Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368510 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #300 : Svibanj 02, 2010, 10:52:41 prijepodne »
OK, vidim da je razgovor sa tobom bezvezan, jer unatoč mojoj "ograničenosti", "neobjektivnosti" i "pravljenju blesavim i mutavim", ja ostajem pri svojemu. A moje je da ne prodajem svoje frustracije u stvarima koje se još nisu ni dogodile, a tvoje je - zajedno sa još nekim znalcima koji ti daju podršku - da me na temelju iskustava od Seljačke bune 1573.-e naovamo truješ sa lošim iskustvima iz prošlosti (koja, BTW, NISU pravilo, iako to želiš prodati upravo pod to!), i ista postavljaš kao obrazac ponašanja i ubuduće.

Ja jednostavno ne želim spuštati se na lanjski snijeg, upravo onaj iz kojeg ti nemreš izaći i u kojem glajzaš na mjestu cijelo vrijeme, i uvjeravaš nas kako onda ni drugi nebuju ni mogli ni znali izvući se iz tog gliba i ubuduće. Tom metaforom opisana je tvoja pozicija do detalja.

Tko i kako radi - dobro znam (i tu ne generaliziram kao ti, koji upravo nekakvu generalizaciju spočitavaš meni, a nemreš mi ju dokazati jer kod mene krivica ima ime i prezime, i ne zove se "institucije", ne zove se "državni službenici", ne zove se nikako drugačije osim imenom koje ti - ne znaš! Pa onda su krivi svi, jer ti po defaultu netko mora biti kriv).

Ja sam ne jednom - a to znaju ovdje svi, a trebao bi i ti - bio itekako kritičar svega što ne valja, pokrenuo brdo tema o tome, i danas sam kritičar, nisam vojnik ničije stranačke kamarile i obveza mišljenja kako to nalažu "pametniji" u stranci (najčešće gluplji, ali moraš se slagati sa njima jer oni znaju da brane svoj osobni interes, a ti ne znaš da braniš njihov), pa moraš dizati ručice kako bubanj odredi... Znam gdje škripi, znam što ne valja, no dok postoji i jedan jedini čovjek u tom sustavu koji radi pošteno, korektno i onako kako treba (a takvih ima ne jedan, nego puno njih!!), ja nemam moralni i karakterni mandat generalno pljuvati po sustavu u kojem radi, jer bih time pljuvao i po njima. No ti smatraš da to samozvano "pravo" imaš, i u tome je osnovna razlika tebe i mene. Kada bi svoje umišljaje prodavao nekome konkretnom, to bi bilo kazneno djelo "klevete" i "davanja lažnog iskaza", čime je ustvari i rečeno koliko si "u pravu", jer dokaza nemaš, a niti ćeš imati. No ta činjenica ionako nije važna, zar ne?

Uglavnom, da skratim: smatram poprilično glupim unaprijed ocjenjivati događaje i situacije koje se još nisu dogodile, i svoje umišljaje stavljati u prvi plan kao pravilo, iako se još ništa ne zna i ništa se nije dogodilo. Sa takvom razinom i stavovima se neću boriti, takvim "znalcima" neću reći da stanu na loptu i ipak budu elementarno pošteni i da ne pljuju nešto unaprijed, zato jer oni "znaju" kak to bude. Ja velim da ne znaju, dapače nemaju pojma i nemaju blage veze, no to njihovom egu ionako ništa ne znači, jer je isti napuhan kao kuća.

Tako i tebe ostavljam u uvjerenju da si u pravu, da će se sve desiti upravo onako kako si "prognozirao" (jer više od toga i ne znaš i ne možeš), a ja ću ostati prokleti optimist, te legalist, koji neće nekoga i nešto pljuvati na temelju vlastitih umišljaja i pokopavati nešto što se još nije ni desilo.

Ponavljam - ne velim da se brdo sranja nije desilo, no ipak neću reći da se i bude desilo u konkretnom slučaju, jer to NE ZNAM (a ti "znaš"... daj me još malo nasmijavaj...). To mi je ipak malo ispod svakog minimuma inteligentnog pristupa materiji. Zapitaj sam sebe u životu bez koliko stvari bi ti sam ostao u životu da je netko iznad tebe pametovao unaprijed i ravnao se po nekakvim bapskim nagađanjima...

Najvažnije je da ti sam sebe, bez htijenja razumijevanja onoga o čemu se govori, možeš uvjeriti kako je lanjski snijeg dovoljno dobar temelj za tvoje stavove o budućnosti.
« Zadnja izmjena: Svibanj 02, 2010, 10:57:19 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #301 : Svibanj 02, 2010, 06:52:45 poslijepodne »
Ti nekak ko da govoriš o jednim, a ja o drugim. Ne znam zakaj mi to tak izgleda.

Dobro, ne moraš s menom diskutirat, moždaje tak i bolje za ostale. Samo bi skrenu pažnju na dvije stvari iz tvog zadnjeg posta.

Kao prvo ja ne govorim o budučnosti. Nit sam ijednom govorio. Ne vidim niš kaj bu se dogodilo. Ja samo velim o nekim stvarima koje su se već dogodile, i poznavajući nas Hrvate, vrlo lako da bu se to događalo opet i opet. Nemremo iz svoje kože, takav nam je mentalitet. Tu se treba dost toga mijenjat, poboljšat. Novi zakoni, nove odredbe, novi postupci. Da se na Internetu npr. na gruntovni može vidjet i povijest vlasništva neke čestice, i to od prije bar 20 godina, e to bi bilo nešto modernije i kvalitetnije. Onda bi se moglo vidjet jel neki jako poznati političar kupovao za siću zemlju da bi ju posle skupo prodao državi, ili nije. To sad samo ko jedan primjer. A ne bi bilo ni loše kad bi i Katastarski nacrti isto bili dostupni preko Interneta. Bar informativno, kak je sad s gruntovnom. Da vidimo i koje su čestice i bile na tom koridoru autoputa bez da moramo hodati okolo. Ili još bolje - da se napravi popis svih od kojih je država odkupila zemlju za autoput. To možda i ne bi bilo baš po zakonu o zaštiti podataka, ali bi se možda trebala napraviti iznimka da zaštiti državu od korupcije i nekih insajderskih transakcija.

Kao drugo - dal sustav radi ili ne, to po mojem ne ovisi o tom jednom čovjeku koji pošteno i kvalitetno dela svoj posel, a takvih je vjerujem dost u tom našem sustavu. Bar ovi mlađi i obrazovani. Čak bih se usudio reći, poznavajući donekle tvoj stil i način pisanja, da si i ti jedan od onih koji pošteno i kvalitetno obavljaju svoj posel. Dobro, osim kaj na poslu surfaš... ;) ŠALA! No nije to ni važno. Važno je da ta institucija u cjelini, kao zbroj svih karika kvalitetno obavlja svoj posel. Ko nogometna momčad, ako smijem tom malom analogijom malo dočarati kaj mislim. Badava u ekipi neki superstar tipa Ronaldo ak su ostatak papci s dvije lijeve noge. A to bi se po mojem trebalo vidjeti po rezultatima. Negdje rezultati postoje, ali negdje fale. I naravno da bumo mjerili instituciju po tim negativnim rezultatima, ko i nogometnu momčad. Pozitivni se nekak podrazumijevaju. Kad trener nakon što izgubi tekmu hvali igrače u napadu, ili disciplinu igrača, onda meni ko navijaču to ništa ne znači. Izgubljeno je izgubljeno. Time je cijela momčad loša, dal nogometna ili neka državna institucija u Hrvatskoj.

Uglavnom, drago mi je da ne tvrdiš da se brdo sranja nije desilo. To je upravo ono kaj sam ja cijelo vrijeme pričal. A kaj se bude desilo - to bumo vidjeli.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #302 : Svibanj 04, 2010, 05:44:01 prijepodne »
kaj je sad  kolodvorska kod pruge  zaprta?
Vidim da se više ne može  preko  Gradića do Kurilovca,  sad imam  3 dana  jahanja  do Kurilovca koji krug moram raditi,  što nisu  rekli da će biti   neka priključna cesta  do nadvožnjaka  kod Kurilovca?  Ovo sad je fakat koma  koji krug moram radit

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #303 : Svibanj 04, 2010, 09:54:46 prijepodne »
kaj je sad  kolodvorska kod pruge  zaprta?
Vidim da se više ne može  preko  Gradića do Kurilovca,  sad imam  3 dana  jahanja  do Kurilovca koji krug moram raditi,  što nisu  rekli da će biti   neka priključna cesta  do nadvožnjaka  kod Kurilovca?  Ovo sad je fakat koma  koji krug moram radit


http://www.forumgorica.com/grad-velika-gorica/zaprta-kolodvorska-kurcslus-v-tesline-i-porinove/?topicseen
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Autocesta
« Odgovori #304 : Svibanj 04, 2010, 10:31:25 prijepodne »
kaj je sad  kolodvorska kod pruge  zaprta?
Vidim da se više ne može  preko  Gradića do Kurilovca,  sad imam  3 dana  jahanja  do Kurilovca koji krug moram raditi,  što nisu  rekli da će biti neka priključna cesta  do nadvožnjaka  kod Kurilovca?  Ovo sad je fakat koma  koji krug moram radit

Nevjerojatno je bezobzirno na ovakav način prerezati takvu komunikaciju i veliki dio Gradića ostaviti u slijepom crijevu. Da je napravljen podvožnjak za aute, mogla bi se uvesti autobusna linija (da, sa onim autobusima koje grad još uvijek nema radi bahatosti lokalnih političara koji sebe stavljaju ispred javnog interesa) koja bi vodila do željezničke stanice i nastavljala do Gradića i Petrovine. Ovakvim presjecanjem grada na pola organizacija javnog gradskog prijevoza (onog vlastitog kojeg nemamo nego ovisimo o milosti i nemilosti Zagreba) postaje bitno skuplja i to će nas koštati bitno više, nego što će HAC uštedjeti jer smo dobili samo mračni tunel za pješake). Spojna cesta od Kurilovca do Gradića, sada dok se autocesta gradi, koristi samo HAC-u. Kasnije, može biti zgodna spojnica za aute, ali je besmisleno da onuda voze autobusi.

Sjećam se da se svojedobno nešto slično dogodilo u Slavonskom Brodu kad je cijelo jedno gradsko naselje ostalo prometno odsječeno zbog gradnje ulaza na autocestu na zapadnom dijelu grada. Ljudi su prosvjedovali i na kraju im je podvožnjak ipak izgrađen. Apsurdno je da naš gradonačelnik živi u Gradićima, da ga takvo prometno nasilje nad njegovim susjedima uopće ne zanima. On na posao putuje autom. A građani već godinama šute u nadi da se neće dogoditi ono što im se upravo dogodilo. A izgleda da i dalje ne shvaćaju što im se dogodilo.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #305 : Svibanj 04, 2010, 10:53:38 prijepodne »

Nevjerojatno je bezobzirno na ovakav način prerezati takvu komunikaciju i veliki dio Gradića ostaviti u slijepom crijevu. Da je napravljen podvožnjak za aute, mogla bi se uvesti autobusna linija (da, sa onim autobusima koje grad još uvijek nema radi bahatosti lokalnih političara koji sebe stavljaju ispred javnog interesa) koja bi vodila do željezničke stanice i nastavljala do Gradića i Petrovine.

...... A izgleda da i dalje ne shvaćaju što im se dogodilo.

Zadovoljni smo i sretni što je ovaj dio ceste napravljen, a i brojni građani potvrđuju kako im je maksimalno skraćen put do Zagreba. Pa sad nam je do metropole potrebno svega 15 minuta, zaključuje Lasić (predsjednik MO Gradići).
http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter%20281.pdf

Eto čovjek govori u ime svojim mještana, valjda on ZNA SE zna što je dobro.

Bilaj

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #306 : Svibanj 04, 2010, 11:29:25 prijepodne »
Koji je vrag cestarima došao.
smijer ZG gorica kod tifona se obnavlja i gužva je do beskonačnosti.

Ja sam u 9:15 kada nema gužve prema gorici stajao u redu 50 minuta. Ne vozio polako nego stajao (od NSB-a do nakon radova mi je ukupno trebao autom jedan cijeli okrugli sat)

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #307 : Svibanj 04, 2010, 02:16:50 poslijepodne »

Nevjerojatno je bezobzirno na ovakav način prerezati takvu komunikaciju i veliki dio Gradića ostaviti u slijepom crijevu. Da je napravljen podvožnjak za aute, mogla bi se uvesti autobusna linija (da, sa onim autobusima koje grad još uvijek nema radi bahatosti lokalnih političara koji sebe stavljaju ispred javnog interesa) koja bi vodila do željezničke stanice i nastavljala do Gradića i Petrovine.

...... A izgleda da i dalje ne shvaćaju što im se dogodilo.

Zadovoljni smo i sretni što je ovaj dio ceste napravljen, a i brojni građani potvrđuju kako im je maksimalno skraćen put do Zagreba. Pa sad nam je do metropole potrebno svega 15 minuta, zaključuje Lasić (predsjednik MO Gradići).
http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter%20281.pdf

Eto čovjek govori u ime svojim mještana, valjda on ZNA SE zna što je dobro.

da, skraćen je put  do Zagreba ovima iz Gradića.  Meni je put do Gorice  duplo produžen zbog toga nadvožnjaka.
E  a sad je nastao još jedan problem, ovi što su išli s vlakom  do zg, išli su sa busom  do pruge, sad bus tamo ne prolazi, opet su ljudima  napravili problem.
I još nešto, ja idem do sajmišta, mlina,reciklažnog dvorišta do sada  sam bez problema  stizala za 5 minuta kroz kurilovec, a od sada će mi trebati najmanje pola sata jer trebam raditi jedan ogroman  krug   , čekati na semaforima,  ići kroz centar gorice i slično. A da ne govorim  koliko će mi trebati kada ću ići prema  kravarskom ili pokupskom.
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2010, 02:21:55 poslijepodne ivana_vg »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #308 : Svibanj 04, 2010, 02:28:29 poslijepodne »

Nevjerojatno je bezobzirno na ovakav način prerezati takvu komunikaciju i veliki dio Gradića ostaviti u slijepom crijevu. Da je napravljen podvožnjak za aute, mogla bi se uvesti autobusna linija (da, sa onim autobusima koje grad još uvijek nema radi bahatosti lokalnih političara koji sebe stavljaju ispred javnog interesa) koja bi vodila do željezničke stanice i nastavljala do Gradića i Petrovine.

...... A izgleda da i dalje ne shvaćaju što im se dogodilo.

Zadovoljni smo i sretni što je ovaj dio ceste napravljen, a i brojni građani potvrđuju kako im je maksimalno skraćen put do Zagreba. Pa sad nam je do metropole potrebno svega 15 minuta, zaključuje Lasić (predsjednik MO Gradići).
http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter%20281.pdf

Eto čovjek govori u ime svojim mještana, valjda on ZNA SE zna što je dobro.

da, skraćen je put  do Zagreba ovima iz Gradića.  Meni je put do Gorice  duplo produžen zbog toga nadvožnjaka.

Pa vidite da je predsjedniku MO Gradići važno  kako do Zagreba, Gradiće je ionako okrenuto skroz na skroz prema Zagrebu, Petrovina još više, a Lomnica, Lukavec i cijelo Vrhovje - njima je Zagreb kao na dlanu, kaj će njima cesta prema VG.
Kaj sad treba razmišljati kako do VG, sve je to Turopolje.  ;)
Tko još razmišlja o prijevoz vlakom u današnje vrijeme?  :P

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #309 : Svibanj 04, 2010, 03:43:42 poslijepodne »
Pa vidite da je predsjedniku MO Gradići važno kako do Zagreba, Gradiće je ionako okrenuto skroz na skroz prema Zagrebu, Petrovina još više, a Lomnica, Lukavec i cijelo Vrhovje - njima je Zagreb kao na dlanu, kaj će njima cesta prema VG.

Pa to je i logično. Da mogu birati - tko bi odabrao Goricu naspram Zagreba??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline tomovg

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #310 : Svibanj 05, 2010, 03:38:27 poslijepodne »
Prije otprilike  dvije godine sam sa susjedom skupljao potpise protiv zatvaranja Kolodvorske ulice prema Gradićima. Protiv HDZ-ove politike kojom su sredili da se asvaltira Kolodvorska ulica i  da se utroše opaki milioni kuna u obnovu iste a na kraju su isplanirali gospodinu Vidoviću koji živi u Kolodvorskoj i koji je jedan od direktorčića u hrvatskim cestama da se promet u Kolodvorskoj smanji i da je njemu lijepši život u toj ulici. Skupili smo jako puno potpisa (cijeli Gradići,dio Lomnice  a dalje nam se nije išlo pošto su svi bili protiv zatvaranja prijelaza preko pruge i svi bi potpisali da smo nastavili sa peticijom. Sa papirima sam otišao kod gradonačelnika tada gospodin Picula,ali me primio njegov zamjenik Beus. Objasnio sam o čemu se radi i da nikada nije pozvan narod koji živi u Gradićima,Lomnici,Petrovini itd  i da se objasni plan izgradnje cesta. Da je održan sastanak kojem su prisustvovali sve odreda HDZ-ova elita Šuker i ostali a iz Gradića ga je podržao Lasić i takvi poput njega (HDZ-eovci). Naravno od Beusa sam zatražio da se organizira sastanak u vezi zatvaranja pružnog prijelaza i da se razmisli barem o tome da se ostavi prolaz za osobne automobile, motore,bicikle, a kamioni i busevi neka kruže okolo (Pošto su gospoda HDZ-ovci rekli da bi se trebalo jako puno kopati i srušiti Mikinu kuću i još neke uz prugu kada bi se radio normalni prijelaz)(I BUDALA VIDI KOLIKO JE AUTO CESTA VISOKA I DA BI SE NA STUPOVIMA MOGAO NAPRAVITI PRIJELAZ ISPOD KOJEG BI PROMET KAO I DO SADA TEKAO  DESECIMA ILI STOTINAMA GODINA) naravno,sastanak se nikada nije održao. Nas četvero koji smo se angažirali,dogovorili smo sastanak sa Lasićem i ostalim "vladarima" Gradića, na sastanku je prisustvovalo osmero ljudi, rečeno nam je da će se sve ponovo izvidjeti,da će pokušati ovo i ono ali ništa na kraju od toga. Trebao bi se dići narod i reći da ne dozvoljavaju zatvaranje prijelaza,trebalo bi se podhitno nešto poduzeti,samo da im ne dozvolimo da nas hebu u glavu,da rade kako njima paše da gospodare našim životima...ZADNJI JE ČAS. (Samo da još velim, sastanak na kojem smo bili sam potajno i snimio u cijelosti, bila je to žučna rasprava na kojoj su od dotičnih iznešeni i podaci kako se na prošlim izborima tržilo glasovima naroda iz Gradića, naravno sve iz koristi, a pojedinci koji su pristali na poklanjanje glasova danas itekako dobro žive)... Čekam, želim vidjeti dali će se išta razviti iz trenutnog bijesa naroda, dali će konačno neko nešto pokrenuti, naravno nas par smo tu i odmah ćemo se angažirati,ali ipak mi smo dosta forsirali dok su drugi sjedili u foteljama na toplom p ćekamo da ovaaj put krene neko drugi.
NE ZABORAVITE KOLIKO ĆE TREBATI DA ODVEZETE DJECU U ŠKOLU, KOLIKO ĆE VAM TREBATI DA ODETE DO OPĆINE,POLICIJE, DUĆANA.I NA KRAJU KOLIKO ĆE TRBATI DA DOĐETE DO AMBULANTE ILI NEDAJ BOŽE KOLIKO ĆE PUTOVATI HITNA POMOĆ KAD BUDE TREBALO SPASITI NEČIJI ŽIVOT PREKO PRUGE...A ISTA STVAR JE I SA VATROGASCIMA.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #311 : Svibanj 05, 2010, 03:53:56 poslijepodne »
...Samo da još velim, sastanak na kojem smo bili sam potajno i snimio u cijelosti, bila je to žučna rasprava na kojoj su od dotičnih iznešeni i podaci kako se na prošlim izborima tržilo glasovima naroda iz Gradića, naravno sve iz koristi, a pojedinci koji su pristali na poklanjanje glasova danas itekako dobro žive...

Uskok tomovg, uskok, skoči tomo u uskok.
lele, kuku odkud baš Gradići? Domaći dečki igraju svoju igru.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Autocesta
« Odgovori #312 : Svibanj 05, 2010, 04:54:39 poslijepodne »

Nevjerojatno je bezobzirno na ovakav način prerezati takvu komunikaciju i veliki dio Gradića ostaviti u slijepom crijevu. Da je napravljen podvožnjak za aute, mogla bi se uvesti autobusna linija (da, sa onim autobusima koje grad još uvijek nema radi bahatosti lokalnih političara koji sebe stavljaju ispred javnog interesa) koja bi vodila do željezničke stanice i nastavljala do Gradića i Petrovine.

...... A izgleda da i dalje ne shvaćaju što im se dogodilo.

Zadovoljni smo i sretni što je ovaj dio ceste napravljen, a i brojni građani potvrđuju kako im je maksimalno skraćen put do Zagreba. Pa sad nam je do metropole potrebno svega 15 minuta, zaključuje Lasić (predsjednik MO Gradići).
http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter%20281.pdf

Eto čovjek govori u ime svojim mještana, valjda on ZNA SE zna što je dobro.


Očito je da spomenuti u vrijeme prometne špice nije kod Zubaka pokušao skrenuti lijevo prema Zagrebu. Jer da je, onda bi to značilo da je zbog semafora čiji rad nije prilagođen novim prometnim uvjetima strpljivo čekao u koloni još tamo od semafora na križanju s A.K. Miošića. Također bi se požalio na prometne prekršitelje koji se voze po pločniku i sa trake koja vodi ravno prema zračnoj luci skreću ulijevo kako bi preskočili one bedake koji strpljivo čekaju u koloni. A zapela bi mu za oko i gužva koja na istom križanju nastaje kad se iz smjera Zagreba skreće pema Gradićima zbog auta koji ne mogu ući u auto salon i stanicu za tehnički pregled zbog te dugačke kolone.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #313 : Svibanj 05, 2010, 06:12:42 poslijepodne »
Građani predlažu
Izlaz iz Velike Gorice
05.05.2010.
Poštovani,

s obzirom na novu cestu/nadvožnjak prema Gradićima koja je puštena u promet, u jutarnjim satima kada većina radnog stanovništva kreće prema Zagrebu, na semaforu kod Stanice za tehnički pregled (Zubak) stvara se ogromna gužva.

U većini slučajeva policija regulira semafor i hvala im na tome. Međutim, katkad se dogodi da policija nije u mogućnosti biti na mjestu događaja te se beskrajne gužve ponavljaju.

Nastavno na ovaj problem, a s ciljem poboljšanja protočnosti vozila na spomenutom raskrižju, predlažem da lijeva traka koja prema sadašnjoj prometnoj regulaciji dozvoljava skretanje lijevo, ali isto tako i vožnju ravno prema zračnoj luci, da dobije funkciju isključivo skretanja lijevo. Desna traka koja prema sadašnjoj prometnoj regulaciji dozvoljava skretanje isključivo desno (prema VG), predlažem da se napravi nova regulacija te da desna traka bude otvorena za skretanje desnoprema Velikoj Gorici, ravno prema Zračnoj luci te isto tako lijevo prema Zagrebu.

Raskrižje je dovoljno široko i mišljenja sam da bi nova regulacija prometa uvelike olakšala promet na tom našem “uskom grlu”.

Ljubazno molim da razmotrite prijedlog.

S poštovanjem,

Nikola Đuričić

 Pošalji prilog |  Ispis priloga | 25 čitanja
http://www.gorica.hr/2010/05/izlaz-iz-velike-gorice/

Eto,čovek ima konkretno rešejne.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #314 : Svibanj 05, 2010, 07:36:12 poslijepodne »
Ljude se  niš ne pita, to sve politika radi, mi tu nemožemo ništa, ovi   na čelu grada , i ovi iz mjesnih odbora, rade po svojemu, svi su potplaćeni  i rade kako hoće. 
Ali da bi se nešto  trebalo pokušati da ostane ta  cesta, ali kako? Kome?   
« Zadnja izmjena: Svibanj 05, 2010, 07:57:03 poslijepodne ivana_vg »