Autor Tema: Poticaji i prosvjedi  (Posjeta: 3208 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Poticaji i prosvjedi
« : Ožujak 04, 2010, 02:52:29 poslijepodne »

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Poticaji i prosvjedi
« Odgovori #1 : Ožujak 04, 2010, 05:01:20 poslijepodne »
nego šta ,nego vidjeli,trebamo ić tamo u onaj šator i dati im potporu.Ima hssovaca koji postaju bivši i spremaju se bez traktora u prosvjed da im daju podršku.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Poticaji i prosvjedi
« Odgovori #2 : Ožujak 04, 2010, 05:19:24 poslijepodne »
nego šta ,nego vidjeli,trebamo ić tamo u onaj šator i dati im potporu.Ima hssovaca koji postaju bivši i spremaju se bez traktora u prosvjed da im daju podršku.

Mojca - gdje je šator?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Poticaji i prosvjedi
« Odgovori #3 : Ožujak 04, 2010, 07:30:03 poslijepodne »
Desno uz cestu kad se krene prema Zagrebu, poslije zadnjeg semafora, uz parkirane traktore.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Poticaji i prosvjedi
« Odgovori #4 : Ožujak 05, 2010, 11:49:16 prijepodne »
Desno uz cestu kad se krene prema Zagrebu, poslije zadnjeg semafora, uz parkirane traktore.

Nakon semafora kod skretanja za aerodrom?

Bilaj

  • Gost
Odg: Poticaji i prosvjedi
« Odgovori #5 : Ožujak 05, 2010, 12:46:26 poslijepodne »
Aha.
Ja sam išao danas do plesa preko svih jama do ceste aerodrom - gorica/zagreb i tamo se uključio. Meni s te strane nije bila gužva ali tko zna kako je bilo ovima koji su išli kroz goricu prema zagrebu.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Poticaji i prosvjedi
« Odgovori #6 : Ožujak 06, 2010, 07:16:41 poslijepodne »
…….. jučer sam bio kod naših seljaka na Velikogoričkoj cesti, dao im podršku, usput donio hrane i pića za okrijepu....možeš li se ti pohvaliti tako nečim???...teško bohami....mož mislit....

I ja sam bila, doduše nisam došla s darovima nego praznih ruku, jer sam se prvo htjela informirati kaj im treba. Zaključila sam – baš ništa, popričala kratko i otišla. (usput sam si zablatila čizme).

Ta potpora bi bila potpora kad bi ti seljaci bili predvodnici svih nas (poljoprivrednika, ribara, nezaposlenih, onih koji rade a ne dobivaju plaću, umirovljenika, i svih nas koji jedva spajamo kraj s krajem)  i kad bi se išlo do kraja.

Ovako, iz onoga kaj sam vidjela oni čekaju instrukcije i služe kao paravan, a ne kao razljućeni, omalovažavani ili ne daj bože degradirani ljudi. Govorim o onima koje sam ja vidjela.

Kad krenu prema Banskim dvorima reći kapitalcu da im odmah isplati novac, a ostalima da se pripreme za Remetinec i kad odluče među svojim redovima prokazati lažove i prevarante koji su dobili zemlju (neki čak i onu koju treba razminirati – veću glupost nisam čula), dobili poticaje (i za 100 godina unaprijed jer da su ostali voćnjaci bilo bi jabuka i jabuka, možda i malina), a kod nekih je poklonjena zemlja zarasla u šipražju i trnju (poznato?), tada  budem išla trčećim koracima u tenisicama pored traktora sve do vrha Gradeca.


..1947 OZNA I DOZNA seljacima su na silu kupili pšenicu sa tavana a do danas su toliko evoluirali i sofisticirali svoje vještine uvjeravanja da im seljaci sami dovezu pšenicu... 

Da, evoluirali su, oni su brinuli za svoje guzice, a ovi danas su zbrinuli i sebe i još 3 generacije ispred. Jedva čekam dan kad će „biti kamenovani“, ali ne u vidu da se povuku i daju ostvke, nego da ih se procesuira, dokaže istina i kazni, a oni, njihove žene, djeca, muževi, roditelji, bake, stričevi – da vrate sve što su stekli od kad su osuđeni stupili u članstvo ZNA SE kojih kradljivaca.

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: Poticaji i prosvjedi
« Odgovori #7 : Ožujak 09, 2010, 05:00:05 poslijepodne »
pa ja na to bas tak ne gledam.

prvo, da su blokirali ceste, ja bi se isla svadjati s njima. jer, ako si necime nezadovoljan, ne mozes se u zivotu postaviti sa - ja sam nezadovoljan pa idem i drugima zagorcavati zivot. dakle, blokiranjem cesta oni meni zabranjuju ili me u ometaju u odlasku na posao i u radu. blokada cesta bila bi njihova blokada moga rada. to nikako nije nacin. inace, u suprotnom, jednog dana kada cu ja strajkati, mogla bi sjest nasred njihove oranice i nedozvoljavat im da oru zemlju. toliko o blokadi cesta (koja se nije dogodila na svu srecu).

drugo, pitanje poljoprivrede je puno kompleksnije nego sto ga oni postavljaju. i ovi i oni. uzrok problema nije samo u vladi i politici nego je i u samim poljoprivrednicima. oni ne mogu ocekivati da zive samo od poticaja i drzave baveci se poljoprivredom kao sto se bavilo prije 50 godina. to nede. s druge strane, nasa drzava ima prelosu poljoprivrednu politiku, stoga, kao sto je to cesto slucaj u zivotu, istina je negdje na sredini, ni jedni nit drugi nisu potpuno u pravu, ili, svatko je djelomicno u pravu...
« Zadnja izmjena: Ožujak 09, 2010, 05:04:22 poslijepodne repo »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Poticaji i prosvjedi
« Odgovori #8 : Ožujak 09, 2010, 06:04:24 poslijepodne »
to nikako nije nacin.

Je - ukoliko želiš na silu mobilizirati ljude da isti rade za tvoju stvar, tj. da i oni postanu nezadovoljni i tako pritisak na Vladu bude veći.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”