Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368448 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #285 : Travanj 28, 2010, 05:12:57 poslijepodne »
...
I činjenica da sam ja ševil u mom autu, ili ti u tvojoj kuruzi - ne zanima apsolutno nikoga, i nitko ti to nebu platil, jer to tržišno i u svakom drugom pogledu izvan tvojih emocija - nema nikakvu vrijednost. Spomeni ju bilo kome - ak misliš da ja nisam u pravu - pa buš videl tko bu ti se smijal, a tko bu ti to priznal pod vrednost... naj biti dete!

T r ž i š n a  v r i j e d n o s t   je najviša cijena koja se za određenu nekretninu može ostvariti na nekom tržištu i u određenom roku. Na tržišnu vrijednost između ostalih čimbenika često utječu i subjektivni i objektivni čimbenici koji se inače ne uzimaju u obzir kod procjena.To su:
-potreba hitne prodaje,
-afektivni odnos prodavatelja prema nekretnini,
-pritisci kao posljedica povlaštenog položaja kupca ili prodavatelja itd.
Tržišna cijena može biti viša ili niža od procijenjene nekretnine.

Na procijenjenu vrijednost nekretnine u pravilu utječu samo objektivni čimbenici koji su rezultat rada stručne osobe i ista bi morala biti izrađena u skladu s dobrim poslovnim običajima, poglavito s načelom poštenja i savjesnosti.
...
mr. sc. Melita Bestvina, dipl. ing. građ.
http://www.foto-nekretnine.hr/?hr=procjene-tr%C5%BEi%C5%A1ne-vrijednosti-nekretnina-u-pravnom-prometu-rh

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #286 : Travanj 28, 2010, 07:34:53 poslijepodne »

Je ,je ,točno je tak kak ti veliš,nema druge istine ,samo ima drugih načina.
Samo kaj taj seljak nije u mogučnosti izvršiti prenamjenu iz poljoprivrednog u građevinsko zemljište. I on nema pojma da se tu treba zasaditi barem sto i više stabala jabuka ili oraha. On nema pojma da če to biti od državnog interesa i da će cijena skočiti
Sve to on uglavnom ne zna jer nije tamo gdje se to određuje. Ali zato drugi jesu.
Ali zato se daju poticaji na drugoj strani,a ne obrađuje se zemlja i ne predaje se na kraju godine urod,a li novac je uredno podignut
Nismo ipak baš tako naivni. Ali vrijeme je za laganini prekid jer vidim da se koristi bič kočijaše iza čega slijedi i ostali folklor.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #287 : Travanj 28, 2010, 08:38:45 poslijepodne »
Samo kaj taj seljak nije u mogučnosti izvršiti prenamjenu iz poljoprivrednog u građevinsko zemljište. I on nema pojma da se tu treba zasaditi barem sto i više stabala jabuka ili oraha. On nema pojma da če to biti od državnog interesa i da će cijena skočiti
Sve to on uglavnom ne zna jer nije tamo gdje se to određuje. Ali zato drugi jesu.

A ti to inače sve znaš??

Pa nema tu filozofije, ne gradi se autoput i ucrtava trasa za cestu koja se bude gradila za 7 godina, već se točno zna koje parcele i zašto. To je već sve poznato.

Naravno da seljak i neće moći izvršiti prenamjenu iz poljoprivrednog u građevinsko zemljište. I ne treba ni moći, no država će to za svoje potrebe moći. I to je normalno. Stoga tvoje konstrukcije padaju u vodu.

Ja ne kužim kakve umišljaje imaš... pa svaki seljak mopže proučiti kartu, vidjeti je li u planu i njegova parcela, i onda na to računati. Tu nema više naštimavanja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #288 : Travanj 29, 2010, 09:24:40 prijepodne »
Sledge je u pravu kad veli da je zemlja roba koja ima svoju vrijednost ali i konkretnu cijenu (i te dvije često nisu proporcionalne), i da su ljudi koji ju trebaju prodati državi često nerealni i gramzivi.
No, svatko ima pravo za svoju stvar tražiti onoliko koliko misli da treba dobiti, a koliko će stvarno dobiti pitanje je trenutka i pregovora sa onim tko kupuje.
Nije li tako i na Cvjetnom onaj zadnji stan plaćen preko svake realne vrijednosti, samo da se završi priča.
To se jako dobro vidi i iz svakodnevnih primjera gdje oni kojima trasa ide preko zemlje nisu zadovoljni cijenom koju dobivaju, dok su istovremeno oni kojima ne prolazi preko nego tik uz zemlju cendraju zakaj njih nije pogodila sreća da ide prek njihovoga.
Govorimo o seljacima koji kakti prodaju zemlju za autocestu? Koji seljaci?
Gdje su te obrađene površine preko kojih ide trasa?
To su neke djedovine nasljeđene, a jako je malo među vlasnicima tih površina seljaka i poljoprivrednika koji od toga baš žive.
Činjenica je i da su neki znali ranije, puno prije nego je plan objavljen, kuda će trasa ići, pa su pokupovali ili jeftino rentali zemlju i posadili nasade i ubrali lovu za neostvareni urod, ali nisu to nikakvi seljaci ni poljoprivrednici.
To su oni koji se baš slučajno nađu na pravom mjestu u pravo vrijeme, kaj ne? Pa tako nekoliko puta.
Pitati se što je tu pošteno - kad je sve skupa, od države do najmanjeg pojedinca, marifetluk najgore vrste - bespredmetno je.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #289 : Travanj 29, 2010, 09:56:06 prijepodne »
Ja ne kužim kakve umišljaje imaš... pa svaki seljak mopže proučiti kartu, vidjeti je li u planu i njegova parcela, i onda na to računati. Tu nema više naštimavanja.

Kaj se praviš ne kužiš? Kaj stvarno ne kužiš ili samo glumiš blesavog?

Pročitaj si ovo zadnje kaj je Goričanka rekla, možda onda skužiš i kaj su drugi šteli reč.

Evo da ti pomognem:

Činjenica je i da su neki znali ranije, puno prije nego je plan objavljen, kuda će trasa ići, pa su pokupovali ili jeftino rentali zemlju i posadili nasade i ubrali lovu za neostvareni urod, ali nisu to nikakvi seljaci ni poljoprivrednici.
To su oni koji se baš slučajno nađu na pravom mjestu u pravo vrijeme, kaj ne? Pa tako nekoliko puta.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #290 : Travanj 29, 2010, 03:42:57 poslijepodne »
Autocesta do Siska, Večernji List.
Iako se više od 30 godina planiralo da autocesta Zagreb Sisak prolazi kroz Veliku Mlaku, ona će ići kroz Veliko Polje. Velikogoričko poglavarstvo tražilo je promjenu koridora jer bi, kazu, podijelilo Veliku Mlaku i uništilo poljoprivrednu proizvodnju, odnosno vočarstvo i povrtlarstvo jer bi cesta prolazila preko poljoprivrednih zemljišta. Također smatraju da je nova trasa puno bolje prometno rješenje.
http://autocesta.org/mediji/index.html


http://autocesta.org/mediji/promjena.jpg

Osim ovoga koridora menjal se i koridor ovoga kaj des zovemo Istočna obilaznica.
Da smo več pri koridoru;
ak ti je zemla v koridoru ne mora značiti da se najne bu cesta delala,samo da ti žnum nemreš drugač raspolagati.Unutar koridora je smeštena trasa ceste,ak te zaobijde na kojnu si a ak te pogodi...E,***i ga.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #291 : Travanj 29, 2010, 07:52:22 poslijepodne »
Kaj se praviš ne kužiš? Kaj stvarno ne kužiš ili samo glumiš blesavog?

Kužim ja što želiš reći od prve sekunde, samo ne znam - ZAŠTO to izjavljuješ ako nemaš ni trunke dokaza za takve pretpostavke?

Kada bi se stvari ravnale po umišljajima i pretpostavkama ljudi, te njihovim htijenjima, još bismo bili u kamenom dobu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #292 : Travanj 29, 2010, 11:39:33 poslijepodne »
Kužim ja što želiš reći od prve sekunde, samo ne znam - ZAŠTO to izjavljuješ ako nemaš ni trunke dokaza za takve pretpostavke?

Pa ne izjavljujem ja ništa, čak niti ne tvrdim ništa, nego se samo borim protiv takvih općih izjava da nije niš bilo iz razloga jer nema dokaza. Ta izjava nema logike, kaj ti to ne vidiš?

Tak su se i Švabe u Dachau posle rata tumačili da nisu niš vidli ni znali. Nisu vraga. Nisu se interesirali jer su se bojali istine! Ali naslućivalo se kaj se događa. I kaj to znači da ti možeš tvrditi da nije niš ni bilo? Ak nema dokaza onda nema krivih, to je valjda svima jasno, ali tvrditi da nije niko niš napravil je previše.

Ljudi previše pričaju da tu ne bi ništa bilo, a sad da se meni ide tražiti neke dokaze da bi tebi ili nekom drugom išel kaj dokazivat - to nije moj posel. Ima organa koji bi to mogli ili čak i trebali istraživati. Ali niš se ne dela. I onda ti ideš tvrditi (na nekoj drugoj temi) da državne institucije delaju svoj posel. Delaju qurac! Sve je to politički kontrolirano. Manipulirano!

Samim takvim tvrdnjama zapravo ti sam dokazuješ - ili svoje naivno nepoznavanje realne situacije, ili samo svoju zasljepljujuču neobjektivnost. Ovo zadnje bih mogao i razumjeti jer si i sam dio te državne službe. S kim si, takav si.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #293 : Travanj 30, 2010, 05:46:53 prijepodne »
Pa ne izjavljujem ja ništa, čak niti ne tvrdim ništa, nego se samo borim protiv takvih općih izjava da nije niš bilo iz razloga jer nema dokaza. Ta izjava nema logike, kaj ti to ne vidiš?

Tko ovdje daje opće izjave; ja ili ti?? Tko ovdje bez dokaza i ičeg sličnog nagađa i prodaje svoje frustracije i pričice "kak ti već unapred znaš kak bu bilo"... daj nas nemoj nasmijavati!

Istina često nema logike. No ja bum se držal nje, a ti se drži logike.

Imaš možda akvarij?

Tak su se i Švabe u Dachau posle rata tumačili da nisu niš vidli ni znali. Nisu vraga. Nisu se interesirali jer su se bojali istine! Ali naslućivalo se kaj se događa. I kaj to znači da ti možeš tvrditi da nije niš ni bilo? Ak nema dokaza onda nema krivih, to je valjda svima jasno, ali tvrditi da nije niko niš napravil je previše.

Dečec, kam si pak ti zabrazdil??!

Uspoređuješ nepobitne činjenice sa svojim nagađanjima. Nisi li ipak malo preveč nadobudan?

Ljudi previše pričaju da tu ne bi ništa bilo, a sad da se meni ide tražiti neke dokaze da bi tebi ili nekom drugom išel kaj dokazivat - to nije moj posel. Ima organa koji bi to mogli ili čak i trebali istraživati. Ali niš se ne dela. I onda ti ideš tvrditi (na nekoj drugoj temi) da državne institucije delaju svoj posel. Delaju qurac! Sve je to politički kontrolirano. Manipulirano!

Ti da i ideš tražiti, nikakve dokaze nemreš najti. A nemreš zato jer - se te stvari koje bi ti dokazival još nisu ni dogodile!! Koliko se sjećam, mi razgovaramo o Radnoj zoni Rakitovec i Vukovinskom polju, kao i PLANOVIMA kaj bi tam trebalo biti. Ne kaj i je, ili kaj je bilo (jer nit je kaj bilo, nit još kaj je). No ti već sve "znaš" unapred!!

Ni vidoviti Milan ti nije ravan.

Jel ti tvoja logika veli i da sve generaliziraš??

Samim takvim tvrdnjama zapravo ti sam dokazuješ - ili svoje naivno nepoznavanje realne situacije, ili samo svoju zasljepljujuču neobjektivnost. Ovo zadnje bih mogao i razumjeti jer si i sam dio te državne službe. S kim si, takav si.

Nije važno sa kime si, nego je važna istina. Kojom ti ne barataš, pa na plitke načine želiš dati samome sebi vjerodostojnost.

No to ne ide, što i ne čudi - čovjek koji ne može sagledati tri faktora odjednom i ne može se nadati nekakvom konstruktivnom zaključku (tješi te da je takva većina građana ove zemlje), pa je osuđen na narodne poslovice, trač-konstrukcije i ine bedastoće.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #294 : Travanj 30, 2010, 06:38:56 prijepodne »
Ej Sleđ ,zgasi se jer nisi u pravu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #295 : Travanj 30, 2010, 07:45:51 prijepodne »

Kada bi se stvari ravnale po umišljajima i pretpostavkama ljudi, te njihovim htijenjima, još bismo bili u kamenom dobu...
Ne kod na s se stvari ne ravnaju po pretpostavkama i pretpostavkama. Ni slučajno!!

Nestane pšenice,ne puno ,samo malko,jedan ili dva silosa to nije puno! I kaj država ne pretpostavlja,ona zna kaj je s njom ali…..nikom ništa.
Ili se to nije ni desilo kod nas?
Možda i nije.

Potrošen fond od umirovljenika…….i?
Miševi pojeli novce???

Najveći privatizacijski tajkun Kutle, povlače ga svuda….i ?
Zagorac,satovi,jahte,banke,Podravka ,listi nema kraja i doista nema dokaza. Novinari samo pišu da se prodaje tisak.

Recesija u velikom luku zaobilazi Hrvatsku,nema recesije mi imamo zaista stabilan bankarski sustav i……..gle kora od banane….pazi………………i evo nas u banani!!!

Još malo  i dužni smo više nego Grčka,ne treba dugo čekati.

Ali slažem se ovo je zaista druga tema.

Trebamo svi promijeniti naočale,,po mogućnosti ružičaste.

To narod samo krivo vidi!!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #296 : Travanj 30, 2010, 02:51:25 poslijepodne »
Ej Sleđ ,zgasi se jer nisi u pravu.

To je najlakše reći. Dokazai pak pun o teže.

Ja bum se zgasil kad bute dali nekaj malo više od vašeh bapskih ispraznih naklapanja i pogađanja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #297 : Travanj 30, 2010, 02:52:24 poslijepodne »
Ne kod na s se stvari ne ravnaju po pretpostavkama i pretpostavkama. Ni slučajno!!

Svejedno ne miješaj perfekt i futur. Tako se pravila ne postavljaju.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #298 : Svibanj 01, 2010, 09:12:32 poslijepodne »

Kada bi se stvari ravnale po umišljajima i pretpostavkama ljudi, te njihovim htijenjima, još bismo bili u kamenom dobu...

Ne kod na s se stvari ne ravnaju po pretpostavkama i pretpostavkama. Ni slučajno!!


Nestane pšenice,ne puno ,samo malko,jedan ili dva silosa to nije puno! I kaj država ne pretpostavlja,ona zna kaj je s njom ali…..nikom ništa.
Ili se to nije ni desilo kod nas?
Možda i nije.


Potrošen fond od umirovljenika…….i?
Miševi pojeli novce???

Najveći privatizacijski tajkun Kutle, povlače ga svuda….i ?
Zagorac,satovi,jahte,banke,Podravka ,listi nema kraja i doista nema dokaza. Novinari samo pišu da se prodaje tisak.

Recesija u velikom luku zaobilazi Hrvatsku,nema recesije mi imamo zaista stabilan bankarski sustav i……..gle kora od banane….pazi………………i evo nas u banani!!!


Još malo  i dužni smo više nego Grčka,ne treba dugo čekati.

Ali slažem se ovo je zaista druga tema.

Trebamo svi promijeniti naočale,,po mogućnosti ružičaste.

To narod samo krivo vidi!!!


BRAVO!!!  :) Bravo gosp. mlačanin,tak ste lijepo napisali, onako baš zdravonarodskim rječnikom i kako to mi niskoprizemni građani doživljavamo, vidimo i osjećamo :'(, za razliku od njih "dubokoumnih" iz visina :D.

Hvala Vam u moje ime (onaj palac gore za Vas)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #299 : Svibanj 02, 2010, 12:53:48 prijepodne »
Unaprijed sorry svima na dugom postu.

Tko ovdje daje opće izjave; ja ili ti??

Misliš ono moje "Ljudi previše pričaju da tu ne bi ništa bilo"? To je moje mišljenje, koje kao što sam naveo u mojem postu neću ići dokazivati. Zato je i dalje moje mišljenje. Ne tvrdim da je kaj bilo, ali ni da nije niš bilo. Ali izrazil sam svoje osobno mišljenje da je tu bilo puno varanja.

A to da institucije ne delaju svoj posel, kaj očeš da slikam kaj policija ne dela i da onda imaš dokaze? Ili ti je dovoljna moja riječ? Ili brdo drugih slika na drugim temama? Kaj se opet praviš blesav? Ili očeš da ja tebi idem sad skenirat isječke iz novina? Samo za tebe? Ili da idem okolo tražit izjave trgovaca, obrtnika kaj sve državne institucije NE delaju? Zakaj se bezveze praviš blesav kad to nisi? Zakaj?
Citat:
Istina često nema logike. No ja bum se držal nje, a ti se drži logike.

Rezultat logike je jednoznačan, a istina je uvijek ovisna o perspektivi. Ti iz svoje perspektive buš uvijek videl za istinu ono kaj bu tebi najviše pasalo. Jako si neobjektivan. Kad to shvatiš, onda bude puno više tvojih postova stvarno bilo tak vrijedno kak ti sad misliš da su svi vrijedni.
Citat:
Dečec, kam si pak ti zabrazdil??!

Uspoređuješ nepobitne činjenice sa svojim nagađanjima. Nisi li ipak malo preveč nadobudan?

Čuj, dečec, ja pokušavam tebi objasniti na jedno stvarnom primjeru iz davnina taj princip kaj se ovdje događa. Ali ti opet glumiš mutavog i nedaš si objasniti. A zakaj? Zakaj opet drugi svi kuže o čem je riječ, samo ti ne? Daj skini te tvoje MUPovske naočale i pogledaj to malo realnije. Nemoj bit baš tak jako zadrt.
Citat:
Ti da i ideš tražiti, nikakve dokaze nemreš najti. A nemreš zato jer - se te stvari koje bi ti dokazival još nisu ni dogodile!!

Opet ti po istom. Daj bar probaj shvatiti, da ak za nekaj nema dokaza, da to ne znači da se nije dogodilo. Aj se bar malo potrudi. Ja vjerujem u tvoje intelektualne sposobnosti i da buš to lako shvatio samo ak buš štel. Ali moraš i htjeti to sagledati i sa ove (druge) perspektive, kroz jednostavnu logiku.
Citat:
Koliko se sjećam, mi razgovaramo o Radnoj zoni Rakitovec i Vukovinskom polju, kao i PLANOVIMA kaj bi tam trebalo biti. Ne kaj i je, ili kaj je bilo (jer nit je kaj bilo, nit još kaj je). No ti već sve "znaš" unapred!!

Ne znam čega se ti sve ne sječaš, ali ja nis ni reč rekel na kaj se ja ograničavam. Ni na kaj ja točno mislim. Ovo je tema o Autocesti i ja sam samo pridodal komentar onome kaj je Goričanka napisala. I Mlačanin malo prije toga. I kunta o autoputu. A ti ak se sad ograničavaš na ta neka predjela - dobro. Samo daj. Tvoja stvar. Ja se ne ograničavam kak ti.
Citat:
Ni vidoviti Milan ti nije ravan.

A kaj ti to treba? Na kaj sad pokušavaš spustiti ovu diskusiju? Nemoj. Budi objektivniji i ne dobacuj komentare koje niš ne doprinose diskusiji. To nije tvoj nivo.
Citat:
Jel ti tvoja logika veli i da sve generaliziraš??

Niš ja ne generaliziram.
Citat:
Nije važno sa kime si, nego je važna istina.

Ajde još dobaci da bu dvorana, diskusija, ali po zakonu. Koje politikantske izreke buš još iščupal? Daj to radije prepusti političarima. Pliz.
Citat:
Kojom ti ne barataš, pa na plitke načine želiš dati samome sebi vjerodostojnost.

Ja ne baratam istinom? Oš reć da sam ja negdje slagao? Ili kaj? Aj onda reci gdje? Da te čujem. Kad već možeš tak nekaj tvrditi onda možeš to i potkrijepiti primjerom, ili? Ja ovdje baratam logikom. Niš više.
Citat:
No to ne ide, što i ne čudi - čovjek koji ne može sagledati tri faktora odjednom i ne može se nadati nekakvom konstruktivnom zaključku (tješi te da je takva većina građana ove zemlje), pa je osuđen na narodne poslovice, trač-konstrukcije i ine bedastoće.

Kaj ja ne mogu sagledati? Kaj opet zmišljaš? Kakve narodne poslovice? Ovo "s kim si, takav si"? Pa kaj misliš da niko ovdje ne vidi kolko si ti neobjektivan i braniš instituciju u kojoj radiš? Kakav sam ja trač napisal? Samo zmišljaš. Nemoj izmišljati nego reci konkretno koja moja tvrdnja, teorija, izreka ili rečenica ti ne paše. Budi konkretan.

Jooj, Sleđ, nikak s tobom na zelenu granu. Bistar si i očito imaš potencijala, ali nekak te guši ta tvoja... ljutnja prema svemu i svačemu. Da to moreš malo više kontrolirat bil bi... ma ljudi bi te u svakom slučaju više cijenili i više se trudili sagledati situaciju iz tvoje perspektive. Ponekad imam dojam kao da mijenjaš mišljenje ko vjetar smjer. Malo veliš za HDZ da su banda lopovska, a onda opet glasaš za HDZovog kandidata i braniš taj svoj stav isto kak se pijan plota drži.

Al, sad baš si nekaj mislim da ne pošaljem ovaj moj post. Čak je i meni malo naporan, a kak ne bi bil drugima. Samo, malo mi je žal to zbrisati kad sam ga pisal tak dugo, tak da bum ga ipak poslal. Potrudit ču se da toga više ne bu.

Sorry još jedanput.