Autor Tema: Proširenje naplate parkiranja  (Posjeta: 27678 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Proširenje naplate parkiranja
« : Siječanj 08, 2010, 04:07:25 poslijepodne »
http://www.vgdanas.hr/Prosirenje-naplate-parkiranja-771.aspx

Parkiranje oko Doma zdravlja i okolnih ulica slijedećeg mjeseca više neće biti besplatno. Postavljeni su parking automati, a uskoro će se parkirališta označiti vertikalnom signalizacijom i nakon nekoliko tjedana prilagodbe plaćanje parkiranja bit će obavezno.

Nova područja naplate parkiranja obuhvatit će Pucekovićevu ulicu, ul. Slavka Kolara, parkirališta nasuprot policijske postaje te parkirališta južno od ul. Matice Hrvatske uz Dom Zdravlja. Stanari uz ova parkirališta imati će pravo na mjesečnu kartu po cijeni od 30 kuna.

Glede daljnjega širenja zona naplate parkiranja rečeno nam je da za sada nema novih najava za proširenje zona, ali da se isti problem pojavljuje i oko Galženice pa su i tamo moguće ovakve mjere.

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #1 : Siječanj 08, 2010, 04:17:59 poslijepodne »
...mašala, sad kad bum moral na murju ili doktoru bum i parkinga moral plaćat :o ... a naš najpoznatiji alergičar si je del i rampu... pa mu nemreju naplatit parking... hebate, ajmo si svi rampe det na park place pa da vidimo...







...jadno...
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #2 : Siječanj 08, 2010, 04:43:29 poslijepodne »
Bolje je da se plaća parking pa da ljudi imaju gdje parkirati. Nije baš zgodno kad u popodnevnim satima jedan roditelj s malim djetetom ide doktoru, parkirališta i svi slobodni prostori su zauzeti i onda treba s djetetom na rukama klipsati nekoliko stotina metara.

Ja sam odahnuo nakon što su otvorili garažu na Rebru pa ne moram pola sata u krugu od nekoliko kilometara tražiti mjesto za auto.

Tih par kuna (ok na Rebru je to malo više od par kuna) je cijena koju sam spreman platiti za mjesto na parkiralištu u takvim slučajevima kad obično nemam vremena.

Tur

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #3 : Siječanj 08, 2010, 04:59:28 poslijepodne »
Prije idućih izbora u VG tam bu parkiranje besplatno. Do izbora se snađite.  :D

JosipJoža

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #4 : Siječanj 08, 2010, 05:57:40 poslijepodne »
Bolje je da se plaća parking pa da ljudi imaju gdje parkirati. Nije baš zgodno kad u popodnevnim satima jedan roditelj s malim djetetom ide doktoru, parkirališta i svi slobodni prostori su zauzeti i onda treba s djetetom na rukama klipsati nekoliko stotina metara.

Ja sam odahnuo nakon što su otvorili garažu na Rebru pa ne moram pola sata u krugu od nekoliko kilometara tražiti mjesto za auto.

Tih par kuna (ok na Rebru je to malo više od par kuna) je cijena koju sam spreman platiti za mjesto na parkiralištu u takvim slučajevima kad obično nemam vremena.

Slažem se Stjepane s Vama,
osim toga parkiralište u Velikoj Gorici nije skupo i 3 ili 4  kn može se izdvojiti za parkiranje, osim toga ako netko nešto obavlja u Gradu
plati prvu zonu 4 kn, to vrijedi i za drugu zonu, dakle u sat vremena se može obaviti puno toga u Gradu na više lokacija, dakle i parkirati na više lokacija unutar 1 sata.


plemenitashica

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #5 : Siječanj 08, 2010, 06:48:57 poslijepodne »
I ja se slažem da parkiranje u VG nije skupo i da treba naplaćivati na ključnim mjestima grada.
Ima parkiralište preko puta Doma zdravalja, na Billinom prostoru, pa nek se tamo parkiraju, ali sigurno je teško prijeći cestu.

I 30 kn mjesečno za stanare je vrlo, vrlo prihvatljiv iznos.



Trs

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #6 : Siječanj 08, 2010, 07:37:06 poslijepodne »
...osim toga ako netko nešto obavlja u Gradu
plati prvu zonu 4 kn, to vrijedi i za drugu zonu, dakle u sat vremena se može obaviti puno toga u Gradu na više lokacija, dakle i parkirati na više lokacija unutar 1 sata.

To nisam znao, mislio sam da plaćeno parkiranje vrijedi samo za tu lokaciju gdje je plaćeno. Je li to sigurno?

De Loren

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #7 : Siječanj 08, 2010, 07:47:54 poslijepodne »
sva sreća što će zatvoriti prelazak pruge prema Gradićima jer bi uskoro i tam mogla biti druga zona parkiranja ... Barišić kao da je Bandićev đak ... možemo li do ljetne sezone očekivati i naplatu parkiranja na Čiću kad odemo na kupanje ili na Veliku Gospu u Vukovini ?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #8 : Siječanj 08, 2010, 08:04:26 poslijepodne »
................

To nisam znao, mislio sam da plaćeno parkiranje vrijedi samo za tu lokaciju gdje je plaćeno. Je li to sigurno?

Parkirne zone podijeljene su u prvu i drugu. I ako preparkirate auto u istu zonu uplata vrijedi do isteka punog sata. Pa ne piše na kojoj je lokaciji plaćeno parkiralište, piše samo zona.
Kod plaćanja mobitelom razlikujemo poziv na 8011 i 8012 dakle, opet su dva različita razreda.

Ja znam tako, ako netko zna drugačije nek me ispravi.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #9 : Siječanj 08, 2010, 08:06:44 poslijepodne »
Parkirne zone podijeljene su u prvu i drugu. I ako preparkirate auto u istu zonu uplata vrijedi do isteka punog sata. Pa ne piše na kojoj je lokaciji plaćeno parkiralište, piše samo zona.
Kod plaćanja mobitelom razlikujemo poziv na 8011 i 8012 dakle, opet su dva različita razreda.

Ja znam tako, ako netko zna drugačije nek me ispravi.

Upravo tako, parkiranje je plaćeno za jednu zonu i nije vezano uz točnu lokaciju. Možete mijenjati mjesto unutar plaćenog vremena.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #10 : Siječanj 08, 2010, 10:16:08 poslijepodne »
...osim toga ako netko nešto obavlja u Gradu
plati prvu zonu 4 kn, to vrijedi i za drugu zonu, dakle u sat vremena se može obaviti puno toga u Gradu na više lokacija, dakle i parkirati na više lokacija unutar 1 sata.

To nisam znao, mislio sam da plaćeno parkiranje vrijedi samo za tu lokaciju gdje je plaćeno. Je li to sigurno?

gospon Trs,

je sigurno je bar kad je uplata slanjem sms poruke u pitanju i to sam provjerio, jer se uplata 1 zone(8011) vidi i u 2 zoni(8012), obrnuto ne.

Dakle nikada ne radite upaltu za 2 zonu i selite auto u 1 zonu, tada se ne vidi i platiti će te kaznu ukoliko kontrolor naiđe.

Za uplatu na automatu neznam nisam provjeravao iz prostog razloga jer sve uplate parkiranja obavljam sms-om. Treba provjeriti
Vidim ovdje različite odgovore i tumačenja, nadam se da će te shvatiti o čemu sam govorio.
« Zadnja izmjena: Siječanj 08, 2010, 10:23:13 poslijepodne JosipJoža »

De Loren

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #11 : Siječanj 08, 2010, 11:48:51 poslijepodne »
...osim toga ako netko nešto obavlja u Gradu
plati prvu zonu 4 kn, to vrijedi i za drugu zonu, dakle u sat vremena se može obaviti puno toga u Gradu na više lokacija, dakle i parkirati na više lokacija unutar 1 sata.

To nisam znao, mislio sam da plaćeno parkiranje vrijedi samo za tu lokaciju gdje je plaćeno. Je li to sigurno?

gospon Trs,

je sigurno je bar kad je uplata slanjem sms poruke u pitanju i to sam provjerio, jer se uplata 1 zone(8011) vidi i u 2 zoni(8012), obrnuto ne.

Dakle nikada ne radite upaltu za 2 zonu i selite auto u 1 zonu, tada se ne vidi i platiti će te kaznu ukoliko kontrolor naiđe.

Za uplatu na automatu neznam nisam provjeravao iz prostog razloga jer sve uplate parkiranja obavljam sms-om. Treba provjeriti
Vidim ovdje različite odgovore i tumačenja, nadam se da će te shvatiti o čemu sam govorio.

... kak ste vi pametni ... bistrina gorskog potoka ....

a zašto onda, ako stanem na parkingu koji se naplačuje u drugoj zoni (platio sam desetak minuta ranije parkiranje u PRVOJ ZONI) dobijem čestitku pod brisačem ???  zbog glupana koji ne zna pročitati s aparata ili zbog neispravnog aparat ili nešto treće ???

JosipJoža

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #12 : Siječanj 09, 2010, 12:02:26 prijepodne »
to sada neznam, ali dobio sam provjerenu informaciju da je tako i nikada do sada u takvim slučajevima nisam dobio kaznu.
Kada sa aparatom provjerava i ako ste u 2 zoni a imate predhodnu uplatu za 1 zonu, koja je naravno važeća od 1 zone, vidi je kao uplatu i za 2 zonu.
Obrnuto ne. Ima smisla jer je parkiranje za prvu zonu skuplje 1 kn.

Osim ako nešto nisu promijenili, eto sad ste i mene zagolicali da ponovo provjerim.
Prije bi predpostavio da netko nije provjerio dobro, aparat zaštekao, neodgovornost kontrolora, čuvati sms potvrde u svakom slučaju pa provjeriti, preporučam, prije plaćanja kazne.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #13 : Siječanj 09, 2010, 04:31:28 poslijepodne »
Bolje je da se plaća parking pa da ljudi imaju gdje parkirati.

Tako je. A i parking u Velikoj Gorici nije skup, tako da mobitelom (kako uvijek plaćam) izbrojati 4 kune nije nikakav problem. Pa ne trebam to svaki dan po 15 puta!!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

port

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #14 : Siječanj 09, 2010, 05:57:22 poslijepodne »
Ta parkirališta su rađena od novca iz doprinosa naših staraca.
Znači oni su učestvovali svojim novcima u izgradnji istog.
Znači li to da sada mogu tražiti dionice ili postotak od parkirnih pristojbi ?
 :-\