Domaće teme > Gradonačelnik, Gradsko vijeće i mjesni odbori

Preraspodjela (rebalans) proračuna za 2009.

<< < (2/5) > >>

dadi:

--- Citat: plemenitašica - Rujan 19, 2009, 08:39:08 poslijepodne ---
Dadi, predlažete li da maknem u naslovu riječ u zagradi, iako sam je stavila baš zato da se nadovežemo na taj tekst kad sjednica bude gotova?

--- Kraj citata ---
Sorry, mislil sam da je greška. Meni u naslovu to ne smeta ak bu se tema nastavila.
A kaj se rebalansatiče čul sam da bu imal velikih promjena naročito tam gdje direktan utjecaj nema HDZ (npr. ustanove čije ravnatelje imenuje vjeće)! Ove promjene nisu ušteda već pokrpavanje tam gdje je falilo (prekovremeni i  se koji drugi radovi) a micanje tam gdje se do sad ni potrošilo  :'(
O uštedama tu nema govora!  >:(

shaka zulu:

--- Citat: ---...navodi da je prijedlog povukao jer je shvatio da mu Gradsko vijeće neće pridati onakvu važnost kakvu zaslužuje (vidovnjak Milan?).
--- Kraj citata ---
A,most ga povleče..? ;)
 :D  ;D

Goričanka:

--- Citat: dadi - Rujan 19, 2009, 08:55:08 poslijepodne ---
O uštedama tu nema govora!  >:(

--- Kraj citata ---

Ne kužim?
Kaj ovih pol milijuna kuna razlike u plusu nije ušteda?
Stvarno ne razmem  :-\

plemenitashica:

--- Citat: Goričanka - Rujan 19, 2009, 08:57:42 poslijepodne ---
--- Citat: dadi - Rujan 19, 2009, 08:55:08 poslijepodne ---
O uštedama tu nema govora!  >:(

--- Kraj citata ---

Ne kužim?
Kaj ovih pol milijuna kuna razlike u plusu nije ušteda?
Stvarno ne razmem  :-\

--- Kraj citata ---

Pogledajte link, u tabeli na kraju piše:
Ukupno:   109.679.010,00    +/- 2.889.400,00   109.679.010,00

Ja sam izvukla samo neke stavke da pokažem da se ipak osjeti razlika i gdje.  :)
Isprika, ako je nejasno, treba pogledati tabelu, iako je dosta suhoparna i nerazumljiva, ali može se nešto iščitati.

dadi:

--- Citat: Goričanka - Rujan 19, 2009, 08:57:42 poslijepodne ---
Ne kužim?
Kaj ovih pol milijuna kuna razlike u plusu nije ušteda?
Stvarno ne razmem  :-\

--- Kraj citata ---

Ne jer je to preraspodjela, kaj znači da su novac predviđen za ostatak godine (dakle do kraja 2009.) preraspodjelili. Ono kaj se čini uštedom je lova koja je ostala za podmirenje daljnjih troškova. Rebalansom se možda može napraviti ušteda al na način da se skrešu neke pozicije te se ukupni proračun smanji. Ak se pak ne smanje pozicije a ostane nekaj love znači da se nekaj ušparalo al to možeš vidjeti tek na izvršenju proračuna. Uštediti se može npr. smanjivanjem plaća, intelektualnih usluga itd, al na način da ih ne prebaciš u neki drugi trošak npr. plaća novozaposlenih HDZ-ovaca itd! Dokle god premeću novce iz projekta u projekt i kao npr. maknu iz pozicije socijalnih davanje, a povećaju na sportu to ni ušteda to se zove rebalans, a kod ovog izvješća je to preraspodjela unutar istog upravnog odjela! Kao da doma imaš lovu za režije, obleku i klopu, a kad vidiš da su ti režije skuplje, posegneš u kovertu za obleku i nadoknadiš za režije!
Morti je ovo banalni primjer al mislim da je to tak!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju