Osoblje > O forumgorica.com stranici

Držite se teme

<< < (2/2)

Sledgehammer:
Ljudevit, daj priznaj kolko je vremena trebalo za sve te quote i zaslužil si čevape...

Ljudevit Kaj:

--- Citat: ---Ljudevit, tema se zove "Mala Švicarska" - i treba govoriti o mogućnostima koje ima HRVATSKA i kako ih najbolje iskoristiti, a ne pričati o švicarskoj povijesti i legendama.
http://www.forumgorica.com/zabava/mala-svicarska/msg34534/#msg34534
--- Kraj citata ---

(  Jel se to v odsutnosti plemenite opiračice (od štokavskoga « opirati se ») teme javla nejni (ne)opunomočeni glasnogovornik / glasnospisatel ? )

Vukus in fabula (100 ludi – 101 (v)ukus)
Ak nekomu neke ne paše – nek to preskoči ili zaobide.
Ne se treba preveč sekerati da čovek ne dobi u(l)kus na dvanajestercu il šesnajestercu.

Go to hell(vetia)
Po-mene je pak skroz v-redu da se povodom aktualnoga dogotka (smrt Habsburga) pod več postoječum malošvicarskum temum spomene da ta dinastija poteče z Helvecije, ter da je v aktuelne turističke ponude i mogučnost razgledavajna « nijovoga» dvorca Habsburg (bez obzira na trenutočni kurs(šlus) švicarca; ima i v CH tzv. po(st)sezona).

ZA(JE)BAVA
Ne vidim po čemu «wilhelm-tellovsko» strelajne z samo-strelom v jabuku,  kaubojskem pištolom v vumetno jejce il z snajperskum puškum kalibra 0,50 v lubenicu ne spada (i) v «malošvicarsku» zabavu (podsetnik na naziv nadteme: ZABAVA, a ne: ZA(JE)BAVA ).

Perpetuum mobile
Nigdo citeranomu ne brani da opre nezabavnu malo-švicarsku (puno-nešvicarsku) temu i da se raspiše z velikem stupnem hrvatske (n)iškoristivosti (eta ili eto možno, muževno).

Déjà-vu (dežđa bu)

--- Citat: ---To bi prije išlo u podforum povijesti...
--- Kraj citata ---
pa da ju (i) citerani pak napuni z «povesno-legendarnemi govori» kak i neke rajneše oprte povesne teme*.

Repetitio est (pas) mater studiorum
 * Znova bi podsetil nadležnoga da z prvum zgod(n)um postupi po rajnešomu predlogu:

--- Citat: ---Predlažem moderatoru da se sledeči e-listi premeste z teme «Dô jě vekši (b)lâženik: Broz ili Pavelić?» na neko drugo mesto.
Tak se bu leža pratila nazivna tema z jene, odnosno zvantematska rasprava z druge strane.
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/drzite-se-teme-1462/msg29131/#msg29131
--- Kraj citata ---

Ljudevit Kaj:

Prosim nadležne da se moj ov i sledeči e-list po mogučnosti još denu pod temu "Hrvatska i pristup Europskoj Uniji - pro et contra“. Fala lepa.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
 
--- Citat: ---Ljudevit, molim te da te svoje zajebancije i fašnikarije odneseš nekam iz ove teme, i da ubuduće takve stvari niti ne stavljaš u ovu temu, jer za te stvari već imaš gdje ćeš to raditi. Ovo je ozbiljna tema o EU i Hrvatskoj, a ne zajebancija na temu fašnika i sličnih tumačenja koja nemaju veze z ničim ozbiljnim ili sa temom u globalu.
http://www.forumgorica.com/politika/hrvatska-i-pristup-europskoj-uniji-pro-et-contra/msg38106/#msg38106
--- Kraj citata ---
Pajdaš po forumu, tek kesneše sem spetil Vaš citerani list. V medvremenu su dogotki po tomu pitajnu otišli malo dale, pak držim da spomenuti list ne više aktuelen.

Štel bi sim (radi druge čitatelov) samo vukratko ponoviti ono ke je več komunicerano na drugi način, ter napisano na drugomu mestu, vuz krajši dodatek.

Neki misle da je fašnička unija jenako «ozbilna» i dobrodošla alternativa kak i Eu-ropska YUnija, tera nas bu samo o(j)robila i duhovno i materijano.

Spomenuta inicijativa* je contra EU, pisana na iron -ijski i nor-ijski način, na prelepe sanoborske kajkavščine.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Dodatek:
V dosadašne 50-tek listov nutar teme «Hrvatska i pri(je)stup Europskoj Uniji - pro et contra», (z obzirom na problematiku tera se obrađuje i  na pluralizem interesov i tumačejni skoz očekivano i «normalno»)  prenešen je i citeran i (ovisno o sveto-nazoru čitatela i prosuditela mejni ili vekši) kupček neozbilnosti, tere te čitatele nasmejavaju skoro više neg pojedini fašnički sadržaji.

I zdavna koriščen slogan «Si smo mi Norac i/ili Norci» (ne) mora biti (ne)ozbilen.   

(Ne samo rad toga) ja sem bil za to da predmetni članek (naročito) posle (po mene i suvišnoga) dodatnoga  pojašnejna ostane tam de je det, a Vi ste bili contra (pomalo i v stilu dela naziva teme: pro et contra).

Ja podržavam (i) Vaše pravo da smatrate da ste vu pravu, da se bunite, no isto (pravo) na vuskračujem ni sebe – demo(n)kr(o)atski.
Si oni kaj se buniju – skupa vu Fašničku Uniju !! Vu Sanobor!!

(Preporučam tum prilikom probati i sanoborske kremšnite v polu-turopolske kavane Livadič. Suvlasnica je se dobe maestralno odglumila šepavu Rožu v buševske predstave «Sega tela gospodar», tera je leta 1969. proglašena najbolšum amaterskum predstavum Hrvatske, ter isto leto zastupala Lepu (s)našu na saveznomu takmičejnu na Hvaru.
Morti ove poslastice pripomognu da se (p)ostane sega tela (jezika, pera) gospodar.)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

*
--- Citat: --- 17./19. prezimca (sečna)2006.
AKCIJSKI PLAN za uspostavu Slobodne Fašničke Republike (Sanoborske) i
inicijativa za FAŠNIČKU UNIJU ili 30 dana koji buju promenili svet!
http://www.forumgorica.com/politika/hrvatska-i-pristup-europskoj-uniji-pro-et-contra/msg37898/#msg37898
--- Kraj citata ---

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Vide(l)o:
Sanobor je lepa varoš
KUD Ferdo Livadić i VS Samoborke - Samobor je lepa varoš, 01:35

--- Citat: ---http://www.youtube.com/watch?v=uFOYNzV79hk
--- Kraj citata ---

Ljudevit Kaj:

Prosim nadležne da se moj ov i prethodni e-list po mogučnosti još denu pod temu "Hrvatska i pristup Europskoj Uniji - pro et contra“. Fala lepa.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Zatvaram (zapiram, .............)

--- Citat: ---Zatvaram ovu temu - niti je više moja, niti ista treba služiti za izdrkavanja dokonih komedijaša.
http://www.forumgorica.com/politika/hrvatska-i-pristup-europskoj-uniji-pro-et-contra/msg38162/#msg38162
--- Kraj citata ---
Zgledi da je Kunta (...besposleni internetski masturbator...) pak neka zgrešil iza kulis.

Ili nam (prvo) opirač (posle  (poslušani?) zapirač) ove teme šifrerano poručuje da ista ne treba služiti za ...

... istrkavajna d(v)okolične komedijašov
(trknut = vud(a)ren vu glavu, v žmekšomu slučaju ko z batom (v prenesenomu smislu);
trknenost je inače iskana fašnička osebina).

Morti je i pajdaš po forumu primetil da je

--- Citat: ---v dosadašne 50-tek listov nutar teme «Hrvatska i pri(je)stup Europskoj Uniji - pro et contra», (z obzirom na problematiku tera se obrađuje i  na pluralizem interesov i tumačejni skoz očekivano i «normalno»)  prenesel i citeral i (ovisno o sveto-nazoru čitatela i prosuditela mejni ili vekši) kupček neozbilnosti i trkelajna, tere te čitatele nasmejavaju skoro više neg pojedini fašnički sadržaji
--- Kraj citata ---
pak je pukel (zbog il od smeja).

Opiram...
Priželkujem da je ovo drugo, ter da se (z teme) odbegli for-um(n)aš, brzo vrne i (poput Jace) znova svečano opre ovu temu, ter nastavi neokončani posel, naravno v puno tolerantešomu stilu.
Negdo je jemput povedal: život je za one teri osečaju (čutiju)  tragedija, a za one teri misle – komedija.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Lamentacija staroga Pjera:
"Dok sem bil mlad žena mi je govorila "big star" (velika zvezda), a vezda, da sem stareši, me titulera z "bik star". Je-big-a.


Videlo
Ivica Percl - Stari Pjer, 03:52

--- Citat: ---http://www.youtube.com/watch?v=ZArjJYq_0bE
--- Kraj citata ---

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju