Autor Tema: Priča o uspjehu na hrvatski način  (Posjeta: 5198 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Priča o uspjehu na hrvatski način
« : Rujan 12, 2010, 07:29:51 poslijepodne »
- Tada je kompjutor stajao tisuću maraka, a plaća je bila 150 maraka. Krenuo sam u posao, u stanu. U početku mi je trebalo tri, četiri sata da složim kompjutor, kasnije je to išlo za 20 minuta. Zahvaljujući rabatu od dva posto, po komadu sam zarađivao odličnih 20 maraka. Svakih par dana - opisuje Hrvoje.

http://www.jutarnji.hr/da-nije-uspjesan--bio-bi-gnjavator--ovako-je-egzotican--a-nakon-hg-spota-treba-ga-pustiti-u-hz/885558/

Svaka čast! Jedino takvi poduzetnici mogu pokrenuti državu naprijed. Problem je što ih nema ni izbliza dovoljno, takvih koji mogu prevladati antipoduzetničku klimu i uvjete u državi...  :(

amarkulin

  • Gost
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #1 : Rujan 12, 2010, 07:40:31 poslijepodne »
Ovo treba istaknuti (a čovjek zna što govori);

"... jer smo se taknuli vječne teme o lošoj poduzetničkoj klimi kod nas. Da, loša je, komentira poduzetnik. Pritom, međutim, ne misli na ubitačnu birokraciju i omražene poreze, nego na mentalitet ljudi. Ne država, nego ljudi, oni zapinju, kaže. Ne voli trošiti energiju ljuteći se na državu. U njoj vlada model puno poreza, ali i puno socijalne ugode. Imamo, kaže, mnogo više socijalne ugode nego Ameri ili Azijati, pa ga nedostatak poduzetnosti u našeg svijeta, pasivni pragmatizam i nepoderiva sklonost ka uhljebljavanju, u najmanju ruku ljuti.

- Kad sam ponovno preuzeo HG Spot i plaće vezao uz prodaju, samo je 20 posto radnika to dobro prihvatilo. Njih 50 posto sa zadrškom, a preostalih 30 posto bilo je apsolutno protiv. Neki su otišli. Ljudi više vole sigurnost nego rizik i dobru zaradu. Sigurnost je dobra za čovjeka od 65 godina! On je u godinama i ne smije riskirati. Mlad čovjek, međutim, nikako se ne smije uspavati - drži poduzetnik."

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #2 : Rujan 12, 2010, 08:08:33 poslijepodne »
Istina, većina nema poduzetnički duh, a hrvatski san je zapošljavanje na državnim jaslama (državna, županijska ili lokalna administracija, javna poduzeća), kolektivni ugovor i što veća hladovina na poslu.

Hrvoje je uspio zato jer se usudio probati, a to je ono što većina ne želi ili se boji. Probati nešto. Zato bi trebalo pretumbati školstvo da se djeca što prije nauče odvažnosti i samostalnosti.

Busamo se u prsa kako smo posebni, pametni i kajtijaznamkajjoš, a nikako da to i dokažemo.

I današnja priča o Talentu na blogu lovec.iz.vg se uklapa u to.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #3 : Rujan 12, 2010, 10:18:42 poslijepodne »
Kada se sjetim da sam za 5000 DEM propustio priliku biti suvlasnik...  :-[ :-[ :'(

No ta priča ima i puno detalja koje ne govori, ali povijest ionako pišu pobjednici...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #4 : Rujan 12, 2010, 10:32:09 poslijepodne »
Istina, većina nema poduzetnički duh, a hrvatski san je zapošljavanje na državnim jaslama (državna, županijska ili lokalna administracija, javna poduzeća), kolektivni ugovor i što veća hladovina na poslu.

 ;D ;D ;D

amarkulin

  • Gost
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #5 : Siječanj 17, 2011, 09:32:48 poslijepodne »
Evo još jedne lijepe priče o uspjehu na hrvatski način.   ;)

Kako javlja portal Profitiraj.hr, pojedini su ljudi odmah nakon što im je T-mobile uključio uslugu dva dana besplatnog telefoniranja aktivirali i tarifu "Na tuđi račun" na Tomato mreži, te je izvrnuli u "na T-Mobileov račun" tako što su koristili besplatne pozive da bi "punili" svoj Tomato prepaid račun. Neki su na taj način zaradili i više od 10.000 kuna!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-su-prevarili-tomato-i-tmobile-i-zaradili-10000-kuna/533478.aspx

Nemre ovaj narod propast!  :D

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #6 : Siječanj 18, 2011, 10:44:42 prijepodne »
Ah ti novinari, opet lupaju bez razmišljanja. Akcija je trajala 48 sati x 60 minuta je 2880 kuna. Ali to je zvanja non-stop bez prekida. Teoretski nije moguće više od 2500 kuna po jednoj kartici, a realno 2000kn. Na njuškalu se prodaju za 10% vrijednosti, znači 250 kuna minus bon od 20 kuna za aktivaciju minus 20 kuna broj, znači zarada je oko 200 kuna za dva dana bez spavanja.
Baš me zanima kako s dobili cifru više od 10000 kuna.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #7 : Siječanj 18, 2011, 10:53:27 prijepodne »
Pa napuhavanjem cijele priče - omiljenom metodom naših vrlih "istraživačkih" novinara, koji sve znaju i svugdje su bili - a nisu se pomakli od kompa u redakciji i nisu se skidali sa Googlea i Wikipedije...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #8 : Ožujak 02, 2011, 09:02:09 poslijepodne »
ZAGREB - U sklopu redovitih kontrola Službe za ljudske resurse Zagrebačkog holdinga kod 13 zaposlenika podružnica Zagrebačke ceste i Vodoopskrbe i odvodnje pronađene su krivotvorene fakultetske diplome i svjedodžbe srednjih škola, potvrdili su nam u toj gradskoj tvrtki. Protiv tih zaposlenika podnesena je kaznena prijava, a slijede im i izvanredni otkazi...

Za ne verovat. Basch me zanima kakva je kazna za nekoga ko 15 let direktoruje s lazhnom diplomom ter v najmejnu ruku otel posel nekomu ki se je zbila trsil dojti do diplome.

Jel budu morali vrnuti se peneze kaj su dobili za plache i odgovarali za su schtetu kaj je prouzrochena zbog njiove nekompetencije?

A to je samo one kaj su uspeli vloviti v holdingu. Kuliko je takvih po drugem derzhavnem sluzhbam?

Zvir: http://www.jutarnji.hr/zg-holding--vodoopskrba--17-godina-sefovao-s-laznom-diplomom/928485/

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #9 : Ožujak 03, 2011, 09:24:00 prijepodne »
A povrat razlike plaće za 15 let između njega i onoga kome je šefoval?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #10 : Ožujak 03, 2011, 05:34:23 poslijepodne »
Negkak. I prebaciti stazh i mirovinsko na nekteroga Inzhenjera s burze rada chiji je posel bitanga uzurpirala na 15 let.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Priča o uspjehu na hrvatski način
« Odgovori #11 : Ožujak 03, 2011, 05:41:46 poslijepodne »
Dobro, to bi ipak bilo malo preveč...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”