Tehnika narodu > Sam svoj majstor

Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....

<< < (4/44) > >>

Goričanka:

--- Citat: plemenitašica - Rujan 12, 2009, 09:52:13 prijepodne ---
Tak ste me svi vi skupa "naljutili" da pem i ja danas kupiti tu knjigu i prek zime čitati, pa na proljeće idem u sadnju. Velite da nije teško i da ne uzima puno vremena.


--- Kraj citata ---

Drago mi je da se buš pridružila, ali nismo tu nigdar rekli da ne uzima vremena i da ni  teško.
Rekla sam ja da meni ni teško, jer manje kopam nek je to običaj, ali vreme mi zeme, ne preveč, ali dok se sadi, i dok se bere nemreš ne dojti na vrt. Svaki dan se treba naluknuti, popleviti, zalijati, potuči puže i druge nametnike, kompost premetati :)
Ak ne voliš posel na zemlji, sve bu ti teško, ak voliš sve ti bu zabava.
Sve je to individualno  ;)

Bilaj:

--- Citat: plemenitašica - Rujan 12, 2009, 09:52:13 prijepodne ---
--- Citat: kuntakinte - Rujan 11, 2009, 11:09:08 poslijepodne ---
10 kokoš na 600m2 = površina meseca...
--- Kraj citata ---

Posudite koju kokoš da  sve poščofle i da se Bilaj riješi drača.
Kad se kokoš najie onda nek vam ju vrne, ili još bolje nek skuva juvu pak vas pozove na ručak. :)

--- Kraj citata ---

Nemam sve ograđeno. Onda bi još imal rekreacije trčati i loviti kokoši po selu  ;D

Vegi:
sam pročital, knjigu pem kupiti, a trenutno je stanje takvo da sem paradajze rešil ( am celo leto i nisu bili bog zna kaj) , a ostale su samo tikvanje i ajd falal bogu paprike (e baš ih volim) i to one male ali slatke tzv. "paradajzerice", nekaj mrkve i peršina i to je to s tri gredice klasičnog "štihača po kičmi" uzgoja. ;D

Bilaj:
jel tko kad stavljal kalcija u zemlju?

Goričanka:
Ja mećem u kompost zdrobljene lupine od jajca, i to je sve kalcija kaj dojde v zemlju pri meni. Niš drugo.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju