Autor Tema: Kikiriki,koštice!Zanimacija,zanimacija!!!  (Posjeta: 5430 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Kikiriki,koštice!Zanimacija,zanimacija!!!
« : Rujan 28, 2010, 08:00:44 poslijepodne »
Citat:
Utorak, 28.09.2010 14:03  Autor: Marela Morić   
 
Ahmetova životna potreba
Već 45 godina pečenim kestenima Petrinjcima najavljuje jesen   



PETRINJA - Ahmet Koštić, poznatiji kao Adam, svake godine na istom mjestu u Strossmajerovom šetalištu mirisom pečenih kestena Petrinjcima najavljuje jesen. Rekao je kako mu je sve teže, no kako je to njegova navika, ali i potreba. Ahmet ima 77 godina, a vjerovali ili ne, na istom mjestu u gradskom parku pečene kestene prodaje već punih 45 godina.  Star je i bolestan i svake godine misli odustati, ali čim dođe jesen i kesteni, nešto ga vuče u petrinjski park.



„To je i navika i potreba. Teško mi je, živim sam s nepokretnom i bolesnom ženom. Djece nemamo i moram sve donijeti sam, kupiti kesten i drva. Bolestan jesam, ali bio bih još više bolestan da odustanem.“ U staračkim očima su zaiskrile suze dok je govorio o prošlosti i svom teškom životu. Nikada mu nije bilo lako, no bio je kako kaže mlad, pa je sve bilo drukčije. Sjeća se Petrinje od nekada, i onih kockica koje su bile na cesti umjesto asfalta. Kaže, tu je i on radio. U Petrinju je doselio prije 60 godina iz Velike Kladuše.



Žena mu ima malu mirovinu, pa se hrane u pučkoj kuhinji, a novac koji zaradi od kestena je za svakodnevne potrebe i režije.  „Nije puno, ali je lakše. Raduju me djeca, ali i odrasli koji zastanu, kupe kestene i popričaju samnom.“, rekao je Ahmet koji je nakon 45 godina već postao zaštitni znak jeseni u našem gradu. Zahvalio je Gradu i komunalnom redaru što mu sve ove godine dopuštaju da bude na ovom istom mjestu na ulazu u gradski park.

--------------------------------------------------------------------------------
Komentari (1)
--------------------------------------------------------------------------------
ajmo prema njemu nazvati jednu ulicu
BlackAdder • 28. 09. 2010. 14:37:17
http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/10296/106/

Kak se zove onaj naš?
Na otpirajnu Lige bil je Gornem Ruševcu pak smo se,mi ekipa z krive strane vapnene crte,malo pospominali o njem...
Sečam ga se prije da je spred škole tržil zacukorene jabuke,lizalke se fel i tipov,po letu trži pecilke,na jesen kostajn a most obijde i se manifestacije po Gorice.Zgleda da je zajdnu dobu prešel i med kramare dočem trži i kojekakve kineske điđe-miđe.
Jel ga do pozna osobno il zna kak se zove?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Kikiriki,koštice!Zanimacija,zanimacija!!!
« Odgovori #1 : Rujan 28, 2010, 09:42:56 poslijepodne »
Misliš kunta na našeg kestenjara Sulju u Gorici. Suljo je legenda.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Kikiriki,koštice!Zanimacija,zanimacija!!!
« Odgovori #2 : Rujan 28, 2010, 09:56:45 poslijepodne »
Kaj se Suljo zove?
V ovu dobu je peče kostajne.Sezonec.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Kikiriki,koštice!Zanimacija,zanimacija!!!
« Odgovori #3 : Rujan 28, 2010, 10:10:55 poslijepodne »
Kaj se Suljo zove?
V ovu dobu je peče kostajne.Sezonec.

Da Suljo, cijela familija je u uposlena, Suljo je u sezoni i na moru preko ljeta u poslu, dobar je Suljo, zanimljiv čovjek.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Kikiriki,koštice!Zanimacija,zanimacija!!!
« Odgovori #4 : Rujan 28, 2010, 11:06:04 poslijepodne »
Je, istina, zanimljiv je čovjek!
Pozdrav njemu i njegovim kestenima!
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....