Autor Tema: Izjave kojima smo se smijali u 2009. godini ...  (Posjeta: 1935 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

De Loren

  • Gost
Izjave kojima smo se smijali u 2009. godini ...
« : Prosinac 31, 2009, 06:10:36 poslijepodne »
PIJ MALO, PIJ DOBRO

Luka Hodak, HDZ-ov bivši načelnik općine Saborsko o novogodišnjem slavlju poginuo njegov susjed Ratko Barić.
"Istina je da smo pili kompot od bunike, ali nitko nije popio više od dva mililitra. Trebao je to biti doček kao i svaki drugi." 4. siječnja 2009. godine

PROKLETA NEDJELJA

Glas Koncila o radnoj nedjelji.
"Očito je da je stupanje na snagu novoga Zakona o trgovini većini medija izvrsno poslužilo za novi val ideološkoga ispiranja mozga hrvatskoj javnosti, no ljudi ne vole ispiranja mozga, a i istina se uspješno sama brani", 8. siječnja 2009. godine

ZA RECESIJU SPREMNI

Damir Polančec, bivši hrvatski potpredsjednik Vlade o krizi u Hrvatskoj.
"Vlada je recesiju dočekala spremno", 25. siječnja 2009. godine

DRŽI REBALANS DOK MAJSTORI NE ODU

Andrija Hebrang, saborski zastupnik HDZ-a o nagađanjima o rebalansu proračuna.
"Proračun koji je donio HDZ je antirecesijski i još uvijek drži vodu.", 07. veljače 2009

POPIO, PA SE ZABORAVIO

Glasnogovornik Vlade Zlatko Mehun komentirajući Sanaderovo ispijanje alkohola za vrijeme rukometne utakmice.
"Premijer nije bio upoznat odnosi li se prohibicijski zakon i na vip ložu", 04. veljače 2009

PETA BRZINA NA REZERVI

Ivo Sanader o blokadi pristupnih pregovora za ulazak u Europsku uniju od strane niza europskih zemalja zbog nedovoljno suradnje s Haagom, koja traje i danas.
"Nema nikakve blokade. To je rezerva. Blokada ne. ", 11. ožujka 2009.

SANTO SUPITO

Gostujući u emisji HRT-a 'Vip Music Club LP' Milan Bandić vratio je u život mrtve odgovarajući na pitanje tko bi mogao doći u Zagreb.
"Davida Bowie, ali i Freddie Mercury bi mogao doć"

BARBINA DJECA  

Luka Bebić, predsjednik Sabora u odgovoru je li osigurao Ivanu Medaku zaposlenje u HŽ-u.
"Moja intervencija nije uspjela, iako se radi o magistru znanosti i hrvatskome branitelju, već je zaposlen po preporuci sindikata na drugo radno mjesto. Ne znam u čemu je problem. Kao da je Medak jedini zaposlen po nečijoj preporuci." , 16. ožujka 2009

OSVETA

Komentar saborskog zastupnika Andrije Hebranga na Indexov tekst o luksuznom BMW-u.
"Taj obračun je, naravno, proziran kao i svi do sada. To je osveta premijeru zato što dobro vodi ovu vladu i državu kroz krizu", 27. ožujak 2009

TO JE "AFERA"

Jadranka Kosor, potpredsjednica Vlade, o HDZ-ovoj kupnji BMW-a
"To je izvučena afera pod navodnicima, naprosto zato da bi se umanjili uspjesi Vlade", 30.ožujka 2009

NE PITAJ ME RAZLOG TUZI  

Odgovor Ive Sanadera na tvrdnju novinara kako je afera BMW očiti pokazatelj da HDZ ima previše novaca i da bi ga trebao dati Vladi.
"E, to ne ću komentirati",6. travnja 2009

KERUM CAN CAN  

Željko Kerum tada kandidat za gradonačelnika Splita o sloganu "Yes I can".
"Ne govorim vam ja engleski, ali san često u kontaktu s ljudima koji rade biznis, za razliku od svih ovih kokošara iz Splita koji odu na dva dana. Kontaktiram sa ljudima koji su veliki biznismeni u svijetu i oni imaju svoj stav, to je oni su mi rekli, Yes I can, ja mogu sve", 7. travnja 2009.

VIC(E) O JASENOVCU  

Vice Vukojević bivši Ustavni sudac o Jasenovcu.
"Logorom Jasenovac upravljali su Židovi, država je samo dala stražu, a postoji i ugovor između vlade NDH i Židovske općine Zagreb o financiranju uprave toga logora.", 22. travnja 2009.

NIJE ZEC PA DA UTEKNE

Luka Bebić o tome kao je Branimir Glavaš mogao pobjeći u susjednu BiH bez da mu skine imunitet saborskog zastupnika.
"Saborsko mandatno-imunitetno povjerenstvo (MIP) nije sastalo zbog "cajtnota", 9. svibnja 2009.

PROGUCAJ GA SAD, PROGUCAJ GA SAD

Željko Kerum, kandidat za splitskog gradonačelnika, na novinarsko pitanje o izborima
"Čekaj da progucan bombon.",  18. svibnja 2009.

OSTAVITE SE USTA MOJA

Dragan Primorac ispred radija 101 gdje su studenti zahtijevali njegovu ostavku, pridružio se zahtjevu za svojom smjenom.
"Ostavka, ostavka!", 21. svibnja 2009.

TKO SE CRKVE LAĆA, LA KUKARAČA

Marin Srakić, predsjednik Hrvatske biskupske konferencije, odgovarajući na Mesićeve kritike.
"Prozivanje crkve je teška povreda ustavnosti.", 26. svibnja 2009

I PAD U VISINE, JE LET U NIZINE

Tada potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor o smjeni Fabera.
"Smjena Vladimira Fabera s mjesta ravnatelja policije nije smjena, nego unaprjeđenje", 20. lipnja 2009.

S BOGOM NA "TI"

 Ivo Sanader, bivši hrvatski premijer
"Osobno Bogu zahvaljujem što sam član HDZ-a.", 18. lipnja 2009

ZBOGOM MI OSTAJ VOLJENI SVIJETE

Ivo Sanader bivši hrvatski premijer na odlasku.
"Što me gledaš!", 1. srpnja 2009. godine

TKO OSTANE, SHVATIT ĆE

Jadranka Kosor, predsjednica Vlade o Sanaderu i njegovu oproštajnom govoru.
"Sanader je vrlo jasno rekao zbog čega napušta aktivnu politiku.", 07. srpnja 2009.

POVRATAK U BUDUĆNOST

Ivo Sanader, bivši hrvatski premijer o budućnosti.
"Siguran sam da će javnost vrlo brzo, za nekoliko dana, kada se smire strasti i emocije i kada prevladava razum, shvatiti da je moj potez od iznimne važnost za politički život Hrvatske.", 03. srpnja 2009

TISKANJE HARAČA

Josip Friščić, predsjednik HSS-a, o nužnosti harača.
"Vlada nema tiskaru novca.", 03. srpnja 2009

UVOZ LIBERALNOG KONZERVATIZMA IZ GOSPIĆA

Darko Milinović, o zakonu o umjetnoj oplodnji koji je na njegovu inicijativu prihvaćen u Saboru
"Zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji je jedan od liberalnijih u Europi."

STOP NASILJU NEŽENJA!

Jadranka Kosor, hrvatska premijerka, komentirajući rigidni HDZ-ov Zakon o medicinskoj oplodnji "Nažalost, ima puno ljudi, žena, koje imaju nesreću da ih dugogodišnji partneri ne žele oženiti. Tako ih još dodatno ponižavaju i stigmatiziraju. To je jedan od najgorih oblika nasilja.", 22. srpnja 2009.

TKO SHVATI, PREŽIVIT ĆE

Jerko Rošin, arhitekt i bivši predsjednik Savjeta za prostorno uređenje u Vladi bivšeg premijera Ive Sanadera.
"Sanaderov potez neshvaćena je genijalnost", 11. srpnja 2009.

UMJETNI GODIŠNJI
 
Ministar zdravstva Darko Milinović o umjetnoj oplodnji.
"Umjetna oplodnja je stala jer su svi liječnici na godišnjem odmoru!", 26. kolovoza 2009.

U IME OCA I TVOGA SINA

Ministar zdravstva Darko Milinović objašnjavaju zašto je protiv umjetne oplodnje izvan bračne zajednice.
"Ako nije spreman pred matičarom, i što je meni još važnije pred Bogom, reći sudbonosno da, onda nije spreman brinuti se ni o djetetu.“, 07. srpnja 2009.

ŠTO JE NAMA ANDRIJA BEZ BRKOVA?

Andrija Hebrang poručuje tek ustoličenoj Jadranki Kosor kako ima podršku stranke.
"Stajat ćemo svi uz tebe, ne kao da si muško, nego kao da si muškarčina!", 09. srpnja 2009.

PONEKAD NAZOVI, DA TI ČUJEM GLAS

Ivo Sanader, bivši premijer, o svojoj nasljednici Jadranki Kosor
"Ne treba ona savjete. Radila je sa mnom", 08. srpnja 2009.

U TRI VODE GA JE PRALA

Jadranka Kosor o pripremanju rebalansa proračuna.
"Nemam mašinu za pranje suđa i davno sam rekla da ona ni neće u moju kuću. Pola rebalansa sam smislila perući suđe u subotu i nedjelju". 17. srpnja 2009.

HRVATSKA: FAJRONT KAKAV JE NEKAD BIO

Damir Kajin, IDS-ov saborski zastupnik, upozoravajući na rast trošarina i ostalih nameta
"U ovoj se zemlji čovjek više ne može ni napiti.", 29. srpnja 2009.

SVAKA BI GA MAJKA ZA ZETA

Željko Kerum, gradonačelnik Splita na konferenciji za novinare odgovara novinaru Indexa.
"Jedeš govna, i ti i tvoji kolege! Slobodno to napiši! Ako je nešto mimo propisa, obratite se sudu! Ajde šuti, majmune glupi!"

PARTIJSKE KNJIŽICE "NA GOTOVS"

Jadranka Kosor, o HDZ-ovom "vojniku" Radi Buljubašiću.
"Da Buljubašić radi za mene saznala sam iz novina. Povremeno, kao i drugi aktivisti volontira u HDZ-u, i to po pitanjima iseljeništva.", 18. kolovoza 2009

RESTAURANT "SPLIT"

Gradonačelnik Splita Željko Kerum objašnjavajući zašto je ponovo vrijeđao novinare.
"Kako ću drugačije reagirati na laži nego da kažem novinaru da jede govna?" , 16.kolovoza 2009.

SUNCE NAŠE PARTIZANSKO

Andrija Hebrang, HDZ-ov predsjednički kandidat, odgovarajući na pitanje što točno radi Bianca Matković, HDZ-ova ministrica bez portfelja
"Gotovo na svakoj sjednici Predsjedništva HDZ-a ona dobije neku novu obvezu. Bianca je iznimno profesionalna i marljiva osoba, bolja je od svih SDP-ovih političarki zajedno.", 24. kolovoza 2009.
 
KLOFANJE ILI ČIKN FAJT

Nakon što je ministrica Matković iz susjednog ureda prebacila tepih i ogledalo u svoj novi ured, premijerka Kosor zatražila je da se sve vrati u prvobitno stanje te poručila.
"Što si Bianca umišlja, zna se tko je šef!?", 28 kolovoza 2009.

MANGUPI U NAŠIM REDOVIMA

Božidar Kalmeta, ministar prometa i predsjednik Nadzornog odbora HŽ-a, stao je u obranu javnih tvrtki iz kojih u privatne džepove “cure” na stotine milijuna kuna.
"Na kraju krajeva, uvijek je bilo lopova", 4. rujna 2009.

MLADA HLA POD BARJAKOM

Hloverka Novak Srzić o ustaškoj zastavi u njenoj obiteljskoj kući
"Osobno sam jako povrijeđena i užasnuta zbog te zastave i užasno mi je žao ako su nekome povrijeđeni osjećaji", 19. rujan 2009.

POREZ ZA BUDALE

Andrija Hebrang u Saboru braneći krizni namet od oporbe.
"Neki bi ovo nazvali i domoljubnim porezom", 24. rujna 2009.

I TATA BI SINE

Darko Milinović u Saboru brani zakon o umjetnoj oplodnji.
"Tata, gledao sam televiziju i tiskovnu konferenciju gdje su rekli da ti lažeš, a oni lažu. Mrzim tata SDP. Nemoj sine više nikad reći da mrziš SDP! Jer ne treba mrziti nikoga. Ali tata ja nikad neću glasati za SDP! E, tu se sine slažemo"., 25. rujna 2009.

SAD ILI NIKAD

Premijerka Kosor najavljujući natječaj za hrvatska brodogradilišta koji se pokazao katastrofalnim.
"Ovo je pravi trenutak za privatizaciju hrvatskih brodogradilišta.", 01. listopada 2009.

KUD JA TU SANADER vol. 2

Kosor u razgovoru s novinarima što joj je bilo najteže kada je naslijedila Sanadera.
“Najteži je trenutak bio suočavanja sa stvarnim stanjem proračuna“, 07. listopada 2009.

RODBINA OD PRISAVLJA DO RAVNE GORE

Službeni komentar glavnog ravnatelja Vanje Sutlića nakon afere o neprimjerenoj izjavi novinarki Ivani Dragičević Veličković kojeg je odaslao tadašnji glasnogovornik HRT-a Janos Roemer.
"Sestra Vanje Sutlića, za koju je javno vrlo dobro poznato da je s njom u vrlo dobrim odnosima, udana je također u Beogradu. Bi li doista bilo očekivano da takvom izjavom uvrijedi i najbližu vlastitu obitelj?", 18. listopada 2009.

U FARBANJU SU KRATKE LAŽI

Uprava Hrvatskih autocesta na konferenciji na novinare.
"Nema afere, nema dokaza",  20 listopada 2009.

IZBACITE ULJEZE

Božidar Kalmeta reagira na uhićenja u Hrvatskim autocestama.
"Pa ne mogu ja odgovarati za sve tvrtke koje se nalaze u mom resoru", 26. studenog 2009.

MALE TAJNE VELIKIH ODLAZAKA

Damir Polančec na konferenciji za novinare na kojoj je obznanio da je podnio ostavku.
"Ne odlazim zbog Podravke", 30 listopada 2009.

A KUD ĆE SUZA NEGO NA OKO?

Božidar Kalmeta odgovara na pitanje razmišlja li o ostavci.
"Oči moje djece zovu me u Zadar, ali baš zbog njih želim ostati i sve ovo raščistiti", 2. studenog 2009.

ZAŠTO U FINSKOJ NEMA GRIPE?

Ministar zdravstva i socijalne skrbi o tome kako je pobijedio svinjsku gripu.
"Ako ne želite dobiti gripu, idite u saunu", 12. studenog 2009.

HAPSI SVE

Predsjednički kandidat Damir Kajin o ostalim kandidatima.
"Kada me pitaju kako bih riješio korupciju, odgovaram da bih za početak uhapsio pola predsjedničkih kandidata.", 15. studenog 2009.

A ONDA JE SVIZAC ZAMOTAO ČOKOLADU

Ministar uprave Davorin Mlakar o reformi državne uprave.
"Birokracija nam nije ni skupa ni glomazna.", 08. prosinca 2009.

SPIKING BANDINGLIŠ

Odgovor Milana Bandića nakon što ga je novinarka Indexa na engleskom upitala što nosi večeras.
"Ke!?", 10. prosinac 2009.

KOGA NEMA, BEZ NJEGA SE MOŽE
 
Ministar Tomislav Karamarko o velikom broju slučajeva vezanih uz korupciju krajem godine.
"Slučajnost je da se afere otvaraju nakon što je otišao Sanader", 19. prosinac 2009.

I NEBO MOŽE DA SE SRUŠI

Komentar Božidara Kalmeta o ostavci nakon tri željezničke nesreće, niza korupcijskih afera i havarije trajekta
"Razmišljam i razmišljat ću", 21. prosinca. 2009