Tehnika narodu > Sam svoj majstor

Problem s centralnim grijanjem

<< < (2/2)

Mlačanin:

@ delta force, evo malo zanimacije.

4.7.1 Smetnje uslijed nedostatka vode
Uređaj se prebacuje na smetnju ako je tlak vode u
sustavu grijanja prenizak. Ova smetnja će se prikazati
kroz kodove grešaka „F.22” (suhi požar) odn. „F.23” ili
„F.24”.
Uređaj se smije opet pustiti u rad tek ako se sustav
grijanja dostatno napuni vodom (vidi odlomak 4.7.4).

http://www.vaillant.hr/Krajnji_korisnici/Proizvodi/Upute_prospekti_izjave_o_sukladnosti/Upute_za_rukovanje/

Ovdje odaberi kaj ti treba, koji aparat po tipu ,itd. Pročitaj imaš toga dosta za vidjeti.

Očito imaš stalno premali pritisak u mreži.
Ako imaš grijanje i na katu, (mislim da imaš ) slobodno povečaj pritisak u mreži malo preko 2 bara. Samo ipak stavi neku posudu za svaki slučaj ispod regulacionog ventila, ako ispusti vodu iz sistema da ne polije sve po podu.

cobra:
Nije tema no molim savjet od Mlačanina kako da preuredim klimatizer za pripremu hladne vode za hlađenje medija u rezervoaru od 700 lit, kojem bi trebalo spustiti temperaturu za 10 - 12°C i održavat je na određenom stupnju.
Da li je jednostavnije za primarni dio izmjenjivača preurediti klimatizer ili možda sistem za hlađenje od nekog frižidera?

Mlačanin:

--- Citat: cobra - Siječanj 30, 2011, 06:29:47 poslijepodne ---Nije tema no molim savjet od Mlačanina kako da preuredim klimatizer za pripremu hladne vode za hlađenje medija u rezervoaru od 700 lit, kojem bi trebalo spustiti temperaturu za 10 - 12°C i održavat je na određenom stupnju.
Da li je jednostavnije za primarni dio izmjenjivača preurediti klimatizer ili možda sistem za hlađenje od nekog frižidera?

--- Kraj citata ---

Pošalji ako možeš malo više podataka. pokušat ču ti sutra dati odgovore.

cobra:
Evo ovako. Temperaturu medija u rezervoaru R1 od 700 lit.trebalo bi održavati na 15-18°C. Ona inače ima trend rasta pa medij treba hladiti. Izmjenjivač bi bio rezervoar R2 sa vodom hlađenom na recimo konstantnih cca 5°C, koji bi imao cirkulacionu pumpu upravljanu temp.senzorima koja bi preko spirale uronjene u medij u R1 održavala zadanu temperaturu.
Ono što me zanima je kako da riješim primarni dio izmjenjivača odnosno hlađenje vode u R2 koristeći pritom sve elemente unutarnje i vanjske jedinice klimatizera ili možda frižidera.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju