Autor Tema: Ode k vragu 1/4 našeg ratnog zrakoplovstva (tako kaže ministar)  (Posjeta: 3417 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Ode k vragu 1/4 našeg ratnog zrakoplovstva (tako kaže ministar)
« : Rujan 23, 2010, 02:49:40 poslijepodne »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/srusila-se-dva-hrvatska-miga-u-slunju-oba-pilota-prezivjela/513862.aspx

TIJEKOM izvođenja vježbe Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane na vojnom poligonu "Eugen Kvaternik" na Slunju, na području sjeverno iznad Plaškog, oko pet kilometara od Plaškog,  danas, 23. rujna 2010., oko 12,50 sati dva zrakoplova tipa MIG-21 imala su nesreću u zraku na oko pet tisuća metara visine te su oba pala. Kako neslužbeno doznajemo MIG-ovi su se sudarili.

Prema prvim informacijama oba pilota uspješno su se katapultirala te su se nakon prizemljenja s padobranom javili Zapovjedništvu Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i PZO-a. "Oba pilota su dobro", izvijestio je MORH. "Piloti su dobro i prevezeni su u bolnicu na dodatne preglede. Avioni su pali na nenaseljeno tlo, tako da nema štete po tom pitanju. O uzrocima ćemo govoriti tek nakon što dobijemo izjave pilota, a zatim io rezultate istrage", rekao je za Index glasnogovornik MORH-a Goran Grošinić.

Ministar Vukelić osvrnuo se na pad avion kazavši kako obrana hrvatskog zračnog prostora nije ugrožena, te da nam je ostalo još šest MIG-ova. "Nesreća nema veze sa štednjom u vojsci", rekao je Vukelić.

 :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Ode k vragu 1/4 našeg ratnog zrakoplovstva (tako kaže ministar)
« Odgovori #1 : Rujan 23, 2010, 03:07:49 poslijepodne »
Kaj su se oni morali sudariti :-\

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Ode k vragu 1/4 našeg ratnog zrakoplovstva (tako kaže ministar)
« Odgovori #2 : Rujan 23, 2010, 03:09:40 poslijepodne »
... svi prešučuju taj podatak, pa i ministar ... ali osim sudara, sve drugo bi bilo previše slučajno i smiješno ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

amarkulin

  • Gost
Odg: Ode k vragu 1/4 našeg ratnog zrakoplovstva (tako kaže ministar)
« Odgovori #3 : Rujan 23, 2010, 07:20:41 poslijepodne »
Oba su pala...

Sva sreća da ih više nije bilo u zraku - kakva bi tek onda gužva bila...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Ode k vragu 1/4 našeg ratnog zrakoplovstva (tako kaže ministar)
« Odgovori #4 : Rujan 23, 2010, 08:37:30 poslijepodne »
izgleda da su dečki u servisu u Puli pozabili prišarafiti sve šarafe .....    >:D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Ode k vragu 1/4 našeg ratnog zrakoplovstva (tako kaže ministar)
« Odgovori #6 : Rujan 23, 2010, 11:09:41 poslijepodne »
Možemo samo nagađati ,pravu istinu nebumo znali sve oni to budu zataškali po običaju >:D

hornet34

  • Gost
Odg: Ode k vragu 1/4 našeg ratnog zrakoplovstva (tako kaže ministar)
« Odgovori #7 : Rujan 24, 2010, 11:10:45 poslijepodne »
nemožeš ni nagađati,nisu to bicikli niti vožnja po parku...bez obzira koliko stari migovi bili ili možda neiskusni i mladi piloti(sa sigurno premalo trenažnog leta,na nimalo sličnim avionima za kasnije pilotiranje migovima),još je tu puno previše "sitnica" da se desi takva pi...arija.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ode k vragu 1/4 našeg ratnog zrakoplovstva (tako kaže ministar)
« Odgovori #8 : Rujan 25, 2010, 09:59:41 prijepodne »
Pa jučer je pisalo da je u usporednom letu sa jednog odletio poklopac kabine, ili neki dio poklopca kabine, i da je taj dio vjetar zabio i oštetio drugi zrakoplov, možda mu je uletjelo u motor (otuda onaj crni dim).

Znam samo da nema te love za koju bi me natjerao da letim sa tom raketom (jer nema temeljnu karakteristiku zrakoplova - plovnost na temelju uzgona krila), pogotovo u onom ofucanom stanju u kojemu su naši zrakoplovi (a imao sam ih prilike godinama gledati za vrijeme servisa i sjesti u njega kod završnog pregleda, za to stvarno trebaju velika mjedena muda...).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

hornet34

  • Gost
Odg: Ode k vragu 1/4 našeg ratnog zrakoplovstva (tako kaže ministar)
« Odgovori #10 : Rujan 26, 2010, 10:20:25 prijepodne »
ako je stvarno odletila kupola kabine,onda su stvarno za otpis već jednom,ali neću nagađati...btw bez obzira na plovnost na temelju uzgona krila,mig-21 bio je"u svoje vrijeme" vrhunski borbeni avion,bolji i od f-4 fantoma koji mu je generaciski jednak...isto tako pilatus koji je trenžni avion,nije ni tepih a kamo stepenica na prelaz u mig-21(što se tiće pilota)