Svakidašnje teme > Sport

18. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2021. – MNLVG 18.

<< < (8/9) > >>

kuntakinte:
14. kolo - 7. kolovoza 2021. 15:00, Strezojevo

Kozjača      -   Markuševec    0:2 *

Donji Hruševec   -   Mala Buna   5:1
Gladovec   -   Gornji Hruševec   0:10
Strezojevo   -   Lučelnica   1:2
Šiljakovina   -   Lijevi Štefanki   5:1
Pokupsko   -   Kravarsko   0:5
Velika Buna   -   Gornja Opatija   10:5
Opatija      -   Kozjača      2:1
Dubranec   -   Markuševec   1:0

kuntakinte:
Nasukavanje na Rtu dobre Nade
 Dok Šilakovina obasjana suncem ulazi i brodi v novi dan JožaMiškov širočkum sečka talijane za kobase natikače. Natikavaju se i suncobrani z širokoga dijapazona, iako su zamečeni i oni "lego". Na šanku je rasprostrta široka lepeza osvežavajuče pijače tera se pomalo slaže v frižidere. Veliju, ponos naše "radnje", gešafta, je vino z podrumov "Soldo". Veli Brajko da je bil tam; da je dobro zezidano. Kolege novinari su bili oduševleni kompozicijum tera se dobiva odmerem skladanjem "Solde" i "Jamničke" i više "ševleni" nek "odu". Kak i nekteri Kravarščani kaj su z istem bili ushičeni, više "hičeni" nek "us". Veli, ak ni zagorsko bum gemišt, dej probaj kakvo je. Je, reko, ja pijem pivu, da presečem z vinom bu me potrgalo prije nek prejdem centar igrališča. Bum mesto na tribine odnesel rundu na grobje. Ak i nega uspem pogoditi. Prije sem mislil da su mreže iza tribine tu zato da onemogučiju beg lopte na grobje. Sad, z ovem iskustvom, vidim v kakve sem zablude živel i da jem je namena čisto druge naravi. Ak ti se posle akcije v tere si označen kak "zvezda šanka" nekaj potrga pak ti se čini da si obul tuđe cipele, oblekel tuđe lače i hodiš na tuđemi noga mreža čisto fino dojde da se z kopi na pleča ne skopičeš na grobje. Veliju da je izum kotača unapredil civilizaciju. Nabijem ga na * i kotač! Stup, rođo, stup je izum civilizacije. Da te mreža zahalta da se ne "groberaš", ona ni dost jaka da te vrne v prvobitni, ili njemu slični položaj, ali..! Da napipaš STUP iza pleč, ili ga pogodiš z glavum, sejeno, ti si gospodar situvacije. Prije 6 sekundi nemoguče stvari činiju se moguče. I hop! Eto te, jakši nek ikada. Nigdo ni skužil da se kaj dogodilo, izvan kruga od dvajs` metri. Ja bi ovo del pod obavezno, prepisano Zakonom, z odlukum Sabora; mreža za publiku mora biti, ili ograda kak na skele, lenta kak negda na semišču, za kojne, pastuve, bike i vole. Nemreš točiti pijače a ludem ne dati priliku da se braniju.
 Čovek, dobro, ne čovek nek Kojzačan, teri radi svoje krutosti i oštrine nosi špicnamet Majoneza je rekel, ne. Veli, ja sem pirotehničar, ja mineram i tak to, ja ti nem branil, nemam tenesice. Pak, samo stani na gol, ne moraš braniti, bil je uverliv jen Franc, vi ga ne poznate, dok je z levum rukum gladil teme a z desnum v tere su bili kluči od avuta kopal po pupku. Teri broj nosiš? 44? Pak evo ti moje 44, tvoj broj, "ko salivene", još smrdiju po placu. A-a, bil je rezoluten Majoneza, bilo je na fejsu da imaš glivice. Kaj očeš da se si fiže zarazimo o`tebe? De si Bosanec, rekel je Franc da me je videl. A, reko, eto, smrdim po Kurilofcu. Dej sim dres, ja branim, * vas * smolavi, bilo mu je več pun * natezanja. * te, do brani zanas? Od kakvoga je ovo deteta dres? Nemrem ni dihati vnjem. Da mi se ne slezena prirasla za jetra, još bum mrl od toga. Mam da je "Bosanec" uparkeral svoju trulu Korsu vuz jednaku takvu lesu, kaj nečijem ženam ni uspelo ni posle 15 minut, Limuni mam zoveju na stran. Odi sim, vele, ovo moraš slikati. Kat ono, Pero! Veliju, Pero se več pol vure oblači, nikak završiti, ima više opreme nek Ivica Kostelič za veleslalom. Pol sem pogodil, Franc brani a nis ni drugu polovicu fulal; ni došla cela 1.A. gardijska z Markuševca ali je 1.A veteranska bojna. Jole je rastiral molce, stenice i žiške ze svega dresa i rekel, kucnul je čas, sad ili nikad. Janko ni bil te sreče, on bi ali ga ni mogel najti. Publika je brojna, ruke nisu prazne, ekipa je za laganini, ne očekivaju se nikakve borbe kak za masnu kost. Da je Jole videl do bu branil otprl je srce kak na kardiokirurgije. Ej, Franc, preluknal te bum, neš ni skužil da te jes, točno med roge, točno med oči buš dobil neš opče skužil da si dobil i još ti bu ostala luknja na mreže, rekel je skromno Jole. Franc je odglumil ljubavni zov mladoga napalenoga fokca dok išče lubav svega života. Posle se Kojzačanom "potrgalo" v nutarnjem postroju a Franc se samoisklučil za natecatelskoga dela programa a nastavil v kulturno-dramsko-umetničkem programu. Posle su Kauboji organizerali aldamaš za obadve ekipe.
 Jen je Danijel, vi ga ne poznate, više-menje uspešno je probal sprovocerati i dezorjenterati glavnu špicu Vrapcov. Jel ti sused ima kravu za prodati, ja bi kupil, počem; jel bi do tam oko tebe štel dati pekinezera, treba mi za decu; jel most znaš počem je bil merlin `petek na placu, bi mi treba jeno dvajs` deka; kak se zove onaj kaj je bil drugi fizioterapeut v Dinamu `67-e, čini mi se da sem ga videl `trajvanu; dej pogleč jel ti se tenesica razvezala, nevidim dobro odovut ali čini mi se da je; jel te gače žuliju, nekak si mi slabe vole; a, dej, sat ozbilno, ob kulko ide autobus z Mraclina na Goricu, tam negde oko večerne, jel ide na levo il na desno, netreba mene, ma baba je pitala, da bi k meše išla; kaj ti je opal lanc z beciklina; žvakača, žvakača, žvakača, za žvakaču se lovil; naj se opče sekerati, ni dobro pokošeno, drugo leto bu bole; jel ti vruče, pusti nogomet, odi buš nekaj popil, gle kak je mrzli; kaj si rekel počem je, dej zapiši; to bi lude bilo sram i Mraclinu suditi; Čapa, dej mu poveč, se sem videl; odi sedi si tam, most me neš čul, jako;.. samo su nekteri od brušene biserov z riznice negove misli. Vrapci su se lepo skupili, ni tu falelo ni kvantitete ni kvalitete, ali ni išlo protiv "stroja koji sve melje", kak su novine jeno leto pisale posle trejtoga kola za Kojzaču.
 Draš je šepal, veli, nekaj mu je vlezlo v nogu, ali gajbu je mogel donesti. Sam. Ili to ima veze z onum izjavum; dej buš stal na gol, dej pogleč kakov si, če niš teže te fulati nek mene. Če nema do oče ima do mora. Marijo je pak zablistal na golu. Joža Borovec je zel dres, i oblekel ga, ali... Stepanič ga je zel pod svoje od jutra, a pogotovo od pol tre, tak da ni bilo z njega niš, ni imal do ni tenesice zavezati. Saka čast Mika, ti si prijatel. Forjan je Mariju vadil mast, na malu slamčicu, i obrane Gruntovčanov, ali kaj mu je pak delal Stepanič to opče ni moči opisati, kak okus vetra. Jel do komu dužen kakove penezi ili je nekakva druga kaštiga f pitajnu samo uski broj poverlive oči zna. Stepaniču su na osnovu onoga kaj je delal mnogi nudili sekaj, kaj ni Modriču ni nuđeno; ej, morem ti biti prijatel, buš platil kakve pive, jel te morem pozvati na rođendan, buš mi ovu zimu odmetal sneg po šume,.. itd. Nekteri znaju preslaviti pobedu ali kak Gruntovčani znaju preslaviti poraz, to ni za lude. Mislim, i nemaju baš nekakvi izbor... Nje "za Ladu karavan" a gajba gajbu stiže. Ne suza suzu nek gajba gajbu. Došel je i Mika Godinič, negdašnji, po nekteremi, neslužbeni, najbrži igrač Lige, z Dojčlanda, na jene mrzle pak ide dale. "Malo" je zakesnel na utakmicu ali ne i na druženje, vučem je i bit.
 Pejo je moral na izvanredni tehnički za penziju pak ni moge dojti. Nikak. Skupila se lepa svita na tribinami, navijačice, žene, bivše žene, buduče žene, brati, bivši brati,.. Muže je, orginal Muže, opče bilo zabranjeno da stane na gol da ga kakva lopta z Lučelnice pak ne funda, da ne moral pak tjeden dan nositi forbant na glave kak Apač. Na gol su deli najmršavejega od najmršaveje. Vele, za Lućelnicu to je dost. Imamo jaku obranu, još jakši napat, dobru obmanu, niš nam nemreju. Samo stani na gol, ne moraš braniti. Tesari su si zeli dva golmane, gabaritne. Ne baš v klase 4XL ali muže kaj moreju složiti gumenjak ili stog sena a ne perilke kaj se budu v napoj omeknuli da komarec v brišučem letu prezuji. Pristup je ozbilen kak da se igra `Dubrancu za prvo mesto. A i rezultati, gdjekadšto, znaju biti takvi...
 Miro je dopelal, ili bole reči dopelal se z, mini-mi ekipum Bojsov. Dečki se držiju kak suva sliva `jesensku dobu; ne rasteju ali ni ne padaju. Tu negde v rangu Velike Bune, Kojzače i Gorne Opatije. Se sama Elita, prvaki i krema breškoga nogometa. Dede Mrkiju je prešlo v naviku oblačiti se za utakmicu tak da čoveku, dobro, sat čoveku.., prosečne i ograničene intelektualne i mentalne sposobnosti pada na pamet samo par moguče razlogov; navlekel se na "devu", bole mu paše nek "zero-zero", spije vujnem, pak uzročno-posledično.., spravla se za veliki nogomet, kak Marica za krivi... recept, nabija kondiciju, skida kile, ili mu se do kraja pomotalo.
 To je bil derbi, ludi moji, to je bil derbi. Štršani su rano poveli, ali baš rano, z solo prodori prema šanku. Leptiri su malo zaostajali v rane faze natjecanja, ne utakmice, tu se ne računa Bole kaj je vlekel vu te faze za celu ekipu. Ali baš vlekel. V druge faze su Leptiri zapalili levi žmigavec, pa sve četiri i rotirku i duga svetla i deli trokut na prvu haubu. Situvacija je skoro bila pod kontrolum. Dok ni došel Precednik, i još jena gajba. Štršani su više skromno, most bi se moglo reči i linearno, bez amplitude, obiležili taj derbi. A v međuvremenu je odigrana i nekakva nebitna nevažna utakmica med njemi.
 Nemreš ti.., ovi su mi si ozleđeni, ovi mi si igraju za Kupu, imaju pripremnu protiv Dinama z Ferencvaroša, ovi su potpisali boktepitaj kaj i boktepitaj za koga pak nesmeju igrati, ovi imaju čudne posle pak delaju, jadal se Mamič na druge linije šanka. Išel sem po selu da mi ludi daju decu da ovo nekak odigramu da ne dobimu kaznu. Rekel sem, il je vračam il delam  druge. Mislil sem da bi zel i ove stare, striču Juru i negve ove, da imamo zamene. Kaj bum žnem, ima 86 let, jedva odi i dobro kaj se sam more popišati pod živicu ili štagel. Sake petnajst minut. Popiti more, to bez dalnega, ni nekakvi kapacitet ali ne odustaje. Da su Glumci videli kakva je situvacija vu protivničkomu taboru šef kriznoga stožera je mam na svoj račun potegnul do šanka i zel gajbu i pol eliksira za gimnastiku lica i treneranje mokračnoga mehura. Mali su problemi nastali da su skužili da Švabi niti v sastavu kapaciteta dekapiterane I. Proleterske ne odustaju. Nemali su problemi bili koga hititi v ogen Kocke cukora da proba čorbu kaj su ju Švabi zakuvali a da se skupa ne završi pod plotom. Posle teške i studijozne pripreme, trodnevne danonočne sednice Bunskoga Sabora dobnešene su nekakove smernice kaj bi je trebale dopelati na put da dojdeju na put teri vodi na put de je put z teroga su pošli. Da se doneseju nekakve odluke. Mejne je židovom trebalo da prelunjaju pustinju i leže su prešli čez Crveno morje nek kaj je Buncom trebalo da dokrajče žilave Futače.
 Kojzačani su se malo bole potkožili za kesnu utakmicu, ludi su došli ze službe, Franc je svo mesto prepustil, ak ne več mlajšemi onda lepšemi. I to je goli * za onu muku teru je od jutra, kaj muku, pasiju, BTJ, preživlaval Markus. Da su socijalističke mreže ostale neme na negov vapaj da do bu igral na Šilakovine prvo čega se setil bil je dučan. Pred dučanom se navek najde naroda se fele pak bu most tam i kakov Modrič i Manđukič. Kad ono, pred dučanom... jedino oni kaj o Modriču po dva tjedne razglabaju kak je gol fulal. Niš korisno za operaciju "Kojzača". Si su sekak zauzeti. Kaj bi, de bi, kaj bi..? Otišel je najprije na grobje zapaliti sveču Svetomu Jože a onda vođen unutarnjem glasom obišel obadve Roženice i celu Opatiju, od iže do iže, i iskal igrače. jedva je uspel skupiti za ekipu. Števa Klasnič je rekel, jenoga ti dam ali ne obadva. Zemi starešega, znaš kak se veli, mladže je sladže. A utakmica? Čudo! Da reinterpreteram Arkana, kaj je sat v krvave penzije negde v Rusije, a most i šire i bliže, da se ostal baviti z nogometom i sličnemi temami; tučemo ih odostraga i spreda, pucamo iz daljine i blizine, bijemo ih s leva i desna a oni, bre, ne padaju. To su, bre, fanatici!!!
 Limuni su se još bole potkožili za zajdnu nek za prvu. Iako se Jole čuval za zajdnu na čekanju je i zgorel. Pero si je posle zajdne inetervencije na utakmice i špage, dvostrokoga aksla i piruete raščenul jajca i hitno su ga morali otpelati k jenomu poznatomu vulkanizeru iliti plastičnomu kirurgu na šivajne. Dobro kaj `Markuševcu bar golmanov ne fali, si se braniju f * materinu. Pak je došel i Boško, probal je dobiti Janka na fintu ali de buš * prvu pušku z rđavum šklocum, ovo mu je most i trejta poseta Lige. Velim vam, ovo ni bez vraga, on bu most i Dubrancu v prvem "elfu" 1. A gardijske, vuz Jožu, Joleta, itd... Otkat se Pavel privremeno "penzionisal" nema do dregnuti z palcom loptu v gol a golman Mika je postal glavni vezni. Se lopte ideju prema nemu kak da ludi nevidiju teri broj nosi. Ili se 8 i 9 `Dubrancu drugač pišeju. Otkat su se si počeli "pripremati" više nemreš zestaviti poštenu ekipu; "prodane duše" su otišle tam kam su se prodale a sa sreča kaj još tu i tam ima ove "jugošvabov" kaj nemaju `rvacke obaveze.

Najte kaj zameriti. Do se još po istine pomogel.

kuntakinte:
Podbiranje slive bistrice


15. kolo - 14. kolovoza 2021. 15:00, Dubranec

Gornji Hruševec   -   Pokupsko   - prva, revijalna a most i do kosti ak ju negdo razme kak direktnu

Kozjača      -   Šiljakovina   - utakmica z "mirisom", ...3, 4, 5 "ako"

Gornja Opatija   -   Opatija      - revijalna, mislim bilo je je več fajn kaj su trebale biti revijalne pak se nekomu nekaj potrgalo i bile su na noš (-gajba pive -igramu, -dve gajbe pive -igramu, dve gajbe i dvesto kuna -igramu, -* se -igramu!)

Markuševec   -   Donji Hruševec   - direktna, tu ni kalkulacije ni kaj bi oko posolil, ili...

Lijevi Štefanki   -   Dubranec   - ak Miro napravi opču mobilzaciju i ak Ilovača zanemari se svoje obaveze, niš se ne trefilo, ali... -igramu!

Mala Buna   -   Gladovec   - iako se "dole" več se zna ova se igra za prestiž, ili ak "Dragovoljac" ovu ne razme za ozbilno a "Crveni vragovi" do kraja ponoriju

Lučelnica   -   Velika Buna   - oni se, kao, otcepljuju a mi im, kao, nedamo

Kravarsko   -   Strezojevo   -
--- Citat: kuntakinte - Kolovoz 18, 2017, 02:27:42 prijepodne ---Elvis has left the building
...Pejo je z črlenemi očmi plačnem glasom rekel, a kaj smo mi, bokci, krivi. Sad si veliju da mi rešavamo prvenstvo a mi z tem nemamo nikakve veze, čak ni slabe autobusne. Mi smo došli sim da si nekaj malo pomrdamo, popijemo i malo poigramo nogometa, nigdo nam ni rekel da bumo mi morali pomikati Brda i Vrhe, šaltati Gorne i Leve, i jako se neurozerati. I mi smo naš plan z 120% realizerali, da ne velim oživotvorili... Ali... Da je Marko z 120 metri stepel paučinu v rašljami na raspadajučem golu za izjednačenje Brek je spluderal, trava je dobila zelenu boju, piva je bila "SSI ideal" a tičeki su počeli rajsku pesmu. Da je pogodil stativu il prečku gol bi se "raspal na proste faktore" i moral bi biti otpelan na servis v Metalogradnju. Onda su Leptiri pokazali kaj znači kravarska škola nogometa i da se ni slučajno posle pomora, potopa, sodome i gomore na početku Lige ta ekipa zdigla kak feniks na putu do prvoga mesta. I to bez Bože na šankiju. Ali je Draš bil na raspolaganju v sakem kolu. I negov čuden odabir pijače... Očekuj neočekivano.
--- Kraj citata ---

kuntakinte:
15. kolo - 14. kolovoza 2021. 15:00, Dubranec
Gornji Hruševec   -   Pokupsko   0:4
Kozjača      -   Šiljakovina   3:4
Gornja Opatija   -   Opatija      2:4
Markuševec   -   Donji Hruševec   1:0
Lijevi Štefanki   -   Dubranec   1:1
Mala Buna   -   Gladovec   1:1
Lučelnica   -   Velika Buna   2:0
Kravarsko   -   Strezojevo   3:1

kuntakinte:
 Poredak;

1. Dubranec
2. Lučelnica
3. Kravarsko
4. Šiljakovina
5. Markuševec
6. Donji Hruševec
7. Pokupsko
8. Strezojevo
9. Velika Buna
10. Gornja Opatija
11. Gornji Hruševec (kak i lani)
12. Lijevi Štefanki (kak i lani)
13. Kozjača
14. Opatija
15. Mala Buna
16. Gladovec


 Fair play - Velika Buna


 Najbolji domačin - Gornja Opatija


Najbolji golman - Marko Kordić-Žaja (Donji Hruševec)
Najbolji strijelac - Pavao Galović (Dubranec) (kak i lani)
Najbolji igrač - Josip Rak (Šiljakovina)

 Šestorka Lige;

Marko Kordić-Žaja (Donji Hruševec)
Pavao Galović (Dubranec) (kak i lani)
Josip Rak (Šiljakovina)
Marijan Petković (Lučelnica)
Ivan Šestak (Pokupsko)
Marko Rovišan (Strezojevo)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju