Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368481 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #210 : Travanj 08, 2010, 11:09:35 poslijepodne »
NASTAVLJENI RADOVI NA AUTOCESTI ZG-SK
(07.04.2010.)
   
Jučer je u Buševcu svečano najavljen nastavak izgradnje autoceste ZG-SK, odnosno dionice Buševec-Lekenik. Riječ je o dionici dugoj jedanaest kilometara, a ugovorena vrijednost radova je 645 milijuna kuna. Radove je jučer obišla predsjednica Vlade RH Jadranka Kosor, potpredsjednik Vlade i ministar financija Ivan Šuker, ministar prometa Božidar Kalmeta kao i predstavnici Hrvatskih autocesta.
Nastavkom izgradnje do Lekenika stvorit će se uvijeti za sigurno putovanje prema Sisku, prometnica će osnažiti gospodarski i infrastrukturni razvoj i Zagrebačke ali Sisačko-moslavačke županije te otvoriti nova radna mjesta, istaknula je premijerka. Rok za dovršetak ove dionice je 12 mjeseci, tijekom kojih će se izgraditi dvanaest objekata, od čega dva mosta, šest nadvožnjaka i četiri propust, a projektom su planirani čvor Lekenik, cestarinski prolaz Lekenik s pratećim uslužnim objektom u Pešćenici. Autocesta Zagreb-Sisak ukupne dužine gotovo 48 kilometara trebala bi u punom profilu biti izgrađana u roku dvije godine. Početku radova nazočili su i čelnici Općine Lekenik, Sisačko-moslavačke županije, te zastupnica Marijana Petir i državni tajnik Ivica Perović. Premijerka Kosor svoj obilazak radova iskoristila je i za potpisivanje darovnog Ugovora kojim Gradu Velikoj Gorici ustupa državno zemljište za proširenje Poslovne zone Rakitovec. Svoj autogram na Ugovor stavio je i gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić, koji naglašava da će se u Poslovnoj zoni stvoriti preduvjeti za otvaranje novih radnih mjesta.
   
http://www.rtl-radio.hr/default/news.php?kat_id=33&news_id=4680#4680
« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2010, 11:16:59 poslijepodne kuntakinte »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta; Kolaž zabavnoga programa z autobana "HDZ - A11"
« Odgovori #211 : Travanj 08, 2010, 11:11:35 poslijepodne »
17. veljača 2006.| Mirjana Sošić

Iz Siska u Zagreb ipak tunelom ispod zagrebačkoga ranžirnog kolodvora

Prihvaćeno je novo rješenje južnog ulaska u Zagreb produženjem Sarajevske ulice i izgradnjom novog čvora Buzin


Programom građenja autocesta Vlade Republike Hrvatske za razdoblje od 2005. do 2008. godine Autocesta Zagreb - Sisak uvrštena je među prioritetne pravce. Postojeća državna cesta koja spaja Zagreb i Sisak ne zadovoljava potrebe suvremenog prometa pa će se novom autocestom A11 povezati najznačajnija gospodarska središta u ovom djelu Hrvatske.
"Da bi se sagradila nova autocesta, koristit će se najpovoljnije prirodne mogućnosti za vođenje nove suvremene prometnice", rekao nam je na početku razgovora o gradnji Autoceste Zagreb - Sisak, Mario Crnjak, predsjednik uprave Hrvatskih autocesta d.o.o. Trasa duga 47,5 km počinje na obilaznici Zagreba u čvorištu Jakuševec, a završava spojem na postojeću državnu cestu D37 Sisak - Petrinja. Odabir trase izvršen je na temelju iscrpnih prostorno-prometnih analiza. Prometnica je smještena unutar koridora predviđenog prostornim planovima Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije. Izuzetak je prvi dio trase južno od Zagreba, dug oko četiri kilometara, koji je izmješten iz koridora predviđenog važećim Prostornim planom. Izmjena Prostornog plana za ovaj dio trase je u tijeku.

Nova trasa
Na našu primjedbu zašto je izmijenjena trasa, naš sugovornik Mario Crnjak kaže da je trasa autoceste A11 po starom prostornom planu bila postavljena sjeveroistočno od naselja Zapruđe, sjeverno od Jakuševca i južno od Save i izlazila bi na spoj Držićeve i Sarajevske avenije, sjeverozapadno od vojarne. Stručne analize pokazale su da se problem ulaska autoceste iz smjera Siska i Velike Gorice u Zagreb može riješiti kvalitetnije, pa je na inicijativu Hrvatskih autocesta tijekom 2005. organizirano nekoliko radnih sastanaka s nadležnim institucijama. U studenom 2005. prihvaćeno je novo rješenje ulaska u Zagreb produženjem Sarajevske ulice i izgradnjom novog čvora Buzin. Dakle, nova trasa ide sukladno sporazumu potpisanom između grada Zagreba, grada Velike Gorice, Zagrebačke županije, Hrvatskih autocesta i Hrvatskih cesta. Prolazi između naselja Buzin i Velike Mlake do novog čvora Jakuševec, tj. križanja s autocestom Bregana - Zagreb - Lipovac, potom se vodi ispod zapadnoga kraka ranžirnoga kolodvora do početka Sarajevske ulice. Dakle, novi južni ulaz u Zagreb u duljini od oko 1,3 kilometra podrazumijeva prolaz ispod ranžirnoga kolodvora, pa će se tu graditi tunel dužine oko 500 metara za puni profil autoceste. Radit će se i čvor Velika Mlaka, a s nove će se trase autoceste servisirati poslovne zone u Velikoj Mlaki i Buzinu. Također će se raditi novi čvor Buzin, pomaknut oko 2,5 kilometra zapadno od prije predviđenog čvora Jakuševec. Čvor Buzin se sada nalazi na području produžetka avenije Većeslava Holjevca do autoceste Bregana - Zagreb - Lipovac. Na tom mjestu spaja se i sadašnja prometnica koja vodi prema aerodromu i sjevernom ulazu u Veliku Goricu. Osim toga, Velika Gorica će biti spojena sa Zagrebom i istočnom obilaznicom Velike Gorice, koja će se čvorem Kosnica na križanju s autocestom Bregana - Zagreb - Lipovac spojiti na Domovinski most preko Save na Žitnjaku.

Tri dionice
Autocesta Zagreb - Sisak, koja je ukupno duga 47,5 km, podijeljena je na dionice prema glavnim spojevima na postojeću mrežu državnih cesta u blizini gradova i naselja. Predviđene su tri dionice. Prva se gradi dionica Jakuševec - Velika Gorica jug, duga 9,5 km, čiji je dovršetak planiran za listopad 2007. Slijedi dionica Velika Gorica jug - Lekenik, duga 20,2 km, čiji je dovršetak predviđen za prosinac 2008. godine. Posljednja dionica, Lekenik - Mošćenica, duljine 17,8 km treba biti dovršena iza 2008. godine.
Koji su radovi u tijeku, što je sve do sada napravljeno? "U skladu s navedenom izmjenom prve dionice Jakuševec - Velika Gorica jug predan je zahtjev za načelnu građevinsku dozvolu još u studenom prošle godine", kaže Mario Crnjak i dodaje da su završena prethodna arheološka istraživanja za tu dionicu, a zaštitna arheološka istraživanja su u tijeku. Za izmještanje postojećih instalacija na navedenoj dionici raspisan je natječaj pa se očekuje skori početak radova. Parcelacijski elaborati za otkup zemljišta su u završnoj fazi izrade. Parcelama kojima će izgradnjom autoceste biti onemogućen dosadašnji pristup osigurat će se izgradnja prilaznih, odnosno paralelnih puteva uz trup autoceste.

Uz 17 mostova i vijadukt od 815 metara

Ukupna dužina autoceste je 47,5 kilometara.

Sva križanja autoceste s postojećom prometnom mrežom bit će denivelirana, a spojevi s autocestom mogući su samo u čvorištima: Jakuševec, Velika Mlaka, Velika Gorica jug, Buševec, Lekenik, Sisak i Mošćenica.

Autocesta će imati dva kolnika odvojena razdjelnim pojasom. Svaki kolnik ima po dvije vozne trake i zaustavnu traku.

Ukupna širina poprečnog presjeka autoceste iznosi 28,40 metara.

Predviđen je zatvoren sustav naplate cestarine osim na prvoj dionici Jakuševec - Velika Gorica jug, koja ima status zagrebačke obilaznice (prigradske prometnice, kao i spojevi gradova Samobora i Zaprešića) kod mjesta Samobor i Zaprešić.

U sklopu nove autoceste bit će izgrađeno 17 mostova, 5 vijadukata, 20 nadvožnjaka, 7 podvožnjaka i 17 propusta.

Značajniji objekti na trasi su: most preko kanala Sava - Odra, most preko Kupe, vijadukt duljine 815 m, tunel dug oko 500 metara ispod ranžirnog kolodvora.

U naseljima je predviđena izvedba sustava zaštite od buke.

Zbog zaštite okoliša uz najveći dio trase izvesti će se vodonepropusni sustav za odvodnju oborinskih voda, kao i niz separatora.

Uz trasu je predviđen uslužni objekt s benzinskom postajom i restoranom.

Cijena prve poddionice 150 milijuna kuna
U prosincu 2005. raspisan je natječaj za izvođenje građevinskih radova od Hrašća Turopoljskog do čvorišta Velika Gorica jug, na prvoj dionici Autoceste Zagreb - Sisak. Natječaj se odnosi na izvedbu dionice duge oko 4 km, čvorišta Velika Gorica - jug i kompletnoga cestovnog raspleta, kao i svih cestovnih veza za Veliku Goricu. Radovi će početi odmah nakon provedbe natječajnog postupka u veljači ove godine. Za gradnju autoceste dalje prema Zagrebu natječaj će biti raspisan u lipnju ove godine, napomenuo je naš sugovornik Mario Crnjak, te na kraju objasnio i financijsku konstrukciju autoceste, rekavši da je planirana cijena izgradnje prve poddionice oko 150 milijuna kuna, a ukupne dionice Jakuševec - Velika Gorica duljine 9,5 km oko 328 milijuna kuna. Procijenjena vrijednost gradnje daljnje dionice od čvorišta Velika Gorica jug do Lekenika je oko 586 milijuna kuna i trebala bi biti dovršena do konca 2008.
http://www.poslovni.hr/5935.aspx

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta; Kolaž zabavnoga programa z autobana "HDZ - A11"
« Odgovori #212 : Travanj 08, 2010, 11:14:58 poslijepodne »
Ivo Sanader otvara gradilište za cestu koja se ne gradi

Šuker: Autocesta Zagreb - Sisak gradit će se punim tempom

Autor: Portal Jutarnji.hr
Objavljeno: 29.11.2008

SISAK – Autocesta Zagreb - Sisak gradit će se punim tempom. Bez nje nema gospodarskog snaženja Siska i Banovine, a onaj tko je protiv velikih investicija, ne vidi dalje od nosa - kazao je ministar financija, Ivan Šuker na svečanom obilježavanju 19. obljetnice Gradske organizacije HDZ-a Sisak.

- Na autocestu ne treba gledati kao na hrpu betona, željeza, asfalta i broj automobila koji će njome prolaziti, nego na ono što ona donosi. Na žalost velikogoričkog SDP- a, u svibnju 2009. godine bit će otvorena trasa od Hrašća do Buševca - rekao je ministar Šuker, čije je političko djelovanje proteklih osam godina vezano uz Sisak i Veliku Goricu.
...
http://www.jutarnji.hr/suker--autocesta-zagreb---sisak-gradit-ce-se-punim-tempom/277873/

-

Bog čuvaj brani...

Ak nastavite delati ovem tempom nete skoro imali kaj delati a do to nevidi,nevidi dale od nosa. (parafraza IŠ)
Muppeti se mejnaju a "radnja" ide dale...
Kulko ova košta po km?
Kak i prije il je kaj "gratisa"?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #213 : Travanj 09, 2010, 07:42:22 prijepodne »
Idem ovih dana u šumu ,bum pripremil ražnja. Samo da ne zakesnem do meseca Svibnja!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Autocesta; Kolaž zabavnoga programa z autobana "HDZ - A11"
« Odgovori #214 : Travanj 09, 2010, 08:35:51 prijepodne »
Šuker: Autocesta Zagreb - Sisak gradit će se punim tempom

Autor: Portal Jutarnji.hr
Objavljeno: 29.11.2008

Na žalost velikogoričkog SDP- a, u svibnju 2009. godine bit će otvorena trasa od Hrašća do Buševca - rekao je ministar Šuker, čije je političko djelovanje proteklih osam godina vezano uz Sisak i Veliku Goricu.
...

Naši stari su rekli: Tko laže taj i krade.

Predlažem goričkim SDP-ovcima da ovaj "slogan: na žalost SDP..." postave na jumbo plakate od Buševca do Hrašća pa da kapitalac čita svako jutro kad ga voze na posao.  :P :P :P :P , a i ostali građani dok čekaju u kolonama ili se gužvaju u busu.
« Zadnja izmjena: Travanj 09, 2010, 08:39:15 prijepodne plemenitašica »

Offline Vager

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #215 : Travanj 09, 2010, 09:15:36 prijepodne »


AC Zg-Si nadvožnjak Gradići, pogled s južne strane.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #216 : Travanj 09, 2010, 12:32:42 poslijepodne »
Sve u svemu, mislim da bi sada ova obećanja, barem kaj se tiče dovršenja dionice Buševec - Zagreb, mogla biti ispunjena, postoje sasvim realne pretpostavke za to... nema više mnogobrojnih planova i projekata koji su započinjani za političke bodove i onda napuštani, sada su u planu za ovu godinu samo dvije dionice, i na njima se realno geldajući i radi... pa neću puno sraćkati da ne ureknem...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta; Kolaž zabavnoga programa z autobana "HDZ - A11"
« Odgovori #217 : Travanj 09, 2010, 09:24:13 poslijepodne »
Predlažem goričkim SDP-ovcima da ovaj "slogan: na žalost SDP..." postave na jumbo plakate od Buševca do Hrašća pa da kapitalac čita svako jutro kad ga voze na posao.  :P :P :P :P , a i ostali građani dok čekaju u kolonama ili se gužvaju u busu.

Žena!?
Rasteš mi v oči...

d d d d d (5X thumb up)

-

Sleđ,ne gledeč na to kaj mi mislili,rekli il napravili to se durilo ne/bu delalo.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta; Kolaž zabavnoga programa z autobana "HDZ - A11"
« Odgovori #218 : Travanj 09, 2010, 09:38:04 poslijepodne »
NASTAVLJENI RADOVI NA AUTOCESTI ZG-SK
(07.04.2010.)
Jučer je u Buševcu svečano najavljen nastavak izgradnje autoceste ZG-SK, odnosno dionice Buševec-Lekenik. Riječ je o dionici dugoj jedanaest kilometara, a ugovorena vrijednost radova je 645 milijuna kuna.

17. veljača 2006.| Mirjana Sošić

Iz Siska u Zagreb ipak tunelom ispod zagrebačkoga ranžirnog kolodvora

...Slijedi dionica Velika Gorica jug - Lekenik, duga 20,2 km, čiji je dovršetak predviđen za prosinac 2008. godine.
... Procijenjena vrijednost gradnje daljnje dionice od čvorišta Velika Gorica jug do Lekenika je oko 586 milijuna kuna i trebala bi biti dovršena do konca 2008.

Nek...
Jel do zna računati?
I gledeti.
Da ne velim čitati.
Jel to pak nečiji rođo il jaro fino pazario?

Buševec-Lekenik 11km 645 milijuna kuna


Velika Gorica jug - Lekenik 20,2 km 586 milijuna kuna

Več iščem jabučare...
 O0
« Zadnja izmjena: Travanj 09, 2010, 09:40:42 poslijepodne kuntakinte »

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #219 : Travanj 10, 2010, 12:30:56 prijepodne »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Autocesta; Kolaž zabavnoga programa z autobana "HDZ - A11"
« Odgovori #220 : Travanj 10, 2010, 10:33:45 prijepodne »


Več iščem jabučare...

Biti će zanimljivo vidjeti koliko će Jabučari iz Grmuše biti isplaćeni naspram stvarnih, domicilnih vlasnika u Velikom Polju?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta; Kolaž zabavnoga programa z autobana "HDZ - A11"
« Odgovori #221 : Travanj 10, 2010, 09:10:50 poslijepodne »
Zagreb – Sisak triput skuplji od Dalmatine 09.04.2010

Novi list otkriva da će buduća autocesta Zagreb - Sisak, na kojoj su se radovi otvarali već nekoliko puta, a unatrag četiri godine sagradilo devet kilometara, iako u ravnici i bez ijednog tunela, biti tri i pol puta skuplja od zahtjevnije Dalmatine te više nego dvostruko skuplja od gradnje prosječne, a nezahtjevne autoceste u Europi!


'Za 47 kilometara autoceste Zagreb-Sisak platit će se oko 5,1 milijardu kuna, a za 300 kilometara do Splita devet milijardi. Od Zagreba do Zadra je, valjda, 'pukla' Panonska ravnica, a od Zagreba do Siska bit će nebrojeno puno tunela, mostova i vijadukata!?' ironično je, nakon što je radove ovih dana ponovno otvorila premijerka Jadranka Kosor, prokomentirao Radimir Čačić, za čijeg je ministarskog mandata pokrenuta izgradnja Dalmatine.

Novi list piše da je njezina gradnja na 300 manje zahtjevnih, od ukupno 380 kilometara, koštala nešto više od četiri milijuna eura po kilometru, a autocesta od Zagreba do Siska stajat će 14,8 milijuna eura za kilometar.

Usporedbe radi, 16 milijuna eura za kilometar Crnogorcima nudi IGH, na čelu s Jurom Radićem, za gradnju vrlo zahtjevne autoceste Boljare - Bar, a, primjerice, Srbija autocestu od Bara do Beograda, sa čak 202 tunela, gradit će za 11,5 milijuna eura po kilometru!

U HAC-u napominju da nema smisla na ovaj način uspoređivati cijene budući da svaka autocesta ima svoje zahtjeve i zakonitosti. U slučaju buduće A11 od Zagreba do Siska, kažu, teren je pun mulja, a da bi se on nasipao, potrebno je sa strane dovesti ogromne količine šljunka, a, primjerice, na velebitskim dionicama Dalmatine materijal je bio nadohvat ruke.

U ministarstvu Božidara Kalmete, koji je pak daleke 2004. najavio izgradnju A11 za sada 'mizernih' tri milijuna eura po kilometru, izjave Radimira Čačića ne žele komentirati, a novinare Novog lista uputili su na HAC.

Autor: tportal.hr/novilist.hr

http://www.vgdanas.hr/Zagreb-–-Sisak-triput-skuplji-od-Dalmatine-1015.aspx?Content=1015

Kak da delaju autoban po Vijetmanu,***a te.  O0

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Autocesta
« Odgovori #222 : Travanj 10, 2010, 09:18:40 poslijepodne »
Prije nego je premijerka otvorila radove, na kraju autoputa kod Buševca su stajala dva bagera. Jučer nisam vidio niti jednog, a bio prekrasan sunčan dan.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #223 : Travanj 10, 2010, 09:19:46 poslijepodne »
Kak da delaju autoban po Vijetmanu,***a te.  O0

Onda bi putni troškovi poskupili autocestu na 478,7 milijuna eura po kilometru...  >:(
« Zadnja izmjena: Travanj 10, 2010, 09:21:52 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #224 : Travanj 10, 2010, 09:21:09 poslijepodne »
Prije nego je premijerka otvorila radove, na kraju autoputa kod Buševca su stajala dva bagera. Jučer nisam vidio niti jednog, a bio prekrasan sunčan dan.

Pa pomaknuli su se 500 metara niže, gdje se radovi ustvari nastavljaju, jer je i od čvora Buševec prema Lekeniku napravljen već mali komad...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”