Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368324 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #195 : Travanj 06, 2010, 08:21:33 poslijepodne »
Hmh... to će rasteretiti promet kroz goricu, ali bojim se da će se do gradnje mosta preko ranžirnog stvarati još veći čepovi kod Buzina nego do sad...

Zašto?  ???

Pa to je i dalje ista količina vozila, samo što će dolaziti sa dvije različite strane, umjesto samo sa jedne kao do sada...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #196 : Travanj 06, 2010, 08:23:38 poslijepodne »
BTW, danas nam je Premijerka bila u Buševcu i označila početak radova na dionici Buševec - Lekenik, te dovršenje dionice Buševec - Zagreb (jer na toj dionici, više-manje, radovi nisu nikada ni prestali otkada je počela gradnja, no bilo je zastoja, ovisno o penezima)...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #197 : Travanj 07, 2010, 03:45:27 prijepodne »
Hmh... to će rasteretiti promet kroz goricu, ali bojim se da će se do gradnje mosta preko ranžirnog stvarati još veći čepovi kod Buzina nego do sad...

Zašto?  ???

Pa to je i dalje ista količina vozila, samo što će dolaziti sa dvije različite strane, umjesto samo sa jedne kao do sada...

Imaš pravo. U svakom slučaju, isto usko grlo na onom semaforu prije ranžirnog, tako da će i dalje biti gužve...

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #198 : Travanj 07, 2010, 04:02:47 prijepodne »
Vidim da nadvožnjak u Gradićima napreduje. Još malo pa ćemo moči direktno izlaziti na Goričku. Moram priznati da mi drndanje kroz Lomnicu i Gradiće neće nimalo nedostajati :)

Usput, primjetio sam kada vozim prema Gradićima iz Petrovine da uz kanal na desno sa strane prema Petrovini vodi neki šljunćani put. Koliko mi se čini prema satelitu, put vodi praktički do ulaza na autocestu. Zna li netko možda je li taj put prohodan autom i spaja li se stvarno s cestom koja vodi prema čvoru gorica-jug?

Offline cobra

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #199 : Travanj 07, 2010, 08:40:36 prijepodne »
Ta šljunčana cesta te može dovesti blizu ulaza na autocestu ali je loša i puna rupa pogotovo na samom kraju gdje prolazi takoreći kroz pilanu. Bolji izbor je koristiti asfaltnu cestu prije samog pružnog prijelaza, koja će možda biti u funkciji i kada se on uskoro zatvori. Cesta je uska pa stoga i opasna, ali možeš doći do one zbrke prije ulaska na autocestu.

Offline Cyber Bomoh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 11
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #200 : Travanj 07, 2010, 01:08:16 poslijepodne »
Zanimljiva informacija,
iz neprovjerenih izvora sam načuo da su dvije poznate persone M.P.T. i M.B. pokupovale polja kuda prolazi autocesta za Sisak?
Ima li tko prave informacije? :-X

Offline Vager

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #201 : Travanj 07, 2010, 01:44:19 poslijepodne »
Vidim da nadvožnjak u Gradićima napreduje. Još malo pa ćemo moči direktno izlaziti na Goričku. Moram priznati da mi drndanje kroz Lomnicu i Gradiće neće nimalo nedostajati :)

Usput, primjetio sam kada vozim prema Gradićima iz Petrovine da uz kanal na desno sa strane prema Petrovini vodi neki šljunćani put. Koliko mi se čini prema satelitu, put vodi praktički do ulaza na autocestu. Zna li netko možda je li taj put prohodan autom i spaja li se stvarno s cestom koja vodi prema čvoru gorica-jug?

Evo onda nek bude i popraćeno slikom, kad već imam, a voljan sam i podijeliti.


AC Zg-Si nadvožnjak Gradići

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #202 : Travanj 07, 2010, 04:05:51 poslijepodne »
Ta šljunčana cesta te može dovesti blizu ulaza na autocestu ali je loša i puna rupa pogotovo na samom kraju gdje prolazi takoreći kroz pilanu. Bolji izbor je koristiti asfaltnu cestu prije samog pružnog prijelaza, koja će možda biti u funkciji i kada se on uskoro zatvori. Cesta je uska pa stoga i opasna, ali možeš doći do one zbrke prije ulaska na autocestu.

Hvala :)

Zapravo je, ako se mene pita, pizdarija što nije predviđen neki efikasan put za doči do te petlje a bez prolaska kroz grad.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #203 : Travanj 07, 2010, 09:11:18 poslijepodne »
a ak tko zna kaj bude  s ovim  na Velikom polju, ovaj   užasan zavoj, bu  bila natrag cesta  kad se izgradi  nadvožnjak kak je prije  bilo,il bu za stalno  taj zavoj?

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #204 : Travanj 07, 2010, 09:39:35 poslijepodne »
a ak tko zna kaj bude  s ovim  na Velikom polju, ovaj   užasan zavoj, bu  bila natrag cesta  kad se izgradi  nadvožnjak kak je prije  bilo,il bu za stalno  taj zavoj?

E, to i mene zanima. Taj zavoj je prometna katastrofa...

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Autocesta
« Odgovori #205 : Travanj 07, 2010, 09:46:02 poslijepodne »
a ak tko zna kaj bude  s ovim  na Velikom polju, ovaj   užasan zavoj, bu  bila natrag cesta  kad se izgradi  nadvožnjak kak je prije  bilo,il bu za stalno  taj zavoj?

E, to i mene zanima. Taj zavoj je prometna katastrofa...
a tek semafor,  nitko se ne zaustavlja na crveno, jure ko luđaci kroz taj zavoj,  za kamione da ne govorim, još su oni najgori....

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #206 : Travanj 08, 2010, 02:07:17 poslijepodne »
a ak tko zna kaj bude  s ovim  na Velikom polju, ovaj   užasan zavoj, bu  bila natrag cesta  kad se izgradi  nadvožnjak kak je prije  bilo,il bu za stalno  taj zavoj?

E, to i mene zanima. Taj zavoj je prometna katastrofa...
a tek semafor,  nitko se ne zaustavlja na crveno, jure ko luđaci kroz taj zavoj,  za kamione da ne govorim, još su oni najgori....

Hmm... ne znam, ja nikad nisam primjetio da netko ne staje na tom zavoju...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #207 : Travanj 08, 2010, 02:46:11 poslijepodne »
a ak tko zna kaj bude  s ovim  na Velikom polju, ovaj   užasan zavoj, bu  bila natrag cesta  kad se izgradi  nadvožnjak kak je prije  bilo,il bu za stalno  taj zavoj?

E, to i mene zanima. Taj zavoj je prometna katastrofa...
a tek semafor,  nitko se ne zaustavlja na crveno, jure ko luđaci kroz taj zavoj,  za kamione da ne govorim, još su oni najgori....

Hmm... ne znam, ja nikad nisam primjetio da netko ne staje na tom zavoju...

Nisam ni ja, mislim da ljudi malo dramatiziraju bezveze...

Taj zavoj je ionako privremena servisna prometnica, jer se nikakvi radovi nadsvođivanja iznad glave prometa ne mogu i ne smiju raditi iz sigurnosnih razloga. Kada nadvožnjak iznad stare trase velikogoričke bude završen, promet će se vratiti ispod njega na pravac, do tada je aktualan taj zavoj, no mislim da će do kraja ljeta biti opet sve po starom...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline cobra

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #208 : Travanj 08, 2010, 02:55:35 poslijepodne »

Zapravo je, ako se mene pita, pizdarija što nije predviđen neki efikasan put za doči do te petlje a bez prolaska kroz grad.
[/quote]
Gle, Gorica je imala rijetku priliku da se predvidi jedna prstenasta obilaznica oko nje koja bi olakšala život svima oko dolaska i odlaska iz nje. Naravno i da bude veza sa sadašnjim čvorištem autoceste u Kušancu te u smjeru Domovinskog mosta sa Zg.obilaznicom. I sva okolna sela bi jednostavnije funkcionirala jer  spomenutim prstenom bila bi jednostavnije prometno povezana sa autocestom ali i djelovima grada. Dio tog prstena je mogla biti i sadašnja sjeverna obilaznica koja je u izgradnji. Možda je za sadašnje razmjere Gorice to malo pretjerano, ali se taj prsten nije trebao odmah graditi, već samo predvidjet njegova trasa te usmjeriti buduću infrastrukturu i gradnju. Buduće generacije bile bi nam zahvalne. U tom slučaju, malo treba da proglasiš nekakav centar pješačkom zonom pa da i "grad" ima nekakvu dušu. Ovako dok ti kroz "centar" tutnje poluispravni kamioni i cisterne ispada da je centar negdje drugdje. Čvor Kušanac je možda za Goricu i bližu okolinu dobar izbor, no pitanje je da li se nekom iz Lomnice, Gradića ili Petrovine isplati koristiti se njime.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #209 : Travanj 08, 2010, 05:06:38 poslijepodne »
Tako je, no sve te obilaznice i čvorovi se i ne rade direktno za korištenje Goričanima, već prije svima ostalima...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”