Svakidašnje teme > Odgoj i obrazovanje

Upisi u vrtiće

<< < (6/6)

Rosalie:
Sto se tice teme o dugogodisnjem radu odgojitelja i njihovom razdvajanju i o tome imam svoje misljenje.Odgojiteljica sam po struci i podrzavam tezu kako nije dobro dugo raditi u istom paru.Bez obzira na medjusobnu komunikaciju i dobre odnose koji doista idu u korist djece,postoji i druga strana,a to je promjena koja je uvijek dobrodosla,promjena koja donosi nove ideje,nova promisljanja u odg.obraz.radu koji je "zivi organizam"i kao takav podlozan stalnim promjenama.Promjene u "parovima"odgojiteljica su uobicajene i od vrtica do vrtica se razlikuju,ali u svim vrticima se dogadjaju,i zakonsko su pravo ravnatelja!!!.Svidjelo se to nama ili ne.Moja djeca su isla u vrtic "Utrina"u Zagrebu gdje se odgojiteljice razdvajaju nakon sto izvedu jednu generaciju djece.U vrticu Velika Gorica to je takodje uobicajena praksa.Odgojiteljice mjenjaju i objekte i to je sve normalno.Zar to nije slucaj i u drugim profesijama?Moj suprug radi u jednoj velikoj tvrtci koja ima svoje poslovnice u drugim gradovima Hrvatske u koje zaposlenici odlaze raditi.U Cicibanu je to ocito problem,ali ne znam za sto?.Slazem se da nije dobro ako je razdvajanje posljedica sukoba sa Ravnateljicom.Ipak ni u ludilu ne bih voljela raditi s jednom osobom 25.god,ma kakva ona bila i koje kvalitete imala.To je moje misljenje i ne iskljucuje pravo kolegica koje zele do mirovine ostati zajedno.

kuntakinte:
Ervin Kolarec, zamjenik gradonačelnika:
„Hvala gospođi vijećnici na pitanju. Poznato je da program predškolskog odgoja i naobrazbe ostvaruje 2300 djece na našem području. Sukladno planu Mreže dječjih vrtića u prošlosti smo, prije nekoliko mjeseci, osnovali dva nova dječja vrtića, sada imamo četiri nova vrtića koja su raspoređena na 19 lokacija i po prvi puta ove godine organizirali smo, kako bi se izbjeglo ponavljanje istih zahtjeva u različitim vrtićima, ove godine upis je bio centraliziran u Gradskoj upravi, on je trajao od 02. do 13. Svibnja, praktički cijele dane kako bi roditeljima mogli omogućiti da prikupe svu potrebnu dokumentaciju i da upišu svoju djecu. Prijavilo se 675 djece za 350 raspoloživih mjesta. Dakle, vidljivo je da je ove godine bez mjesta u vrtiću ostalo 325 djece. Usporediti ću vam kada smo imali upis po starom modelu 2010. godine bilo je ukupno zaprimljeno 975 zahtjeva, a bilo je 301 mjesto slobodno. Tada smo imali evidenciju da je bez vrtića u 2010. godini ostalo 674 djece. Evo i ovdje je vidljivo da su tu bili dupli upisi i sada to možemo kvalitetno i kontrolirati i smatram da nam ovo definitivno daje mogućnost da krenemo i da najozbiljnije kako već duže vrijeme razmišljamo u izgradnju novog vrtića kako bi zaista sve potrebe roditelja mogli zadovoljiti kroz skorije vrijeme. Ono što svakako želim istaknuti, unatoč teškoj gospodarskoj situaciji, i u ovoj predškolskoj godini roditeljska uplata će ostati ista, ona iznosi 550 kuna i kažem najbitnije je da ozbiljno razmišljamo kada budemo slagali proračun za 2012. godinu, projektnu dokumentaciju ćemo izraditi najvjerojatnije do kraja ove godine i najdalje smo odmakli po pitanju novog vrtića u Velikoj Mlaki. Tu treba vidjeti da li možemo to kao što je prije nekoliko godina i sporazum bio potpisan, realizirati to obzirom da tamo gravitira i Veliko Polje pa da zajedno financiramo sa Gradom Zagrebom. Ako ne, mi definitivno moramo razmišljati o našim sugrađanima, da to napravimo sami. I ako može još samo jedna rečenica, u tijeku je ljetna organizacija rada u dječjim vrtićima, stoga se ovo vrijeme koristi za uređenje objekata. Istaknut ću dvije bitne promijene, a to je da se radi stolarija i dio krovišta u Tomaševičevoj, DV Žirek, a uređenje podova i terase u Pucekovićevoj, to je DV Velika Gorica, te manji radovi u svim ostalim objektima.“
http://www.gorica.hr/2011/10/aktualni-sat-18-sjednice-gradskog-vijeca/

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju