"KRALJEV GOVOR" s četiri osvojena Oscara je dobitnik večeri. Isto toliko zlatnih kipića dobio je "Početak", ali Nolanov akcijski SF sve je svoje nagrade pokupio u tehničkim kategorijama dok je Hooperov historijski ep osvojio Oscare za najboljeg glumca, režiju i film godine. "Društvena mreža" osvojila je tri Oscara, među kojima kipiće za adaptirani scenarij i montažu. Po dva Oscara dobili su "Alisa u zemlji čudesa", "Boksač" i "Priča o igračkama 3".
Najbolji glavni glumac
Javier Bardem - "Biutiful"
Jeff Bridges - "Čovjek zvan hrabrost"
Jesse Eisenberg - "Društvena mreža"
Colin Firth - "Kraljev govor"
James Franco - "127 sati"
Najbolji sporedni glumac
Christian Bale - "Boksač"
John Hawkes - "Zimska kost"
Jeremy Renner - "Grad lopova"
Mark Ruffalo - "The Kids Are All Right"
Geoffrey Rush - "Kraljev govor"
Najbolja glavna glumica
Annette Bening - "The Kids Are All Right"
Nicole Kidman - "Rabbit Hole"
Jennifer Lawrence - "Zimska kost"
Natalie Portman - "Crni labud"
Michelle Williams - "Blue Valentine”
Najbolja sporedna glumica
Amy Adams - "Boksač"
Helena Bonham Carter - "Kraljev govor"
Melissa Leo - "Boksač"
Hailee Steinfeld - "Čovjek zvan hrabrost"
Jacki Weaver - "Animal Kingdom"
Najbolji animirani film
"Kako pripitomiti zmaja"
"Iluzionist"
"Priča o igračkama 3"
Najbolja scenografija
"Alisa u zemlji čudesa" - Karen O'Hara
"Harry Potter i darovi smrti, prvi dio" - Stephenie McMillan
"Početak" - Larry Dias i Doug Mowat
"Kraljev govor" - Judy Farr
"Čovjek zvan hrabost" - Nancy Haigh
Najbolja kamera
"Crni labud" - Matthew Libatique
"Početak" - Wally Pfister
"Kraljev govor" - Danny Cohen
"Društvena mreža" - Jeff Cronenweth
"Čovjek zvan hrabrost" - Roger Deakins
Najbolja kostimografija
"Alisa u zemlji čudesa" - Coleen Atwood
"I Am Love" - Antonella Cannarozzi
"Kraljev govor" - Jenny Beavan
"Oluja" - Sandy Powell
"Čovjek zvan hrabrost" - Mary Zophres
Najbolja režija
"Crni labud" - Darren Aronofsky
"Boksač" - David O. Russel
"Kraljev govor" - Tom Hooper
"Društvena mreža" - David Fincher
"Čovjek zvan hrabrost" - Joel i Ethan Coen
Najbolji dokumentarac
"Exit through the Gift Shop" - Banksy i Jaimie D'Cruz
"Gasland" - Josh Fox i Trish Adlesic
"Inside Job" - Charles Ferguson i Audrey Marrs
"Restrepo" - Tim Hetherington i Sebastian Junger
"Waste Land" - Lucy Walker i Angus Aynsley
Najbolja montaža
"Crni labud" - Andrew Weisblum
"Boksač" - Pamela Martin
"Kraljev govor" - Tariq Anwar
"127 sati" - Jon Harris
"Društvena mreža" - Angus Wall i Kirk Baxter
Najbolji strani film
"Biutiful", Meksiko
"Dogtooth", Grčka
"In a Better World", Danska
"Incendies", Kanada
"Outside the Law (Hors-la-loi)", Alžir
Najbolja šminka
"Barney's Version" - Adrien Morot
"Bijeg iz gulaga" - Edouard F. Henriques, Gregory Funk i Yolanda Toussieng
"Čovjek vuk" - Rick Baker i Dave Elsey
Najbolja glazba
"Kako pripitomiti zmaja" - John Powell
"Početak" - Hans Zimmer
"Kraljev govor" - Alexandre Desplat
"127 sati" - A.R. Rahman
"Društvena mreža" - Trent Reznor i Atticus Ross
Najbolja pjesma
"Coming Home" iz filma "Country Strong", glazba i tekst Tom Douglas, Troy Verges i Hillary Lindsey
"I See the Light" iz filma "Vrlo zapetljana priča", glazba Alan Menken, tekst Glenn Slater
"If I Rise" iz filma "127 sati", glazba A.R. Rahman, tekst Dido i Rollo Armstrong
"We Belong Together" iz filma "Priča o igračkama 3", glazba i tekst Randy Newman
Najbolji film
"Crni labud"
"Boksač"
"Početak"
"The Kids Are All Right"
"Kraljev govor"
"127 sati"
"Društvena mreža"
"Priča o igračkama 3"
"Čovjek zvan hrabrost"
"Zimska kost"
Najbolja zvučna montaža
"Početak" - Richard King
"Priča o igračkama 3" - Tom Myers i Michael Silvers
"Tron: Naslijeđe" - Gwendolyn Yates Whittle i Addison Teague
"Čovjek zvan hrabrost" - Skip Lievsay i Craig Berkey
"Nezaustavljivo" - Mark P. Stoeckinger
Najbolji zvučni efekti
"Početak" - Lora Hirschberg, Gary A. Rizzo i Ed Novick
"Kraljev govor" - Paul Hamblin, Martin Jensen i John Midgey
"Salt" - Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan i William Sarokin
"Društvena mreža" - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick i Mark Weingarten
"Čovjek zvan hrabrost" - Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff i Peter F. Kurland
Najbolji vizualni efekti
"Alisa u zemlji čudesa" - Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas i Sean Phillips
"Harry Potter i Darovi smrti, prvi dio" - Tim Burke, John Richardson, Christian Manz i Nicolas Aithadi
"Hereafter" - Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojansky i Joe Farrell
"Početak" - Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley i Peter Bebb
"Iron Man 2" - Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright i Daniel Sudick
Najbolji adaptirani scenarij
"127 sati" - Danny Boyle i Simon Beaufoy
"Društvena mreža" - Aaron Sorkin
"Priča o igračkama 3" - Michael Arndt po priči Johna Lassetera, Andrewa Stantona i Leeja Unkricha
"Čovjek zvan hrabrost" - Joel i Ethan Coen
"Zimska kost" - Debra Granik i Anne Rosellini
Najbolji originalni scenarij
"Another Year" - Mike Leigh
"Boksač" - Scott Silver, Paul Tamasy i Eric Johnson po priči Keitha Dorringtona, Paula Tamasyja i Erica Johnsona
"Početak" - Christopher Nolan
"The Kids Are All Right" - Lisa Cholodenko i Stuart Blumberg
"Kraljev govor" - David Seidler
http://www.index.hr/xmag/clanak/quotkraljev-govorquot-dobio-oscara-za-najbolji-film/539981.aspx