Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 368664 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Jel ima što novo?
« Odgovori #180 : Ožujak 05, 2010, 02:15:38 prijepodne »

Mislim da cijela priča nebu tak skoro, a nebu zbog nadasve poštenog čovjeka, naše dike od riječi i djela, naše konjine koja radi (za sebe, ne i za nas) - našeg Majkija Banderasa zvanog Mikele Corleone.

Ta individua je spičkala 40-ak milijardi kuna unazad 6-7 godina na skoro ništa, a i ono čime se najviše hvali - nije sagrađeno od gradske (zagrebačke) love i nije u vlasništvu Grada. Još pred 7-8 godina laprdao je kako Gradu HITNO trebaju još barem 3-4 mosta preko Save, sa prosječnom cijenom od 250 milijuna kuna. Znači, za milijardu su sva 4 gotova, a sa 40 milijardi Zagreb bi imao mostova više od Venecije i New Yorka zajedno, iliti ugrubo oko 150 njih.

No nije napravljen ni jedan iz te tranše, osim što se tada već gradio Domovinski most, o čijim promašajima koji su i danas aktualni - nećemo sada i ovdje. Znalo se i prije 7-8 godina za autocestu Zagreb-Sisak, znalo se za planove kuda bi išla trasa, a znalo se i točno gdje u Zagrebu bi se spajala ta autocesta, sa čime, i što je još potrebno napraviti da bi to bilo u redu i završeno. Problem je jasan - sa strane Grada Zagreba, kojemu je Bandić zdrobio unepovrat 40 milijardi na provizije, i još ga zadužio za 700 milja ojra (a planira još milijardu ojra za Zagreb valjda 25.-og stoljeća!) - nije napravljeno - N I Š T A !!!.

Gledano iz vlaka, uz nekolicinu manjih nadvožnjaka preko lokalnih spojnih cestica (koje samo treba poklopiti sa betonskom pločom i urediti kolnik i ograde), maltene cijela glavnina autoceste je gotova skoro do Buzina, a ono što nije gotovo - može biti gotovo - uz full operativu i lijepo vrijeme - za manje do mjesec dana. No onda treba nastupiti Grad Zagreb, koji još ni nema riješene dozvole za gradnju glavnih mostova preko Ranžirnog kolodvora, te mosta preko Bundeka koji bi išao u centar Grada do Vukovarske, a da si ti papiri gotovi i ovog trenutka, i da se odmah počne sa gradnjom, to je posao za najmanje godinu, a vrlo vjerojatno i dvije godine. Zato se i usporavaju radovi na dionici Gorica-zagreb, jer se vremenski može kemijati - zašto nešto dovršiti i da onda propada, kada sa druge strane nemaš to isto na što spojiti?? BTW, izgradnja tih mostova i infrastrukture sa zagrebačke strane je obećanje i dužnost Bandića i Grada Zagreba, ne HAC-a, jer su te spojnice gradske prometnice u nadležnosti lokalne uprave i samouprave.

No nadam se da će se ove godine ipak napraviti barem dionica Buševec - Zagreb do kraja, pa neka se privremeno spoji na izlaz kod Buzina, barem da velike kolone vozila ne trebaju prolaziti kroz Veliku Goricu.

Bok svima!

Miki Banderas već 10 godina laže i maže oči zagrepčanima i to mu je uvijek palilo i donosilo glasove. Ajde da sad ne nabrajam stadione, mostove, obilaznice, tunele, metroe i sve ostalo što je obećavao, to je svakome tko je u poziciji da objektivno sagleda stvari uvijek bilo nerealno, pogotovo kad se uzme u obzir da je Bandićeva i SDP-ova politika previše socijalna i premalo razvojna. Dakle, tih u prosjeku 6, 7 milijardi kuna kojima godišnje barata, nije ništa jer mora namiriti sva gubitaška gradska poduzeća poput ZET-a kojem godišnje odlazi pola Pelješkoga mosta zato kaj svaka šuša u Zagrebu mora imati besplatan javni prijevoz. Jedina nada da će Zagreb uspjeti isfinancirati bilo koji veći infrastrukturni projekt, je suradnja s državom i sufinanciranje Države, bez toga možemo nove mostove zaboraviti još barem 20 godina. Bandić je i tu zakazao i osim bahatog naslikavanja i potpisivanja fiktivnih ugovora o suradnji sa svojim budućim cimerom u Remetincu, Sanaderom, nije učinio NIŠTA.

Ali vratimo se temi, a to je autocesta. Most Bundek nije u produžetku ove autoceste pa ne znam ni zašto ga se u tom kontekstu spominje. Nadalje, Grad Zagreb nema NIKAKVE veze sa vijaduktom preko ranžirnog kolodvora, njega grade i za njega traže dozvole HAC. Da je nedajbože Bandić zadužen za gradnju toga vijadukta, ne bi mi autocestu vidjeli još narednih 20 godina. Ono za što Zagreb je zadužen je proširenje Sarajevske avenije koja će se spajati na budući nadvožnjak preko ranžirnoga. S obzirom na stanje u gradskim financijama, čak će i taj ne preskup posao nažalost potrajati godinama, baš kao što već godinama traje proširenje Radničke do Domovinskog mosta, a za koje je naravno zadužen Grad Zagreb.

Bilaj

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #181 : Ožujak 05, 2010, 08:47:46 prijepodne »
Koliko vidi koliko se planira ta cesta...
Po rekonstrukciji autocestnih prilaza buzin bi se trebao zatvoriti a otvoriti prilaz na klari. E sada to bi bilo sve super- da se ne zna da je prošlu godinu avenija vječeslava holjevca imala rekonstrukciju. Da su taj prilaz odmah planirali, onda bi napravili 4 trake a aveniji vječeslava holjevca. A što je napravljeno. Ulupani su novci i ostavljena je samo dvotračna cesta. Toliko  o tome koliko se planira proširenje navedene ceste i spajanje autoceste kod svete klare.

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #182 : Ožujak 05, 2010, 03:54:40 poslijepodne »
Holjevčeva će se proširiti na četiri trake, tj. već je trebala ali Grad Zagreb koji nema novca to nije bio u stanju učiniti niti će biti još par godina. Zbog katastrofalnog stanja prometnice, ali i nedostatka pješačko-biciklističkih staza, moralo se nešto poduzeti, pa je odlučeno da se prometnica samo ušminka i da se dodaju pločnici. Čvor Sveta Klara će biti izgrađen od strane Hrvatskih autocesta koje su u svakom slučaju u boljem financijskom položaju od dekintiranoga Zagreba.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #183 : Ožujak 07, 2010, 11:48:12 prijepodne »
Nastavljaju se radovi na autocesti Sisak - Zagreb
05.03.2010. :: 17:33

Vlada je dala suglasnost Hrvatskim autocestama za Plan gradnje i održavanje autocesta za 2010. godinu.

Ulaganja su teška 2 milijarde 230 milijuna i 379 tisuća kuna, a glavnina radova odvijat će se na izgradnji autocesta i to na pravcima Split - Ploče i Zagreb - Sisak.

Radio Sisak (imp)
http://www.radiosisak.hr/index.php?page=article&article_id=1860

A po tere se cene nastavlaju?
Po 5.5 mil HRK/km il ZNA SE TARIFE 18.5 mil HRK/km?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #184 : Ožujak 07, 2010, 12:36:28 poslijepodne »
Pa za te pravce se znalo još dok se donosil proračun, tako da ova informacija (umrem ti na takvu "informaciju" od pola prostoproširene rečenice!!) nije drugo doli ispunjavanje prostora na ionako prepraznoj stranici Radio Siska....

Čovjek bi očekivao cijeli članak, a ne da je naslov ujedno i članak...  >:(
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #185 : Ožujak 08, 2010, 04:55:30 prijepodne »

A po tere se cene nastavlaju?
Po 5.5 mil HRK/km il ZNA SE TARIFE 18.5 mil HRK/km?


Kolega, to su iznosi u eurima, ne kunama. Kada bi HDZ gradio autoceste za samo 18.5 milijuna kuna po kilometru, to bi bile najjeftinije autoceste na svijetu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #186 : Ožujak 08, 2010, 03:55:11 poslijepodne »
Kolega, to su iznosi u eurima, ne kunama. Kada bi HDZ gradio autoceste za samo 18.5 milijuna kuna po kilometru, to bi bile najjeftinije autoceste na svijetu.

Pa po mnogim elementima i ne bi trebale biti daleko do toga - konfiguracija terena, vrsta terena, vlasništvo - to sve spada međi najolakotnije okolnosti na pravci Zagreb-Buševec-Sisak...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #187 : Ožujak 08, 2010, 04:05:30 poslijepodne »

A po tere se cene nastavlaju?
Po 5.5 mil HRK/km il ZNA SE TARIFE 18.5 mil HRK/km?


Kolega, to su iznosi u eurima, ne kunama. Kada bi HDZ gradio autoceste za samo 18.5 milijuna kuna po kilometru, to bi bile najjeftinije autoceste na svijetu.

Ispričavam se.
Viš kak sem neinformeran...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #188 : Travanj 01, 2010, 10:29:38 poslijepodne »
NEKOM JE ZAPEO ZA OKO
Donja Lomnica:S gradilišta autoceste ukraden bager
S gradilišta autoceste prošlog je vikenda ukraden mini rovokopač
http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/donja-lomnica-s-gradilista-autoceste-ukraden-bager_300331

Kaj je iduče?
Autoban kasni jel su turopolci fkrali bosancom lopate!


shaka zulu

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #189 : Travanj 04, 2010, 04:17:25 prijepodne »


Peščenica

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #190 : Travanj 04, 2010, 10:54:58 poslijepodne »
Danas je Kalmeta u intervjuu danom RTL-u (i njihovom priglupom novinarčiću koji postavlja infantilna pitanja) rekao da će se ove godine dovršiti dionica Buševec-Zagreb, i to kompletno osim mosta preko Ranžirnog kolodvora, te da se idući tjedan počinje opet raditi i da će se dovršiti i dionica do Lekenika.

Osobno me najviše veseli što bih po autocesti mogao od Buševca do Zagreba (izlazak negdje kod Odre ili Buzina na Velikogoričku), čime bih zaobilazio Goricu na putu do Zagreba. Tako da ako to naprave sve ove godine, ja veeeery happy...  :D :D :D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #191 : Travanj 05, 2010, 07:40:34 prijepodne »
Hmh... to će rasteretiti promet kroz goricu, ali bojim se da će se do gradnje mosta preko ranžirnog stvarati još veći čepovi kod Buzina nego do sad...

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #192 : Travanj 05, 2010, 12:29:45 poslijepodne »
Danas je Kalmeta u intervjuu danom RTL-u (i njihovom priglupom novinarčiću koji postavlja infantilna pitanja) rekao da će se ove godine dovršiti dionica Buševec-Zagreb, i to kompletno osim mosta preko Ranžirnog kolodvora, te da se idući tjedan počinje opet raditi i da će se dovršiti i dionica do Lekenika.

To bi bilo jako dobro, to bi značilo da mi do posla treba 20 minuta pa se mogu samo smijati kolegama koji dolaze iz Dubrave ili iz Črnomerca koji na posao kreću pola sata prije mene. Ali...

Da bi taj dio bio funkcionalan (a ne da bude Potemkinova cesta) treba napraviti čvor Jakuševec i čvor Svetu Klaru dok se Buzin zatvara. Da li je Kalmeta njih spominjao ili računaju samo na Čvor Odra - Mlaka?

Bez spomenutih čvorova ta cesta je i dalje poluupotrebljiva.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #193 : Travanj 06, 2010, 05:12:41 prijepodne »
Hmm.. .a jel se zna kad bi most preko ranžirnog trebao biti gotov?

Offline cobra

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #194 : Travanj 06, 2010, 09:46:23 prijepodne »
Hmh... to će rasteretiti promet kroz goricu, ali bojim se da će se do gradnje mosta preko ranžirnog ...
Ako stvarno uspiju spojiti autocestu na obilaznicu, prije nego je nadvožnjak preko ranžirnog i gotov, mislim da će se to osjetiti na rasterećenju stare ceste Gorica-Zagreb. Mislim da će se mnogi koristiti u tom slučaju obilaznicom i izlazima sa njih, ako im takova veza odgovara, jer će sada do obilaznice stizati bez problema. Ostaje i dalje problem za one koji se moraju koristiti dosadašnjim ulazom u grad preko čvora Buzin jer se tu ništa ne mjenja. Trebalo je u stvari započeti prvo graditi ključna čvorišta a tek onda pojedine dionice autoceste jer se puštanjem u promet i jednog kilometra osjeti neka promjena. Ovako, treba čekati i čekati.