Autor Tema: Novi Global moderator: Sledgehammer  (Posjeta: 13989 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #15 : Kolovoz 25, 2010, 11:35:25 prijepodne »
Ne vidim potrebu za neko veliko mozganje, osim ako nisu nećije nade potonule?? :) :)

Ako se ovo mene dotikavle, onda je kriva adresa. Nemam ni vremena niti volje baviti se goričkom politikom, pa ni ovim forumom koji je se i previše dotiče.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #16 : Kolovoz 25, 2010, 11:38:20 prijepodne »
Ne vidim potrebu za neko veliko mozganje, osim ako nisu nećije nade potonule?? :) :)

Ako se ovo mene dotikavle, onda je kriva adresa. Nemam ni vremena niti volje baviti se goričkom politikom, pa ni ovim forumom koji je se i previše dotiče.

Krivo misliš!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #17 : Kolovoz 25, 2010, 12:03:13 poslijepodne »
Štef, kaj nije prva odluka o moderatorima donesena dogovorom osnivača ovog foruma? Kaj se nije i sad moglo pozvat te iste ljude na dogovor...

U ovih godinu dana se nitko od osnivača nije želio prihvatiti moderiranja. Točkica je pristala na to i onda odustala. Na kraju je sav posao pao na mene. Kad smo se prije godinu dana sakupili povodom zatvaranja foruma ja sam predložio drugo rješenje, a ne forum, zato jer sam smatrao da on nije najprikladnija forma. Ali kako su svi ostali bili za forum ja sam se priklonio volji većine. Na kraju je ispalo da se nitko nije značajnije angažirao. I kaj onda? Da opet sazovem sastanak na kojem će se pojaviti 5 ljudi od kojih se nitko neće prihvatiti nikakve dužnosti?

Nadam se da će Sledge dokazati moju pretpostavku da će biti bolji moderator nego što sam ja bio.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2010, 12:11:11 poslijepodne Stjepan »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #18 : Kolovoz 25, 2010, 12:19:51 poslijepodne »

Ne vidim potrebu za neko veliko mozganje, osim ako nisu nećije nade potonule?? :) :)

Ako se ovo mene dotikavle, onda je kriva adresa.

Ne, misli na mene zato jer sam se ja javno, prva i jedina (za sad), odlučila pomaknuti i pojavljivati u tragovima na, za mnoge forumaše naročito čitače, nezanimljive teme.
Ipak sam ja prije svega lokal patriota.

Ne, nikako mi nije želja biti moderatorom.

Prvo – uopće se ne razumijem u taj posao, niti sam programer, niti sam priučeni programer, niti sam softveraš. Pa ja ne znam niti sliku izoštriti u onom nekom shopu ili omeđiti neki njen dio, a ne da bi znala čeprkati i popravljati po forumu. Jedino kaj znam to je čitati i primjetiti kaj nije dobro.

Drugo – bila sam to neko vrijeme, čak sam bila iznenađena zakaj to jesam i konačno -  nije mi se svidjelo.

Treće – ne mogu pisati svoje mišljenje jer me se tada doživljava kao jednakiju među jednakima što ne odgovara istini.

Četvrto – nisam spremna čitati sve postove od a do ž jer me to nervira, opterećuje, i ograničava vrijeme koje bi inače splanirala za svoje postove.

Mislim da ste zajedljivi, mogli ste pitati zašto.

Smeta me što se nije do sad spomenulo pitanje moderatora ako se primjetilo da Točkica i Alen nemaju vremena, pa da se prodiskutira tko bi to mogao biti i želi li to biti.
Smatram da na forumu ima nekoliko ljudi koji su zaista objektivni, nepristrani i znaju biti korektor iako ne znam (nije mi palo na pamet da ih pitam) bi li se oni prihvatili tog posla.

Pouzdano se zna da neki od forumaša ne sudjeluju aktivno na forumu upravo zbog nicka plemenitašica, pa stoga IDEMO DALJE, ZNA SE tko zna i može.

Uostalom, ako je čovjeku ponuđena šansa, treba mu dati prostora da se dokaže i odradi tu šansu. Ja mu svakako neću smetati da uspije u tome.  :)

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #19 : Kolovoz 25, 2010, 12:26:02 poslijepodne »
niti sam programer, niti sam priučeni programer, niti sam softveraš. Pa ja ne znam niti sliku izoštriti u onom nekom shopu ili omeđiti neki njen dio, a ne da bi znala čeprkati i popravljati po forumu.

To je posao administratora foruma.

Jedino kaj znam to je čitati i primjetiti kaj nije dobro.

E, upravo TO je posao moderatora.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #20 : Kolovoz 25, 2010, 12:29:29 poslijepodne »
Ma dobro, nije joj se svidjelo, kaj moreš. Ovom našem novom se to očito sviđa. Barem bu sa žarom delal kaj se drugima baš i nije štelo.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #21 : Kolovoz 25, 2010, 12:30:11 poslijepodne »
Smeta me što se nije do sad spomenulo pitanje moderatora ako se primjetilo da Točkica i Alen nemaju vremena, pa da se prodiskutira tko bi to mogao biti i želi li to biti.
Smatram da na forumu ima nekoliko ljudi koji su zaista objektivni, nepristrani i znaju biti korektor iako ne znam (nije mi palo na pamet da ih pitam) bi li se oni prihvatili tog posla.

Imali smo natječaj za moderatore. Koliko se ljudi javilo?
Koliko je ljudi bilo da su rekli (ili privatnom porukom ili javno) da bi htjeli biti moderatori?
Koliko ljudi je predložilo (bilo privatno ili javno) nekoga za moderatora?

Odgovori su porazni.


amarkulin

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #22 : Kolovoz 25, 2010, 12:33:36 poslijepodne »
Ovom našem novom se to očito sviđa. Barem bu sa žarom delal kaj se drugima baš i nije štelo.

To me uopće ne brine. Samo što će biti kad mu igračka dosadi? Pa počne istim žarom (i nekim alatima) uvoditi "svoj red" na forumu...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #23 : Kolovoz 25, 2010, 12:41:56 poslijepodne »
To me uopće ne brine. Samo što će biti kad mu igračka dosadi? Pa počne istim žarom (i nekim alatima) uvoditi "svoj red" na forumu...
Već je malo kao i počel upeljavati "svoj red". No imaš prav, interesantno bu vidjeti kad to postane svakodnevnica. Vidjet ćemo, nek nas iznenadi.  :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #24 : Kolovoz 25, 2010, 12:46:00 poslijepodne »
Vidim da si ova tema politizira, ili navlači u vode koje nemaju veze sa ničim.

Anđelko, plemenitašica - ne trebaš se bojati, ja nisam ti. Ja znam razlikovati privatno od poslovnog, neću koristiti forum za bilo kakve osvetoljubivosti, nitko neće biti u prednosti, a niti potlačen mojim "kriterijima" (što je bilo daleko od istine na starom forumu na kojemu si se upravo ti tako ponašao, kako predviđaš meni, i na kojem sam ja zbog tebe dva puta odlazio i konačno i otišao sa foruma - no dokaz tko je bio u pravu je bio u tome što nisi znao svoje granice, pa si na kraju ti odletio, jer si počeo preočito i predebelo pretjerivati - ja sam se samo poštedio tvojih izljeva pravovremeno!).

Unatoč tome - za mene si običan član, mene ne zanima potlačivanje ikoga, nisam iskompleksiran, i samo me zanima poštuje li se osnovno - sve ostalo, uključivo i moje osobno mišljenje o tebi ili plemenitoj - je nebitno. Tako da nitko neće iznad nikoga "patrolirati", pogotovo ne posebice zbog plemenitašice - to su bedastoće u koje želi samu sebe uvjeriti kako bi imala razlog otići uzdignute glave, iako razlog tome leži u nekim drugim stvarima, daleko od mene...

Smatram da sam daleko objektivniji od nekih koji mi upravo to podmeću (kao vas dvoje), a ne mogu sami izaći iz svojih osobnih okvira (Anđelko) i stranačkih ograničenosti i uvjerenja (plemenitašica), ne mogu skinuti sve te naočale kaj su si natovarili na nos i pogledati u sunčan dan neopterećeni i slobodni. Unaprijed tražite probleme sami za sebe, konstruirate i izmišljate stvari sa kojima ja nemam veze, a niti ću imati.

Na forumu NEMA nekog "mog reda" - ima forumskog reda, kojeg je bilo, ima, a bit će i ubuduće. Samo će se možda češće i kvalitetnije odrađivati - što će neki neminovno tumačiti kao napad na njih. No - barem glede mene osobno - nitko neće biti privilegiran, i nitko neće biti manje vrijedan. Svatko će biti tretiran jednako, i to zbog onoga što je napisao i kako se ponašao na forumu, ne zbog onoga kaj on je. I TO i takav je posao moderatora, Anđelko, baš TO.

Meni su svi isti, poznate vi mene, poznam ja vas - i tu se ništa ne mijenja, moje ponašanje neće ovisiti o nikakvim dobrim ili lošim iskustvima sa bilo kime. Bit će čisto moderiranje, kako mu i ime veli - znate pojmove tipa offtopic, troll, spam, EULA i sve kaj spada pod to. Sve ostalo, uključivo moje osobno mišljenje i stavovi - nebitno je. Ono neće nimalo upravljati mojim klikovima mišem na povećani broj opcija iz admin/mod panela. Daj Bože da toga nikada i ne bude! BTW, ja tu nisam sam, tako da... i nad popom ima pop, a ja sam samo mali kapelan...

Naravno, tko voli - nek izvoli. Meni ste svi jednako dragi i jednako dragocjeni. No nekome su takova razmišljanja neprihvatljiva, jer bez sukoba i izazivanja provokacija nisu živi, a izjedanja vlastitih jednjaka od jala prema nekom drugom, ili muke kaj nije cijeli svijet upravo onakav kakvim bi oni htjeli da je - sadržaj je života i sudjelovanja na forumu. Takvima ja ne mogu pomoći, ali mogu pomoći forumu - da takvi svojim frustracijama ne truju cijeli forum, već samo unaj bazenčić gdje to mogu brčkati bez beda.

No mislim i vjerujem da se čovjeka ipak sudi po riječima i djelima, pa nisam nikada gubio vrijeme na "ziher-prognoze" kao vas dvoje. Jer da to znam - ne bih gubio vrijeme ovdje, ispunjavao bih listiće lota i visio u kladionici...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2010, 12:56:29 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #25 : Kolovoz 25, 2010, 12:59:14 poslijepodne »
nekome su takova razmišljanja neprihvatljiva, jer bez sukoba i izazivanja provokacija nisu živi

Dosad si dokazao u mnogo primjera da ovo baš za tebe vrijedi. Vrijeme će pokazati jesi li sposoban nadići samog sebe.

Ajd, meni bar nisi imputirao "stranačku stegu".  :)
EOD 4 NOW

P.S. Btw, nisam nikam odletio. Izišao sam iz stranke i iz političkog života, pa i s foruma (prije nego što je ugašen).
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2010, 01:00:46 poslijepodne amarkulin »

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #26 : Kolovoz 25, 2010, 01:49:50 poslijepodne »
Najprije, čestitam tebi, Sledge, na novoj ulozi.
Nadam se da ćeš ju raditi časno i pošteno, kako i dolikuje.
Neće ti biti lako, jer je atmosfera prilično podijeljena oko tvoje moderature, ali to ti može biti samo poticaj više.
Pa evo i moga stava na temu:
Počesto smo se ti i ja razilazili u razmišljanjima, ali još više i češće u načinu na koji svoje stavove iznosimo.
Ipak, uvijek te doživljavam kao sugovornika koji ima šta reći i s kojim je vrijedno raspravljati, pa makar samo zato da sagledam stvari iz nekog sasvim drugog kuta.
Mislim da je velika stvar imati proširenu perspektivu!

Moj osobni savjet kao moderatoru ti je - budi fer!
Osobno, vjerujem da ćeš ti to jako dobro raditi.
Znaš, to ti je ko ona situacija kad u školi učiteljica ima vrckasto, zločesto i nemirno dijete, pa mu da u zadatak da vodi brigu o redu i disciplini u razredu.  ;)
I sve je riješila.
Stjepane, i tebi svaka čast na odluci  ;)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #27 : Kolovoz 25, 2010, 04:24:37 poslijepodne »
Anđelko, glavno da ti sam sebe znaš utješiti. Ja sam od više različitih ljudi čuo drugu, istu priču, a međusobno nisu povezani. No nema veze - bio si i admin i mod, i nisi znao raditi ništa od toga kako se spada (pogotovo ne moderiranje, a debelo si zloupotrebljavao i ovlasti admina), jer privatizirati forum za svoje interese sigurno nije obrazac kako se radi posao. Zato mi nemoj govoriti kako se radi taj posao - to je ipak više od pukog klikanja mišem.   :-X

Naravno, ne trebam reći da si gašenju kumovao upravo najviše ti - sa kvalitetnom "pripremom" terena za to, jer je forum postao nepoćudan za tvoje političke šefove.

Goričanka - hvala.  :)
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2010, 04:27:43 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #28 : Kolovoz 25, 2010, 04:52:02 poslijepodne »
Već vas duže vrijeme nisam citirala jer to ne zaslužujete, ali mi je sad Stjepan "nametnuo" taj pravac pa:

Smatram da sam daleko objektivniji od nekih koji mi upravo to podmeću (kao vas dvoje), a ne mogu sami izaći iz svojih osobnih okvira (Anđelko) i stranačkih ograničenosti i uvjerenja (plemenitašica), ne mogu skinuti sve te naočale kaj su si natovarili na nos i pogledati u sunčan dan neopterećeni i slobodni. Unaprijed tražite probleme sami za sebe, konstruirate i izmišljate stvari sa kojima ja nemam veze, a niti ću imati.

Najvažnije za vas je da ste vi sebe i neke druge forumše uvjerili kak ste „daleko objektivniji od nekih koji vam upravo to podmeću“ (što je pisac htio reći? – ma nebitno, ne zanima me) i kako sam ja neslobodna, ograničena, vjerojatno i iskompleksirana te konstruiram i izmišljam stvari poput  „ bedastoće u koje želim samu sebe uvjeriti kako bi imala razlog otići uzdignute glave, iako razlog tome leži u nekim drugim stvarima, ..“

Uvijek i baš uvijek hodam uzdignute glave. Otići mogu uvijek i svugdje ući isto tako vrlo uzdignute glave, bez vašeg dopuštenja ili pomoći.
Ostavite me na miru sa svojim procjenama mene same, jer to nije moderatorov posao na forumu.

Kako nisam nametljiva osoba, nemam namjeru niti ovdje kršiti svoje načelo.

Meni ste svi jednako dragi i jednako dragocjeni.

Kolege forumaši kratki savjet:  nemojte se rastopiti od ovih izljeva iskrenosti.

PS brčkat ću se u moru, a ne u bazenčiću onda kad ja to budem htjela. To je valjda jasno.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2010, 04:54:08 poslijepodne plemenitašica »

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #29 : Kolovoz 25, 2010, 04:57:53 poslijepodne »
bio si i admin i mod

Ostale neistine neću komentirati, ali ovo je previše: čak ni ne znaš da NIKAD nisam bio administrator. Nakon Alena Pejića došao je Alen Framić. Onda je došao onaj SDP-ovac, pa sada opet Alen Pejić.

Tvoja je glupost bezgranična. Izgubite svaku nadu - vi koji ulazite u rasprave sa Sledgehammerom.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2010, 05:02:33 poslijepodne amarkulin »