Domaće teme > Gradonačelnik, Gradsko vijeće i mjesni odbori

Došli na vlast i otpustili invalida

(1/2) > >>

shaka zulu:
Došli na vlast i otpustili invalida

V.Gorica:Nisu mu dali ni otkazni rok

Pise: ROMANA BILEŠIĆ

Ozren Klarić (28) iz Velike Gorice osam je godina tražio posao. Od 13. godine je 80-postotni invalid, jer ga je prijatelj u igri nehotice hicem iz pištolja ranio u glavu. Teško mu je oštećena motorika nogu. Njegovoj sreći nije bilo kraja kad se u ožujku zaposlio na porti velikogoričkog poglavarstva. - Po struci sam grafičar i ugovorom o djelu definirano je da obavljam posao grafičara i radim na Gradskoj telefonskoj centrali u Poglavarstvu. Taj posao mi je značio sve, ispunjavao me, a s plaćom od 4000 kuna mogao sam pomoći svojoj obitelji. No svijet mi se srušio kad sam početkom srpnja primio dopis kojim se raskida taj ugovor, sa šturim objašnjenjem da nema potrebe za ugovorene poslove. Osječao sam se strašno, htio odraditi otkazni rok od 30 dana, no tajnica mi je rekla da ne moram vise dolaziti na posao. Kasnije sam čuo da je na tome inzistirao novi gradonačelnik Dražen Barišić - govori Ozren. I oca Marina žalosti što gradonačelnik nije ništa rekao njegovu sinu. - Da mu je bar rekao: 'Sad nam trenutno ne trebaš, ali vodit ćemo brigu o tebi ', to bismo prihvatili. Ja sam SDPovac, ali Dražena Barišića ne gledam kao HDZ-ovca nego kao svoga gradonačelnika - kaze Marin. - Užasno sam nesretna i da imam manje godina, iselila bih se iz Gorice - rekla je kroz suze majka Đurđica. - Bilo je ljeto i zaista nije bilo posla. Kroz nekoliko mjeseci oslobodit će se to radno mjesto i raspisat cemo natječaj i molim Ozrena da se javi. Uzet ćemo u obzir sve kandidate, ali Ozren kao invalid imat će prednost - rekao je gradonačelnik Dražen Barišić.

SVE OVO JE STRAŠNO, UŽASNO SAM NESRETNA. DA SAM BAREM MALO MLAĐA ODSELILA BIH SE S OBITELJI IZ V. GORICE uplakana Ozrenova majka Đurđica

BILA JE SEZONA GODIŠNJIH I NIJE BILO POTREBE ZA POSLOM. NEKA SE OZREN JAVI NA NATJEČAJ, IMAT CE PREDNOST Dražen Barišić, gradonačelnik Velike Gorice

24sata


--- Citat: ---Bilo je ljeto i zaista nije bilo posla
--- Kraj citata ---
Zaista!?


--- Citat: ---Kroz nekoliko mjeseci oslobodit će se to radno mjesto
--- Kraj citata ---
Kaj to znači da je negdo uredno zasel na radno mesto za koje nema potrebe?
A za par mesec sve bu to pokrilo listje i sneg...

plemenitashica:
Umjesto da mu se ispriča i to javno, vrati ga smjesta na posao i to na neodređeno vrijeme, i još mu plati troškove do dana kad mu je isticao ugovor.

Ma, sve više uviđam čije je to maslo.

"....Za kraj G.B.Richembergh je za gradonačelnika rekao: „Njemu sigurno nije lako, on nikakvo iskustvo tu nema i mora se oslanjati na ljude koji gledaju svoje interese a manje interese grada ili njega kao neposredno izabranog gradonačelnika.“

http://www.vgdanas.hr/default.aspx?Content=510
 

Vegi:
Najte se preveć čuditi, sakom se događaju previdi i ni  treba zaključke donositi na brzinu,no svakak ne ide na čast aktualnoj vlasti kaj je otpustila čoveka invalida, ali niti pak bivšoj, koja ga je očito ( zaključak prema napisanom) zaposlila po stranačkoj pripadnosti. Kako god bilo, meni bi bilo drago da se dotični vrne na posel jer znam kaj znaći imati posel i biti invalid, al kaj reći građanima ovog grada, ljudima koji su isto tak invalidi, a nisu učlanjeni ni vu jenu stranku, zakaj oni nigdar nisu dobili priliku?.
U svakom slučaju tema je kompleksna i nebi je kao takvu trebalo koristiti u dnevno politička prepucavanja, već bi svima bilo bolje da ovo društvo konačno odmakne od politikanstva i navedenom temom se pozabavi kao realnošću koja ga svakodnevno okružuje , a iz ladica se vadi samo kad kome trenutno paše.

plemenitashica:

--- Citat: Vegi - Rujan 29, 2009, 07:09:09 poslijepodne ---......... ali niti pak bivšoj, koja ga je očito ( zaključak prema napisanom) zaposlila po stranačkoj pripadnosti. .......

, al kaj reći građanima ovog grada, ljudima koji su isto tak invalidi, a nisu učlanjeni ni vu jenu stranku, zakaj oni nigdar nisu dobili priliku?. ........
--- Kraj citata ---

U tekstu piše da je njegov tata Marin član SDP, a ne da je i dijete Ozren koje je bilo zaposleno u gradskoj upravi. Osim toga suzdržali bi se ikakvog podrugujućeg komentara da poznajete ljude.
Ali pogan jezik mora biti.

Invalid je osoba s posebnim potrebama i SVAKOM treba izaći u susret ako je ikako moguće, osobito pri zapošljavanju. I nedopustivo je što je dobio otkaz taman da ga taj čas i nisu trebali, što je laž,
a za isto vrijeme masnu lovu ubiru ona dva tjelohranitelja ispred gradonačelnika, jedan stokilaš, a drugi kreatura koje isti taj Ozren plaća odvajanjem za proračun, a njih dvojica se niti ne pojavljuju na svojim radnim mjestima.

Kako to komentirate - ZNA SE nikak, to vas nije briga, niste kompetentni i ostale bljezgarije.
Nema mjesta političkim igrama, ali opančari ih pronađu i gdje ih ne smije biti.


--- Citat: Vegi - Rujan 29, 2009, 07:09:09 poslijepodne ---U svakom slučaju tema je kompleksna ........
--- Kraj citata ---

Ništa tu nije kompleksno.
Gradonačelniće - vratite invalida na posao.   !!!!!!!!!

kekec:
... nisam pročital kako se gradonačelnik izjasnio u ovom slučaju ?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju