Anketa

Hoće li nam u Turopolju sada biti lakše?

Da, naravno
5 (31.3%)
Ufff... još teže
7 (43.8%)
Mislim da ipak hoće, sad su se grupirali
3 (18.8%)
Ne znam
1 (6.3%)

Ukupno Glasova: 10

Glasanje završeno: Lipanj 03, 2010, 10:19:26 poslijepodne

Autor Tema: Laku noć VG - 2. čin  (Posjeta: 95121 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

acer1

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #210 : Svibanj 29, 2010, 05:05:34 poslijepodne »
Gle Ocelot ti si ionako novopečeni pa ti nije ni potrebito objasnit tko je stara garda jer za tebe su skoro svi stara garda.
Objasnio sam ti tko radi probleme.
Zašto Klarić nije 2004 bio na našoj listi kao SDP-ovac nego kao nestranački?
Ušao je u SDP tek kad je ušao u vijeće gradske četvrti.
I njegovo ponašanje na rubu incidenta je bilo više nego sramotno.
ne samo njegovo nego i Stanilovića koji se svađao kao predstvavnik SDP-a, a ne razumije da je on tim samo šteti u takvim situacijama SDP-u.

Evo nadam se da sam ti barem malo pojasnio kako gledam na ovu situaciju.
Šteta što se gube ljudi to nikako nije dobro.

Offline Ocelot

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #211 : Svibanj 29, 2010, 07:14:25 poslijepodne »
Interesantno, kak ti znaš kaj sam ja acer a? Veliš novopečeni? možda i jesam al to ne znači da ne poznam situaciju u stranci zato me nemoj podcjenjivat. Za Klarića ti nebi znal, njega moraš pitat to,  ali recimo super mi je to kak se sad neki, tipa Perković ili Žic postavljaju da su veliki članovi i da su tolko doprinijeli stranci, a onda da su ko uvređene babe istupili van. Ja da želim istupiti iz stranke nebi radil politički igrokaz neg bi to normalno obavil, al to kaj je Žicu ego tak velik to je njegov problem. Sad me samo živo interesira kak se bude Kunić tj. VŠO postavili prema njemu, jer dečko je očito i više nego ambiciozan, a stupanjem u novu stranku, tražit će se vjerojatno i nove pozicije (predsjednik ogranka DC-a V. Gorice?????).... Ali o tome nek razmišljaju Kunić i VŠO.   

acer1

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #212 : Svibanj 30, 2010, 08:13:58 prijepodne »
Opet ću ti ponovit, ne moram pitati Klarića jer sam vidio ponašanje zato sam to i napisao.

žalosno ej da svi sad gledamo jednog Žica i tih 30-tak članova a nitko ne vidi ono o čemu se pisalo ovdje na forumu i to nas nekoliko.
A to je politika HNS-a.
Zašto je HNS samostalno izašao na izbore, ako je već bilo dogovoreno?
Zašto je HNS tražio mjesto predsjednika Gradskog vijeća?
Čitao sam izjvau VŠO u GT-u i mogu samo reći da ima žena u jednu ruku pravo.
Da se razumijemo Dc ne podnosim ni u primisli, ali se ipak radi realne slike mora postavit nekoliko pitanja o HNS-u zašto je sve to radio.
Zašto je napravio onaj igrokaz ispred zgrade poglavrastva s Lučićem?
Zašto se čekala ta nesretna zadnja sjednica?

Za ovakvo stanje je između ostalog suodgovoran i HNS svojim ponašanjem.
Moj stav o krivoj političkoj procjeni SDP-a pokazao se točnim. HNS nije politički partner na duge staze niti smije biti oslonac SDP-u u bilo kojem trenutku.
DC u nijednij kombinaciji nije smio biti bilo kakav partner SDP-u.
Socijaldemokrati su trebali biti samostalni.
Ovo je samo posljednica one politike "okrupnjavanja glasova".
Evo sad je samo pitanje tajminga kad će i HSLS se približiti HDZ-u.
Dosad ni jednu prcjenu političke situacije nisam promašio nadam se na ću ovo s HSLS-om promašit ali kako stvari stoje bojim se da sam i tu u pravu.

 

shaka zulu

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #213 : Svibanj 30, 2010, 10:21:55 prijepodne »
Zanimlivo razmišlaš...Jel imaš kakovu prognozu za 6 mesec naprovo,još kakovo preslagivajne..?
Čini mi se da je SDPVG tulko tektonski zmineran z ovemi aferami i "aferami" da se most do izborov ne oporavil.Da bi preuzel grad moraš imati ljude,i širinu i dubinu, a nekak mi se čini da jem/vam je zajdnu dobu problem i kvantiteta a o druge krajnosti (kvalitete) da ne trošim struju bezveze...


Citat:
srijeda, 11.3.2009 19:09
Zašto HSLS prijeti izlaskom iz Vlade? Pa izbori su pred vratima
...
I tada je pripremala teren tako što je preko tjedna u parlamentu podržavala vladajući HDZ, a vikendima glumila opoziciju kritizirajući HDZ-ovu vladu. Fingirala je samostalan izlazak na izbore kako bi liberalne birače odvukla od SDP-a i (zajedno sa HSS-om) dovukla ravno u Sanaderovo naručje. I u velikoj mjeri je uspjela.
...
A što je s Velikom Goricom?
Međutim, postoji još jedan, puno konkretniji pokazatelj da Adlešić ne razmišlja ozbiljno o napuštanju Vlade. A to je Velika Gorica. U tom gradu ogranak HSLS-a samostalno je - u skladu s liberalnom tradicijom - odlučio ostati na vlasti i nastaviti koalicijsku suradnju sa SDP-om i gradonačelnikom Toninom Piculom. U skladu s tom istom liberalnom tradicijom, ogranak je ignorirao upozorenja iz središnjice da pričeka s odlukom dok nadređeni ne "sagledaju širi stranački interes". Logika je naizgled neoboriva: ako HSLS može koalirati sa SDP-om u Osijeku, Rijeci, pa čak i Zagrebačkoj županiji, zašto onda ne bi pokušali ostati na vlasti u sedmom najvećem gradu u Hrvatskoj?

I pokušali su, ali nisu uspjeli. Đurđa Adlešić raspustila je ogranak i postavila Doricu Nikolić kao privremenu povjerenicu. Zašto je to učinila baš u Velikoj Gorici? Zato što je tamo Ivan Šuker bog i batina. Zašto bi šefica HSLS-a, "stranke s kičmom", slušala ministra financija? Zato što joj je stalo do ostanka u Vladi i još više, do koalicije s HDZ-om na nacionalnoj razini.
...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zasto-hsls-prijeti-izlaskom-iz-vlade-pa-izbori-su-pred-vratima/424899.aspx

Offline Ocelot

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #214 : Svibanj 30, 2010, 09:23:31 poslijepodne »
Citat:
Dosad ni jednu prcjenu političke situacije nisam promašio
Ti bokca, pak si se onda trebal kandidirati za predsednika SDP-a, sigurno bi procenil da bi mogel dobit Vesnu :)
 a kaj se tiče HNS-a, kakve mi veze imamo s njima? pa nismo mi HNS-ovci, oni vode svoju politiku i nemožeš zabraniti da ju provode, a isto tako pojedinci unutar HNS-a imaju ambicije i fala Bogu, nek ih imaju.
A po mom mišljenju u VG treba okupiti sve stranke sličnog predznaka, znači neki lijevi centar, a tu po meni spada i HSU i HSLS, SDP, HNS pa io ponekad HSS. Kada se pogleda DC i samo nastajanje istog, misli si čovjek da su i oni neakav centar, više ljevo, jer, zaboravljaju svi (ili se prave) kak je nastal DC. Nezadovoljstvom Granića prema ondašnjem predsjedništvu HDZ-a. Nadalje VŠO je dobila otkaz u Vladi i tu je počeo još veći jaz između HDZ-a i DC-a. Sad Sanadera nema al je isto društvo gore na vlasti, kao radi se nekaj moš mislit, a DC, trk, brže bolje natrag pod skute velike majke HDZ-ovske.Prodane duše.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #215 : Svibanj 30, 2010, 09:31:44 poslijepodne »
Nekaj je  slično povedal i moj kolega na temu DC/HDZ,a kak slika govori kuliko i 1000 reči;


Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #216 : Svibanj 30, 2010, 10:23:55 poslijepodne »

Citat:
u VG treba okupiti sve stranke sličnog predznaka, znači neki lijevi centar, a tu po meni spada i HSU i HSLS, SDP, HNS pa io ponekad HSS.

Zaboravil si HSD, ASH, ULJ-e...usput kaj sa WEB stranicom SDP-a????????????????...naime nemre se otvoriti piše eror...he.. kaj niste podmirili dug prema administratoru za uslugu održavanja?..

shaka zulu

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #217 : Svibanj 30, 2010, 10:51:03 poslijepodne »
V IE je stalno tak,O i FF delaju kak spada.Plavi ne otpira,samo črleni i naranđasti...  ;)  ;D

Offline Ocelot

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #218 : Svibanj 30, 2010, 11:03:51 poslijepodne »
He.. otvara normalno stranicu, možda je skužil komp kakav si pa ti neće otvorit.. he.. ^-^

acer1

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #219 : Svibanj 30, 2010, 11:44:48 poslijepodne »
Ocelot, tvoj nivo političke zrelosti je vrlo upitan kad se odjednom ograđuješ od HNS-a koji je jedan od sukrivaca zajedno s DC-om za gubitak vlasti.

Muha je postavio pitanje koje se aktualiziralo ovih dana a to je da SDP zbog svojih dugova prema web dizajneru ne može administrirati vlastite web stranice.
I na kraju opet dolazimo do loših političkih odluka poput
- Uvlačenje HNS-a na slitu 2005
- Uvlačenje DC na listu 2009
- Koalicija s HNS-om i DC
- HNS izdajnički samostalno nastupa na prošlim lokalnim izborima i nakon toga još koaliraju i dobiju mjesto predsjednika GV
- DC politički redikuli, na listi SDP-a dobiju 3 mandata i nakon toga oteraju SDP u oporbu.
- SDP ima svoj web portal ali ne plati izvođaču i na kraju ne može se pristupiti administraciji istog zbog dugo oko 2000 kuna.
- Neslužbeno se može u kuloarima čuti da se i HSLS približava HDZ-u
- Propali projekt TVG , zamisoa HNS-a a napalata došla SDP-u.

Naravno pored svega nadam se da će netko progledati i da će loše političke odluke otići u povijest

shaka zulu

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #220 : Svibanj 31, 2010, 12:55:15 prijepodne »
Ne razmem.
Stranica je stara tri mesece,zajdna vest tri dane,odpočetka se neotpira z IE ali si drugi otpiraju bez problema...
Kakov dug?

Offline Ocelot

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #221 : Svibanj 31, 2010, 01:56:26 prijepodne »
Citat:
odjednom ograđuješ od HNS-a   

Ko se ograđuje od HNS-a, pa nisam niti u HNS-u da bi se imal ograđivati, a to ak misliš na moj osvrt na njih, htio sam reći da mi kao SDP, neamo pravo krojiti njihovu politiku kao ni oni našu, to je valjda jasno, uostalom to me ni ne interesira interesira me kako napraviti savez stranaka koji će pobijediti HDZ na izborima. Druga stvar, da li ti misliš da je SDP mogao ići solo 2005. i dobiti izbore??? Svi znamo da HDZ nema nikakvu politiku ali ima biračko tijelo, koje je dosta disciplinirano, s druge strane naši birači nisu nedisciplinirani nego trebaju poticaj da izađu na izbore. U takvoj situaciji, acer, se ide u koalicije, bile one predizborne ili postizborne. Koalicija je jedno, a izdaja drugo. Dc je napracil ovo drugo.

Citat:
SDP ima svoj web portal ali ne plati izvođaču i na kraju ne može se pristupiti administraciji istog zbog dugo oko 2000 kuna.


ja već po drugi put ponavljam meni stranicu normalno otvara, vjesti su nove, i sve je ok. Možda tebi neće isto otvorit kak i muhi.. pa ja neznam kava vas je to sudba kleta snašla, niš vas neće, ni stranke, a sad i kompovi počeli štekat :) :)

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #222 : Svibanj 31, 2010, 08:33:41 prijepodne »

Citat:
interesira me kako napraviti savez stranaka koji će pobijediti HDZ na izborima.



Kak ćete pobijediti kad vam je uteklo 20% članova...koliko će ih još otići???..ovo je samo početak kraja....nemrem vjerovat, pričaš o discipliniranom biračkom tijelu HDZ-a...prvo moraš znati zašto su disciplinirani ????...pričaš o nekakvom savezu...s kim...sa strankama koje stanu u jedan omanji minibus sa svojim cjelokupnim članstvom...svašta...   

JosipJoža

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #223 : Svibanj 31, 2010, 08:55:29 prijepodne »
muhice, kad već tako govoriš, daj nam podatke koliko to članova ima u VG SDP i te "omanje" stranke, te koliko HDZ i ostale omanje stranke, podatkov išćemo, naj nam prodavati bijesne gliste, brojke išćemo, da nas "neuke" informiraš kak spada. ;)

sused

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #224 : Svibanj 31, 2010, 09:19:17 prijepodne »
SDPVG.org

Ne kužim, meni ne otvara nikako.... :o :o :o