Svakidašnje teme > Kultura i umjetnost

Idioti budućnosti, igrani film, znanstveno-fantastična komedija (12)

(1/1)

Stjepan:
Idioti budućnosti, igrani film, znanstveno-fantastična komedija (12)
RTL, ponedjeljak 01:05

Noćas je na programu repriza igranog filma Idioti budućnosti. Ja sam jučer slučajno počeo gledati taj film i prijatno me iznenadio. Ovaj film je puno bliže onome što bi budućnost mogla biti nego što je to bio Arthur C. Clarke. :-)

Od Mikea Judgea, jednog od kreativnih umova koji stoje iza Beavisa i Butt-Heada, King of the Hill i Kako dati nogu dolazi nam urnebesna SF komedija zbog koje ćete dvaput razmisliti o budućnosti čovječanstva.
Upoznajte Joea Bowersa (Luke Wilson). Nije najbistriji momak na planetu. No, kad vladin eksperiment s hibernacijom pođe po zlu, Bowers se probudi u 2505. godini i otkrije da je društvo toliko oglupjelo od komercijalizma i bezumnih TV-programa da je on odjednom najpametniji čovjek na Zemlji. Sad je na našem prosječnom Joeu da vrati evoluciju ljudske vrste na pravi put! Prepun britkog sarkazma i urnebesnih situacija, IDIOTI BUDUĆNOSTI nasmijat će vas do suza, bez obzira na to jeste li apsolutni genijalac ili totalni idiot!
http://tv.mediaking.hr/show/617591/idiocracy

Bilaj:
Je dobar je to film kao ideja za zamisliti se...

Ali ono kaj je drugačije jest ovako: one jedinke koje su bile uspiješnije su se više razmnožavale.
Ali sa početkom 21 stoljeća, društveno uređenje je stvorilo to da neuspiješne jedinke imaju sustav socijalne pomoći te često puno više djece nego "pametne" jedinke. S druge strane pametne jedinke često imaju manje potomstvo.

Stoga se manje pametne ili inteligentne jedinke brže razmnožavaju te uskoro cijeli svijet postane gluplji i glupnji.
+ na sve to što komercijalni mediji uništavaju svako znanje pa se karikira današnje društvo. Npr u filmu je najbolji film godine bio film guzice koja prdi.

GrayWolf:
Gledao prije nekog vremena. Već sad u društvu možemo vidjeti početke ovoga. Daj mi napravi samo da nemoram misliti...

Navigacija

[0] Lista Poruka

Idi na punu verziju