Autor Tema: KUKURIKU - stižu pevci  (Posjeta: 83877 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #135 : Studeni 02, 2011, 08:28:00 prijepodne »
I dalje tvrdim da je to agresija jer je hrvatska vojska ušla na područje posavine ( BiH) a ne obrnuto.
A kao razlog sam naveo obranu Slavonije-Hrvatske (s posavskog- BiH teritorija)

Ja niš ne pitam, Vaša je tvrdjnja kako je to bilo jedinstveno ratište, dok istovremeno tvrdite kako je BiH napravila agresiju na Hrvatsku. Koji dio od toga Vam nije jasan?

100 kilometara dalje srpska vojska je iz bosne cijelo vrijeme prelazila i napadala zapadnu slavoniju.

Kaj je to- to ti nije problematično.

Cijelo vrijeme govoriš o posavini a istovremeno zanemarijueš događaje 100 kilometara zapadnije.

Zanemaruješ cijelo dubrovačko područje.

I što je najgore zanemaruješ vremenski slijed. Prvo je došla agresija iz smijera BiH.

Ovo je strašno šta tvrdiš- nije ni čudo kada nas europa osuđuje zbog svega i svačega kada ljudi koji su tu bili tvrde ovakve gluposti.

Reci jasno i glasno dali je Hrvatska doživjela agesiju iz smijera BiH.


Jaguar

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #136 : Studeni 02, 2011, 09:19:08 prijepodne »

Reci jasno i glasno dali je Hrvatska doživjela agesiju iz smijera BiH.

Šta Bilaj želiš da Vam kažem, što želite čuti, nisam  ja Jadranka Kosor da govorim ono što Vi želite čuti.
Idemo još jednom:
- prvo ste tvrdili da je BiH napravila agresiju na Hrvatsku
- sad postavljate pitanje je li agresija bila iz smjera BiH

Iz smjera BiH su Hrvatsku mogli napasti i Kinezi, pitanje od kojeg smo počeli je Vaša tvrdnja da je BiH napravila agresiju na Hrvatsku.

-Jeste tvrdili da je to bilo jedinstveno ratište? Jeste. Ako je to bilo jedinstveno ratište onda nema agresije, kada govorimo o BiH, zna se odakle je dolazila agresija, iz Srbije i srpskih područja iz BiH s kojima BiH je i sama vodila rat, nad kojima BiH kao država koja još nije bila priznata, nije imala nikakvu kontrolu, nego je dapače i sama ratovala s tim agresorima.

- Vojska BiH nije isto što i srpska vojska. Dakle u teritorij Hrvatske, po pojedinim područjima je ulazila srpska vojska a ne vojska BiH.
- Je li hrvatska vojska bila na teritoriju BiH, ne na srpskom području nego na području federacije. Je.
E a šta je ona tamo radila i s kojim ciljem ratovala, to je za jednu drugu temu.

-Naravno da je važno i kada je BiH priznata kao država, do tada ona nije ni postojala, postojao je samo kaos, koji su najbolje osjetili građani tih područja i ljudi koji su tamo bili po bilo kojoj osnovi.

I tu se nemoramo nikada složiti, ja pokušavam biti samo realan i sagledati činjenice sa svih strana a ne samo slijepo gledati jednu stranu, koja je napravila isto tako puno nepravdi svima pa i svom narodu, kako po BiH tako i po Hrvatskoj. Vi tvrdite i dalje tako, Vaše pravo da mislite što hoćete, samo nemojte mene pitati jesam li normalan? Jesam i to normalniji od mnogo drugih koji ne vide prst ispred oka.
« Zadnja izmjena: Studeni 02, 2011, 09:28:58 prijepodne Jaguar »

Bilaj

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #137 : Studeni 02, 2011, 09:36:40 prijepodne »
iz Srbije i srpskih područja iz BiH s kojima BiH je i sama vodila rat.

Opet ne vidiš ni prst pred nosom.
okrenimo se činjenicama u ovoj tvojoj prvoj rečenici.
Iz srbije se vršio napad na Hrvatsku na istočnu slavoniju.
Cijelo to područje je jedintveno bojište jer zaista je jedinstveno ratište.

sada češ ti izvesti teoriju da tu nije bilo Agresije iz srbije jer je to jedinstveno ratište.
Daj malo razmisli prije nego što progovoriš.

A drugo. Iz kojih je to područja npr selo Ravno koje je u BiH i koje je 1991 bilo spaljeno i iz kojeg se napao Dubrovačko područje. To nije bilo srpsko područje kako ti govoriš.

Cijelo područje bosne 1991 je bila baza za napad srbije na hrvatsku. Kako to tebi nije jasno.
Ako ti i dalje nije jasno onda odi lijepo u dubrovnik i neka ti ispričaju od kuda su krenuli napadi i jel to bila agresija.

Izgleda da bi trebao mal ose informirati a ne samo uzimati pojedine članke- pročitaj sam knjigu koji preporučuješ ali i pročitaj teze koje su pobijene iz te iste knjige. 

Jaguar

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #138 : Studeni 02, 2011, 09:44:08 prijepodne »
-Jeste tvrdili da je to bilo jedinstveno ratište? Jeste. Ako je to bilo jedinstveno ratište onda nema agresije, kada govorimo o BiH, zna se odakle je dolazila agresija, iz Srbije i srpskih područja iz BiH s kojima BiH je i sama vodila rat, nad kojima BiH kao država koja još nije bila priznata, nije imala nikakvu kontrolu, nego je dapače i sama ratovala s tim agresorima.
- Vojska BiH nije isto što i srpska vojska. Dakle u teritorij Hrvatske, po pojedinim područjima je ulazila srpska vojska a ne vojska BiH.

Stvarno ne kužim koji dio nije jasan, il se ne čita s razumijevanjem? ne da mi se više Bilaj, sory.

Bilaj

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #139 : Studeni 02, 2011, 09:50:09 prijepodne »
-Jeste tvrdili da je to bilo jedinstveno ratište? Jeste. Ako je to bilo jedinstveno ratište onda nema agresije, kada govorimo o BiH, zna se odakle je dolazila agresija, iz Srbije i srpskih područja iz BiH s kojima BiH je i sama vodila rat, nad kojima BiH kao država koja još nije bila priznata, nije imala nikakvu kontrolu, nego je dapače i sama ratovala s tim agresorima.

Kreni prvo od činjenice koju sam ti dole naveo.
U čije područje spada selo Ravno,
kada je spaljeno te kakav je stav službenog Sarajeva (koji predstavlja Izetbegović)
te što je službeno Sarajevo napravilo glede toga.

Kada kreneš od te činjenice onda se možemo razgovarati

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #140 : Studeni 02, 2011, 09:55:29 prijepodne »
... te kad bi pohapsili sve one koji su radili po principu "tko je jamio, jamio je ..." ponavljam, bilo bi nam svima skupa bolje.

Uključujući i Čačića?

naravno, uključujući i Čačića, ako dokažu da je sgriješio .
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #141 : Studeni 02, 2011, 10:00:43 prijepodne »
... te kad bi pohapsili sve one koji su radili po principu "tko je jamio, jamio je ..." ponavljam, bilo bi nam svima skupa bolje.

Uključujući i Čačića?

naravno, uključujući i Čačića, ako dokažu da je sgriješio .

I ne samo njega ako je kriv, nego i bilo koga drugoga, iz bilo koje druge stranke.
Kriminal nema opravdanja niti nacionalnosti, niti boje, niti bilo kojeg dresa, kriminal je kriminal, ma tko ga počinio, počinio ga je imenom i prezimenom.

Jaguar

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #142 : Studeni 02, 2011, 10:08:37 prijepodne »

te što je službeno Sarajevo napravilo glede toga.


Samo odgovralao na (ne)službenu politiku  Zagreba, preko hercegovačke linije, zbog čega je dakako trpila i Posavina, Bilaj ako krenemo prebirati selo po selo, daleko ćemo dogurati.

Službena tadašnja politika Zagreba je bila dvosmjerna, dvolična, licemjerna i pogubna za sav hrvatski naord u BiH, kao uostalom i dan danas. I točka s moje strane na ovu temu.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #143 : Studeni 02, 2011, 10:35:27 prijepodne »
Jaguar... ti ili si glup ili si lud ili si izdajica! Koko te u stopu prati....

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #144 : Studeni 02, 2011, 10:40:51 prijepodne »
Kandidat za ministra branitelja je primao plaću, ali i mirovinu
Iako se nagađa da je general Ante Kotromanović kandidat za ministra branitelja, u SDP-u ne smatraju nepriličnim što je istodobno primao i mirovinu i plaću


http://www.24sata.hr/politika/kandidat-za-ministra-branitelja-je-primao-placu-ali-i-mirovinu-240768

 Pa otkud onda obraz nekome da glumi vrhunaravnog poštenjačinu i žrtvu, kada u isto vrijeme pogoduje koruptivnu situaciju i radi ono protiv čega se kak ti bori...svašta..
Ili je pitanje obraza stvarno izlišno pitanje u “demokratskoj” politici. Može li Kotrmanović nakon ovoga stvarno pogledati u oči svakome a ponajviše braniteljima koji još uvjek naivno očekuju da će dobiti posao na natječaju koji je unaprijed u stvari namješten za nekog podobnog?
Eto Kotrmanovića, 2003 na Sinjskoj Alci poručio je Račanu da će ga pojesti crne vrane, he...zgodno bohami predskazanje se obistinilo i Račana nema a ovaj uskrsnuo u SDP-u... ogavno..

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #145 : Studeni 02, 2011, 10:47:10 prijepodne »
Newbie, tebi očito ili nije u interesu javno reči kaj se zapravo događalo u politici po pitanju Bosne ili ti još nije došlo iz guzice u glavu. Da, bio sam i bit ću protiv svakog uplitanja u politiku druge države (u ovom slučaju Bosne i Hercegovine) Protiv netransparentnog financiranja glasačke mašine i svih mogućih kupovanja glasova. Vjerujem da će se nakon izbora konačno stati na kraj tome.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #146 : Studeni 02, 2011, 10:48:12 prijepodne »
KUKURIKU??

==========================================

Predizborna obećanja SDP-a 2000.g. prije pobjede na izborima su bila:

smanjenje plaća saborskim zastupnicima - NIJE ISPUNJENO

smanjenje stope PDV-a na 18% - NIJE ISPUNJENO

smanjenje broja ministarstava - POVEĆANO ZA PET MINISTARSTVA

decentralizacija - NIJE ISPUNJENO

zatvaranje odgovornih za nelegalnu privatizaciju - NIJE ISPUNJENO

Nakon izbora Linić kaže kako radnicima treba smanjin plaće - ISPUNJENO

2011. godina - Čačić ponovno najavljuje dodatna smanjenja plaća, a Linić dolazak MMF-a.

========================================

KOKODAK!

Zasmrdio još jedan mućak iz tog čudnog kokošinjca...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #147 : Studeni 02, 2011, 10:49:14 prijepodne »
Vjerujem da će se nakon izbora konačno stati na kraj tome.

Viš, ja bih radije da tome stane na kraj PRIJE izbora. Samo tko bi onda isfinancirao kampanju HNSa? Pa čak i SDPa?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #148 : Studeni 02, 2011, 10:57:31 prijepodne »
Božidar Kalmeta: Sva smo obećanja ispunili!

HDZ-ov Izborni program je doista konkretan program, napisan tako da ga svaki građanin može pročitati i jasno vidjeti što ćemo i kako napraviti, kazao je na predstavljanju programa u Benkovcu koordinator IX. Izborne jedinice Božidar Kalmeta.

„Iza nas su teška vremena i iz te je teške krize Hrvatska Vlada na čelu s HDZ-om uspjela izaći bez ikakve pomoći. Nije bilo kašnjenja isplata davanja a uspjeli smo smanjiti rashod proračuna za milijardu eura i na kraju krajeva rezultat je vidljiv. Izlazimo iz krize. Zahvaljujući hrvatskom modelu gospodarskog oporavka, kojeg su i neke starije demokracije u Europi pogledale i počele koristiti, mi smo zajedno s premijerkom Vlade uspjeli dovesti do ovih rezultata“ , iznio je Kalmeta.

Podsjetio je na važnost  završetka pregovora s EU i istaknuo važne investicijske projekte poput Brijuni Rivijere. Kalmeta je naglasio kako se prirodna dobra – voda i i šume neće prodavati jer su od strateškog značaja za Hrvatsku.  Jednako tako neće biti otpuštanja, već će se racionalizirati sukladno programu 2 za 1, dva u mirovinu jedan na posao, dodao je.

„Kada govorimo o borbi protiv korupcije ova je Vlada na čelu s premijerkom stvorila sve preduvjete da se institucije uhvate u koštac s korupcijom i kriminalom. Mi držimo da su pred zakonom svi jednaki. Nema naših i njihovih. Mi smo to pokazali, a oni također. Kada su došle istrage pred njihova vrata nema toga što neće izgovoriti i vrijeđati jer oni ne žele botbu protiv korupcije iza svojih vrata.“ rekao je Kalmeta praćen pljeskom prisutnih.

„Možemo ići od vrata do vrata i pokazivati svoje rezultate. Imamo rezultate iza nas! Imamo ljude koji su to znali napraviti. Imamo program i povjerenje ljudi jer nikada nismo davali laka obećanja i sve što smo obećali smo ispunili. To znaju i naši birači“, zaključio je Kalmeta  pozvavši sve da imaju povjerenje u predsjednicu Vlade koja je prošla težak put s puno omalovažavanja i laži.  „Imajte povjerenje u same sebe, u nas, u HDZ i ovaj program! Mi s velikim optimizmom ulazimo u nove parlamentarne izbore jer građani znaju što je demagogija a što je težak i uporan rad“, kazao je Kalmeta.  Kalmeta je na upit iz publike da prokomentira napade oporbe koja je danas održala skup u Zadru odgovorio da je prije svega  zanimljivo sto se program nije predstavio u Šibeniku, u kojem su na vlasti i nisu napravili ništa, ili u Rijeci koja je puna problema.

„Nama u Zadarsku županiju dolaze predstavljati program Jovanović koji živi i radi u Rijeci i Ostojić koji živi i radi u Splitu. Oni  od nas mogu samo učiti,  a ne govoriti što da radimo! Neka su došli, mogli su vidjeti i upoznati jednu od najboljih i najrazvijenijih županija u Hrvatskoj u kojoj HDZ već 20 godina kontinuirano služi građanima i služit će im i u budućnosti“, poručio je Kalmeta.

Državni tajnik u Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture Željko Tufekčić  predstavio je sve smjernice programa zaključivši prezentaciju riječima: „Sve opisano, od gospodarstva, socijalne države, činjenice da ćemo postati članica EU, daje nam za pravo da budemo samouvjereni i očekujemo novi mandat. Ako smo uspjeli u svemu što smo radili do sada, boreći se na više frontova, nema razloga da ne uspijemo i u narednom periodu.“

Uvodno su se prisutnima obratili predsjednik Gradskog odbora HDZ-a Benkovac Branko Kutija i zadarski župan Stanko Zrilić.

http://www.hdz.hr/novosti/lokalne/bozidar-kalmeta-sva-smo-obecanja-ispunili-/
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #149 : Studeni 02, 2011, 11:03:16 prijepodne »
Newbie, tebi očito ili nije u interesu javno reči kaj se zapravo događalo u politici po pitanju Bosne ili ti još nije došlo iz guzice u glavu. Da, bio sam i bit ću protiv svakog uplitanja u politiku druge države (u ovom slučaju Bosne i Hercegovine) Protiv netransparentnog financiranja glasačke mašine i svih mogućih kupovanja glasova. Vjerujem da će se nakon izbora konačno stati na kraj tome.

Prvo, kakva ti je uopce to drzava BiH? I kad je to uopce bila drzava?
Drugo, ako ti neko opali granatu iz susjedne zemlje, imas pravo u svrhu obrane uci u tu zemlju i sprijeciti djelovanje.
Trece, kakva jebena politika, rat se vodio!