Autor Tema: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav  (Posjeta: 272159 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« : Rujan 06, 2009, 09:11:16 poslijepodne »
...
Uglavnom, ukratko ću pobrojati neke od aktivnosti koje sam pokrenuo.
...
6. U rujnu počinju radovi na prvoj fazi izgradnje groblja u Kušancu, u vrijednosti 4,5 milijuna
...
Evo, ovo su samo neki od projekata na kojima radim ovih dana.
http://www.drazenbarisic.com/

13.Ubrzao radove na groblju kako bi ukopao pokojni www.forum.gorica.hr.
Ili ga jednostavnije zalijati betonom u temelje... >:(

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #1 : Rujan 06, 2009, 09:19:17 poslijepodne »
...................
13.Ubrzao radove na groblju kako bi ukopao pokojni www.forum.gorica.hr .
Ili ga jednostavnije zalijati betonom u temelje...


Hihihihihihih

(oh, a di su smajlići palac gore i dolje?)

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #2 : Rujan 06, 2009, 09:19:31 poslijepodne »
Radi se o groblju za kojeg je Grad Velika Gorica morao kupiti zemljište od države iako je uobičajeno da se za potrebe groblja država odriče zemljišta u korist lokalne samouprave. Hoće li možda naš gradonačelnik od svog nadređenog kolege iz lokalne podružnice HDZ-a tražiti da se taj novac refundira gradu?
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #3 : Rujan 06, 2009, 09:54:51 poslijepodne »
Nijen se bik neče sam bosti tak da i drug Picula ima tu putra na glave.Kaj se dotikavle našega Grackoga Očuha mislim da on sejeno ima premala jajca da bi se išel "bost" z "babum".A če bi si i premislil nekak mi se čini da bi posral plajnku...

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #4 : Rujan 06, 2009, 10:13:52 poslijepodne »
Picula je za svoje zasluge dobio plaću. Možda je mogao i bolje proći da se poslodavcu predstavio u boljem svijetlu, ali sad je tu gdje je. Nije ni gladan ni žedan, pa se ne brinem za njega isto kao što njega nije bilo previše briga ni za mene ni za moju djecu niti za moju ženu na porodiljskom.

Ovaj gradonačelnik ima priliku ispraviti nepravdu nanesenu građanima koji su morali platiti ono što građani drugih gradova nisu morali. Samo mora biti gradonačelnik svih građana, a ne samo onih koji su zaokružili njegovo ime na listiću.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline goofy

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 2
  • Karma: +0/-0
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #5 : Rujan 07, 2009, 10:24:44 prijepodne »
Ma cijela se priča svodi na to da naši građani rade u Zagrebu, vračaju se prekasno doma da bi još imali snage pokazati interes za Goricu. Djeca su ima cijele dane u gradu, idu u školu i premladi su da bi ih politika interesirala. Glasača praktički niti nema jer praksa pokazuje da samo sela glasaju u većoj mjeri, a grad u gotovo nikakvoj.
Znači u gradu vlada mrak po kojem se izvrsno kreću oni koji su tu po cijele dane i kontroliraju ga. Proračun se redovito puni ali i prazni bez kontrole (interesa građana). Svi smo mi samo skupina turista koju se legalno pelješi iz dana u dan, a da im se ne daje ništa osim praznih obećanja. Idealne pozicije za gradske fotelje, a manipulativni prostor veći nego upola manjim gradovima. Dugogodišnje ovakvo ponašanje samo još više obeshrabruje građane da nešto poduzmu i zbog toga su inertni i samo gledaju kako bi se preselili. Neovisni forum je hvale vrijedna ideja, ali bojim se bez većih rezultata jer je mali broj korisnika na njemu i ništa se ne postiže – samo potezanje lijevo i desno. Televizija & televizija je smijurija za grad veličine Velike Gorice. Mediji su pod kontrolom, ali i od pamtivijeka su bili – neovisno novinarstvo je uvijek bilo samo u povojima. Građani u autobusima psuju Bandića, a ne Piculu ili Barišića što je također suludo tj., lukavo smišljeno. Hoće li se ova situacija promijeniti? Čisto sumnjam jer bi građani počeli pokazivati veći interes, a to izgleda "foteljama" nije u interesu.

Zato dragi moji gledajte "stupove" kad idete na posao ili "prazna polja" kako god vam paše, ali dok ne pritisnete svoje roditelje, djecu pa i prijatelje, vaši će potomci biti u istoj situaciji.

Uglavnom nemam više inspiracije – možda me koji komentar potakne, pa drugom prilikom.

Bok… ???

Offline Jablan

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #6 : Rujan 15, 2009, 10:28:13 poslijepodne »
Inače je zemljište na kojem se planira gradnja groblja bilo u vlasništvu plemenite Sučije Kurilovec. Puno je obećanja bilo o povratu te zemlje, kad ono, povrata nema već se mora otkupiti!! Sramota! A toliki glasovi plemenitih HDZ-u odoše!! Možda im opet kakve voćnjake pred pametnim nosom proturiše!!

kekec

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #7 : Rujan 15, 2009, 10:40:03 poslijepodne »
Pak su im muda pod bubrege prodali ... a dežurni žandar se nek ljuti koliko hoče .....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #8 : Rujan 15, 2009, 11:43:33 poslijepodne »
Pa,mislim da tu Barišič ni bogznakulko krif jel je to malo kompleksneši problem;
1. Poparu su zakuvali Picula i Šuker
2. Barišič je došel na gotovo i trenutno nema sve projektov nek samo završava Piculine;Japina,AKM,Groblje,Dvorana...
3. Čisto sumlam da vam buju groble vrnuli jel su več si paperi zvađeni na ime Grada,a nima se ni čas čekati z početkom posla na projektu jel još malo pa budu na Gorice zakapali kak i v Sarajevu-na Radniku
4. Če vam prema sporazumu Rakarec-Barišič pripadaju kakovi penezi prava atresa je Ivan Šuker (tu vam nedam velike šanse...)
5. Buduči da je več prije Šuki rešil Velkom-komada 1,kumu je ftopil poloprivrednu branitelsku zemlu,mislim si nekak da vam ni v nature ne nekaj pripalo
6. Ali...
7. HDZ je navek našel nekakove peneze il kompenzacije za koalicijske partnere tak da bi se po te linije mogli nečemu nadati-most vam da nekakovu ledinu a onda vam ju,kak i Azameru,prenameni v industrijsko i sl.
8. Jednak tak kak se Šuki rešil balasta Velkoma tak je otišlo i Josipovičevo k popu
9. Iako se nekaj šuškalo da bi se to moglo vrnuti POTu i da je POT živo zaintereseran do sat z toga ni bilo niš
10. Če bi i bilo kaj z toga to bi podiglo rep POTu ali ZZ stoga nima niš
11. Več je negdo napisal na forumu prije da su se ZZ i POT zalagali za POVRAT imovine a ne za crkavicu
12. Ali bole vrabec v ruke...
Tak da...
Neznam kaj bi ti rekel...

Offline Jablan

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #9 : Rujan 17, 2009, 10:47:39 poslijepodne »
Užasno stanje, medijska blokada! Gledam ove njihove pamflete i ne vjerujem! Pa kaj u celoj Gorice ne postoji neki ozbiljni novinar ili nekaj slično da se pobuni protiv ovog ludlia. Iako Index piše hrpu gluposti bar mrze ove primitivce. Šuicu su nategnuli par put i baš sam se ponadal da budu raspalili i po našim stručnjacima, ali ništa. Znam da od pisanja ništa, ali bar buju izašli iz ove anonimnosti (neki savjetnici) koju sad uživaju.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #10 : Rujan 17, 2009, 11:32:09 poslijepodne »
Ma cijela se priča svodi na to da naši građani rade u Zagrebu, vračaju se prekasno doma da bi još imali snage pokazati interes za Goricu. ......

Uglavnom nemam više inspiracije – možda me koji komentar potakne, pa drugom prilikom.

Bok… ???


Goofy ima prav, točno tak se i ja osečam...samo mi vrag neda mira.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradonačelnik, Kako izbjeći sukob interesa
« Odgovori #11 : Rujan 20, 2009, 04:33:16 poslijepodne »
Predstavljanje projekta edukativne kampanje „Kako izbjeći sukob interesa“ 
Projekt edukativne kampanje „Kako izbjeći sukob interesa“ predstavljen je na konferenciji za medije. Temeljni cilj projekta je upoznavanje novoimenovanih lokalnih dužnosnika koji su osvojili mandate na izborima 17. svibnja s osnovnim značajkama Zakona o sprečavanju sukoba interesa pri obnašanju javnih dužnosti, jednim od temeljnih za suzbijanje korupcije.

Projekt edukativne kampanje„Kako izbjeći sukob interesa“ predstavljen je na konferenciji za medije. Temeljni cilj projekta je upoznavanje novoimenovanih lokalnih dužnosnika koji su osvojili mandate na izborima 17. svibnja s osnovnim značajkama Zakona o sprečavanju sukoba interesa pri obnašanju javnih dužnosti, jednim od temeljnih za suzbijanje korupcije. U sklopu projekta je pokrenuta internet stranica www.sukobinteresa.net te otisnuto 3.000 deplijana s temeljnim podacima, predviđena su predavanja za dužnosnike u regionalnim centrima Hrvatske te provođenje istraživanja kako bi se ustanovio stav dužnosnika o pojedinim odredbama Zakona.

Projekt je Veleposlanstvo Kraljevine Norveške podržalo sa 139.520,52 Kn, tekstove za stranicu i brošuru pisali su prof. dr. Zlata Đurđević i prof. dr. Davor Derenčinović s Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, novinar Saša Paparella i Zorislav Antun Petrović. Dizajn projekta osmislio je Parabureau, a stranice održava Ascerta.
http://www.transparency.hr/index.php?id=198

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradonačelniče,Akcija "Imamo pravo znati!" je krenula!
« Odgovori #12 : Rujan 20, 2009, 04:34:41 poslijepodne »
Akcija "Imamo pravo znati!" je krenula!
 Transparency International Hrvatska (TIH) i GONG će od 4. rujna do 10. listopada ove godine po drugi put zajednički provesti akciju „Imamo pravo znati!“ u sklopu koje će se promovirati pravo na pristup informacijama te transparentno financiranje političke utakmice. Ključni ciljevi akcije su upoznavanje građana s temeljnim značajkama Zakona o pravu na pristup informacijama, poticanje tijela javne vlasti da ulože veće napore u informiranje građana te unaprjeđivanje legislative kojom se regulira pravo na pristup informacijama i financiranje političke utakmice, a što je od iznimnog značenja za daljnju demokratizaciju Hrvatske i suzbijanje korupcije,

Transparency International Hrvatska (TIH) i GONG će od 4. rujna do 10. listopada ove godine po drugi put zajednički provesti akciju „Imamo pravo znati!“ u sklopu koje će se promovirati pravo na pristup informacijama te transparentno financiranje političke utakmice. Ključni ciljevi akcije su upoznavanje građana s temeljnim značajkama Zakona o pravu na pristup informacijama, poticanje tijela javne vlasti da ulože veće napore u informiranje građana te unaprjeđivanje legislative kojom se regulira pravo na pristup informacijama i financiranje političke utakmice, a što je od iznimnog značenja za daljnju demokratizaciju Hrvatske i suzbijanje korupcije,

Kolika je otvorenost tijela javne vlasti dobro ilustriraju odgovori na upit o sredstvima isplaćenim političkim strankama iz proračuna županija i 30 najvećih gradova u zemlji u 2008. godini. Odgovori su stigli iz 90 posto županija, uključujući grad Zagreb, i svega 76 posto gradova, što je zabrinjavajuće obzirom da je Zakon o pravu na pristup informacijama stupio na snagu prije više od pet godina. Prema dostavljenim odgovorima strankama je iz lokalnih proračuna isplaćeno 22.025.845,61 kuna, od čega iz proračuna županija 13.012.781,55, a iz gradskih 9.013.064,06 kuna. Iz županija je najviše sredstava isplaćeno lokalnim stranačkim organizacijama HDZ-a (4.289.736,42 kuna), SDP-a (2.317.854,62 kuna) i HSS-a (1.486.205,42 kuna). Iz proračuna gradova najviše sredstava bilo je isplaćeno lokalnom HDZ-u (2.247.271,96 kuna), SDP-u (1.898.012,63 kuna) i HNS-u (721.123,98 kuna).

U sklopu akcije „Imamo pravo znati!“ predviđeno je postavljanje info štandova u najmanje 10 županijskih središta, na kojima će građani moći dobiti informacije u vezi zakona koji su tema ove akcije. Inicijalna sredstva za realizaciju akcije osigurana su kroz postojeće projekte udruga, a koliko će ukupno aktivnosti biti obuhvaćeno akcijom ovisi o tome koliko će se dodatnih sredstava prikupiti tijekom akcije. Za potrebe projekta otvoren je poseban račun u Zagrebačkoj banci.

Sve aktivnosti akcije kao i informacije o donacijama bit će objavljene na internet stranici akcije, www.imamopravoznati.net te internet stranicama udruga: www.transparency.hr i www.gong.hr.

Preuzmite:
Financiranje stranaka na lokalnoj razini u 2008 (Powerpoint prezentacija)
http://www.transparency.hr/dokumenti/financije/Financiranje_stranaka_na_lokalnoj_razini_u_2008_godini.ppt

http://www.transparency.hr/index.php?id=200

Offline Fliper

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 25
  • Karma: +0/-0
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #13 : Rujan 20, 2009, 09:18:21 poslijepodne »
Draško je svojedobno,ne tako davno, izjavio kako su vizije za umobolnice pa mi nije jasno kako istu riječ koristi na svojoj stranici i kaže "Vizija razvoja". :-\

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #14 : Rujan 21, 2009, 11:43:32 prijepodne »
Draško je svojedobno,ne tako davno, izjavio kako su vizije za umobolnice pa mi nije jasno kako istu riječ koristi na svojoj stranici i kaže "Vizija razvoja". :-\

Naš bloger Berislav Lopac (http://www.softwave.info/) ima zgodan podnaslov svog bloga: "Vizija bez izvedbe je halucinacija; izvedba bez vizije je masturbacija." U našem gradu smo vidjeli primjere nedostataka i vizije i izvedbe.

Inače, njegove ne baš česte postove svakako vrijedi pročitati.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik