Autor Tema: Servis kučanskih aparata?  (Posjeta: 18528 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #15 : Prosinac 17, 2010, 04:44:24 poslijepodne »
Citat:
I jedan savjet za sve koji peku kruh u pekaču: prije početka faze pečenja izvadite one lopatice za miješanje tijesta van. Tako neće ostati one bezvezne rupe u kruhu kad se speče, a i duže će trajati te lopatice.

Kaj se tiče lopatica, više ih nemrem odljepiti od osovine... ;D

Moja je lopatica završila u smeču zajedno sa jednim kruhom kaj sam ga isprobaval pa nije uspel... punica hitila i kruh i lopaticu nutra... al... mučil sam se za nabavku, pa odustal, pa se setil e-baya, kupil i za 3 dana pekač opet dela sa lopaticom iz Engleske...
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #16 : Prosinac 17, 2010, 08:55:44 poslijepodne »
Neće niko jesti kupovnoga, a ovaj se speče za čas, još namećem nutra lanenih i bučinih sjemenki, tri vrste brašna, bučino ulje, malo kima, to tak miriši da se na dvorišču čuje!

Daj neki konkretan recept, omjer namirnica, pa da probam... imam Clatronic, kupio nedavno na akciji u Kauflandu tehnika pokraj McDonaldsa za cca 590 kuna. Najduži program je za kruh 1300 grama cca 3,5 sati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #17 : Prosinac 17, 2010, 10:05:11 poslijepodne »
Neće niko jesti kupovnoga, a ovaj se speče za čas, još namećem nutra lanenih i bučinih sjemenki, tri vrste brašna, bučino ulje, malo kima, to tak miriši da se na dvorišču čuje!

Daj neki konkretan recept, omjer namirnica, pa da probam... imam Clatronic, kupio nedavno na akciji u Kauflandu tehnika pokraj McDonaldsa za cca 590 kuna. Najduži program je za kruh 1300 grama cca 3,5 sati.

daj preciziraj gdje si kupio ... u Kauflandu ili u Mercatoru pokraj McDonaldsa ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #18 : Prosinac 17, 2010, 10:21:15 poslijepodne »
daj preciziraj gdje si kupio ... u Kauflandu ili u Mercatoru pokraj McDonaldsa ?

Pa u jedinom dućanu tamo, možda je i Mercator, svejedno... lapsus lingua!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #19 : Prosinac 18, 2010, 05:15:34 poslijepodne »
Neće niko jesti kupovnoga, a ovaj se speče za čas, još namećem nutra lanenih i bučinih sjemenki, tri vrste brašna, bučino ulje, malo kima, to tak miriši da se na dvorišču čuje!

Daj neki konkretan recept, omjer namirnica, pa da probam... imam Clatronic, kupio nedavno na akciji u Kauflandu tehnika pokraj McDonaldsa za cca 590 kuna. Najduži program je za kruh 1300 grama cca 3,5 sati.

Redom stavljam:

2 jušne žlice bučinog ulja
1,5 jušnu žlicu smeđeg šećera (ravne žlice ne vrhom pune)
2 čajne žličice soli
2 dcl mlake vode
2 dcl mlijeka
65 dkg tamnog brašna za kruh tip 1600 (Tena)
4 čajne žličice suhog kvasca
2 jušne žlice lanenih sjemenki
šaku bučinih sjemenki (očišćenih naravno)

Uključim brzi program i za sat i 22 minute kruh je gotov i odličan.
To mi je najdraži recept i svi ga vole.

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #20 : Prosinac 18, 2010, 06:13:54 poslijepodne »
Hvalaaaa!!!

P.S. Daj neki i za bijeli kruh, te za svježi kvasac, kojeg preferiramo ispred suhog, iako je omjer suhog i svježeg u težini uvijek 1:2, pa ako možeš težinu kvasca davati u gramima, a ne žličicama...  ;D
« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2010, 06:19:00 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #21 : Prosinac 19, 2010, 11:41:55 prijepodne »
Bijeli kruh, osnovni recept

težina je  1000g,
vrijeme pripreme 3:39.

4 dcl vode
2 male žličice soli
1 velika žlica šećera
70 dkg bijelog brašna
1,5 male žličice kvasca

Ako polovicu vode zamjeniš mlijekom, i dodaš dvije male žličice putra, kruh će biti mliječno bijeli ko one klarine mliječne pletenice s makom.
Zamijeniš li uz to još i bijeli šećer smeđim i dodaš dva žumanjka dobiješ tijesto kao za puter štangice.
Malo se možeš igrati i dodacima: masline, komadići šunke ili slanine, luk, češnjak, sir ili suhe grožđice za slatku varijantu...
Uglavnom na ovu količinu brašna možeš bez brige dodati oko 15 dkg takvih dodataka.

Također u onom prvom receptu koji sam napisala može se tamno brašno zamjeniti bijelim, bučino ulje suncokretovim, a smeđi šećer bijelim, pa imaš bijeli kruh po brzom receptu.

Muke po kvascu, uh.....kvasac me namučio.
I ja više volim svježi, ali za stroj je daleko praktičniji suhi.
Mjerice sam dobila uz stroj, a to su tak male količine da ih moja vaga ne bilježi, pa su svi preračuni odokativni.
Moja knjiga recepata kaže da je omjer svježi - suhi 3:1.
Otprilike, tom logikom, ide 1 kocka svježe germe na pol kile brašna.
Na brzom programu uvijek ide malo više germe na tu količinu brašna (jer aparat samo jednom miješa tijesto i diže se jednom), na normalnim programima ide malo manje germe na pol kile brašna, jer se više puta miješa i diže pa germa ima fore odraditi posao.

Eto, igraj se, pa ak budeš smislio kakav zanimljivi recept podijeli ga s nama tu.


Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #22 : Prosinac 19, 2010, 12:14:56 poslijepodne »
Koliko struje stroj potrosi u jednom pecenju?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #23 : Prosinac 19, 2010, 11:05:02 poslijepodne »
Ne znam točno, ali ak ima snagu 1650W onda mislim da troši maximalno toliko u sat vremena.

Našla sam tablicu odnosa težina suhog i svježeg kvasca:

suhi kvasac (male žličice):   1        1,5         2         2,5        3         3,5        4        4,5        5
svježi kvasac (grami)    :   12        20         25        30        35        40        50        55       60
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #24 : Prosinac 20, 2010, 02:12:11 poslijepodne »
Moja knjiga recepata kaže da je omjer svježi - suhi 3:1. Otprilike, tom logikom, ide 1 kocka svježe germe na pol kile brašna.

Koliko znam, omjer svježeg i suhog je dvostruk, znači 2:1.

I svježe germe ide jedna kocka na 700-750 grama brašna, inače bi germa iskipila i kruh se izlio iz posude u vrijeme fermentacije. I to smo isprobali.

Za recepte - hvala!

Imaš PP sa linkom za download jedne knjige o svim vrstama kruha sa receptima...  :-* :-*
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #25 : Prosinac 20, 2010, 09:15:08 poslijepodne »
Ne znam točno, ali ak ima snagu 1650W onda mislim da troši maximalno toliko u sat vremena.

Našla sam tablicu odnosa težina suhog i svježeg kvasca:

suhi kvasac (male žličice):   1        1,5         2         2,5        3         3,5        4        4,5        5
svježi kvasac (grami)    :   12        20         25        30        35        40        50        55       60

Uglavnom valjda toliko da je jeftinije kupiti kruh ili dva u ducanu nego ga peci.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #26 : Prosinac 20, 2010, 09:28:56 poslijepodne »
Pa nije baš tako...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #27 : Prosinac 20, 2010, 09:36:48 poslijepodne »
Pa nije baš tako...

Ma dobro, opet tu je momenat svjeze pecenog kruha, pa neke stvari i tako treba gledati. Puno se novaca i na vece gluposti potrosi nego sto je izracun koliko struje se potrosi na pecenje kruha. Iskreno, i ja sam razmisljao kupiti tu napravu :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #28 : Prosinac 20, 2010, 09:56:04 poslijepodne »
Nije samo to... i stvarno je ekonomski isplativije peći svoj kruh...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Servis kučanskih aparata?
« Odgovori #29 : Prosinac 20, 2010, 11:23:27 poslijepodne »
I ekonomski isplativije, i znam kaj jedem i jedem ono kaj volim, i kreativno je. Baš volim taj stroj i već par godina mi nije dojadio.

Sledge, hvala za link, baš si me razveselio, jer iz ove moje sam sve isprobala na sto načina već  ;)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....