Autor Tema: Don Grubišić: Neka Kerum radnicama povisi plaću pa neka onda gradi spomenik  (Posjeta: 1896 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Don Grubišić: Neka Kerum radnicama povisi plaću pa neka onda gradi spomenik

http://www.index.hr/vijesti/clanak/don-grubisic-neka-kerum-radnicama-povisi-placu-da-ne-budu-bijelo-roblje-pa-neka-onda-gradi-spomenik/559902.aspx

"ISUS za života nije težio simbolima i veličanju, živio je skroman život, tražio je tek da ga zovu učitelj. I siguran sam da se njega pita bi li mu trebalo podignuti spomenik na Marjanu da bi rekao ne", uvjeren je don Ivan Grubišić, koji je za Index prokomentirao Kerumovu inicijativu za podizanjem spomenika Isusu na Marjanu.

Smatra da bi bilo puno primjerenije da se milijuni umjesto na spomenik, potroše na socijalu i pomoć najugroženijima: "Ako imaš novca, učini dobro, daj onima koji ga nemaju i kojima je teško."

"Dok nezaposleni prekapaju po kontejnerima nije vrijeme za spomenike"

"Nije vrijeme za nikakve spomenike, u Hrvatskoj i Splitu toliko je problema. Jasno je da je započela predizborna kampanja i od tuda inicijativa. No, radi se o najobičnijoj demagogiji. U situaciji kad nezaposleni prekapaju po kontejnerima podizati spomenike je kontraproduktivno. I u Hrvatskoj će možda jednog dana doći vrijeme za spomenike, ali to sada definitivno nije slučaj", drži don Grubišić.

Drži da bi i Marjan trebao biti zaštićen od ovakvih intervencija, a ne da svatko gradi kako mu se prohtije.

Bijelo roblje u Kerumovim dućanima

"Neka Kerum dopusti sindikat u svojoj tvrtki i neka radnicama povisi plaću da ne budu bijelo roblje pa neka onda gradi spomenik", zaključio je don Grubišić.

Ako će biti po njegovom, onda ipak neće biti ništa od spomenika na Marjanu. Naveo je vjerojatno dvije posljednje stvari koje bi Kerum dopustio. Radnicama je nedavno smanjio ionako skromnu plaću, a usto je još i kasnila desetak dana. Sindikat je, pak, riječ koju uopće nije pristojno spominjati u tvrtki Kerum d.o.o.

Njegova inteligencija Kerum ne može znati da je on poput onih prodavača i lihvara koje je Isus istjerao iz hrama jer nije pročitao niti upamtio niti jedan redak od onoga o čemu govori Biblija.

Jaguar

  • Gost
Odg: Don Grubišić: Neka Kerum radnicama povisi plaću pa neka onda gradi spomenik
« Odgovori #1 : Srpanj 07, 2011, 07:58:41 prijepodne »
Sve je don Grubišić fino kazao, ne treba više ništa dodati, takve definitivno treba maknuti sa političke scene, o tome neka odluči narod na izborima, samo svi oni koji biraju takve naka se ne žale poslije, poslije he*anja nema kajanja.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Don Grubišić: Neka Kerum radnicama povisi plaću pa neka onda gradi spomenik
« Odgovori #2 : Srpanj 07, 2011, 11:23:19 prijepodne »
Crkvenjaci jedno pricaju, drugo rade... I sto ih boli kurac sto radi Kerum? Nek se drze svoga oltara i svoga zezla i nek krenu sa kritikama od sebe samih.

Sindikati su druga pjesma, nebi smjelo biti firme u kojoj sindikat ne djeluje, bilo bi bolje i radnicima, ali i poslodavcima.

Jaguar

  • Gost
Odg: Don Grubišić: Neka Kerum radnicama povisi plaću pa neka onda gradi spomenik
« Odgovori #3 : Srpanj 07, 2011, 12:44:01 poslijepodne »
Crkvenjaci jedno pricaju, drugo rade... I sto ih boli kurac sto radi Kerum? Nek se drze svoga oltara i svoga zezla i nek krenu sa kritikama od sebe samih.

don Grubišića se nemože svrstavati, generalno u crkvenjake, don je bio i ostao moralna vertikala, uvijek s pravim i odmjerenim stavovima, kako o Crkvi tako i o svemu drugom. don Grubišić ima mnogo veću težinu od običnog crkvenjaka ili bilo kojeg drugog crkvenjaka.

A od kad ti to imaš anomizitet prema crkvenjacima?  ;)

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Don Grubišić: Neka Kerum radnicama povisi plaću pa neka onda gradi spomenik
« Odgovori #4 : Srpanj 07, 2011, 02:14:18 poslijepodne »
Nemam ja nikakav animozitet prema nikome, samo mislim da bi se svako svoga posla trebao drzati. I zasto Split nebi imao veceg krista od Ria? U cemu je tu problem? Niko brazilcima ne spocitava sto imaju na vrh planine ogromnog krista, a u teskoj su banani sto se tice ekonomije.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Don Grubišić: Neka Kerum radnicama povisi plaću pa neka onda gradi spomenik
« Odgovori #5 : Srpanj 07, 2011, 11:58:41 poslijepodne »
Tako je, apsolutno se slažem... u ovoj zemlji glupana više ne smiješ ništa imati ili napraviti, jer kaj god da napraviš, odmah se nađe par pametnjakovića sa vječnim populističkim floskulama "moglo se dati sirotinji"...

A zakaj bi im se dalo??

Zakaj netko nebi trošio svoju osobnu lovu kako hoće??


Otkuda to da su Kerumove radnice bijelo roblje (to može izjaviti samo glupan koji ne zna značenje tog pojma), jer je dosta godina Kerum imao najviše plaće u trgovačkoj branši u Hrvata, a i sada bi bilo dobro da se iza tako pompozne izjave da točan podatak kolku plaću ima njegova radnica u trgovini...?

Ima tko je u ovoj zemlji plaćen da stvara nova radna mjesta, da stimulira i otvara, da osigurava i daje - pa neka taj radi svoj posao.

Samo bi budala glasala protiv nekoga tko za svoj novac gradi nešto od čega će debele koristi imati cijela zajednica, jer je neupitno da bi taj kip dolazili gledati turisti iz cijelog svijeta, ostvarujući dobar prihod gradu i zapošljavajući određen broj novih radnika... jer zbog toga Kerum nije dobar gradonačelnik jer daje iz svog džepa, a ne grabi u njega (kako je uobičajena praksa u ostatku Hrvatske)??

C'mon, netko očito ne razlučuje osnovne stvari i povlači paralele između potpuno različitih stvari koje se uspoređivati i ne mogu...

Iako poštujem don Grubišića, mislim da bi se on trebao prestati baviti sa politikantstvom i početi se baviti svojim poslom, na način i na mjestima gdje je i školovan za to i gdje mu je dato da to radi.
« Zadnja izmjena: Srpanj 08, 2011, 12:02:31 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”