Autor Tema: Što vrijedi da Dražen štedi...  (Posjeta: 25065 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #15 : Srpanj 29, 2010, 12:52:18 poslijepodne »
Tehnički je lako izvedivo da sve lampe budu ugašene, osim onih u čijoj se blizini netko kreće. U jednom su gradu izveli i paljenje rasvjete pomoću sms poruka.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

amarkulin

  • Gost
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #16 : Srpanj 29, 2010, 01:37:30 poslijepodne »
Kak to dela?
Sjediš u parku i mračno ti je... i onda pošalješ SMS poruku lampi da se upali?  ^-^

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #17 : Srpanj 29, 2010, 05:41:29 poslijepodne »
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #18 : Srpanj 29, 2010, 10:56:17 poslijepodne »
kunta, sto mi nebi bolje od siska, ajmo ostaviti samo svaku 3. lampu da svetli!?
Duplo!Duplo!
Sega duplo s***kati.
Nema krize!
Normalno,šparalo se bu da dojde do noftov a ne dok se ima kaj šparati.
"Ima se para ima se s čim
jer ja sam guzonjin sin."

Tehnički je lako izvedivo da sve lampe budu ugašene, osim onih u čijoj se blizini netko kreće. U jednom su gradu izveli i paljenje rasvjete pomoću sms poruka.
I ja sem čital o tem,to je bilo negde v Nemačke.Kaj ti znači svetlo na ceste ob 3-4 vjutro dok si spijeju..?Il nadvožnaku "Betlehem" na Belinščice?

Kak to dela?
Sjediš u parku i mračno ti je... i onda pošalješ SMS poruku lampi da se upali?  ^-^
I platil si struju kaj/da ti sveti 10 minut...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #19 : Kolovoz 03, 2010, 04:35:47 poslijepodne »
Mobilna telefonija za nula kuna
http://www.gorica.hr/2010/08/mobilna-telefonija-za-nula-kuna/

Kulko moraš platiti da bi se spominal za 0 čuna?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #20 : Kolovoz 03, 2010, 08:33:13 poslijepodne »
Ovisi o tome koliko imaš članova tima.

Primjer: Flex Team do 10 članova plaća mjesečnu naknadu od 3000 kn.

Razgovori unutar tima su 0 kn, ali se plaća uspostava poziva (0.25 kn po pozivu).

Veći korisnici sklapaju posebne ugovore, ali po svakom broju se plaća mjesečna naknada.

Tako je i sigurno i u ovom slučaju, grad sigurno plaća određenu mjesečnu naknadu. Treba se pozvati na Pravo na dostupnost informacija i tražiti specifikaciju ugovora.


Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #21 : Kolovoz 03, 2010, 10:26:15 poslijepodne »
ova vijest je u najmanju ruku lazna. kod t-coma ili t-mobilea nema nista besplatno.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #22 : Kolovoz 04, 2010, 08:55:18 prijepodne »
nema tu nikakve laži. mi smo u podzeću umreženi i stvarno su nam razgovori među nama (10 nas je) besplatni i to neograničeno. Jasno da plaćamo pretplatu ali i u GU se do sada plaćala pretplata + razgovori sa zaposlenima u upravama i poduzećima. Sad kad se svi umreže trebalo bi plaćati samo pretplatu, a zaposlenici koji službeni mob koriste u privatne svrhe nek plaćaju sami svoje račune. dakle grad bi plaćao pretplatu (kao i do sada) al bi ušparao za sve račune koje zaposlenici naprave. do sada su imali ograničenje potrošnje i ono kaj su premašili su sami plaćali!
Mislim da je to ok, i većina poduzeća tak funkcionira. i ja moram platiti sam svoje pozive, a službeni kontakti su mi besplatni. jedino u marketingu (osoba koja mora komunicirati s vanjskim suradnicima) ima plaćenhe pozive kao i direktor. i mislim da je to ok.

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #23 : Kolovoz 04, 2010, 10:20:37 prijepodne »
Pitanje je zapravo, kaj su do sad čekali? Pa VPN opciju VIP I T-mobile imaju već godinama.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #24 : Kolovoz 04, 2010, 11:07:27 prijepodne »
Nešto je o tome pisalo i zadnjem broju Velikogoričkog Obzora koliko se sjećam, između ostaloga i na Temu telefonije u Gradu, gradskim poduzećima kao i gradskim ustanovama, a koliko sam mogao shvatiti o toj i sličnim važnim temama je bilo poticanja, prijedloga i inicijativa i na odboru za gospodarstvo pri GV. Možda je to sve skupa rezultiralo ipak neka bolja rješenja i možda je to zapravo objašnjenje, kako da se to baš tek sada napravilo.  ;) ;)




Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #25 : Kolovoz 04, 2010, 09:31:04 poslijepodne »
nema tu nikakve laži. mi smo u podzeću umreženi i stvarno su nam razgovori među nama (10 nas je) besplatni i to neograničeno. Jasno da plaćamo pretplatu ali i u GU se do sada plaćala pretplata + razgovori sa zaposlenima u upravama i poduzećima. Sad kad se svi umreže trebalo bi plaćati samo pretplatu, a zaposlenici koji službeni mob koriste u privatne svrhe nek plaćaju sami svoje račune.

Ako se plaća pretplata onda nije besplatno, zar ne?


Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #26 : Kolovoz 04, 2010, 11:16:44 poslijepodne »
nema tu nikakve laži. mi smo u podzeću umreženi i stvarno su nam razgovori među nama (10 nas je) besplatni i to neograničeno. Jasno da plaćamo pretplatu ali i u GU se do sada plaćala pretplata + razgovori sa zaposlenima u upravama i poduzećima. Sad kad se svi umreže trebalo bi plaćati samo pretplatu, a zaposlenici koji službeni mob koriste u privatne svrhe nek plaćaju sami svoje račune. dakle grad bi plaćao pretplatu (kao i do sada) al bi ušparao za sve račune koje zaposlenici naprave. do sada su imali ograničenje potrošnje i ono kaj su premašili su sami plaćali!
Mislim da je to ok, i većina poduzeća tak funkcionira. i ja moram platiti sam svoje pozive, a službeni kontakti su mi besplatni. jedino u marketingu (osoba koja mora komunicirati s vanjskim suradnicima) ima plaćenhe pozive kao i direktor. i mislim da je to ok.
samo da potvrdim....ako se placa pretplata to nije besplatno ili sam ja glup ?

i u svakom slucaju....placa se uspostava poziva 0,25 kn....da vas obavijestim.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #27 : Kolovoz 05, 2010, 11:00:33 poslijepodne »
Ako gazda plaća, onda je za zaposlenike besplatno. Isto tako, ako građani plaćaju onda je za gradsku upravu besplatno. :P

No, ipak, određena ušteda se može postići, ali da je besplatno - nije. Naprotiv, pretplata je skupa, a isplativo je tek ako telefoni jako puno rade unutar VPN-a. Trebalo bi vidjeti (pravo na informiranje!) koliko je koštalo prije, a koliko sada.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi-Call pooling
« Odgovori #28 : Kolovoz 05, 2010, 11:56:12 poslijepodne »
Citat:
Naime, uvodi se sustav da svi proračunski korisnici i Grad Velika Gorica budu na jednoj mreži i međusobno komuniciraju za nula kuna
Kulko je to ljudi i telefonov f pitajnu?

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #29 : Kolovoz 07, 2010, 01:31:03 poslijepodne »
pa oni i hoce medjusobno komunicirati....a kaj kad zovu druge mreze ? onda je x3....