Domaće teme > Grad Velika Gorica

Civilna zaštita

<< < (2/6) > >>

Stjepan:
Inače na Veleučilištu Velika Gorica postoji stručni studij koji se zove Upravljanje u kriznim uvjetima.

koko-vg:
Znam da postoji taj studij ... a ljudi koji diplomiraju na tom studiju odmah bivaju raspoređeni na dobro plačeni posao ? Oni nam budu pomogli u slučaju kakve katastrofe ?  Oni će sahranjivat mrtve na novom groblju u Kušancu, ako dođe do pada kakvog zrakoplova (ne daj Bože)?  Kome bi oni u gradu Gorica mogli davati savjete ?  Barišiću, Antiši, Hubaku, Vidoviću ili Šukeru ? ili možda Vesni Škare i malim ožboltićima ? Ne mogu oni toliko toga napravit koliko se ovi drugi mogu naslikavat i nahvalit ... tek toliko.

dadi:

--- Citat: Stjepan - Studeni 15, 2010, 07:58:16 poslijepodne ---@dadi: jesi ti pročitao ona tri članka iz zakona?

Tu je lijepo opisano što bi civilna zaštita trebala raditi. Kad je zadnji puta u Gorici organizirana neka akcija za osposobljavanje građana za zaštitu i spašavanje? Što je s procjenom ugroženosti? Što je sa smjernicama za organizaciju sustava? U Zakonu lijepo piše što su čija prava i obveze.

--- Kraj citata ---

Sve pročitah al to je mrtvo slovo na papiru! Konkretno me zanima tvoje mišljenje kak bi oni nama unaprijedili život!
procjena ugroženosti i izvješće postoji, a to kaj nama NNN-i ne vidim da je neka velika greda!
Skloništa se održavaju i za to postoji briga u službi Grada, a sve ostalo...???

Civilna zaštita je i za Domovinskog rata bila proforme tek toliko da se neke guzice koje je bilo strah ići u rat smjeste i da im se da nekakva obveza!

Stjepan:

--- Citat: dadi - Studeni 15, 2010, 08:59:53 poslijepodne ---Sve pročitah al to je mrtvo slovo na papiru! Konkretno me zanima tvoje mišljenje kak bi oni nama unaprijedili život!
procjena ugroženosti i izvješće postoji, a to kaj nama NNN-i ne vidim da je neka velika greda!
Skloništa se održavaju i za to postoji briga u službi Grada, a sve ostalo...???

Civilna zaštita je i za Domovinskog rata bila proforme tek toliko da se neke guzice koje je bilo strah ići u rat smjeste i da im se da nekakva obveza!

--- Kraj citata ---

Stavka Usluge ispitivanja tehničke ispravnosti u skloništu je s 65.000 kn svedena na nulu. Znači ni to se neće raditi.

Civilna zaštita ne djeluje samo u slučaju rata, ona bi trebala djelovati i u slučaju prirodnih nesreća i onih koje izaziva čovjek. Isto tako bi trebala djelovati i u slučajevima kad je za spašavanje potrebno angažirati veći broj ljudi. Da bi sve to štimalo trebalo bi obučiti ljude, ali i informirati stanovništvo o mogućnostima, o mjerama koje se mogu poduzeti, o informiranju u slučaju nesreće. Da se ne dogodi da ljudi zovu dogradonačelnika, a ne nadležnu službu.





Mlačanin:
@ dadi , pojma nemaš iznosiš samo paušalne ocjene.

Zanima me koliko si sam osobno spreman nekome pomoći, jer mislim da si sebe zaboravio staviti u CZ.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju