Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 294209 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #450 : Siječanj 22, 2013, 03:16:47 poslijepodne »
Citat:
Jaguar
Ne znam o kakvim skupinama, družinama, čoporima govoriš,

He...nagla amnezija..naravno..ti nisi odavde kad treba konkretno odgovoriti..nisam niti slutio da ćeš nekaj pametno odgovoriti...

Citat:
Jaguar
Nisam ništa zlonamjerno prebacio na Crkvu nego sam naveo samo jedan primjer gdje bi se Crkva mogla založiti po uzoru na zdravstveni odgoj,

Ček malo, znači po tebi se slobodno crkva mješa u zakonodavnu vlast kad je u pitanju povrat zz a kad je u pitanju zdrvstveni odgoj onda NE...zgodno...pa kaj ne vidiš da sam sebi skačeš u usta i želudac...daj se skoncentriraj prije nego lebneš ovakvu glupost...srećom dolaze lokalni izbori pa ćemo priupitati one koji su obećavali povrat u koliko dođu na vlast zašto to ne čine...ti jako dobro znaš o čemu govorim i na koga se ovo odnosi...vi se zalažete za povrat kad ste u oporbi...he...kad ste u poziciji prebacujete taj problem na crkvu...crkva je svoje većinom vratila isto onako kako se bogati uvjek za sebe pobrinu...dosta demagogije rista skini masku više....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #451 : Siječanj 22, 2013, 06:02:34 poslijepodne »
Novi oblik kolonizacije Afrike - bogate strane Vlade kupuju prirodne resurse siromašnih afričkih država
 Tina Joemat-Petterson, ministrica poljoprivrede, šumarstva i ribarstva iz Južne Afrike, na konferenciji UN-a o klimatskim promjenama u Durbanu, upozorila je da se Afrika susreće s novim oblikom kolonizacije.
 "Novi oblik kolonizacije se događa u Africi, iako mnogi ne vole da se to tako nazove," rekla je Petterson, i dobila veliki pljesak delegata.
U intervjuu za AFP, Joemat-Pettersson je navela primjer države Južnog Sudana, gdje je : "blizu 40% zemljišta već prodano strancima".
"Oni dolaze sa svojim radnicima, dovode vlastitu opremu, svoje sjemenje i iskoriste tlo zemlje domaćina, a zatim odlaze. Ostavljaju vrlo malo iza sebe ili mogu ostaviti potpuno osiromašeno zemljište."
 Dodala je: "Ljudi će učiniti sve da se riješe siromaštva i ono što se događa na kontinentu je da strancima prodaju prvoklasna poljoprivredna zemljišta, prvoklasne šume, da bi se oslobodili siromaštva."
...Kina, ali i Indija, Južna Koreja, naftom bogate zemlje Zaljeva i zapadne tvrtke uključene su u tu praksu i žele na taj način osigurati izvore hrane i biogoriva, ali i da iskoriste povoljnu investicijsku klimu u Africi, navodi se u priopćenju.
Metode različite, cil isti.

Otpor stoko!
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #452 : Siječanj 23, 2013, 10:05:20 prijepodne »
22.01.2013.
 Raspismenjavanje
Nepravda i na ćirilici isto znači
 Piše: Ljiljana Jokić Kaspar
...Ćiriličnim nazivima autobuskih linija rešili smo goleme probleme, a posebno problem u višku plodnih oranica. Šteta da tu zemlju obrađuju naši seljaci i plaćaju za to 500-650 evra po hektaru, kad mogu da je obrađuju stranci za 250 evra, narednih 30 godina. Džabe što udruženja poput Banatskih paora i drugih poljoprivrednika vide u ovakvim ugovorima ordinarnu pljačku i rasprodaju državne zemlje, ništa im ne vredi i ništa im neće pomoći. Ponajmanje žalbe premijeru Dačiću i Sv. Petru. Kada Dinkić smisli i odluči, vlada sprovodi. Oranice su skoro sve već rasprodate domaćim lopinama u bescenje.
 Eto, poklonili smo i NIS, a sada plaćamo najskuplji, ruski gas u regionu. Tako piše u našim novinama. Onomad, nema ni dva meseca kako je grejanje u Novom Sadu poskupelo na preko sto dinara po kvadratnom metru, kada nam najavljuju od prvog februara novo poskupljenje. Što da ne, u Novom Sadu se može uzimati sve dok ima, a evo već dvadeset godina nikako da se potroši. Čitam da Beograd u ovoj turi od prodaje poljoprivrednih gazdinstava arapskim šeicima zadražava 28 miliona evra, a ostatak Srbije dobija 50. Nema pomena Vojvodine. Pa šta će nama novci? Pare kvare,...
http://haler.blogger.ba/arhiva/2012/author/paulina-janusz
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #453 : Siječanj 23, 2013, 11:02:48 prijepodne »
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/76271-vlada-odredila-cijenu-hrvatske-daj-150-milijuna-kuna-uzmi-i-nosi-sta-zelis.html


Vlada odredila cijenu Hrvatske: Daj 150 milijuna kuna, uzmi i nosi što želiš

Zakonom o strateškim investicijama Vlada će moći jednostrano ukinuti šumama, pomorskom dobru, poljoprivrednom zemljištu, rudnim ili vodnim bogatstvima status javnog dobra a u vlasničke knjige će nakon prodaje ili dodjele koncesije biti upisan svaki investitor koji na račun Republike Hrvatske uplati određeni iznos novca koji ne smije biti manji od 150 milijuna kuna.



Samo sedam dana trajat će rasprava oko Zakona o strateškim investicijskim projektima koji Vladi omogućuje ukidanje statusa 'javnog dobra' kada je riječ o situaciji koja ide u korist investicijskog projekta koji bude proglašen - strateškim.

Pema predloženom zakonu, Vlada će moći svojom odlukom jednostrano ukinuti šumama, pomorskom dobru, poljoprivrednom zemljištu, rudnim ili vodnim bogatstvima status javnog dobra, a u vlasničke knjige će nakon prodaje ili dodjele koncesije biti upisan svaki investitor koji na račun Republike Hrvatske uplati određeni iznos novca koji ne smije biti manji od 150 milijuna kuna.

U provođenju 'strateških' projekata RH neće se primjenjivati ni svi ostali zakoni koji reguliraju neko područje, studije utjecaja na okoliš ili bilo što slično.

Za takve će projekte važiti jedino predloženi Zakon po kojem glavnu regulatornu ulogu ima Vlada RH, odnosno pojedino resorno ministarstvo i povjerenstvo imenovano od strane te iste Vlade.

Legalna rasprodaja Hrvatske

Drugim riječima, Zakonom se otvara mogućnost legalne rasprodaje Hrvatske, i to svakome tko u korist kronično ispražnjenog državnog proračuna (koji je takav upravo zbog kriminalnih aktivnosti RH političara) iskešira najmanje 150 milijuna kuna, odnosno 20 milijuna eura.

- Cijena, prava sitnica - rekao bi lik iz popularnog stripa Alan Ford.

S njim će se zacijelo složiti svi oni i ne naročito bogati stranci koji bace oko na neke od prirodnih ljepota RH.

Što znači dva milijuna eura nekome poput primjerice Georga Sorosa koji je prema Forbesu 'težak' oko 14 milijardi eura? Koliko će on Hrvatske moći kupiti nakon što Vlada usvoji ovaj Zakon? Koliko šuma, rijeka ili otoka?

'Pišljiva' 150 milijuna kuna ne znači apsolutno ništa iole bogatijem strancu koji će sinu za rođendan poželjeti pokloniti primjerice dio Krke ili Vranskog jezera.

Stoga u Zelenoj listi s punim pravom upozoravaju da je predloženi zakon samo još jedan dokaz da trenutna politička elita kojoj je vlast pala u krilo nema pojma što s njom zapravo učiniti. Jedino što znaju je da vlast trebaju što duže zadržati, i to pod svaku cijenu.
Pokrenuto potpisivanje peticije protiv rasprodaje imovine, prostora i prirodnih resursa RH
- Njihovo objašnjenje je da su to strateške investicije, naše objašnjenje je da je to konačna rasprodaja Hrvatske, Zamazali su nam oči manje bitnim stvarima poput zdravstvenog odgoja, da bi mogli u miru za 7 dana, donijeti tzv. Zakon o strateškim investicijama. Što ćemo ostaviti našoj djeci, kakva je njihova budućnost? Država pod stranom koncesijom. Hrvatski narode probudi se, recimo NE rasprodaji naše djedovine. Gdje nam je nestao Ustavom zajamčeni suverenitet?' - stoji u objašnjenju peticije, koju je potpisalo više od 2000 ljudi. Ako je želite potpisati i vi, možete to učiniti OVDJE.



Poštenije ne može biti! :P
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #454 : Siječanj 23, 2013, 12:10:59 poslijepodne »
Citat:
kuntakinte
Ćiriličnim nazivima autobuskih linija rešili smo goleme probleme,

Matić, Sabo i ostali junaci našeg vremena. Njihovo junaštvo nam donosi ćirilicu u kuće...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #455 : Siječanj 23, 2013, 05:04:32 poslijepodne »
Citat:
kuntakinte
Ćiriličnim nazivima autobuskih linija rešili smo goleme probleme,

Matić, Sabo i ostali junaci našeg vremena. Njihovo junaštvo nam donosi ćirilicu u kuće...

koji ti je vrag ?   kaj god da se napiše vezano uz hrvatsku vladu, ti o čirilici i srbima. Fakat si već dosadan.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #456 : Siječanj 23, 2013, 05:09:31 poslijepodne »
'Pišljiva' 150 milijuna kuna ne znači apsolutno ništa iole bogatijem strancu koji će sinu za rođendan poželjeti pokloniti primjerice dio Krke ili Vranskog jezera.

... naravno vi se slažete s ovim što je Grund napisao.   

Isto tako, njegov članak koji je senzacionalistički najavio da vlada ukida poticaje na stambenu štednju. Mogli ste pročitati i čuti da poticaji nisu ukinuti već smanjeni, kao prva, a kao drugo, ja bih isto postupio da sam na Milanovićevom mjestu. (Sam naziv govori - POTICAJI ZA STAMBENU ŠTEDNJU)

Samo čekam da kakav idiot napiše da se prodaje Jelačić plac i masa vas će popušiti foru (mada nije 01.04.) Znam neke koji bi bili spremni i na demonstracije jer su u birtiji čuli da se nekaj događa. 

Zbilja sam mislil da ste barem par štengi više, razočaral sam se.
« Zadnja izmjena: Siječanj 23, 2013, 05:12:26 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #457 : Siječanj 24, 2013, 12:09:12 prijepodne »
Davorko Kefurt posted to Vlada RH
Prije 2 minuta
 
 Poštovani g Premijeru !
Čudi me vaše neznanje u rješavanju problema ćilirice ?
Mogli ste za savjet upitati starije kolege sa više iskustva.
Ukratko:
Osnujete parlamentarnu komisiju iz redova vladajućih i oporbe plus 1 predstavnik Srba i date im da se dogovore. Odluka mora biti jednoglasna.
 Riješili ste se nepotrebnih pitanja za 3 godine a nakon toga ionake nećete biti na vlasti pa neka se tim pitanjem bavi onaj tko osvoji vlast.
 Sa poštovanjem !
http://www.sisak.info/forum/showthread.php?15293-Premijer-pojma-nema-E-sad-zna-!-Sve-po-Zakonu-!

Poverenstvo! ;)

Hrvatska nije tajkunizirana, većinu drže strani kapital i država
 Vodećih 85 tvrtki ima prihod od 228,7 milijardi kuna, a čak 50,1 posto ostvaruju tvrtke u stranom vlasništvu.
...Ključno je pitanje otvaraju li strani investitori radna mjesta i pokreću li greenfield ulaganja. Tijekom posljednjih 20 godina u 80 posto slučajeva radilo se o preuzimanju kapitala ili kupnji tržišta za potrebe stranih proizvoda", smatra Mladen Vedriš
...Ekonomist Ljubo Jurčić podatke komentira gotovo katastrofično. "Analiza pokazuje da nismo sposobni upravljati vlastitom ekonomijom",
...Na listi je posebno zanimljiva situacija među prvih deset. Šest je kompanija i banaka u rukama stranih investitora (Ina, Hrvatski telekom, Prirodni plin, Zagrebačka banka, OMV Hrvatska, PBZ i Erste banka). Tri su tvrtke državne (HEP i dvije njegove firme) i samo jedna kompanija - Konzum, u vlasništvu domaćeg poduzetnika.
...Usporedbe radi, na listi deset najvećih kompanija u Sloveniji (ako izuzmemo banke od kojih su tri najveće državne) osam je tvrtki u domaćem ili državnom vlasništvu, a samo su dvije strane kompanije: Revoz i OMV.
http://www.poslovni.hr/hrvatska/hrvatska-nije-tajkunizirana-vecinu-drze-strani-kapital-i-drzava-228016
wwwg tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #458 : Siječanj 24, 2013, 09:02:44 prijepodne »
Cameron je označio početak kraja Europske unije, što će sada hrvatski politički vazali?

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/76497-cameron-je-oznacio-pocetak-kraja-europske-unije-sto-ce-sada-hrvatski-politicki-vazali.html

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #459 : Siječanj 24, 2013, 09:50:38 prijepodne »
Kud svi Turci tud i čoravi Mujo...
wwwg tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #460 : Siječanj 24, 2013, 01:18:17 poslijepodne »
Milanović: Dajte mi argument, zašto bismo rasprodavali Hrvatsku?

http://dalje.com/hr-hrvatska/milanovic--dajte-mi-argument-zasto-bismo-rasprodavali-hrvatsku/455981

Milanoviću bi trebalo postaviti protupitanje kad je tak pametan: neka da argument zašto ne vrati otetu imovinu ZZ?????????

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #461 : Siječanj 24, 2013, 02:11:07 poslijepodne »



Vlast potpaljuje bure baruta vjerske nesnošljvosti

Bahate političke elite ne trebaju nikakve sugovornike u društvu. U političkoj oporbi ne mogu ih pronaći jer su na vlast došli zahvaljujući isključivo lopovskoj naravi prijašnjih vlastodržaca

autor: Darko Pavičić
24.01.2013.

Nema dileme da se ova vlast odlučila poigrati s najzapaljivijim buretom baruta otkad je svijeta i vijeka jer je zaigrala na kartu svjetonazorske i religijske, odnosno vjerske nesnošljivosti.[/size]
Gospodarska katastrofa, socijalni problemi, demografski debakl i politička redikuloznost ništa nisu naspram toga ako bukne svjetonazorski rat između vjerujuće i nevjerujuće Hrvatske.

To više nije samo ni “kršćanofobija”, odnosno sustavni pritisak na kršćane i njihove vrijednosti te njihovu marginalizaciju u društvu.
Riječ je o eklatantnom primjeru mržnje prema svemu što dolazi iz vjerskih zajednica i religijskog okruženja, a što se u koncentričnim krugovima širi nevjerojatnom brzinom s vrha vlasti, preko kulturnih institucija do nekih medija, koji bi trebali zadati završni udarac u tom antireligijskom “tsunami valu”.

Ako je poslije Drugoga svjetskoga rata takav sraz na ovim područjima bio neminovan zbog pobjede ateizma, najveće je pitanje što se to danas događa da je takav obračun potreban?
Hrvatska je ušla u drugo desetljeće svoje samostalnosti i demokracije, približila se europskim integracijama, gleda i dalje u svijet velikim očima željnim zapadnjačke demokracije, a pritom se spustila na najniže grane međusobnog razračunavanja po svjetonazorskoj osnovi.
Pritom to ne čine tzv. obični ljudi, sav taj puk koji samo živi svoj život iz dana u dan, nego su se najvećom strasti ostrastile političke i njima prispodobive elite na vlasti, koje ne vode samo državnu i gospodarsku politiku zemlje, nego su i te kako odgovorne za krojenje njezina demokratskog habitusa, a koji prije svega mora počivati na suživotu i međusobnom poštovanju. Svjetonazorskom poštovanju!
S vrha vlasti danas se poručuje da toga suživota nema i da ga uskoro na vidiku neće biti.
Sve što dolazi iz vjerskih zajednica (primjerice, sad aktualne replike na zdravstveni odgoj, rasprodaju javnih dobara, itd.) ne dočekuje se samo s odbijanjem, nego i s dodatnom dozom ironije i sprdnje, kao da prijedloge vladi upućuju vrtićka djeca, a ne biskupi i kardinali, vodeći teolozi i svećenici.

Ukratko, katastrofa!Političke elite toliko su razbahatile da više ne trebaju nikakve sugovornike u društvu.
Jasno je da ih u političkoj oporbi ne mogu pronaći jer su na vlast došli zahvaljujući isključivo lopovskoj naravi prijašnjih vlastodržaca, koji su opljačkali sve što se opljačkati dalo.
Ali je posve neshvatljivo da vladajuće elite ne vide kako u društvu postoji i nešto drugo od dualizma “vlast-oporba”, npr. vjerske zajednice, koje su o nekim pitanjima i te kako zainteresirane i sposobne razgovarati.

Premijer i njegova družina, odbijajući taj vapeći civilizacijski razgovor u ovom trenutku, na sebe preuzimaju veliki teret svega što se može događati u budućnosti, a što (barem zasad) nimalo ne sluti na dobro.
Katolička crkva u Hrvatskoj i ostale vjerske zajednice zajedno s njom baštinici su golemog moralnog, nacionalnog, društvenog pa i političkog dobra.
Odbijajući suradnju s njima, demokratsko društvo dovodi se u opasnost isključivanja kako toga baštinjenog dobra, tako i velikog dijela svoga živoga tkiva, odnosno svojih građana.

Takav si luksuz ne mogu dopustiti najmoćnija i najrazvijenija društva na svijetu, a kamoli mala i puzeća, do temelja opljačkana i ponižena draga nam Hrvatska.


http://www.vecernji.hr/kolumne/vlast-potpaljuje-bure-baruta-vjerske-nesnosljvosti-kolumna-501335



Sluga uvijek mora slušati gospodara.
Mrvice sa stola nek su mu plaća, ali ne može drugačije, ako je sluga?
« Zadnja izmjena: Siječanj 24, 2013, 02:14:34 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Master

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #462 : Siječanj 24, 2013, 02:38:03 poslijepodne »
'Pišljiva' 150 milijuna kuna ne znači apsolutno ništa iole bogatijem strancu koji će sinu za rođendan poželjeti pokloniti primjerice dio Krke ili Vranskog jezera.

... naravno vi se slažete s ovim što je Grund napisao.   

Isto tako, njegov članak koji je senzacionalistički najavio da vlada ukida poticaje na stambenu štednju. Mogli ste pročitati i čuti da poticaji nisu ukinuti već smanjeni, kao prva, a kao drugo, ja bih isto postupio da sam na Milanovićevom mjestu. (Sam naziv govori - POTICAJI ZA STAMBENU ŠTEDNJU)

Samo čekam da kakav idiot napiše da se prodaje Jelačić plac i masa vas će popušiti foru (mada nije 01.04.) Znam neke koji bi bili spremni i na demonstracije jer su u birtiji čuli da se nekaj događa. 

Zbilja sam mislil da ste barem par štengi više, razočaral sam se.
Vidim,tvoja misija se nastavlja.

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #463 : Siječanj 24, 2013, 03:28:37 poslijepodne »



Vlast potpaljuje bure baruta vjerske nesnošljvosti



Zašto imam dojam kako i Vi sudjelujete u tome, stalnim forsiranjem isforsiranih tekstova, na tu temu,
Slušao sam jučer u Saboru Đakića, pa to je zaista prestrašno što on radi.

Kad god zatreba lopovi zaigraju na kartu domoljublja, nacionalnih i vjerskih podjela.

gospon Mlačanin, oprostite ne doprinosite ni Vi ničemu drugom ovdje na forumu, unošenjem i forsiranjem ovakvih tekstova koji unose nepotreban nemir i razdor, koji su pisani samo iz određenih ciljeva i razloga.

Ukoliko se zalažete za vrijednosti s kojima se pokušavate predstaviti, duboko se zamislite nad onim što stalno forsirate ovdje po forumu.

I u tom smislu je Milanović savršeno odgovorio Đakiću.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #464 : Siječanj 24, 2013, 04:30:41 poslijepodne »



Vlast potpaljuje bure baruta vjerske nesnošljvosti



Ukoliko se zalažete za vrijednosti s kojima se pokušavate predstaviti, duboko se zamislite nad onim što stalno forsirate ovdje po forumu.

I u tom smislu je Milanović savršeno odgovorio Đakiću.

Uz dužno poštivanje vaših stavova, nisam uvjeren u tu istinu koju iznosi premijer i njegovi poslušnici.

Na žalost, ne mogu to nikako promijeniti na demokratski način, osim kritikama, znajući da je to Sizifovski posao.

Ali nikako ne mogu poreči da se ista stvar, stalno dirigirano ne događa u svim medijima. I njima bi stoga (vi) trebali uputiti istu kritiku.

Ipak je to napad na katoličku crkvu i na katolike, koliko god sve izgleda ili se želi prikazati drugačije.

Za primjer treba pogledati današnju štampu. Uz dužno poštovanje prema svim  dužnosnicima vlasti i na svu moguću toleranciju na njihovu bahatost, ne mogu razumjeti napad na našu inteligenciju. Na kraju ti biskupi predstavljaju na neki način našu zemlju. Htjelo se to priznati ili ne, ali tako se na to gleda.

Ali sada se organizirano napadaju, pa zar se time ne vrijeđa vlastiti narod? Umjesto svega treba započeti razgovor, a ne svađu.
 
Nemamo druge zemlje osim ove i ona vrijedi svake sekunde truda svih, da se odgovorno ponašaju.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....