Svakidašnje teme > Sport

15. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2018. – MNLVG 15.

<< < (12/14) > >>

kramer werke:
a de si kunta, kaj si pod kobilu opal  ;D :D ;) :) ;D ;D
il te negdo zmrdal, kad se svetlo zgasilo, ko da je bila zabava kod subotarov..

kramer werke:
Pokupsko   -Hotnja           8:0
Cerovski Vrh   -Gladovec   7:1
Donji Hruševev   Strezojevo   4:1
Kozjača   Vukomerić            ...
Gornja Opatija   Novo Brdo   1:3
Opatija   Šiljakovina   1:3
Velika Buna   Dubranec   0:5
Markuševec   Kravarsko   1:1

kuntakinte:
Fala na uplitanju pitajnu, kaj i tebe želim.  :P

kuntakinte:
Čuvari Judinoga groba
 Nemreš veruvati! Mamič je prodal Titanica. Nemreš veruvati nit očijami nit vuvi... Taj je mogel voziti i bez goriva samo ak mu spojiš kakvo črevo z kabine na mator, kulko je tu bilo slobodnoga alkohola, zaparenoga. I otišel on. Ali nejde Maminjo pešice, zebral si je nekaj z Kolumbove flotile. Sat neznam baš jel Nina, Pinta il Santa Marija ali z te klase je. Veli, najviše sem gledel da ima auto-pilota, piješ a ideš. Samo ni novi, avuto, a bome mi se čini da il je auto-pilot jednak pijan ili ga je bivša gazdarica z*. Ja velim "domom" a on, istina navek na kraju dojdemo domom, okolnem puti i stezami od bertije do bertije. Tak bi znal i ja, mislim, niš se ja ne bunim... A na "samo je jen Vrh se su drugo... brda" veliju ludi da jel jem se korner omikava f šumu il je kaj spred nega zraslo. Je, bome, kak je slab promet po igrališču tak se baš tu divja prasica oprasila, posle su to dečki malo z nogami malo razgrnuli i "cmok-beba", mila majka. Ali, ni samo to. Banderas je pak napal. Taj je pet put gorši nek Vinko Pintarič. Napada da se najmejne nadejaš. Of put je napal Legiju da je išla z Mesta B od točke A do Mesta A točke B, ze zasede, tam negde de je pred sedem let napadnut i Kljac, na iste "Route 69". Avuto je "sat ide po kile, vuprek" a Legionarom skoro niš. Posle prijave Velike župe Prigorje ovi su poslali v kotar specijalce da smuliju po šumami i gorami da bi konačno rešili to zlo, toga Banderasa. Ali ni ni to ono najgorje... Herman je tri put sedal i digal se z avuta radi utakmice tera bu il nebu il bu il nebu il bu il nebu odigrana; na mobilnomu mu se teletu skoro spraznila baterija jel ga non-stop nekakvi bedaki zoveju i davaju dijametralno suprotne informacije. Neznaš kaj bi delal. Onda je došel - bar je do imal biti kriv kaj je semafor krivo zroštilan. Bila je nekakva svadba kaj ni trebala biti ali je bila a ni bila za teru su okrivili Đuliju Roberc i Mišela Gira a posebno z posebnem naglaskom na nijove filme. Još ni gotovo... Zna se čija je zajdna. A mene je najdraže da negde imam vezu. Onda znam da to kaj trebam il nem dobil il me bu koštalo kak svetoga Petra jajca. Veliju neimenovani proroki da se pol Lige skurvalo a pol igra nogomet. Isti veliju da je Huan Garcia ofarbal svoj matorski šlem v flouroscentno žuto da ga ludi, i Banderasi, vidiju. Bole bi mu bilo da je putem kud se obično vozi ofarbal se Banderase v flouroscentno žuto da je on vidi da pak ne "Lidija Bačič Vozačka Dozvola". To ne vredi za 150. "večiti derbi". Ovo mi se dopada, Legija je još jena od retke kaj ima konobarice za šankom, to je tam tradicija, čoveku mam dojde milo. A ne da te kakvo čupavo stvorejne z krive strane šanka pita; Kaj buš!? Pobegel, nek kaj... Nisu bile mam z početka, prije službenoga tala, veli Glavnokomandujuči da su je prije početka poslali "na centreranje", k čoveku, kaj se baš z tem bavi. Konačno je i nočno sunce, kom 1, svenulo v Cerovskem da se ludi ne moraju posle lige samo pipati nek se moreju i videti. Muzika je mam pogodila klučne aktere direktno v dušu, ili je to bila kaplica z dena čaše, dostavlene po sistemu bambus-to-go il gemišt-in da ne govorim o piva-we-deliver. Akteri su mam počeli razmrdavati bubrege, a i središne delove tela ze zajdne strane. Trešče! Smo se nekaj prije lige spominali da su prešla vremena da su ludi dolazili z mora radi utkmic, il z Nemačke. I za* se... Smo se.
 Štršani su mam preširili vest da neznaju da jel je bu, da je je malo... A onda da su se počeli jatiti, mili Bok, se se črni kak na polagajnu ustaške zakletve. Il na sprevodu. Došli si Zipači, nekteri na šank nekteri na igrališče. Tata Jole došel pogledati kak napreduju negove mlade nade. A tu ima talentov, za nogomet a i za druge stvari, kaj se baš nesme pisati. Veli Marijo, znam da je Muža čera otišel na moreno, reko, idem poslati Krune poruku. Kak odgovor vrača mi se slika; v pozadine Pag, na sredine more a v prvem planu desna noga i vuz palec čik gori. Oho, reko, i ti si na moru. Jedva smo se skupili, da još ove tri utakmice rešimo. Kaj maloga ne deneš nutre, mudro ču ja. Si točen!? Da mu do kaj napravi žena me bu vubila, ni z okom ne stepla.
 Ako je Legija oslablena nit v Gladovcu "ne cveta cveće". Izbornica zostala, dupliči jednak i još puno karike, šarafov i matic. Rekel je Tomica da još letos ni jemput ni za* svoje pak bi bil ret da si žije dušu na domačem krtolovcu. Ni uspel, a branil je ravno devet minut i nekaj sitnoga. Veliju, da znaš kakva je tu bila trava, imamo slike, ne baš ja ali negdo sigurno ima, ak smo slikali. Dej gledi sat, jedino je Ajdukof gorši od ovoga. Kosta za malo trga utakmicu prek kolena, Tinček pomaže i više nek kaj more ali to je premalo za cerovski "tika taka tika fak".
 Šinovi su došli skoro na prvu utakmicu, da upiju atmosferu, i još nekaj. Pojavil se i golman, pravi. To je mam k nečemu i spodobno. Nisu ni Robijaši pustili da je raspored pre*, solidna se "žutica" skupila, navijači, navijačice, puna ratna sprema. Najbole ti je da imaš pravoga golmana a protivnika rešiš istoga. Tak je Slavek Pejaku demonteral kičmu i presložil nutrašne organe, ovak, dosta interesantno iskustvo. Most bi ga treba poslati "na centreranje", k čoveku, kaj se baš z tem bavi. Ne Slaveka.
 Ne trošiti struju.
 Veli Damir, dečki, bute videli, mogli bi Futači rešiti ove. Reko, ne verujem, samo da moj Rođeni posloži parametre i poklopi prvi i zajdni nišan. To su veterinari OFK Dolni Ruševec. A i premalo je Jože na terenu. Veli Đajič, mi smo več naručili drva za peči ak bumo prvi, ili drugi, trejti, ni bitno, v zemunice. Pol opčine bu pozvano a pol bu došlo samo. Rekel sem ja ovem mojem, nekaj mene Damir poveda, reko, samo mene slušaj. Mali mi se, valda, rešil insektice ali je žnum otišla i coprija. Kaj je golov dal v par utakmic to više ne do kraja života. Ak ga pak kakva ne dregne, il on nju.
 Do bi rekel, do bi ovo rekel... Da totalno apsolutna puna dupkom ekipa Tigričef ne dobi Balerine v sastavu v terem su, skoro, igrali tam na Šilakovine de je sat pilana dok su još Lučani bili nogometni prvaki ovoga tala svemira. Fiček na golu, Tona ga pokriva v premalem dresu v prvem ešalonu obrane, Mrki, orginal, stareši, z prijatelom "mi smo druže približnih godina" se zakopal do kolena v klečeči rov za mitrolesca na petercu a mlade snage noriju po napadu. Joža deba z klupi iza zapisničkoga stola a Jura Lakomi na kontra strane se dela da ga ne interesera i okrenut z pleči samo strela z očmi ze zajdne strane čela. Se su pozicije pokrite, samo se čeka da se nekomu (za)fučka.
 -Velim ti, tak piše v Propozicijami, pela Škojc Petraca ruku pod ruku do zapisničkoga stola. Veli, ak mi tri moremo popiti kulko i prava ekipa, moremo i igrati. Naj me *, veli Prijespomenuti. I lista on, lista, lista, lista i stane. Stvarno! Koja to budala napisala, ja se toga opče ne sečam. Velim ti, Propozicije su zakon!, neda se Škojc slavodobitno. veli Prijespomenuti, jedva čekam da vam nekoga isklučim i da vas potiram domom da se nemrete skupiti. Veli, samo dej, moreš koga očeš, samo naj Beloga, on nam je "najjakši" igrač, za popiti. On nas "drži" v Propozicijami. Da je Ilovača napravila "pozitivu" zaigrala je postava Amada-Amada-Amada-Šeki-Messi. Golmana nisu mejnali jel je to deficitarna roba otkat je Stric otkril svoj talent za poloprivredu i rukavice koristi na drugi način.
 Rekel prekčera Draš v A1, neznam kak bumo, ovi su opasni a nam ni nit Jožice, nit Marka, Anđo je na moru... I gledim ja čera, mlad, glup i naivan, i stvarno nevidim Anđu. Ali vidim Marka, Jožicu a bome i Domija. Krf ti *! Kakof su mi to alkohol deli v pivu. Gledim Draša a on se potulil i gledi nogu kak mu raste novet na palcu. Ovo na golu kaj su nacepili od veterinarov OFK Ruševec se prijelo, tak da je postalo standardno. Na druge strane se je mejne plave, of moj Rođeni taman da se bu vrnul na gol da ga je nekaj preseklo v samsungove fibule. Tera je poanta utakmice..? Bod sim, bod tam, još jen plavi mejne a na tablice čisto sumlam da budu igda stali bole. A još je 6 bodov v igre.

Des počimamo ob tre, radi one klizno-lelujave od čera.

Najte kaj zameriti. Do se još od istine pomogel..?

kuntakinte:
Cerovski Vrh - Gladovec, MNLVG15., 2018.08.11., Cerovski Vrh
https://rutube.ru/video/e4b337e117dbf81bb7eb24196f513048/

Gornja Opatija - Novo Brdo, MNLVG15., 2018.08.11., Cerovski Vrh
https://rutube.ru/video/c1dc9ea421929f321b4c791670920c4b/

Opatija - Šiljakovina, MNLVG15., 2018.08.11., Cerovski Vrh
https://rutube.ru/video/7d32ab9d52c7af49e34447f49f4c7b4b/

Velika Buna - Dubranec, MNLVG15., 2018.08.11., Cerovski Vrh
https://rutube.ru/video/3e3375851b895549ccd51bee3cf8bd7f/

Markuševec - Kravarsko, MNLVG15., 2018.08.11., Cerovski Vrh
https://rutube.ru/video/fc727d812e95d111272bc621b3ebb7e4/

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju