Svakidašnje teme > Sport

19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.

(1/9) > >>

kuntakinte:
 Brižni neguvateli breške nogometne spelancije i rešavateli tekuče pitajn, kakof sem si i sam, i po devetnajsti put, za redom, lopta se bu zakopitala z brega na breg, ali ne na Vrh, z dobrum volum Visokoga organizacijkoga Zbora i prateče svite, z živum želum široke narodne mase, prostoga puka, drobne dece, fletne sneje i nijove kvalitetne materi, pračena z živem interesom se fele kibicov i pritajene managerov, plemenitemi namerami nogoloptačke (vele)majstorov i nijove žen kaj su jem potpisale ausvajs za ove dva mesece Slobodne muške republike i oprostile je ot lanca, na teri su se sami dali svezati, i z trdum volum zacoprane šankimanijakov kaj pokrivaju materijalnu stranu ove Lepe bajke kaj traja i traja. Kaj sem ono štel povedati..? Prije nek kaj sem počel *...

kuntakinte:
Specijalna operacija "Noči u polju hmelja", Plan napada

19 MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORICE 2022

 RASPORED ODIGRAVANJA UTAKMICA

18.06. LUČELNICA (SUB)
19.06. DONJI HRUŠEVEC
25.06. GORNJA OPATIJA (SUB)
26.06. NOVO BRDO (Turnir 19. MNLVG)
02.07. MARKUŠEVEC (SUB)
03.07. ŠILJAKOVINA
09.07. VELIKA BUNA (SUB)
10.07. GLADOVEC
16.07. KRAVARSKO (SUB)
23.07. STREZOJEVO SUB)
24.07. KOZJAČA
30.07. POKUPSKO (SUB)
06.08. OPATIJA (SUB)
14.08. DUBRANEC (NED)

kuntakinte:
Friško, još se puši... Rekel je Sponzor se sponzorov; * te, se se rešava f prvem kolu. Pokaj opče pemo `Dubranec?

...
Turnir, Novo Brdo, 11,00 sati, 26.06.
...
Kravarsko u Kravaščice, 16.07. SUB
Strezojevo u Strezojevu, 23.07. SUB
...

-

1.kolo, 18.06.2022., Lučelnica, 15,30 sati
Gornja Opatija - Šiljakovina
Strezojevo - Kozjača
Pokupsko - Kravarsko
Markuševec - Opatija
Velika Buna - Gladovec
Donji Hruševec - Dubranec
Lučelnica - Novo Brdo

kuntakinte:
Banana zic i čoper volan
 Veli, de bi mogli letos organizerati Plenum Lige? Očemo v Klovičeve dvore? Jeli bi v Kulmerove dvore? A f Mimare!? Da bi v Banske dvore, tam poznam čoveka... V Muzeju suvremene umetnosti bi bilo lepo... Pri Kamenite vrate? Na Kule Lotrščak? Na Vuspinače,.. bi se navek zajno vozili gore-dole, sim-tam, ulas-izlas... F Palmotičeve? F Ilice? A-a, veli, znam čoveka na Šilakovine... De ima kaj takovo na Šilakovine!? Pri kem!? Pri Jure. Pri Jure!? Onomu Jure!? Lakomomu Jure!? Si se ti na friško z Amsterdama vrnul!? Veli, i još se sam porinul kak krvavi forbant f kobase. Neznam baš... Kat ti velim! Znam čoveka. Veruj! Se pet! Rekel je da bu nekaj i okrenul!
 Sumlivo kak sumlivo lice... Ajd da i to probamo, još me nigdar na Šilakovine ni bilo,.. osim 868094X. I još da se Jura porinul! To je povesni događaj, kaj ga je treba ovekovečiti, kak je i povesni događaj da je na istu spelanciju pozvan sav diplomacki kor, se kaj diktafon i fotopreparat nosi. Prvi su na mesto zločina došli glumci z Lučelnice, normalno, oni se moraju požuriti jel moraju presedati v Frankfurtu, kak i mi da idemo knem. Taman da sem kvalitetno zatiral svega "rat look" penzionera na parkirališče tu su se odnekut do* i lajnski Prvaki. Mika vozi a Messi, kaj se prerival v prvu ligu, sedi iza kak direktor. Svemira. Mika čita a Messi potpisava. Niti stotinku sekunde prije nje prašinu su uskivitlali Robijaši z Strezujeva. To je ta tajna veza da se navek do* v krivo vreme na krivo mesto, ili pravo vreme na pravo mesto, skupa.
 Dolazi Brajko i mam da je kvalitetno pomahnital z desnum rukum lovi levem krilom desnu šikanu i nestaja v pravcu šekreta. Tam jen ostal vuru časa. Negde je putem, ili pašum, stal pak je nekaj krivo inhaleral na krivu nogu. Negdo mu je del drogu v kokain. Dilomacki kor ga prati v različito vreme ali v istemi stavkami. Ni poznato jel su stali skupa putem i jel su delili istu "kancelariju", ili su se saki skrasili v svoje. Veli Tona, Jura me zval da sem bil `šume za nekakov roštil. Reko, milo, od*, ja sem ti `šume. Vidim da se niš niti kadi niti dimi znači da bi se moglo pušiti. Jedino ak od Grofa... Reko, ak je od Grofa, prinjemu su des bili bečki-riža, humane-nekaj i nekaj-v-lepinje.
 Veli, mali Bunci su odustali on-lajn. Poslali otkaz v grupu. A, dobro, koga ni bežnega se more. Zlajo je bil vidno očaran, da ne velim oduševljen, više odu nek ševljen... Mam je z pevnice donesel kantu za napoj i nutre pohital broje za zvlačenje kak Doris Vrandečič. Ali prije je nazval Juru, da vidi, jel se kaj da videti, jel se nikaj nevidi. Jel se bu dimilo, kadelo ili pušilo. I da ga pita za zdravje, jel žif i tak to... Veli, dolazi za deset minut. Mam je Tona z jezikom iskusnoga degustatora pol vijagre pital; jel rekel "odma" ili je baš rekel "za deset minut"? Jel ak je rekel odma onda je tu za deset minut a ak je rekle za deset minut... On ti z Dubrovnika zna dojti "za deset minut". "Za deset minut". "E, * ga..." Ak se več ni kadelo ni dimilo, ali se pušilo, Josipa ni dala da plane jel tekučine ni falelo. Rekel bi legendarni Miroslav Krmežlin, teklo je u potocima. Ili je Josipa krivo zarazmela kaj je Jura mislil da je rekel. Ili rekel da je mislil...
 Buduči da je Joe Biden pitajna domačinstva rešil na konferencije Veča sigurnosti, jen kamen spoticanja, "kojeg odbaciše neimari posta kamen zaglavni". Buduči da su mali Bunci malo raz* radnu koncepciju pojavil se odnikud Turnir Lige i to je kvalitetno rešeno ko "trganje noge v petercu". Veli, ak nigdo neče... Novo Brdo, vi ste novi, vi morate. Jel očete? Pogledaju se Korda i Damir, ko Lolek i Bolek, ko A je to, ko Tim i Tumb, ko Bobi i Rudi, ko Mirko i Slafko,.. i veliju; A,.. očemo ak moramo.
 I posle dve vure Jura je stvarno došel za deset minut. Veli, de si ti!? Kaj si ludem obečal!? Ja obečal!??? Nikada! Metilko, da več dojdeš z Amsterdama dej ostani malo par dan v turboizolacije ili karantene da ti ti narko-metili otpadneju. Ja obečal!!?? Veli, ti bi trebal zajti f politiku, imaš kapacitet... Kaj met ove amatere!? Nemam ja žifcof...
Onda je Jura počel na dugo i široko lamenterati ono kaj sako leto, da dojde, lamentera na dugo i široko. Prije toga je rekel; mala, dej ludem donesi još jenu, i pobral plesak kak v Lisinskomu. Tu se razvila živa rasprava, kak i saki put da se malo zarunda, o suncobrane i frižidere. O ekskluzive i inkluzive. Čija baba bombu nosi i jesu partizani igrali nogomet. Izvan Beograda, prije 1943. veli, frižideri imaju gornu i dolnu stran, ali nemaju strelicu tera to dokaziva. To bi trebalo biti "selfeksplementari", ili tak nekaj. Frižideru treba jeno 6 vur da skuži na teru je stran okrenut... Onda je pol ludi, druga polovica ni štela priznati, ni posle mučenja z mrzlum pivum, reklo da je imalo problem da su jem se se police složile na dolni kat. Ali nema toga problema kaj ga šaka-dve plehšarafov nebi rešila. I da su jem slova bila kontra okrenuta. Ali se da prečitati ak se nagneš. Suncobrani su dobri za zvezdane opservacije, pogotovo ak je noč i ak je vedro, tak da z toga kuta obavlaju svoju funkciju i više nek dobro. Rekel je Sponzor se sponzorov da nek još dve lete zbaviju i onda sa oprema pe f Muzej a z Muzeja bu, valda, došlo nekaj noveše...
...
Ni `oče bitno, rekel bi Mamič, glavno da bu bilo na Dnevniku.

Najte kaj zameriti. Do se još od istine pomogel?

kuntakinte:
1.kolo, 18.06.2022., Lučelnica, 15,30 sati
Gornja Opatija - Šiljakovina 1:2
Strezojevo - Kozjača 1:0
Pokupsko - Kravarsko ~
Markuševec - Opatija 10:0
Velika Buna - Gladovec 0:3
Donji Hruševec - Dubranec 4:3
Lučelnica - Novo Brdo 0:0


-

2.kolo, 19.06.2022., Donji Hruševec, 15,00 sati
Pokupsko - Kravarsko
Gornja Opatija - Strezojevo
Kozjača - Pokupsko
Gladovec - Donji Hruševec
Opatija - Velika Buna
Kravarsko - Markuševec
Šiljakovina - Novo Brdo
Dubranec - Lučelnica

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju