Baština > Tradicija i baština

Etno udruga Kurilovec

<< < (2/6) > >>

shaka zulu:
Neznam do stoji iza toga i kaj se konkretno misli napraviti jel gugel hita samo van naš forum,rvg i vgd.Kaj se sela dotikavle,preblizu smo centru da bi bili selo a predalko od nega da bi bili grad,tak da se se preleva il na Goricu il mam parne.Kaj postoji v selu?Udarnik,penzioneri,udruga žene,...neznam jel još kaj ima.Ni tu ni nikakvoga OSS,KUDa,nekaj kaj bi skupilo ljude,...il je selo takvo...Si živeju svoje male,privatne živote.Na brege je druga pesma,tam mam čem dojdeš mam si "domači",moreš se prikrpati kam očeš,drugi mentalitet.Veli mi bivši kolega da su se pred dva tjedne zmislili i napravili "šarajzlin zabavu";piti,jesti,nogomet,odbojka,..od jutra do mraka.Leže je da ti je selo mejne,de se si poznaju.

Mislim da ste mi zabili Slaveka Stepaniča z Lomice,prati plemenitaše,se dogotke,ima etno zbirku i se vrženo na internet.Kaj če ti v ladice il v podrumu da samo ti moreš gledeti...

Bumo videli kak bu se to zišlo...

Mlačanin:

--- Citat: kuntakinte - Rujan 07, 2010, 04:42:21 poslijepodne ---Neznam do stoji iza toga i kaj se konkretno misli napraviti jel gugel hita samo van naš forum,rvg i vgd.Kaj se sela dotikavle,preblizu smo centru da bi bili selo a predalko od nega da bi bili grad,tak da se se preleva il na Goricu il mam parne.Kaj postoji v selu?Udarnik,penzioneri,udruga žene,...neznam jel još kaj ima.Ni tu ni nikakvoga OSS,KUDa,nekaj kaj bi skupilo ljude,...il je selo takvo...Si živeju svoje male,privatne živote.Na brege je druga pesma,tam mam čem dojdeš mam si "domači",moreš se prikrpati kam očeš,drugi mentalitet.Veli mi bivši kolega da su se pred dva tjedne zmislili i napravili "šarajzlin zabavu";piti,jesti,nogomet,odbojka,..od jutra do mraka.Leže je da ti je selo mejne,de se si poznaju.

Mislim da ste mi zabili Slaveka Stepaniča z Lomice,prati plemenitaše,se dogotke,ima etno zbirku i se vrženo na internet.Kaj če ti v ladice il v podrumu da samo ti moreš gledeti...

Bumo videli kak bu se to zišlo...

--- Kraj citata ---


Nismo kunta nikoga zabili! Em nismo još ni poćeli zbrajati. Lepo da si ga se setil!

Newbie:

--- Citat: JosipJoža - Rujan 07, 2010, 08:23:14 prijepodne ---Ovo je svakako pohvalno, kao što je pohvalno prije svega nastojanje i djelovanje g.Rade Jovičića, koji je među prvima na području Turopolja počeo voditi brigu o Etnotradiciji, promovirati je , aktivno realizirati, raditi na podizanju svijesti o očuvanju tradicije i kulture Turopolja, čije rezultate vidimo i kroz osnivanje ove Udruge. Svakako je dobro da je i više takvih Udruga ali treba biti realan i iskren i odati priznanje g. Rade Jovičiću za sva učinjena djela do sada i njegova nastojanja tijekom svih zadnjih godina da se Etnoresursi očuvaju a ne bace u zaborav vremena, s čime je zapravo i počela se razvijati i podizati svijest kod mnogih drugih kojima tada i u to vrijeme to nije bilo ni u primilsi.
Kaže jedna narodna: Bolje ikad nego nikad.


--- Kraj citata ---

A kaj taj Rade nema nikakve etnologije u svojem kraju? Kako je svoju rodnu grudu mogao napustiti i svoju etnologiju ostaviti da grca i place u mraku da bi neciju tudju spasavao, joj Rade...
Mislim da bi bilo lakse da sveko je u svome kraju etnolog. Kurilovcani ce u svojemu sa Anom na celu sigurno napraviti puno za ocuvanje bastine Kurilovca, jer ipak, domaci su, znaju sto i kako je bilo, netreba im nekih strucnih knjiga.

JosipJoža:

--- Citat: Newbie - Rujan 07, 2010, 07:43:16 poslijepodne ---
--- Citat: JosipJoža - Rujan 07, 2010, 08:23:14 prijepodne ---Ovo je svakako pohvalno, kao što je pohvalno prije svega nastojanje i djelovanje g.Rade Jovičića, koji je među prvima na području Turopolja počeo voditi brigu o Etnotradiciji, promovirati je , aktivno realizirati, raditi na podizanju svijesti o očuvanju tradicije i kulture Turopolja, čije rezultate vidimo i kroz osnivanje ove Udruge. Svakako je dobro da je i više takvih Udruga ali treba biti realan i iskren i odati priznanje g. Rade Jovičiću za sva učinjena djela do sada i njegova nastojanja tijekom svih zadnjih godina da se Etnoresursi očuvaju a ne bace u zaborav vremena, s čime je zapravo i počela se razvijati i podizati svijest kod mnogih drugih kojima tada i u to vrijeme to nije bilo ni u primilsi.
Kaže jedna narodna: Bolje ikad nego nikad.


--- Kraj citata ---



A kaj taj Rade nema nikakve etnologije u svojem kraju? Kako je svoju rodnu grudu mogao napustiti i svoju etnologiju ostaviti da grca i place u mraku da bi neciju tudju spasavao, joj Rade...
Mislim da bi bilo lakse da sveko je u svome kraju etnolog. Kurilovcani ce u svojemu sa Anom na celu sigurno napraviti puno za ocuvanje bastine Kurilovca, jer ipak, domaci su, znaju sto i kako je bilo, netreba im nekih strucnih knjiga.

--- Kraj citata ---


A što bi čovjek od tebe takvog i mogao uopće nešto bolje i očekivati. Bljak.

JosipJoža:
http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=370

Doobar primjer u Pešćenici, gdje je povratnik iz Njemačke obnovio i uredio staru drvenu kuću s okućnicom, povukao je za sobom i Nijemca, dizajnera koji mu je to dizajnirao i pritom se zaljubio u drvenu gradnju da je i sam ostao u Pešćenici i kupio imanje, te je do sada ako se ne varam obnovio 3 ili 4 drvene kuće, pogledati prilog iz Htrvatska uživo od 07.09.
Primjer za svaku pohvalu i pažnje vrijedan, prekrasno su uredili sve tako da sada imaju to sve i zajednički povezano, stare drvene kuće u sređenoj i lijepoj okućnici, prekrasno.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju