Tehnika narodu > Sam svoj majstor

Centralno grijanje

<< < (8/8)

Bilaj:

--- Citat: ivana_vg - Studeni 25, 2010, 04:07:08 poslijepodne ---A  stavljaš antifriz da se ne smrzne?
Što nije alternativa umjesto  antifriza,  termostatski ventili koji se sami uključuju  kada  procjene da je u   prostoriji prehladno,pa  zagriju radijator  bez obzira kaj  je  zatvoren radijator?

--- Kraj citata ---

Al kaj nije termostatski za to da se ne smrzavaju zidovi?

a antifriz je za cijevi da ne puknu ak idu do npr neke druge prostorije ili nekam drugam.

Mlačanin:
@ivana i @bilaj , ne znam dali oboje govorite o istoj stvari.
Rekao sam da imam antifriz u solarnom sistemu, ne u centralnom grijanju.

Termostatski ventil služi da održava zadanu temperaturu radijatora ako postoji uređaj (bojler9koji daje potrebnu temperaturu.

Antifriz u sistemu centralnog grijanja služi da se ne zaledi instalacija i radijatori ako nema zagrijavanja medija- tekučine, vode u sistemu.
Znači, antifirz nam osigurava instalaciju i sistem za vrijeme zime ako se ne želi ložiti, a da se ne prazni sistem.

ivana_vg:

--- Citat: mlačanin - Studeni 25, 2010, 05:50:51 poslijepodne ---@ivana i @bilaj , ne znam dali oboje govorite o istoj stvari.
Rekao sam da imam antifriz u solarnom sistemu, ne u centralnom grijanju.

Termostatski ventil služi da održava zadanu temperaturu radijatora ako postoji uređaj (bojler9koji daje potrebnu temperaturu.

Antifriz u sistemu centralnog grijanja služi da se ne zaledi instalacija i radijatori ako nema zagrijavanja medija- tekučine, vode u sistemu.
Znači, antifirz nam osigurava instalaciju i sistem za vrijeme zime ako se ne želi ložiti, a da se ne prazni sistem.

--- Kraj citata ---
ja mislim na radijatore    koje  zagrijava plinski bojler.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju