Svakidašnje teme > Politika

Britanska studentica izbačena sa fakulteta zato što nije željela skinuti burku

(1/7) > >>

kekec:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/britanska-studentica-izbacena-sa-fakulteta-zato-sto-nije-zeljela-skinuti-burku/456689.aspx

SHAWANAI BILQUES nije dozvoljeno da studira na sveučilištu Burnley zato što je odbila skinuti svoju burku koja joj pokriva cijelo tijelo, a vidljive su samo oči.

Sveučilište ju je odbilo upisati u prvi semestar zato što njezina burka predstavlja smetnju za "sigurnost i komunikaciju". Sveučilište je u svojem objašnjenju dodalo kako je i nesmetani kontakt studenta i profesora vrlo bitan. 18-godišnjakinja sada mora tražiti novo sveučilište koje će udovoljiti njezinim osobnim i vjerskim zahtjevima.

"Moj je izbor nositi veo"

"Moj je izbor nositi veo", rekla je studentica te dodala kako živi u blizini fakulteta i to u naselju gdje živi mnogo praktičnih muslimana. Kaže i kako je pokušala sa sveučilištem postići kompromis, no da oni nisu željeli saslušati njezine argumente nego su joj samo poslali pismo u kojem je obavještavaju da ne može nastaviti studij, ako će nastaviti nositi burku.

Na sveučilištu tvrde kako lice studenta ne smije biti pokriveno kako bi se zadržali visoki standardi u predavanju. Sigurnosne razloge zabrane studiranja objasnili su činjenicom da studenti u kampusu moraju nositi identifikaciju na kojoj se vidi lice.


Baš me zanima što bi se dogodilo  da koja europljanka pokuša npr. u Emiratima hodati ulicom u suknji do koljena i nepokrivena lica ... da li bi prošla bez kamenovanja i osude muslimaskog svijeta ... ?  Puno si toga oni dozvoljavaju ...

Bilaj:
svaki put čitam ovaj naslov i pročitam Buniku   ::)

Goričanka:
Apsolutno podržavam odluku fakulteta, jer je fakultet svjetovna, a ne vjerska, institucija, i kao takva propisuje svoje norme i pravila ponašanja koja treba poštovati.
Blesavo mi je samo to što je ta vijest odjeknula medijima širom svijeta, dok se o diskriminaciji nemuslimana u muslimanskim zemljama ne piše ništa. To je normalno, a ovo nije normalno. E, pa svašta, zbilja.

Sledgehammer:
ma tko ih jebe, ako im se ne sviđa - neka se vrate u svoje zemlje iz kojih su došli, i neka tamo studiraju... muslimani moraju naučiti da njihova pravila nisu najvažnija na svijetu, i da ih ne mogu svugdje gurati u prvi plan.

plemenitashica:

--- Citat: Sledgehammer - Listopad 25, 2009, 05:10:24 poslijepodne ---...... ako im se ne sviđa - neka se vrate u svoje zemlje iz kojih su došli, i neka tamo studiraju... muslimani moraju naučiti da njihova pravila nisu najvažnija na svijetu, i da ih ne mogu svugdje gurati u prvi plan.

--- Kraj citata ---

I ne samo muslimani, nego i ostatak koji krši stoljetna pravila.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju