Autor Tema: Vijeće za prevenciju kriminaliteta  (Posjeta: 6521 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Vijeće za prevenciju kriminaliteta
« : Studeni 18, 2009, 12:38:39 poslijepodne »
Konstituirano Vijeće za prevenciju kriminaliteta

"Danas je u zgradi Gradske uprave održana konstituirajuća sjednica Vijeća za prevenciju kriminaliteta u Gradu Velikoj Gorici.

Predsjednik Vijeća je gradonačelnik Dražen Barišić, dok su ostali članovi: Evelin Mustapić – načelnik Policijske postaje Velika Gorica, Ervin Kolarec – zamjenik gradonačelnika Grada Velike Gorice, vlč. Josip Ružman – dekan Velikogoričko – odranskog dekanata, vlč. Ivica Budinšćak – župni vikar Župe navještenja BDM, Vitomir Boić – predsjednik Županijskog suda u Velikoj Gorici, Drago Klasnić – predsjednik Prekršajnog suda u Velikoj Gorici, Ines Fabijanić – predstavnica Centra za socijalnu skrb Velika Gorica, Roman Repač – pročelnik UO za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, mr.sc Arijana Mataga Tintor – stručna savjetnica za djecu i mlade, Stjepan Žordić – predstavnik UO za mjesnu samoupravu, te Snježana Dražić Pavić – ravnateljica OŠ Eugena Kumičića."

http://www.gorica.hr/2009/11/konstituirano-vijece-za-prevenciju-kriminaliteta/#more-1670

Pozdravljam. Očekujem da će to vijeće napisati program kojim podrazumijeva smanjiti kriminalitet i na ulici i na javnim mjestima i u školama i naravno djelovati.

Još neka mi netko objasni kaj Ružman radi u takvom povjerenstvu, ili predstavnik UO?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Vijeće za prevenciju kriminaliteta
« Odgovori #1 : Studeni 18, 2009, 04:55:56 poslijepodne »
A kaj te to smeta kaj oni rade u tom Vijeću??

Pa župnik ima sigurno veći utjecaj na tu djecu nego pola njih koji su po nekakvom defaultu u njemu, jer radi sa tom djecom...

Ja bi onda pitao - kaj će u njemu zamjenik gradonačelnika Grada Velike Gorice i predsjednik Županijskog suda u Velikoj Gorici, te predsjednik Prekršajnog suda u Velikoj Gorici??

Oni su puni preventivne "moći" kao i drek vitamina!

Ili te po defaultu odmah smeta čim je netko ili nešto crkveno u igri?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Vijeće za prevenciju kriminaliteta
« Odgovori #2 : Studeni 18, 2009, 05:12:18 poslijepodne »
Još neka mi netko objasni kaj Ružman radi u takvom povjerenstvu, ili predstavnik UO?
Moram se zapitati isto kaj i Sledgehammer ,a kaj onda rade nutra oni ostali? Mislim da su samo po političkoj liniji.
Još bi me svakako zanimalo kakove moralne karakteristike imaju te osobe. Ovako je dekan unaprijed osuđen,a ostali su proglašeni podobnima. Čudno!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Vijeće za prevenciju kriminaliteta
« Odgovori #3 : Studeni 18, 2009, 05:19:08 poslijepodne »
Ništa nije čudno!! Kod nas je i najčudnije - ustvari najnormalnije!!!

Svećenik, koji svakodnevno radi sa tom djecom i mladeži, nije dobrodošao, ali oni koji ne vide nikoga - pa ni one koji su ih birali - su po defaultu tamo prisutni... ne znam što gradonačelnik, ili pogotovo njegov zamjenik, tamo rade?

Što će predsjednici sudova? Pokazivati djeci svoje slike i govoriti im da će im odrezati jajca i pozatvarati ih u Turopolje ako ne budu dobri? Oni će ostalim članovima Vijeća govoriti za koje sranje se može dobiti kakva kazna??

Osim stručnih službi, koje isto upitno znaju o čemu se stvarno radi, za ostale ne znam kaj tamo rade... osim, naravno, gosp. Mustapića, koji sa svojom šačicom policajaca treba pokriti parsto kvadratnih kilometara površine, kriminala, nepoštenja i neodgoja vlastite djece?...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Vijeće za prevenciju kriminaliteta
« Odgovori #4 : Studeni 18, 2009, 07:50:46 poslijepodne »
Dečki - lakše malo s optužbama. Nigdje nisam napisala da me smeta, nego se pitam čemu i tražim pojašnjenje onih koji bolje razumiju.

Vlč. Ivica Budinšćak – župni vikar Župe navještenja BDM je zaista osoba koja RADI s djecom, i mladima, koji vrlo često rješava probleme istih, i bila sam ne jednom svjedokom gdje je rješavao velike velike probleme ljudi koji čak možda i nisu vjernici. (nebitno, ne znam im amnezu).

Ali dekan Ružman je vjerojatno daleko od rada s djecom, osim ako se taj rad ne podrazumijeva stajanjem na gornjoj štengi isred oltara nedjeljom od pola 9 do 9 sa prekriženim rukama (jedva) na trbuhu i pomnim praćenjem koje dijete je ušlo u crkvu, da li je došlo samo ili s roditeljem, gdje je stalo ili će sjesti.
Ajmo prvo znati o kome razgovaramo da bi se moglo optuživati.  :-[

Osim svećenika dekana pitah i za   predstavnika UO za mjesnu samoupravu.

Da su postavljeni po političkoj liniji mi je sasvim jasno (bar neki kojima znam "porijeklo") mnogima i ne znam, ali čim ih imenuje ZNA SE gradonačelnik sve smrdi na podobnost. :P :P

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Vijeće za prevenciju kriminaliteta
« Odgovori #5 : Studeni 18, 2009, 08:30:06 poslijepodne »
Dečki - lakše malo s optužbama.

Da su postavljeni po političkoj liniji mi je sasvim jasno (bar neki kojima znam "porijeklo") mnogima i ne znam, ali čim ih imenuje ZNA SE gradonačelnik sve smrdi na podobnost. :P :P

Pa ja i idem polako.  Sa ovim se slažem.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Tur

  • Gost
Odg: Vijeće za prevenciju kriminaliteta
« Odgovori #6 : Studeni 22, 2009, 08:51:55 prijepodne »
Predsjednik Vijeća je gradonačelnik Dražen Barišić

Dalje ni trieba čitati.  :)

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Vijeće za prevenciju kriminaliteta
« Odgovori #7 : Studeni 22, 2009, 12:48:26 poslijepodne »
U vijeće su trebali postaviti i nekog kamatara pokajnika ili dilera povratnika kako bi mogli zaokružiti tim koji bi svojim teoretskim i operativnim znanjem i iskustvom mogao donositi konstruktivne prijedloge.
Ko to tamo peva?

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Vijeće za prevenciju kriminaliteta
« Odgovori #8 : Studeni 23, 2009, 09:02:36 prijepodne »
Ovo vijeće ima više iskustva tako da im sitne ribe ne trebaju.