalno u upotrebi pošto njen muž svaki trenutak provodi na forumu... Stvarno presmiješno...

Ima li itko tko može niže?

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #323 : Svibanj 07, 2010, 09:49:17 poslijepodne »
 Već su sve raskopali kod pruge i počeli navoziti.
Nego,zanima me, kad se siđe  s nadvožnjaka ,vidjela sam da ima neka  cesta odmah, kraj onih skladišta, dali se tamo može skrenuti i  skratiti put  ili je to samo za kamione ? Gdje se izađe tom cestom?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #324 : Svibanj 08, 2010, 07:18:31 prijepodne »


Još nis išel onud pa neznam na teru misliš.
Vukomerička?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #325 : Svibanj 08, 2010, 11:44:57 prijepodne »


Još nis išel onud pa neznam na teru misliš.
Vukomerička?

Ovaj desni niži krug je prijelaz preko pruge koji više nije otvoren od strane Gradića preko pruge. Može se proći samo od Kolodvorske preko rampe i odmah desno prema želj. Stanici. Tak bu valjda i ostalo, jer se u protivnom moral odmah poslije Mike skrenuti desno prema onim skladištima pa pješke preko perona do želj. stanice.

Ovaj lijeviji manji krug je Vukomerička (obično smo se vozili od Lidla i Kauflanda uz onaj nedovršeni hotelčić za koji kažu da nema dozvolu gradnje, pa uz Dalekovod i onda je bilo T raskršće). Desno se moglo prema nečijim skladištima (mislim da HEP), a lijevo uz Velas i Turističku zajednicu van na Kolodvorsku.

Ivana_vg pita za desno skretanje odmah nakon spusta sa gradićkog nadvožnjaka.
Može se i upravo se dolazi na tu Vukomeričku, dakle uz ta skladišta dolazi se na spomenuto T raskršće gdje je tada Dalekovod na lijevo (u daljini Kaufland i Podbrežnica), a ravno je Kolodvorska.
Međutim, kad se skrene onda se nekih par metara malo ide kao natrag, i onda lijevo u Vukomeričku, ali je do tog T raskršća cesta jako uništena i vrlo uska. Možda ju poprave, međutim nije za sad predviđena za jači promet.

Znači, ponuđeni izlaz iz Gradića u VG je ravno sa nadvožnjka do:

1. prvog semafora pa desno cestom koja vodi prema semaforu na Kolodvorskoj kod  Konzuma (u međuvrmeneu se opet može skrenuti lijevo prema Kuaflandu, odnosno desno prema Dalekovodu).
2. prvog semafora pa ravno do Zubaka pa onda prema Zgb, aerodromu ili u VG.

Raskršće u Gradićima kad se spustiš s nadvožnjaka (sad pišem kad se ulazi u Gradiće) je najgore riješeno raskršće u Turopolju uz ono koje je bilo na početku u Kušancu (sad je tam malo bolja situacija kad radi semafor).

Nepregledno, ne zna se tko ima kakvu prednost, tko koga mora propuštati. Naime, zna se, ali se vozači teže snalaze i ili stoje i čekaju ili propuštaju sve ili idu glavom bez obzira jer je spust sa nadvožnjaka „idealan“ za testiranje vozila u zavojima (dozvoljena brzina je 50 km).
I još, to sam već pisala, (samo u slučaju ako ne ideš desno prema Lomnici),  moraš s kljunom auta prilično ući u raskršće da bi vidio dolazi li kakvo vozilo iz smjera Lomnice?

Još nešto je interesantno – iako je cesta prekopruge zatvorena mnoga vozila prolaze onom usporednom cestom uz autoput prema Kušancu (i obratno), a cesta nije dozvoljena za promet, pa se na ovom raskršću i dalje mora jako paziti tko ide prema tom smjeru prema pruzi iako je ta cesta sad slijepa ulica i za pretpostaviti je da će biti prometna samo za stanare. No, nije tako.


Lomičani, Gradićani, Petrovčoki, pa onda Lukvčani i ostali "odzgor" kak se vama čini to raskršće?

Dodatak: ograda na nadvožnjaku dodatno deprimira, "sužuje" cestu i preglednost, i puno je bolje rješen nadvožnjak na Lomnici prema V. Mlaki. koji je daleko manje prometan (bar se meni čini).
« Zadnja izmjena: Svibanj 08, 2010, 11:46:45 prijepodne plemenitašica »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #326 : Svibanj 08, 2010, 12:04:29 poslijepodne »
Vjerujem da je vibrator nečije žene stalno u upotrebi pošto njen muž svaki trenutak provodi na forumu... Stvarno presmiješno...

Netko može odraditi sve, ne treba vježbati pismenost da bi se tek onda odlučio učestvovati na forumu...

BTW, reci tko je to stalno na forumu?? Imaš na forumskim panelima i statistike, pa se malo upoznaj...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #327 : Svibanj 08, 2010, 12:13:19 poslijepodne »
Izmišljen je jedan zaista divan model za preraspodjelu novčanih sredstava na nivou grada- opčine prema mjesnoj samoupravi.

Svi moraju uplaćivati u gradski proračun (mislim specijalno na grad Goricu), a tada grad, odnosno gradske službe rade raspodjelu sredstava prema nekom svom ključu na račune mjesnih odbora.
Ovdje dolazimo do vrhunca gluposti našeg monetarnog ili poreznog sistema. Onaj koji privređuje nije istovremeno gospodar svojih vrijednosti – ili zarađenih novaca.

Izmišljen je - ali kada!?

To o čemu pričaš normalan je način funkcioniranja cijele države, i naše i stranih, već desetljećima, dapače stoljećima, pa mi je malo nejasno čemu se čudiš??

Pa normalno je da država raspoređuje sredstva iz bogatijih u siromašnije krajeve da bi postao jednakomjeran razvoj cijele zemlje ili nekog teritorija. Jer stanovnici bogatih dijelova POGREŠNO misle da nemaju ništa od ovih siromašnijih i da ne trebaju participirati u njihovom trošku i životu. Jer kada bi se izvlačile detaljen analize, vrlo brzo bi vidjeli da bogati i ne mogu bez tržišta tih siromašnih, da im teritorij siromašnih treba da bi obavljali svoje poslovanje, transport i ostalo, a i siromašni isto uplaćuju svoje kune u proračun od kojega i bogati postaju još bogatiji.

Tako da je pogrešno bahato smatrati da smo "mi bogati" samo i isključivo bogati zato jer smo jaaaako pametni i supersposobni. Puno toga je zaslužno za to što nema veze sa našom osobnom pameti i sposobnostima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #328 : Svibanj 08, 2010, 04:27:21 poslijepodne »


Još nis išel onud pa neznam na teru misliš.
Vukomerička?

Ovaj desni niži krug je prijelaz preko pruge koji više nije otvoren od strane Gradića preko pruge. Može se proći samo od Kolodvorske preko rampe i odmah desno prema želj. Stanici. Tak bu valjda i ostalo, jer se u protivnom moral odmah poslije Mike skrenuti desno prema onim skladištima pa pješke preko perona do želj. stanice.

Ovaj lijeviji manji krug je Vukomerička (obično smo se vozili od Lidla i Kauflanda uz onaj nedovršeni hotelčić za koji kažu da nema dozvolu gradnje, pa uz Dalekovod i onda je bilo T raskršće). Desno se moglo prema nečijim skladištima (mislim da HEP), a lijevo uz Velas i Turističku zajednicu van na Kolodvorsku.

Ivana_vg pita za desno skretanje odmah nakon spusta sa gradićkog nadvožnjaka.
Može se i upravo se dolazi na tu Vukomeričku, dakle uz ta skladišta dolazi se na spomenuto T raskršće gdje je tada Dalekovod na lijevo (u daljini Kaufland i Podbrežnica), a ravno je Kolodvorska.
Međutim, kad se skrene onda se nekih par metara malo ide kao natrag, i onda lijevo u Vukomeričku, ali je do tog T raskršća cesta jako uništena i vrlo uska. Možda ju poprave, međutim nije za sad predviđena za jači promet.

Znači, ponuđeni izlaz iz Gradića u VG je ravno sa nadvožnjka do:

1. prvog semafora pa desno cestom koja vodi prema semaforu na Kolodvorskoj kod  Konzuma (u međuvrmeneu se opet može skrenuti lijevo prema Kuaflandu, odnosno desno prema Dalekovodu).
2. prvog semafora pa ravno do Zubaka pa onda prema Zgb, aerodromu ili u VG.

Raskršće u Gradićima kad se spustiš s nadvožnjaka (sad pišem kad se ulazi u Gradiće) je najgore riješeno raskršće u Turopolju uz ono koje je bilo na početku u Kušancu (sad je tam malo bolja situacija kad radi semafor).

Nepregledno, ne zna se tko ima kakvu prednost, tko koga mora propuštati. Naime, zna se, ali se vozači teže snalaze i ili stoje i čekaju ili propuštaju sve ili idu glavom bez obzira jer je spust sa nadvožnjaka „idealan“ za testiranje vozila u zavojima (dozvoljena brzina je 50 km).
I još, to sam već pisala, (samo u slučaju ako ne ideš desno prema Lomnici),  moraš s kljunom auta prilično ući u raskršće da bi vidio dolazi li kakvo vozilo iz smjera Lomnice?

Još nešto je interesantno – iako je cesta prekopruge zatvorena mnoga vozila prolaze onom usporednom cestom uz autoput prema Kušancu (i obratno), a cesta nije dozvoljena za promet, pa se na ovom raskršću i dalje mora jako paziti tko ide prema tom smjeru prema pruzi iako je ta cesta sad slijepa ulica i za pretpostaviti je da će biti prometna samo za stanare. No, nije tako.


Lomičani, Gradićani, Petrovčoki, pa onda Lukvčani i ostali "odzgor" kak se vama čini to raskršće?

Dodatak: ograda na nadvožnjaku dodatno deprimira, "sužuje" cestu i preglednost, i puno je bolje rješen nadvožnjak na Lomnici prema V. Mlaki. koji je daleko manje prometan (bar se meni čini).


Skroz se slažem s ocjenom. Više ne prolazim kroz Gradiće pa ne znam kakva je s te strane situacija, ali iz Petrovine je dosta zeznuto. Uvijek se moram zaustaviti, propustiti sve iz smijera Gradića, onda izači još malo i provjeriti da se netko ne zaletava s desne strane, gdje je vidljivost isto loša, i tek onda mogu proči. Sa strane Gorice opet moram stati, pažljivo izviriti u raskrižje da vidim da mi netko s desna ne naletava, i tek onda krenuti.

Možda bi semafor stvarno bio bolje rješenje...

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #329 : Svibanj 08, 2010, 08:36:42 poslijepodne »
križanje je koma,  svaki dan mi redovito oduzimaju   prednost   ovi kaj idu sa  bivše ceste koja je sad zatvorena, da ne stanem već  bi me svaki dan  napičili.
uglavnom nešto najgore što postoji