Anketa

Hoće li nam u Turopolju sada biti lakše?

Da, naravno
5 (31.3%)
Ufff... još teže
7 (43.8%)
Mislim da ipak hoće, sad su se grupirali
3 (18.8%)
Ne znam
1 (6.3%)

Ukupno Glasova: 10

Glasanje završeno: Lipanj 03, 2010, 10:19:26 poslijepodne

Autor Tema: Laku noć VG - 2. čin  (Posjeta: 94581 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #75 : Svibanj 17, 2010, 09:50:26 prijepodne »
Genetika, genetika. Tako je i kod mene doma. Moja mi uvijek šefuje.

Jučer sam videl tipa sa majcom "ja ne trebam enciklopedije - moja žena sve zna!"...  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #76 : Svibanj 17, 2010, 10:01:43 prijepodne »
Kunić je ostao na radnom mjestu, Zlata Filipović isto Zelenika u svom stanu na kojeg u pravilu ne polaže pravo, i slično.

Kaj nije Zalata Filipović izabrana na natječaju, pa su je na mjestu zadržali i HDZ i SDP i koalicije i sada ponovo HDZ jer bo im je dobro imati nekoga tko zna delati.  :-\

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #77 : Svibanj 17, 2010, 10:07:48 prijepodne »
Mislim da Zlata jako dobro odradjuje svoj posao, koliko je ja poznam. A ni HDZ nije glup da se takve odrekne, zar ne?

sused

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #78 : Svibanj 17, 2010, 10:10:31 prijepodne »
Sa svima se slažem i razočaranje je veliko no budimo realni i sagledajmo ove činjenice s druge strane.

Da prošla koalicijska vlast nije napravila ništa nije točno, «nekaj se ipak delalo».
Da su mogli puno više, vjerujem da jesu jer su to pokazali građani na izborima kada Picula nije dobio ponovno povjerenja, SDP je dobio svega 6 vijećnika od 27, HNS je postigao vrlo dobar rezultat, a kao što sam rekao izbori su mjerilo.

Da je Picula previše izostajao iz Velike Gorice neosporiva je istina.
DC je 2006.g. osvojio samostalno 3 mandata i tada je doveo SDP i HNS na vlast.
Kako su se stvari dalje odvijale i u kojem smjeru, što je napravljeno, a što nije znamo svi!

Zašto mislite da je DC trebao ostati u koaliciji?
Ti isti koalicijski partneri koji sada VŠO nazivaju izdajicom spremali su se politički ugasiti DC, ne samo na lokalno razini nego i na državnoj.
DC je koalicijski partner ljevice od 2005.g.

Kada su lideri ljevice početkom ove godine sastavljali tzv. KUKURIKU koaliciju nitko nije zvao DC, što to znači?
Isto tako nitko od lidera koalicijskih partnera nije došao na konvenciju DC-a

Znači to da uopće nisu htjeli više biti u koaliciji sa DC-om i potpuno ga ugasiti.

Zašto bi sada DC koji je odbačen od ljevice trebao čekati sudnji dan?

Ne vjerujem da će građanima biti gore nego sada jer do sada nije apsolutno ništa napravljeno osim prepucavanja između GV i gradonačelnika i kako vidimo borba za direktorska mjesta, nadzorne odbore, upravna vijeća,…

Mislim da treba malo raditi i na problemima grada i građana.
 

plemenitashica

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #79 : Svibanj 17, 2010, 10:28:16 prijepodne »
..........
No to nije bit problema svojedobno se na forumu ukazivalo na Zeleniku i njen nepotizam a ako me obro pamćenje služi ljudi su ju branili i ona sama se javljala i pisala kojekakve nebuloze, da bi to nakon ovog čina opet se aktualiziralo.

Ne, nikako. U tim postovima je bilo riječi o njezinom telefonskom pozivu prema tadašnjem adminu gradskog foruma i pokušaju cenzure, ali nije uspjela. Napadalo ju se itekako, ali ne zbog zakonitog ili nezakonitog stana, jer mi forumaši o tome nemamo pojma (dok Šimunović nije postavio tu temu pa smo saznali u prepisci i od njega i naknadno od nje pravo stanje stvari), nego isključivo zbog pokušaja cenzure i telefonskom naređenju o brisanju postova.

No, u cijeloj priči bilo je i obrane, i to kad se jedan forumaš na glas pitao kako može biti uspješna političarka i radnica, ako ima, čini mi se, troje djece. E tu sam onda skočila, no ponavljam obrana je bila u svojstvu žene i majke, a nikako stana ili pokušaja cenzure.
I danas isto mislim i isto bi postupila da dođe do pokušaja cenzure i prema njoj i prema bilo kome.
Uostalom, na ovom forumu vidite da smo od admina tražili da onemogući korekciju objavljenih postova nakon (čini mi se) pola sata od objave. Jer bilo je forumaša koji su par dana nakon objave korigirali svoje postove, čak i brisali sve postojeće.


Dodatak:

Sad gledam po računalu, i nađem spremljene sinopsise tih postova. Zanimljivo je čitati kaj je Zelenika tada pisala. Hihihihihihi

Edit: dodatak
« Zadnja izmjena: Svibanj 17, 2010, 10:53:30 prijepodne plemenitašica »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #80 : Svibanj 17, 2010, 10:55:45 prijepodne »
Bas me cude glasovi u anketi... najvise da ce sada biti lakse u turopolju... jel to znak da je svima pun kufer takvoga vijeca kakvo je do sada bilo? Mislim, nije sve skupa puno glasova, 10, ali prednost je ogromna na strani da ce biti bolje!

Bilaj

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #81 : Svibanj 17, 2010, 11:13:25 prijepodne »
Mislim, nije sve skupa puno glasova, 10, ali prednost je ogromna na strani da ce biti bolje!

"U našem malom mjestu je povečanje turističkih dolazaka za 100%. Došao je Štef sa suprugom i djecom."  ;)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #82 : Svibanj 17, 2010, 02:34:19 poslijepodne »
HNS izdao priopćenje za javnost:


Sajmeni dan u Velikoj Gorici: HDZ kupio Vesnu Škare Ožbolt


……….Naime, DC svoja tri mandata u Gradskome vijeću nije zaradio samostalnim izlaskom na izbore nego na koalicijskoj listi sa SDP-om i HSLS-om koju je vodio Tonino Picula, dakle prije svega glasovima birača SDP-a. Ne slučajno jer DC nije imao ni snage ni kapaciteta ni ugleda za samostalan izlazak na izbore pa je zaklon i sigurno utočište tražio i, na žalost, dobio u konceptu SDP-a i HSLS-a kojima je sada okrenuo leđa. I dok je tjednima «tajno» pregovarala s HDZ-om o sadržaju «kupoprodajnoga ugovora», svoje je donedavne političke partnere uvjeravala da koalicija u velikogoričkome Gradskome vijeću «nije i neće biti u pitanju», gotovo uvrijeđena što o tome netko uopće može dvojiti. Toliko o njenoj vjerodostojnosti, iskrenosti i principijelnosti.

……………..

Za srozavanje ugleda i rejtinga DC-a odgovorna je upravo Vesna Škare Ožbolt kao predsjednica stranke, koju je ustrojila kao trgovačku skupinu i klijentelističku sljedbu. Niti katastrofalni rezultati na predsjedničkim izborima, na koje je prije par mjeseci izašla kao nezavisna kandidatkinja, distancirajući se i od vlastite stranke, nisu bili dovoljno snažno upozorenje da se ozbiljno precijenila.

http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=167&Itemid=1

Hihihihihi - petak, sajmeni dan.   :P :P :P :P ;D

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #83 : Svibanj 17, 2010, 02:49:17 poslijepodne »
Sa svima se slažem i razočaranje je veliko no budimo realni i sagledajmo ove činjenice s druge strane.
....

Zašto bi sada DC koji je odbačen od ljevice trebao čekati sudnji dan?

...

Mislim da treba malo raditi i na problemima grada i građana.

DC, i ne samo DC nego bilo koja politička stranka, ako želi imati uspjeha treba raditi na tome da bude prihvaćena od građana koji joj trebaju davati glasove na izborima, a ne kombinirati i trgovati sa uspješnijim strankama koja će joj udijeliti koje mjesto na svojoj listi. I baš zato sve stranke trebaju više raditi na problemima grada i građana, pa će im i razultati biti bolji. Na žalost, ili možda na sreću, mislim da DC u Velikoj Gorici više neće biti opcija koju se bira kao samostalnu, već kao treća, četvrta ili peta kratica u koalicijskoj kobasici koju predvodi HDZ. Isto kao što to više nisu niti HSP niti HSS. Sjeća li itko više se uopće TDS-a?
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

sused

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #84 : Svibanj 17, 2010, 03:10:05 poslijepodne »
Vidim svi i dalje pljujete po VŠO i DC-u, a niste se pitali da li je ona ovim činom spasila stranku s obzirom da ju nitko iz oporbe nije zvao da zajedno i dalje budu u koaliciji?? ???

JosipJoža

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #85 : Svibanj 17, 2010, 03:17:22 poslijepodne »
http://www.rvg.hr/index.php?id=2977

"Potpisivanje sporazuma o suradnji između DC-a i HDZ-a i preslagivanje stranaka zastupljenih u Gradskom vijeću Grada Velike Gorice izazvali su, očekivano, bijes donenadavnih koalicijskih partnera, a sad suparnika Demokratskog centra......"

...Podsjetimo kako do sad još uvijek nismo dobili službenu potvrdu o političkoj suradnji DC-a i HDZ-a u Velikoj Gorici...."

Pazi početka teksta  i kraja teksta, nepotpisanog autora. Konstatacija o potipsivanju sporazuma s početka teksta ali onda na kraju shvate da kao nisu dobili službenu potvrdu potpisivanja sporazuma, lele, lele, kuku. ;)

Kak sada još očekivati službene potvrde od HDZ-a , pa mam se zna da se kod njih sve radi ispod žita, ispod stola.
E a da RVG nije dobio službenu potvrdu, to je znanstvena fantastika.
;D

A meni se čini da su toliko besni da toliku količinu bijesa RVG nije u stanju transformirati preko svojih medija. ^-^




Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #86 : Svibanj 17, 2010, 03:23:48 poslijepodne »
SUSED KAJ TI NEKAJ KRIVO ČITAŠ ILI SE I DALJE PRAVIŠ GRBAV.
Danima si radio na ovome ishodu situacije, zajedno sa svojim pajdašima.Žena je oglasnila prodaju i prodala se.Nitko je nije  izbacil iz koalicije,sama je istupila jer misli da se bolje prodala.Ni trenutka nije mislila na stranku nego samo na sebe i osibni opstanak u politici.Konačno je stranku uništila do kraja i nema šanse da se oporavi.
Neznam tko iole pametan bi danas išao u kompu s hadezeom,nek isti kak i oni,lopov,tat,prevarant i tak dale i tak dale.
Ja bi je preporučila nek uzjaše metlu i pravac tam otkud se dotepla pred pet ili kulko već let.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #87 : Svibanj 17, 2010, 03:24:48 poslijepodne »
Vidim svi i dalje pljujete po VŠO i DC-u, a niste se pitali da li je ona ovim činom spasila stranku s obzirom da ju nitko iz oporbe nije zvao da zajedno i dalje budu u koaliciji?? ???

Je sused Vi ste potpuno u pravu pa vidite kak je HSS spašen, koji je objektivno bio jači i od DC, spasenje moje, kad će spasovo, pa to je prošlo kaj ne? Uh pa zato je i VŠO spašena sada. Predlažem Vama i VŠO da pročitate ovaj ulomak iz Biblije, moš Vam pomogne.

"Prema Bibliji, Isus je 40 dana poslije uskrsnuća ostao na zemlji. Na 40. dan javio se svojim učenicima u Jeruzalemu. Rekao im je, da ostanu u gradu i čekaju dolazak Duha Svetoga. Zatim ih je poveo na Maslinsku goru. Tamo je podigao ruke i blagoslovio ih. I poče uzlaziti na nebo, a oblak ga je zaklonio i više ga nisu vidjeli. Isus je uzašao na nebo, gdje sjedi s desna Bogu Ocu. Dok su apostoli gledali na nebo, pokazali su im se dva anđela u bijelim haljinama i rekli: „Ovaj Isus, koji je uzašao na nebo, tako će opet doći kao što ste vidjeli, da je otišao na nebo.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #88 : Svibanj 17, 2010, 05:54:09 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/2010/05/barisic-necu-dopustiti-komunalni-kolaps/#more-4070

- S punim pravom i odgovornošću poručujem da ću učiniti sve da do komunalnog kolapsa u Velikoj Gorici ne dođe.....

Inetersantno da nam gradonačelnik servira  razlog prelaska VŠO na stranu HDZ-a  kolaps komunalnog sustava Grada Velike Gorice.
Dragi moj Draž i pticama je jasno da je priča o komunalnom kolapsu servirana javnosti, koja nije tako glupa kako Vi mislite da je.
Eto Grad Velika Gorica je preživio različita turbulentna vremena pa nikada nije bio u kolapsu, to je valjda i Vama jasno.
Sada, vidi čuda božjega, dolazite Vi kao spasitelj Grada koji kao neće dozvoliti neki nepostojeći kolaps, gospodine gradonačelniče Vi stalno branite, spašavate nas građane od nepostojećih opasnosti dok ste upravo Vi kao takvi za nas građane Velike Gorice najveća opasnost, pa čak i za one koji su Vam dali svoje povjerenje, nekima manje nekima više ovisno koliko se tko od njih zapravo dobro uhljebio.
Ajde nam malo Vi pričajte o uhljebljenu, pa s tog stanoviša bi Vas molio da nam na gradskom portalu objavite 50 ak imena koja ste smjenili i postavili svoje ljude i to imenom i prezimenom, pa da usporedimo malo veze kako obiteljske tako i stranačke, prijateljske, klijentelističke i kakve sve ne. Pogledajte se malo u ogledalo ali prije toga obrišite maglu s ogledala.

Znamo mi svi koji ijole razmišljamo svojom glavom da i činite sve kako bi pridobili gradsko vijeće, ne od jučer , nego od početka Vašeg mandata, tražili ste novog Brdeka, tražili ste najslabiju kariku u protivničkoj strani i našli ste je, samo neznam koja je cijena te karike, vrijeme će pokazati.

Pa već opće poznata istina je da su Vaši ljudi, ljudi Vaših partnera pokušavali vrbovati ljude, nakon izbora, koji čak i nisu bili vijećnici ali se mislilo za neke da jesu pa im se pokušavalo nuditi svašta, imamo i takvih primjera, eto trebalo Vam je skoro cijelu godinu dana da dođete do novog Brdeka, bolje rečeno Brdekice, uspjeli ste, to je Vaš stil, stil HDZ i od Vas nisam niti očekivao nešto bolje, kao ni od VŠO.

I gradonačelniče baš mi je drago da sada imate i GV i da  više nećete moći svoju nesposobnost i zle namjere ekipe oko Vas braniti alibijem da Vas koči GV. I to će vrijeme pokazati.

Kao što me zanima da li će prostorije gradskog vijeća ostati pod štengama u budućnosti.

« Zadnja izmjena: Svibanj 17, 2010, 06:17:04 poslijepodne JosipJoža »

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #89 : Svibanj 17, 2010, 06:47:54 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/2010/05/barisic-necu-dopustiti-komunalni-kolaps/#more-4070

- S punim pravom i odgovornošću poručujem da ću učiniti sve da do komunalnog kolapsa u Velikoj Gorici ne dođe.....
...

Čuj, Draš, KOMUNALNI KOLAPS je nastao odmah nakon tvojega ustoličenja. I nikad u proteklih 5 godina, toliko jada i smrada tako daleko se nije osjetilo iz ovoga dragoga grada kao što je to od tada. Prije tebe ovaj grad je bio mirisan, čist, uređen i lijep, a počeo se bio uvoditi i red. A sada to nigdje ne vidim, svega je nestalo, sve si zapustio, sve si zagadio, uneredio i zasmrdio, ti, zajedno s ekipom i kapitalcem na čelu (ha ha, znam da čitaš). Sada si doveo još i "onu koja se zna prostituirati politički", ali znam da nam ni s tim pojačanjem neće biti bolje - samo gore. Jer što ta "zamuti" teško se razbistriti može. Ja to znam, a nažalost, još više će saznati u budućnosti i ostali građani.

Svaka ptica svome jatu leti, pa eto i ona se vratila gdje je zapravo "genetski i karakterno" uvijek spadala. Bljak, gadi mi se (ovdje mi fali onaj smajlić što povraća)

Zato, kao već i prije što smo rekli, zaista je: Laku noć VG, zapravo te već obavila mrkla, crna tama.
« Zadnja izmjena: Svibanj 17, 2010, 06:50:25 poslijepodne Rožica-ljutibijes »