Autor Tema: Odluka o izradi plana za uređenje jezera Čiče  (Posjeta: 4694 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kramer werke

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 77
  • Karma: +0/-0
Odluka o izradi plana za uređenje jezera Čiče
« : Ožujak 16, 2010, 07:52:52 poslijepodne »
napisao na svom twiteru gos. Barišić
"A, donijeli smo i odluku o izradi plana za uređenje jezera Čiče kao rekreacijske zone. Konačno!"

hornet34

  • Gost
Odg: Odluka o izradi plana za uređenje jezera Čiče
« Odgovori #1 : Ožujak 16, 2010, 09:02:04 poslijepodne »
koliko iznosi,otprilike ,vremenski period od odluke do izrade plana pa do početka izvršavanja radova...otprilike?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Odluka o izradi plana za uređenje jezera Čiče
« Odgovori #2 : Ožujak 16, 2010, 09:23:10 poslijepodne »
Zanimljivo....odluku je donijelo Gradsko vijeće, a Barišić govori donijeli smo odluku...da li to znači da je na pomolu miroljubivi suživot GV-a i gradonačelnika ili se on mora spomenuti u svemu što je pozitivno?

Donijeta je odluka o izradi plana. Vremenski period bi se mogao preciznije definirati kad bi znali kad prestaje koncesija postojećem koncesionaru za vađenje šljunka na jezeru Čiče.

http://www.nacional.hr/clanak/60381/zakon-o-rudarstvu-za-hdz-sprjecava-sivu-ekonomiju-za-oporbu-neprovediv

Citat:
Nepoznato je pod kojim uvjetima se koncesija dobiva i koliko se plaćaju koncesijske naknade, što je osnova za razvoj korupcije, ocijenio je Goran Beus Richemberg (HNS).

Naveo je i primjer jezera Čiče gdje se, kaže, dva puta pečatilo eksploatacijsko polje, ali se potom "u roku odmah", putem ministarstva gospodarstva, izdala privremena dozvola i nastavilo se kopati i potkopavati gradski pročišćivač.

Odluku o zabrani kupanja donijelo je Ministarstvo zaštite okoliša i prostornog uređenja jer je jezero rudarsko područje. Dok se to ne promijeni zacijelo neće doći do promjene te odluke.

Prije nekih 8 godina već su održavane tribine o problemu Čiče, napravljena je studija, pozitivno je ocijenjena i što se dogodilo? Ništa.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odluka o izradi plana za uređenje jezera Čiče
« Odgovori #3 : Ožujak 16, 2010, 09:37:27 poslijepodne »
Tako je, rok od "donošenja odluke o izradi plana" do njezine realizacije može proći neograničeno puno vremena, i takve fraze najčešće služe samo kao politikanstske floskule za široke pušačke mase.

I ja mogu donijeti odluku da ću ići na dijetu. Naravno, kada ću stvarno početi sa dijetom, ne zna ni dragi Bog...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Odluka o izradi plana za uređenje jezera Čiče
« Odgovori #4 : Ožujak 16, 2010, 09:57:53 poslijepodne »
Koncesija? Hm...

Kažu da Žužić više ne vadi šoder u svojem dvorištu da se ne vidi sa Sisačke ceste, nego ona gusjenica ruži niže, prema velikom jezeru (tj prema Čiču), a onda po blatnjavoj cesti kamioni idu desno kroz ulaz, pa na vagu pa natrag van iz kruga.

Kome taj oči maže?  :P

shaka zulu

  • Gost
Odg: Odluka o izradi plana za uređenje jezera Čiče
« Odgovori #5 : Ožujak 16, 2010, 10:19:18 poslijepodne »
Ma,to je još izborni program Vatavuk-Žužič;Čiče zutra,kletu il tak nekaj...
"Velkom" je još odavno pri kraju,jel da su jezero delili Velkom i bivša Hidroelektra,Velkom je dobil vodu a Hidroelektra materijal.Prema informacijami "rekla-kazala" slednik Hidroelektre ima materijala za 20-25 let eksploatacije...Z tem da je isti napravil plan revitalizacije i prenamene (ak dobro interpreteram) za svoje ekspoatacijsko pole v SRC il tak nekaj.