Autor Tema: Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...  (Posjeta: 2694 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...
« : Svibanj 24, 2012, 10:25:00 poslijepodne »
Dobili rješenje za invalidninu pa ostali u vojsci još 12 godina uz astronomske dodatke na plaću!

ZAGREB - Na jučerašnjoj sjednici saborskog Odbora za obranu otkrivena je nova velika afera u Oružanim snagama . Zamjenica ministra Višnja Tafra otkrila je da se u Oružanim snagama nalazi čak 31 djelatna vojna osoba kojoj je Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje još 1999. godine ili čak ranije, utvrdio nesposobnost za rad te su oni već tada trebali biti otpušteni iz vojske i upućeni u mirovinu. No, oni su taj podatak zatajili te je većina njih i danas u Oružanim snagama, a neki su tijekom godina čak i napredovali u službi i u činu.
Kako je bivši ministar branitelja Ivica Pančić donio odluku da se takvim osobama isplaćuju i dodaci uz plaću, svi su oni ovih godina dobivali vrlo unosne sume koje im je isplaćivao HZMO. Među tim osobama je i prošle godine umirovljeni general Josip Stojković, koji je svakog mjeseca, uz plaću, dobivao oko 6000 kuna na temelju rješenja o nesposobnosti za obavljanje službe, te mu je ukupno isplaćeno oko 680.000 kuna.

Ima i više brigadira te nižih časnika kojima su iplaćivani dodaci u visini od oko 4000 kuna. U to je također uključeno i nekoliko pripadnika Vojno-sigurnosne obavještajne službe.
U ovom trenutku nije poznato koliko je sredstava isplaćeno djelatnim vojnim osobama na ime ove naknade, niti koliko je ukupno časnika i vojnika iskoristilo ovu priliku i nikad nije prijavilo da je zapravo vojno nesposobno.

Prema dostupnim informacijama, ovi slučajevi otkriveni su prije nekoliko mjeseci i potpuno su šokirali ministra obrane i načelnika Glavnog stožera. Kako doznajemo, svi ovi časnici su 1999. godine tražili da im se utvrdi profesionalna sposobnost za rad na temelju bolesti koje su zadobili tijekom Domovinskog rata.
Ponovno vještačenje

Za sve njih utvrđeno je da su vojno nesposobni, o čemu su oni trebali obavijestiti Personalnu službu MORH-a. Da su to učinili, bili bi poslani na preglede kako bi im se utvrdila preostala radna spobnost te bi bili upućeni na odgovarajuća radna mjesta. Oni su to zatajili, a HZMO o tome nije obavijestio MORH.

Nakon što su ovi slučajevi otkriveni, ministar obrane donio je novi Pravilnik o utvrđivanju profesionalne sposobnosti te je u dogovoru s Ministarstvom zdravstva i HZMO-om odlučeno da ih se pošalje na ponovno vještačenje. Ukoliko im se utvrdi nesposobnost, bit će poslani u mirovinu .

No, kako doznajemo, dobar dio njih sada se opire odlasku u mirovinu i žele to na bilo koji način spriječiti. Tako su, preko člana Odbora za obranu Josipa Đakića, pokušali cijelu priču preokrenuti na političku čistku u vojsci.
Politička čistka

Upravo je HDZ-ovac Đakić na jučerašnjoj sjednici slanje časnika na novo vještačenje te ponovno ocjenjivanje profesionalne sposobnosti ocijenio čistkom koju protiv nepodobnih provodi nova vlast. No, zamjenica ministra to je demantirala, otkrivši gore navedene šokatne podatke.

http://www.jutarnji.hr/general-stojkovic-uzeo-680-000-kuna-naknade-za-nesposobnost-pa-ostao-u-vojsci-jos-12-godina/1030312/


Ako pravna država profunkcionira ... Kažem AKO ...

Dajte sva imena van, nečasno otpustite iz oružanih snaga, oduzmite čin, spremite u bajbuk  te da ih se primora da vrate sve što su protuzakonito stekli, naravno s kamatama ! Također obznaniti da su povlastice stekli posredstvom raznih dr Rubeola i drugih ...


Muha, je li to isti onaj nepodmitljivi, hrabri Pančić iz tvojih postova o kojem si imao samo riječi hvale, ili sam ja nekaj pobrkal ?
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2012, 10:28:55 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...
« Odgovori #1 : Svibanj 24, 2012, 11:47:18 poslijepodne »
Kud sve nije "curilo", prestrašno!

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...
« Odgovori #2 : Svibanj 25, 2012, 08:54:57 prijepodne »
Citat:
koko-vg

Muha, je li to isti onaj nepodmitljivi, hrabri Pančić iz tvojih postova o kojem si imao samo riječi hvale, ili sam ja nekaj pobrkal ?

He...već kad prozivaš Pančića onda budi objektivan i prenesi, tj. reci istinu i obznani da mu je na stol takvu odluku dostavio Fred Matić koji mu je tada bio savjetnik, isto kao i Jaci...lik koji je u obrascu kad su ga Srbi zarobili napisal da je Jugoslaven...lik koji je od straha kreketal nemojte mene ja sam vaš na osnovu svega toga razmjenjen dobio invalidnost PTSP, sada najednom više nije invalid, he..ozdravio je, sad je na čelu ministarastva koje vodi Hrvatske branitelje...tebi to nije bolesno ?...prozivaš Pančića koji je jedini u saboru prozborio o Hrvatskoj korumptivnoj hobotnici i podnio kaznenu prijavu protiv HDZ-a...tada su ga njegovi SDP-ejci braneći svoje sudrugove iz HDZ-a eliminirali...tebi je to normalno?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...
« Odgovori #3 : Svibanj 25, 2012, 10:06:56 prijepodne »
Muha, Pančića ne prozivam je nego sam samo postavio pitanje da li se radi o istoj osobi je se spominje u članku. Tko je kome nosio na potpis, očito ti bolje znaš. Kod mene u firmi, direktoru na potpis dokumente i razne odluke  nose sekretarice, a ne savjetnici ...  Zanimljive stvari pišeš, možda ćemo jednog dana i knjigu čitati o zgodama i nezgodama jedne Muhe. Danas kad pogledam oko sebe, sve je manje stvari i ljudi koji djeluju normalno, pa ni sam ne znam kaj bi se to moralo dogoditi da me iznenadi.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...
« Odgovori #4 : Svibanj 25, 2012, 10:41:42 prijepodne »
Citat:
koko-vg

Zanimljive stvari pišeš

Pišem istinu...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...
« Odgovori #5 : Svibanj 25, 2012, 11:15:05 prijepodne »
Kaj si ti bil zarobljavan kad i Fred, pa znaš točno kaj je napisal ili  ga kojim slučajem nisi ti privodio ???  Morti si pop pa ti je skrušeno na ispovjedi priznao svoje grijehe ? :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...
« Odgovori #6 : Svibanj 25, 2012, 11:51:26 prijepodne »
Kaj si ti bil zarobljavan kad i Fred, pa znaš točno kaj je napisal ili  ga kojim slučajem nisi ti privodio ???  Morti si pop pa ti je skrušeno na ispovjedi priznao svoje grijehe ? :D

Tako kažu vojni policajci izravno Đumić i Belobrajdić koji su Matića mobilizirali iz podruma.

Njegov ratni put traje do 19. studenoga 1991. kada je zarobljen i odveden u logor u Srbiji.

Kada je Fred Matić izašao iz logora uz pomoć svog strica Đure Njavre sve je promatrao iz prikrajka. Dok su njegove kolege ginule i ostavljali kosti duž cijele Hrvatske on se uvalio u MORH i automatski dobio čin pukovnika. Da, vojnik mobiliziran iz podruma koji nije imao niti jednog vojnika pod sobom postaje jednim potezom nekog piskarala u MORH-u - pukovnik! "...he...a sad i ministar...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...
« Odgovori #7 : Svibanj 25, 2012, 11:57:18 prijepodne »
Zanimljivo štivo, baš bih rado to pročitao bilo u papirnatom obliku, bilo na netu ... daj nekakav izvor podataka ... ?


... ujedno bih preporučio knjigu od prof. Davora Runtića "Vukovar - Vinkovci"  dobro štivo, tko voli tematiku domovinskog rata ...
« Zadnja izmjena: Svibanj 25, 2012, 12:05:16 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...
« Odgovori #8 : Svibanj 25, 2012, 12:30:00 poslijepodne »
Umjesto kaj se tu svađamo i režimo jedni na druge, beskorisno trošimo energiju trebamo se ujediniti, pomesti smeće svako sa svoga praga...Jedini način da Hrvatska bude bolja...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Rusvaj u Hv-u - opet invalidi, pa rade ...
« Odgovori #9 : Svibanj 25, 2012, 12:58:58 poslijepodne »
Slažem se, ali ipak mi pošalji podatak gdje mogu pročitati one stvari koje si natuknuo u svom postu.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.