Autor Tema: Čestit Božić  (Posjeta: 9561 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #15 : Prosinac 26, 2010, 03:23:07 poslijepodne »
mlačanin, Sretan ti Božić !

kratko, jasno i razgovjetno.

p.s.  Na momente me podsjetiš Na Kuntu sa prepisivanjem svega i svačega, važnog i manje važnog.
« Zadnja izmjena: Prosinac 26, 2010, 03:26:01 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #16 : Prosinac 26, 2010, 08:42:51 poslijepodne »
Sretan Bozhich sem forumaschom.

Sem na svetu mir veselje

Narodil se Kral nebeski

Pojnem ide sveti Schtefan

Sreten imendan Schteficami i Sctefom


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #17 : Prosinac 27, 2010, 10:26:21 prijepodne »
mlačanin, Sretan ti Božić !

kratko, jasno i razgovjetno.

p.s.  Na momente me podsjetiš Na Kuntu sa prepisivanjem svega i svačega, važnog i manje važnog.

Hvala koko, ja bih to rekel ovak, sve je to rok end roll !! :D :D
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #18 : Prosinac 27, 2010, 11:40:46 prijepodne »
BOŽIĆNA PORUKA NADBISKUPA ZAGREBAČKOGA KARDINALA JOSIPA BOZANIĆA

CRKVA, OBITELJ I NAROD: ZAJEDNO U KRISTU

VIDELO
24.12.2010.:


hrt:
Zagrebečki nadbiskup kardinâl Jožek Bozaničov zvěčera jě vernikem i ludem dôbrě vôlě čestital Bogeka (Božić) i požělel da im ovo blagdansko vréme, vusred nesigurnosti i poteškôč sadašnosti, podâri zbrânost i radost, za zestanek z dobrotum Boga, a z tém i nôvo vufajně za dâlni hod v životu.
 
nôvo TV (leto)
Kardinâl Bozanič požělel srěčnoga Bogeka (Božiča):
http://videoteka.novatv.hr/multimedia/iz-vijesti-kardinal-bozanic-pozelio-sretan-bozic.html
« Zadnja izmjena: Prosinac 27, 2010, 11:42:30 prijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #19 : Prosinac 27, 2010, 08:25:38 poslijepodne »

Opet manipulacije pojedinaca koji misle da im je sve dozvoljeno!


Poštovani!

 

            Želimo  Vam sretan Božić i blagoslovljenu Novu Godinu!

 

            I ove smo se godine obradovali kad smo na Božić u podne slušali prijenos Papine poruke i njegova blagoslova Urbi et Orbi, te  njegovu božićnu čestitku upućenu na hrvatskom jeziku, nakon koje je slijedila čestitka na slovenskom i potom na srpskom jeziku.

            Možete tu Papinu čestitku i ostale koje slijede čuti ponovno na snimci na službenoj Vatikanskoj web stranici:

http://www.youtube.com/user/vatican#p/a/u/2/gG00xblHVCw

                        Hrvatsku čestitku pronaći ćete na 16,45 minuti

 

Na ovom linku  na You-tube-u naći ćete istu Papinu čestitku točno pozicioniranu na približno vrijeme kad Papa izgovara  hrvatsku čestitku.

            URBI ET ORBI 2010-12-25

 

 

I sada slijedi ono nevjerojatno. Kad smo sinoć na Božić u 19,30 otvorili naše tv-prijemnike da vidimo božićni dnevnik prvo što smo vidjeli i čuli bio je Papa koji upućuje božićne čestitke ali ovim redoslijedom:  najprije slovenski,  pa srpski i tek onda hrvatski !!!!!

O tome se možete i sami uvjeriti ako na web stranici HTV-a pogledate snimljeni božićni večernji dnevnik. Evo vam linka:

http://www.hrt.hr/index.php?id=dnevnik

 

            Svi oni koji su gledali na Božić u podne Papin Urbi et Orbi znaju da tim redoslijedom Papa nije upućivao svoje čestitke nego da je to urednik HTV-ova dnevnika iz samo njemu poznatih razloga napravio najobičniju montažu i podvalu koja se nikako ne može nazvati slučajna niti se može bilo čime opravdati.

 

            Ovo je uvreda najprije za samoga Papu da se njegovim riječima na ovakav način manipulira i ujedno obmana i uvreda za sve hrvatske katolike.

Od kada papa upućuje svoje čestitke na hrvatskom jeziku, a počelo je s Papom Ivanom Pavlom II. nikada se nije dogodilo da bi Papa čestitao Božić najprije na srpskom pa tek onda na hrvatskom. Uvijek je bilo obratno.

 

            Na ovu očitu podvalu HTV-a treba odmah, još danas reagirati. Ja sam to već učinio.



            Nazovite ovaj telefonski broj od HTV-a:   01- 634.26.34

            Kad vam se automat javi birajte 3 i na automatu snimite svoj protest. – Sve se to preslušava, to su mi potvrdili danas na HTV-u.

            Bilo bi dobro da sutra tijekom radnog vremena još jednom nazovete, provjerite jesu li primili Vaš intervent  i da uživo prenesete svoj protest zaduženoj osobi.

 

            Ne ćemo dopustiti da nam ova podvala HTV-a pokvari Božićno raspoloženje, ali moramo reagirati, to nam nalaže i istina i savjest!



Srdačan pozdrav

Za Postulaturu bl. Ivana Merza

o. Božidar Nagy, postulator
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #20 : Prosinac 27, 2010, 10:21:43 poslijepodne »
mlačanin, razbijaš glavu i opterečuješ ljude oko sebe, zajedno sa ovim potpisanim postulatorom.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #21 : Prosinac 28, 2010, 11:15:30 poslijepodne »

Alles anderes ist Božić
(nem.: se drugo je Božič)

Opet manipulacije pojedinaca koji misle da im je sve dozvoljeno!
Svi oni koji su gledali na Božić u podne Papin Urbi et Orbi znaju da tim redoslijedom Papa nije upućivao svoje čestitke nego da je to urednik HTV-ova dnevnika iz samo njemu poznatih razloga napravio najobičniju montažu i podvalu koja se nikako ne može nazvati slučajna niti se može bilo čime opravdati.
http://www.forumgorica.com/obitelj-i-drustvo/cestit-bozic/msg26629/#msg26629

Božje kralevstvo SHS - Božji blagoslov i/ili jugoslov

SSH protif HSS-a
Savez sindikatov Hrvatske* vs. Hrvacka selačka stranka

(* engl. syndicate, Sindičić = mafija)

Nastavek:
http://www.forumgorica.com/general-discussion/se-drugo(vi)-je-bozic/msg26689/#msg26689
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #22 : Prosinac 28, 2010, 11:23:33 poslijepodne »
Alles anderes ist Božić
(nem.: se drugo je Božič)

Sretan ti Božić ! kratko, jasno i razgovjetno.

… razbijaš glavu i opterečuješ ljude oko sebe, zajedno sa ovim potpisanim postulatorom.
http://www.forumgorica.com/obitelj-i-drustvo/cestit-bozic/msg26637/#msg26637

Božič vu Pariz(er)u* - koko zle mocco**

Zlobniki bi povedali da je očito kak je drug koko “slučajno” zabludel v opirajne i modererajne teme “Čestit Božić”.
Za krščanske vernike čestit(ajne) Božič(a) nemre se svesti na ponavlajne zlapidarne, amorfne i prigodničarske, zlakonski kurtaste, zlaconica brevitas “Čestit Božić” i šlus.
Nastavek:
http://www.forumgorica.com/general-discussion/se-drugo(vi)-je-bozic/msg26690/#msg26690
« Zadnja izmjena: Prosinac 28, 2010, 11:40:25 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #23 : Prosinac 29, 2010, 08:09:52 poslijepodne »
mlačanin, razbijaš glavu i opterečuješ ljude oko sebe, zajedno sa ovim potpisanim postulatorom.


Je @ koko.vg, dosađujem ljudima,a vidim i tebi. Vidiš i meni dosađuju svaki dan kad mi čestitaju „Sretne blagdane“ ili mi požele „ ugodne blagdane“.
 A ja vidiš nigde na kalendaru nemrem najti te blagdane. Nikak!!
Ali zato vidim , Božić, Štefanje, Januševo ili Jankovo  i k tome se ravnam. Čestitam ljudima Sretan i Blagoslovljen Božić.   Bez srama.
Kakva je to sad moda, koje ni bilo ni vu doba komunizma??
Kak se sad najenput naša dična dalekovidnica i krugovalne postaje , srame izreći Sretan Božić ( čast nekima), kaj imaju cenzuru??
Em smo u Hrvatskoj i 25.12. je sako leto bil, i bude opet Božić!
Ja nis niš jamral dok ste vi rastezali HNs,HSLS,SDP i druge gluposti tu na forumu, lepo sam označil…pročitano i kvit.
Ni se treba jeziti, i srditi, jedino će ni tebe sram, nekaj takvoga prek jezika prevaliti?
Ja sam uz sve ostale ponosan na svoju starinu i naše svetinje, kuliko morem, ni preveć, ni pre malo. A sad je vreme toga, valjda ni i ovde cenzura?
Sejeno ti na koncu, želim čudaj dobra dobra, vu Novom letu i živel ti nama!!!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #24 : Prosinac 29, 2010, 08:24:18 poslijepodne »
Viš mlačanin, ja sam tebi več čestital Božić, a ti si počel sa Bozaničevim litanijama, onda ti to ni bilo dosta, pa si okrenul na Papin redosljed čestitanja Božića. Ka to da je redosljed promjenjen, prije nas i Slovneci i Srbi ? Da nisi malo pretjeral ? Odnosno, kaj je sljedeće ?  Nemoj misliti da ne idem u crkvu, samo poimam vjeru, crkvu, katoličanstvo i kler malo drugačije nego ti.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #25 : Prosinac 29, 2010, 09:03:08 poslijepodne »
Viš mlačanin, ja sam tebi več čestital Božić, a ti si počel sa Bozaničevim litanijama, onda ti to ni bilo dosta, pa si okrenul na Papin redosljed čestitanja Božića. Ka to da je redosljed promjenjen, prije nas i Slovneci i Srbi ? Da nisi malo pretjeral ? Odnosno, kaj je sljedeće ?  Nemoj misliti da ne idem u crkvu, samo poimam vjeru, crkvu, katoličanstvo i kler malo drugačije nego ti.


Tvoju sam čestitku tako i primio, zahvaljujem zaista od srca. ne vidim tu nikakav problem.
Vjera i sve u vezi vjere je samo tvoje osobno,a postaje javno , tek kad se o tome izjašniš. Ja to nisam tražio. I ne želim te nikako, na temelju tvojih stavova koje si sada iznio  kritizirati o  tvojoj vjeri.

Po pitanju vjere te čak nisam ni prozvao i ne namjeravam. Ponavljam tvoj odabir , to treba poštivati.

Samo na malo poseban način komentiram stvari. Tvoji komentari opet otvaraju drugačiji pogled, što je u redu. Nisam ovdje dežurni kritičar i nikakav policajac po pitanju klera ili katoličanstva. Samo slobodno iznosim svoje mišljenje, razmišljana, zapažanja. Ne želim da se po nekim stvarima svašta nabacuje ,a da to ne komentiram , kada osjetim potrebu. To je to. Ili prihvati ili ne moraš, tvoj odabir.
Svjesno pišem o tome, znajući da se mnogi ne slažu sa mnom, u redu i ne očekujem i ne mislim da sam ja za to najpozvaniji i najpametniji.
Svi na kraju ipak nekaj naučimo.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #26 : Prosinac 29, 2010, 11:19:12 poslijepodne »
... fala na odgovoru, gospon z mlake .
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #27 : Prosinac 30, 2010, 09:23:30 prijepodne »
Ja neznam, ovdje ni cestitanje Bozica ne predje bez svadja :) Jesmo mi Turopoljci bas narod da nas treba traziti. Jedni drugima bi oci iskopali, a dizemo u nebesa neke pridoslice bez znanog podrijetla i domovine! Slusamo ih kao da su oni bogom dani i da jedino oni sve i o svemu znaju!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čestit Božić
« Odgovori #28 : Prosinac 30, 2010, 12:02:46 poslijepodne »
od kud si ti ispal ? još samo fali da spomeneš neke stranke i neke ljude koje u ovoj rubrini nitko nije spominjao ... samo dokazuješ da si ti jedan od onih koji stalno kure onako sa strane ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.