Autor Tema: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?  (Posjeta: 9274 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #15 : Studeni 29, 2009, 05:39:52 poslijepodne »
Dali bi ona pjesma trebala biti neki komentar?

Ta pjesma i je komentar, bolji i potpuniji negoli si ga ikada napisao. I u tome sam bio nedvosmislen, te je to za uvod sasvim dovoljno. Zašto bih ja trebao odmah izreći sav svoj stav?? Tema je pokrenuta da se razvije rasprava, a ne da ja kažem odmah sve što imam. To nisam nikada radio i nikada neću raditi, dapače - to nisam doživio od nikoga na ovom forumu, pa zašto bih ja bio iznimka?

Ako i je komentar tada je to plagiranje.

To nije plagiranje. Sorry, ali onda ne znaš što plagiranje je...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #16 : Studeni 29, 2009, 06:31:17 poslijepodne »

Poznajem opus Ramba Amadeusa, no ne poznajem u čemu nam je Crna Gora "bratska država"...?  ::) ::) ::)

BTW, od toliko hrvatskih grupa i kroničara nepravde i jada u ovoj zemlji, ti moraš uzimati strane primjere...

Iako Amadeus nije turbo-folk, možda i za tebe vrijedi uvodni stih fetivih Splićana...

"Svi Hrvatine, a svaki skače ka klokan
Čin čuje Cecu il neki hit turbo folka"...

Turbo folk je i "Nacjionalono" pivo! Pa dajte onda povežite Mladena sa istim!
I on se prodao, ok, kužim ja da se nema para u umjetnika i da bi sad isti lik snimio reklamu i za kladionicu...


Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #17 : Studeni 29, 2009, 06:43:33 poslijepodne »
Sledge

Nisam ni sumnjao da poznaješ opus Rambo Amadeusa. Pa čovjek je umjetnik, a ti i nad njima vršiš nadzor, zar ne? Crna Gora je bratska država jer nikada nije prozvana za sudjelovanje u uništavanju imovine rvacke ili ubijanja na dubrovačkom ratištu. Dapače, Stipe ti je to i objasni na dnevniku jednom prilikom. Ivo ga je podržao, Nadan nije komentirao, a  Andrija to smatra glupim.
Ja ti više preferiram New Primitives i Novi Val,  nisam jugo nostalgičar ali sam sigurno nostalgičar te rock scene.
Al, ti to sigurno bolje znaš od mene.
A možda da ubaciš koji stih od Bore čorbe, pa da uspoređujemo njegove umjetničke pothvate i izričaje u odnosu na spličane?
Al, to je bezveze, ti si u tom segmentu bolji od mene.

Ko to tamo peva?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #18 : Studeni 29, 2009, 08:31:53 poslijepodne »
Ako  je pjesma doista komentar,a ti tvrdiš nedvosmisleno da je,žao mi je ( za ovo postoje i naše hrvatske riječi, kada ti je žao) tada to nije tvoj komentar. Dakle zaista nisi ništa komentirao nego si samo prepisao pjesmu.
Pjesmu koju ti nisi napisao ,već si je sam prepisao.
Znači nisi komentirao!
Ti voliš reći da bi netko imao svoju temu treba samo dvadeset sekundi da se ista pokrene. Da to je točno. Od svega samo si iskoristio dvadeset sekundi.

Da se vratim na komentar,slažem se ponovno s tobom ja takav komentar doista nikad ne bih mogao napisati nikad vjeruj mi nemoj da te moram uvjeravati.
Ponavljam nisi ništa napisao u smislu komentara,nisi se ni potrudio,jadno je to od tebe.
Trebao si se ipak potruditi. Možda ti i uspije.
Znam da kažeš da se slagati sa tobom nikako nije dobro,i zato ipak se ne slažem s tobom,nemoj se ljutiti.
Znaš reći da možeš mnoge situacije od prve sagledati malo šire ili malo dublje od velike većine ljudi. No ovdje se ta tvoja darovitost nije pojavila na površini,očito si se izgubio u svojim narcisoidnim dubinama. Ma ne mari,pričekat ćemo mi tebe da izroniš i da se oglasiš,ne žuri imaš vremena.
Mene su ti znaš moji roditelji,kao i tebe tvoji,učili da ne  treba  uvijek lajati na sve i svakoga i da neke stvari treba i prešutjeti. Očito nisi dobro sve upamtio ,daj si opet malo ponovi gradivo molim te.
Ja nisam neobičan  poput tebe ,već sam ti rekao. Ja sam čovjek koji   stalno griješi i koji se stalno uči ,a opet ču umrijeti bedast. Ali to nije grijeh,to je ljudski.
 I na kraju ako si mislio da će se nešto samo raspraviti i pokrenuti samo zbog tebe,vidiš u zabludi si,ali neka te to ne muči , pa i ti si na kraju samo čovjek.
A ne zaboravi!!!!! Sve što je ljudsko  to je prolazno pa i ti dragi Sledgehammer .

Ups... oprez možda će ipak biti snijega.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #19 : Studeni 30, 2009, 11:56:42 prijepodne »
Nisam ni sumnjao da poznaješ opus Rambo Amadeusa. Pa čovjek je umjetnik, a ti i nad njima vršiš nadzor, zar ne?

Da, morone, i nad njima. Sretan?

Crna Gora je bratska država jer nikada nije prozvana za sudjelovanje u uništavanju imovine rvacke ili ubijanja na dubrovačkom ratištu.

Političke floskule i politikantske izjave nemaju veze sa stvarnošću.

Pojam "bratskoga" je ipak prekompleksan i pretežak da bih baš svakoga proglašavao bratom, sestrom i svojtom.

No Jugoslavenima su svi braća, zar ne? Pa tako i tebi. Priznaj barem to, nije to (velika) sramota.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
-om većim od vanjske tempoerature, sve je jasno.
« Odgovori #20 : Studeni 30, 2009, 12:03:49 poslijepodne »
Dakle zaista nisi ništa komentirao nego si samo prepisao pjesmu.Pjesmu koju ti nisi napisao ,već si je sam prepisao. Znači nisi komentirao!

Ja je nisam ni prepisao, već copy/paste sa stranice sa tekstovima pjesama.

I nisam je prepisao sebi (priznaj da si i to htio blebnuti), već lijepo sve piše čija pjesma je, kako se zove, tko ju izvodi... a njezin sadržaj me potpuno zadovoljava, pa je nisam imao namjeru prepričavati, zato da ti nebi imao o čemu kritizirati i komentirati. Ona je - kao moj komentar - sasvim super.

Trebao si se ipak potruditi. Možda ti i uspije.

Nisam se trebao potruditi - pametnom, sa IQ većim od vanjske temperature, to je dovoljno i jasno. Ili hoćeš reći da neka pjesma ne može biti komentar? Može! I ista svojim sadržajem potpuno odražava sve ono što sam i ja želio reći.

Ja sam daleko od vječnosti, ali ti si nav'ro kao da si besmrtan! Otkud samo izvodiš sve te zaključke? Ponestaje ti farbe, ili što?  :o :o :o
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #21 : Studeni 30, 2009, 02:23:11 poslijepodne »
Sledge,
Imaš kakvih problema na poslu? Nisi još riješio građevinsku? Od čitanja stručne literature ti se manta?

Moron je možda tvoj susjed koji je osuđen na slušanje opusa od Rambo Amadeusa, preko cojki do spličana. A možda te boli želudac jer si se prejeo.
nemoj nas više "udarati" pojmovima i zaobilaziti jer u zadnje vrijeme "prašiš" maltene po svima.
Ako misliš da ćeš mene "navuć" na uzvračanje uvredama varaš se. Zajaši malo negdje drugdje, možda na forumu mladih HDZ-a, SDP-a ili blogu koje plavojke ili kojeg doktora.

Ili da se počinjemo potpisivati umjesto dosadašnjih imena? Što misliš, da li bi to bilo konkretnije.
Ko to tamo peva?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #22 : Studeni 30, 2009, 04:18:59 poslijepodne »
Na tvoju veliku žalost, nemam nikavih problema, ni na poslu, ni doma, ni nigdje...

Eto, uživam prozivati morone koji su umislili da sve znaju, pa se guraju u prvi red pametovanja a da nisu u životu pročitali ništa jače od Alana Forda... a možda me jedino malkice jebe u životu što živim među ljudima koji su umsilili (jadnici) da sve znaju, kao što si i ti, a vjeruj mi- život je prekratak da ga provedeš u slušanju nebuloza i nečijih "mišljenja"... a kako već rekoh - mišljenje je kao i dupe; svatko ga ima! A kod nekih je između i znak jednakosti...

Možda da prije uletavanja u neku temu napraviš elementarno educiranje po tom pitanju, da ne spamaš temu sa neznanjem i nerazumijevanjem - to bi bilo i dobro, a i po bontonu! Jednostavno, to izgleda ovako; ne dajem tvrdnje nikakvog tipa dok nisam sigurna da su iste točne! Kaj veliš - da to probaš barem jednom? I da se glede educiranja makneš od 24sata i inog novinarskog smeća, te foruma gdje vlada zboirno pjevanje neznalica i tupamarosa... Ima toliko pametnih i relevantnih izvora za učenje, a ne čitanje novina, gledanje televizije i čitanje Wikipedije (uf, to je još super!!) i foruma...

Nije grijeh ne znati; grijeh je ne znati a pritom se držati da znaš - sve...

Možda si konačno i uvidio da tvoji navodi oko zakona i njihovog provođenja nemaju prođu, a na tebi je da se pitaš i - zašto? Zakoni su javna stvar, besplatni su, i nitko te ne spriječava da iste čitaš... jer ih ići tumačiti prije negoli ih pročitaš - ipak nije to "ono pravo"... ne znam što si po struci, ne znam baš ništa o tebi, pa se ne držim da to znam, niti te omalovažavam na temelju zanimanja, škole, činjenica, zakona itd itd... to rade budale, i to si ti radio meni. A ja ti kažem - nemoj biti budala, to nije ni lijepo ni dobro.  ;)  Pokaži mi - i dokaži mi - da to u tvom avataru nisi ti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #23 : Studeni 30, 2009, 04:23:25 poslijepodne »

Nije grijeh ne znati; grijeh je ne znati a pritom se držati da znaš - sve...



Onda ne griješi više, Sledge!!!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #24 : Studeni 30, 2009, 04:35:15 poslijepodne »
Čim mi ti to veliš, odmah mi je lakše... još da barem jednom dokažeš to kaj tvrdiš, bil bi ti i zahvalan!

Naravno - ne svojim mišljenjem, već činjenicama... znaš kaj su činjenice?  ;D

Ak ne znaš, pitaj dobolu; on ti SVE zna... grdi igrač!  :P
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #25 : Studeni 30, 2009, 04:39:37 poslijepodne »
... još da barem jednom dokažeš to kaj tvrdiš, bil bi ti i zahvalan!

Naravno - ne svojim mišljenjem, već činjenicama...


Hoću, Sledge, rado. Ali prvo mi ti kao "načitaniji", "obrazovaniji" i "pametniji", pokaži kako se to radi. Mislim kak se, osim bujica uvreda i omalovažavanja, barata činjenicama i argumentima. A ja ću slijediti tvoj svijetli primjer.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #26 : Studeni 30, 2009, 04:57:29 poslijepodne »
Neću ti ništa dokazivati, sve ti to dobro znaš, a tak plitko izvlačenje kakvo sad prodaješ je na razini vrtićke djece... naši stari su znali reči da "tko se zna izgovoriti - i u crkvi prdne..."... tak i ti gubiš vrijeme u traženju izgovora.

Za nekoga tko uletava s neba pa u rebra očekivao sam ipak više...

Ja sam sve svoje navode ipak podosta opširno obrazlagao i temeljio na nečemu što nije moje "mišljenje". Glede pristupa, da i ti probaš tako?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #27 : Studeni 30, 2009, 06:58:21 poslijepodne »
Citat:
Ja je nisam ni prepisao, već copy/paste sa stranice sa tekstovima pjesama.

Uh otkuda ti tolika pamet,pitam se pitam se. Vidim zadnjih dana neku veliku gužvu tamo na Istoćnoj strani periferije Velike Gorice. Hmm...možda ljudi čekaju kod tebe na poduku.



Ali moraš se malo upristojiti,nikako ti ne stoji taj rijećnik kočijaša,,,nisi ti valjda jedan od njih?? Ili možda je si....tko zna?




Zapamti I to će proći isto kao i ti !!!!


Možda ipak bude snijega??
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #28 : Studeni 30, 2009, 08:47:40 poslijepodne »
http://www.jutarnji.hr/
http://www.vecernji.hr/tema/hrvatske+autoceste/

Opis bi otprilike izgledao upravo ovako:

Ništa neznam, nemam se kome pravdati
Kako ja mogu znati što rade moji suradnici
Suradnike ja biram
Pa, pa, pa šta je to, nije to ništa
Pa, pa, pa to je normalno
Zašto bi ja odgovarao?
Zašto bi ja davao ostavku?SDP? Pih, pih.......
a građani?Ma tko njih .....?

Ma kakva kaznena odgovornost
Ma kakva politička odgovrnost
Ma kakva moralna odgovornost
Birači opet trebate glasati za mene

Ministar prometa "europske demokratske" Republike Hrvatske
Božidar Kalmeta


Pa ljudi jel to moguće?  rekao bi pokojni Mladen Delić

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako bi vi opisali stanje današnje države i nacije?
« Odgovori #29 : Studeni 30, 2009, 08:57:10 poslijepodne »
Žužul je ponudio platiti jamčevinu 22000000 kn koje je maznuo, fakat velikodušno od njega!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić