Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 294032 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #720 : Siječanj 31, 2014, 10:35:02 poslijepodne »
Pa ja sam to već barem dva puta napisal,kaj bi napravil.

A napisal sam i to da mi je do sada plaća smanjena već 500,00 Kn

Ne sjećam da si kakav prijedlog dal da bi nam u Hrvatskoj bilo bolje. Ajd me podsjeti ak moreš.

A to sa tih 500 Kn... ne znam s kolko ti je spuštena za 500 Kn, tak da ti nemrem reć jel puno.

Ajde dajte neke realistične prijedloge a ne samo kritizirati. Smatram da je ova vlada pogriješila kaj nije odma smanjila državni aparat. Sad bu teško. Sad stvarno preostaje da se otvore širom vrata investitorima, i to čim prije i čim radikalnije. Inače ne vidim zakaj bi došli i otvarali firme i radna mjesta. Kaj bi im mi drugo mogli ponuditi osim jeftine radne snage? Niske poreze? Toga već imaju svugdje. Zakaj da baš ovdje investiraju kad mogu u Rumunjskoj i sličnim državama? Mislim, ne moraju samo investitori izvana otvarati firme, mogli bi i naši, ali to mogu samo ak su konkurentni na tržištu. A kak da budu konkurentni? Ili jeftinom radnom snagom, ili inovitetima, nečem kaj još nema na tržištu. Ovog drugog imamo jako malo, dok bi ovog prvog mogli imati dost. I kaj sad? Da sedimo doma jer se ne isplati za neku siću delati?

Nego... ak ni dobro dići kredit da se da plati svaki mjesec svim tim penzićima, braniteljima, policajcima, učiteljima i ostalima, odakle onda da se nabavi ta lova? Ili da im se onda bolje uopće ne plati penzija ili plaća? Ili kaj bi vi predložili? Dajte neki razuman prijedlog. Ili bilo kakav.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #721 : Veljača 03, 2014, 07:27:31 prijepodne »
Sve je to kozmetika dok se - ako baš hoćeš iole radikalno - ne posvetimo sami sebi i odjebemo nametnuto "tržišno gospodarstvo i bezuvjetno ottvoreno tržište EU", koje u praksi nije drugo doli anarhija bez zaštite domaće proizvodnje, bez strategije, bez priznavanja i poštovanja domaćih vrijednosti, bez zaštite tih istih domaćih vrijednosti...

Kada se za ispravnost svakog slova, svakog ispravka, svakog dodatka i svakog zakona pita Bruxelles, jasno je da se ne može na zelenu granu, istodobno ti isti koji nama nameću tu "demokratiju" sami itekako štite svoje interese i ukoliko im se EU priča ne uklapa u domaći interes, ne jebu EU frtalj posto, počev od Velike Britanije (koja je zaprijetila izlaskom iz EU, iako je jedna od najmoćnijih članica, već i kada je monetarna politika udarila na njezinu tradiciju - funtu... a sličnih primjera ima koliko hoćeš...)...

Dok smo mi naguženi sa gaćama na gležnju, i dok stranac ovdje može raditi što hoće uz blagoslov korumpiranih političkih elita, koje ne priznaju elementarno logički princip da ako inače uspješna tvrtka odjednom ne valja - mijenjaj management, a nemoj odmah prodavati tvrtku... no mijenjanjem managementa bi priznali da njihovi postavljeni puleni kurcu ne valjaju (to je, valjda, narušavanje ugleda stranke)...

Dapače, postavljanjem tvrtki na zdrave noge bratija ne bi dobila nikakove provizije, pa je bolje uništiti tvrtku stečajem i provođenjem "zdravih sistema rada" i onda je prodati bjelosvjetskog bokčiji uz debele provizije... ta bokčija, koja najčešće nema ni za kavu ni za kartu drugog razreda vlakom da doputuje u Hrvatsku - ali razumije sistem koji kod nas vlada (čitaj: znaju da ruka ruku mije) - dolazi tu, za 1 euro kupuje tvrtku i navodne ogromne dugove, u prvih 6 mjeseci napravi neke kozmetičke spike u tvrtci da ostave dojam da nešto rade, onda država u nekakvom paketu oprosti i otpiše brdo toga duga, lovu koja je namijenjena bila za dug se dijeli ispod stola, vuk sit i koze na broju, a onda se "investitor" predomisli i isisana tvrtka sa opranom lovom se vraća natrag u sustav kroz nekakve investicijske fondove i privatizacijske partijske institucije, naravno - sve na teret poreznih obveznika, i stvar kreće ispočetka, a hrpica gmazova sa debelim džepovima nakon "uspješne transakcije i privatizacije" seli djecu na Harvard, a sebe na Havaje...

Ostaje pitanje radnika... radnici?? pa tko ih jebe!! Da nešto vrijede - ne bi ni bili radnici...

Da je poštenja i morala ove vlasti koliko je blata pod mojim podrezanim opranim noktima, onda bi se pitali tko je doveo u Hrvatsku sve te štakore podebljih dosjea, i zbog čega se nisu osvrtali na mnoge opaske o njihovoj neposlovnosti, nepoštenju, financijskoj golotinji i sličnim vijestima iz drugih zemalja... sada imamo veeelikog Rumunja koji bi kupio HŽ Cargo - samo mu je sa lisicama na rukama malo teže mahati nalivperom, prije smo imali još veće ruske "investitore , dovedene od onog zločinačkog antihrvatskog Burduša, koji su - od silne "financijske moći" - preko noći rezali vagone u željezari i odvozili u Rusiju da prodaju i zarade na starom željezu... sve bjelosvjetsko smeće, priznato i u svijetu kao smeće, kod nas je kao doma, dobrodošlo i posve ispravno, valjda dok "pravomoćna sudska presuda ne dokaže suprotno"...
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2014, 07:30:23 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #722 : Veljača 03, 2014, 05:57:42 poslijepodne »
Citat:
Ne sjećam da si kakav prijedlog dal da bi nam u Hrvatskoj bilo bolje. Ajd me podsjeti ak moreš.


Da i nađem taj post na ovom forumu, sve skupa opet nema smisla, Jer svakodnevna događanja i ponašanja, odluke političara i sveukupni organizirani kaos, svakog dana pokazuju koliko se mari za bilo kakve savjete, ali i za kritike.
Sve postaje smiješno. Koliko god da se mi trudimo, odričemo plača , plaćamo  sve novije poreze  na kojima se jedino bazira naš oporavak, trenutna vlast se ponaša kao pijani milijarder.


Gadi mi se sve .
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #723 : Veljača 03, 2014, 09:42:50 poslijepodne »
... trenutna vlast se ponaša kao pijani milijarder.
Jel misliš na ovo:
Objavljujemo dokumente! Linićeva kuma platila 15.000 kuna za domjenak koji nikad nije održan?!
Linićeva kuma ne demantira optužbe već napada: Zbog tračeva aktivistice HDZ-a da podnesem ostavku? Ne pada mi na pamet!

Nego, ne čudi me kaj toga ima u našoj politici, jebiga, svaki čovjek je od krvi i mesa. Osim toga svi ti političari su još u (davna) vremena komunista dijelili državno ko da je njihovo, a ne naše, tak da se takvih nekih običaja teško riješit od danas na sutra. Na neki način razumljivo, nije u redu, nikako, ali razumljivo.

Nego me čudi kak to, da je sav taj lopovluk to i dalje moguć, a da niko niš ne pisne? I da svi dalje slijepo slušaju tog pijanog milijardera? Pa kaj niko tam nema morala? Savjesti? Kaj ih sve njih zajedno boli briga kaj ova troši novce poreznih obveznika, a država do grla u dugovima? I kaj ih sve zajedno boli ona stvar?

Zakaj i njih ne kazne, sve te likove koji su to dokazano morali vidjeti? Ma da ih bar (!) izbace s dužnosti i nek idu na burzu tražit posla! Svaki samo šuti i gleda svoj interes i boli ih sve k...c za državu, i za sve druge, glavno da je njima dobro. Jebeni egoisti.

Mislim - danas se sve to more anonimno poslat i informirat. Kak to da sve njih ni malo ne peće savjest?

Za mene su ti svi političari samo vrh sante leda. Ona sva druga masa ispod vode je još puuuno veća masa gamadi i uopće se ne vidi. Njih se ni nemre potamaniti kaj je najgore.

Meni se takvi gade. To su licemjeri. Ovdje buju pljuvali po vladi, a na poslu budu im se u šupak uvlačili.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #724 : Veljača 03, 2014, 11:13:19 poslijepodne »
izgleda da u sisackoj zupaniji nije problem samo luda zupanica, vec , da dodje sve na svoje , USKOK bi trebao pod hitno pretraziti sisacki DORH..


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #725 : Veljača 03, 2014, 11:44:46 poslijepodne »
Nego me čudi kak to, da je sav taj lopovluk to i dalje moguć, a da niko niš ne pisne?
Kak v ove države prolaze "zviždači"? (Public enemy...)
Kaj se posle toga dogodilo "hobotnice"..?
Citat:
Za mene su ti svi političari samo vrh sante leda. Ona sva druga masa ispod vode je još puuuno veća masa gamadi i uopće se ne vidi. Njih se ni nemre potamaniti kaj je najgore.
Se si povedal...  ;)

Citat:
Cijeli svijet tvrdi da je korupcija u Hrvatskoj duboko ukorijenjena i sveprisutna. Projekti su toliko ovisni o proviziji da bi sve stalo kada bi se korupciju suzbilo. Tko se može adaptirati u ovakovo društvo? Naivni konformisti, koji slijede deklarirane norme, ili oni koji norme zaobilaze?
Tvrtko Dolić
Edipov efekt, Prokletstvo ima svoju dugu civilizacijsku povijest
Hrvati obožavaju Mertona
7.dnevno.hr
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #726 : Veljača 04, 2014, 09:24:29 poslijepodne »
Se si povedal...  ;)
I kaj se onda mi idemo ovdje buniti na te "vrhove santi leda"? Treba to tamaniti na svakom mjestu, a ne samo na vrhu, i to počevši od onih prvih dodirnih točaka. To je po mojem općina i njezine firme.

Zakaj nam niko ne javi onak anonimno kaj se se kod nas u opčine sve dela. Ne bi se čudil da i kod nas u opčine (i gradskih firmi) ima nekih domjenaka (i sličnih izdataka) koji nisu nikak bili u interesu grada.

Ajmo delat listu. Kaj velite na to?

Ajde zviždaći, javite se! Anonimno, naravno.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #727 : Veljača 05, 2014, 02:25:58 poslijepodne »
Citat:
BobRock
Ajde zviždaći, javite se! Anonimno, naravno

Jesi l t normalan?'' ybte on bi da se prijavi, kome?... onima koji upravljaju zemljom je li?..he tak da oni znaju...svašta.. onima koji jedno misle, drugo rade, treće govore...lažnom nemcu? ... odvjetnici čiji je privatni posao zbog nerada, aljkavosti i neznanja propao a sada je ta ista saborska zastupnica i članica odbora za ustav i poslovnik.. ? ..kaj si se ti najel norih gliv?...o čemu t krekećeš?..revolucija treba prika i to prava....



Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #728 : Veljača 05, 2014, 06:25:35 poslijepodne »
ja mislim da je Bob  u pravu..

trebalo bi za pocetak osnovati komisiju, precednika komisije , tajnika ,zapisnicara..

evo ja predlazem  domace saborske udarnicke snage..
to su ljudi koji su svojim ugledom dosli do te funkcije,ucinili nezbrisani doprinos nasem kraju, vizionari, mecene,  i zato su bas oni pravi za takvu komisju, a bez komisije po zakonu nejde.

odiseja za precednika
zamenika , prvi brk gorice ili obrnuto, isti q.
tajnicu , drugarica iz sdepeja..ona zna rukovati sa daktilografskom mashinom
picula nemre u tu komisiju jer je zaposlen u brislu, odmah da ga pohvalim, decko dela posel kak treba..super, tonino. :)a i on tak i tak tu nebi pasal
 
nemamo zapisnicara, ali to bi mogli pomoc dobiti iz sisacke zupanije...drugarica mlm bu tak i tak isla cesto prema remetincu, uz put moze zapisnik napraviti.

nikako zabiti prije osnivacke skupstine  da se intonira hrvatska himna..kranjske i hren bu fijoliceva briga, a tudum i vodu bu valja i graodnacelnik dal neke. pocasne goste ili gosta za pocetak samo onu lakrdiju koja sad ugovara investicijske posle po bivsem sssr-u.ujedno je tam i na sigurnom.

imali i boljih  predloga ili da idemo na glasanje..

apropo..u pm zaboravil sam , ko bu fuckalke sponzoniral..da pitamo sefa ahezeja karamarka.



Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #729 : Veljača 06, 2014, 07:37:38 poslijepodne »
Jesi l t normalan?
..kaj si se ti najel norih gliv?
...o čemu t krekećeš?
Čuj Muha, kao prvo pazi malo na izražavanje, da ne bi bilo nismo znali.

Kao drugo - primjećujem da si ti protiv skupljanja tračeva i / ili činjenica. Razumio sam te. No tvoji razlozi dokazuju da nisi skužil kaj sam tražil.

Zakaj se o nekim neprovjerenim informacijama ne bi smjelo diskutirati? I da se sve takve neprovjerene informacije, koje bi se kao takve vodile u daljnjoj diskusiji, ne sakupe - da se kojim slučajem ne zaborave?

A možda bi se tokom diskusije mogle i provjeriti? Neke informacije gradske / državne službe ne smiju sakrivati, zar ne?



Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #730 : Veljača 06, 2014, 10:34:08 poslijepodne »
slusam  danas , citam, Gorani su dozivjeli i drugu elementarnu nepogodu..


Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #731 : Veljača 07, 2014, 05:22:55 poslijepodne »
Jesi l t normalan?
..kaj si se ti najel norih gliv?
...o čemu t krekećeš?
Čuj Muha, kao prvo pazi malo na izražavanje, da ne bi bilo nismo znali.

Gle..sory ak si se našel uvrijeđen ali čitajući tvoj prijedlog sjetio sam se već narečenog a odnosi se na našu sugrađanku koja je sada saborska zastupnica i bivšeg gradonačelnika V. Gorice koji stoluje kao EU parlamentarac ...he za kaznu...

http://pollitika.com/drugarice-vesna-fabijancic-krizanic-kolko-vam-velikogoricka-mafija-placa

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/tonina-piculu-zbog-70000-kuna-mita-prijavio-uskoku-114633

Ako je tko je ovo istražio?...ako nije zašto nije....ako je je li istina?...ako nije istina gdje se mogu pročitati demanti?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #732 : Veljača 08, 2014, 10:12:02 prijepodne »
Ako je tko je ovo istražio?...ako nije zašto nije....ako je je li istina?...ako nije istina gdje se mogu pročitati demanti?

Evo, tak se moremo spomnjati. Po tvojoj reakciji očito je kojoj političkoj opciji si privržen, ali to nije ni bitno u ovom slučaju. Nis tražil da se izvlače priče samo o trenutačnoj vladi, more i o prošloj. Svi lopovi morali bi se kazniti, neovisno u kojoj su stranci. Nit sam privržen nekoj konkretnoj stranki, a i da jesam ne bi zatvaral oči pri kriminalu.

Nego... a kak je završila ona priča o Barišićevoj vikendici? Jel na kraju sve kak po propisu ili nije? I jel ko zna, jel štima ona priča da mu je žena zaposlena u općini, a da niš ne dela?

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #733 : Veljača 09, 2014, 07:27:43 poslijepodne »
Gle Bob, fakat mi nije u interesu s tobom se nadjebavat tko je u pravu a tko nije, tko podržava desne a tko lijeve...poanta je da jedni i drugi u svojim redovima imaju štetočine KOJI KRADU i uništavaju tako ovo naše možebitno lijepo društvo,  ..kao što si i sam rekao da oni koji kradu i čine štetu zajednici  pripadali oni ljevici, desnici, centru trebaju biti u zatvoru, e sad ja sam postavio tebi pitanje za naše sugrađane koji su vodili grad prije aktualnog gradonačelnika a ti meni odma kaj je s Barišićem.nije li isti pomeo prvo Piculu pa njegovu nasljednicu..ako tebi to niš ne govori meni da..ja još uvjek poštujem volju većine.... nadalje, ja sam prvi postavio pitanje, nisi mi odgovorio...kaj je sa Piculom koji je profućko silne novce na onu glupu TELEVIZIJU pa sa onim autobusima, DVORANOM, da ne pričam o vodi koju ćemo zbog NJEGOVA NEČINJENJA I NESPOSOBNOSTI izgubiti, KAJ JE SA VFK i NJEZINIM MANIFETLUCIMA?...ISTI SU NA SUPER POZICIJAMA ZA NAGRADU JE LI?...o tome pričam kako dalje s takvim sustavom vrednovanja a ti meni bez odgovora protupitanje u smislu da me svrstaš među simpatizere dotičnog i pri tom diskreditiraš..NE BU IŠLO...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #734 : Veljača 10, 2014, 03:53:34 poslijepodne »
Citat:
Ajmo delat listu. Kaj velite na to?Ajde zviždaći, javite se! Anonimno, naravno.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/zvizdacica-jovev-14veljace-postaje-bivsa-djelatnica-zupanije-920222




Zviždačica Jovev na Valentinovo i službeno ostaje bez posla

U ponedjeljak ujutro imala je zakazano ročište na županijskom Službeničkom sudu, na kojem je Županija protiv nje podnijela tužbu tražeći otkaz ugovora o radu na temelju tvrdnji da je počinila tešku povredu službeničke dužnosti

-----------------------------

Hajde , sad imate priliku ...................................
« Zadnja izmjena: Veljača 10, 2014, 03:55:10 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....